Rady pre lukostrelcov

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56015 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Nejlepe se mi osvedcilo klubko tetivy B-50 Dacron co asi stoji 7-8 $ a jedno vlakno asi 2m dlouhe a jasne epoxyd ,nemusime moc utahovat a nekdy je to nezadouci utahovat, pouze obtocit ,nebot vse vlastne drzi epoxyd ......
<br/>Nit muze byt to nejlacinejsi co dostaneme koupit ,nebot vyzaduje malo pevnosti a omazeme ji epoxydem ,po zaschnuti se utvori takovy krunyr asi jako ma zelva ,trade point co jsem delal ja maji sirku asi 1,5 palce a delku 3 palce ,nebo 2 palce a hodne hrotu bylo mezi tim .......
<br/>Take jsem hroty testoval, ale to bylo vice jak 10 let .......
<br/>Hrot strelen po stromu jako smrk ,javor atd vlastne jde do dreva jak je dlouhy tedy 2-3 palce a ani klestemi jsem jej nemohl vytahnou a strelen do sucheho dreva jako je borovice jde hloubeji kdyz se zabodne vertikalne po vlaknech strileno asi z 10 m abych cil trefil-- je to dobra zabava ,ale narocna na sipy ......
<br/>:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56023 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
do lepidiel sa velmi nevyznam,kde mozno dostat epoxida?da sa zohnat v beznej drogerii,alebo v nejakej specializovanejsej predajni?mne zas netreba liter lepidla,dostat ich aj v mensich baleniach?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56024 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Dvoj slozkova lepidla musi mit dlouhou dobu vytrvrzeni 30 minut ,jinak to prakticky nestihame ,ja obycejne mam zadelano tak na 3 sipy ,nez to zacne tvrdnout . Prodavaji je v malych baleni ,ale i plechovky v litrovem baleni cast A a tez cast B ,kde se dostanou nevim musis se zeptat v obchode ,anebo je najit na netu .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56026 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
v starsich prispevkoch si spominal ze si vyrabal hroty z pily na rezanie kovov...ja som nasiel platnicku ocele Radeco,no taky tvrdy material odrezat a obrusit...no...nemal si problem s opracovanim takeho tvrdeho matarialu?tak sa mi vidi ze pouzijem nieco makksie,aby sa mi nestalo ze hrot s ktorym sa budem tak dlho babrat neostal za par sekund zakliesneny v dreve a potom ho vytiahnut bude veecnaja pamjat...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56027 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Rady pre lukostrelcov
Strojová píla na rezanie kovov nie je až taký tvrdý materiál, dá sa dokonca ohnúť, kalené sú len zuby. Radeko je ovela tvrdšie, do toho by som sa radšej nepúšťal. Ja som si hroty istý čas robil z gátrových píl na rezanie dreva, to je dosť pružný a tvrdý materiál, ktorý je kalený po celej ploche.
<br/>Epoxidové lepidlo dostaneš v každej predajni Farby - laky, od úplne malých balení, dokonca aj vytláčacie, z ktorých vytlačíš naraz obe zložky v správnom pomere.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56028 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Ja tento material strojove pily jenom vybrusoval papirem 36 na kotoucove brusce a nikdy jej nerezal a ten hrot mi trval asi 5 minut . U hrotu je to stredoveka veda, lovecky hrot nesmi byt tvrdy jinak se nam ulomi kdyz narazi na kost a zase nesmi byt priliz mekky kdyz narazi na kost .V zasade je to 45 Rockwell co je tvrdost reznickeho noze na maso a tvrdost pilniku je 60 Rockwell co se roztepi kdyz dopadne na beton, kdyz jej vyhodime do vzduchu ,tak spicka musi byt nejak mezi temito extremy .....
<br/>Je mozne si manipuluvat tvrdost spicek, kdyz mame nastroje .Ribtek je spicka na ktere jsou stiznosti ,ze neni dost tvrda ,kdyz zasahne kosti jelence a tak je dost levna, zhruba 18 $ za 12 kusu a tak jsme ji kupovaly . Nabrousili tak ze holila a zakali se a ta co je urcena na zvirata rekneme o velikosti zajice a ptaky se nekali a ja a nikdo jiny na Ribtek nestezoval :]
<br/>Vsechny pily na drevo jsou dobre na ploche spicky ,pokud se pouziva jenom vybrouseni papirem 36 a brusky a je vyhodne koupit tuto brusku z dlouhodobeho hlediska ,nebot hroty jako trade point takto vyrobene jsou o mnohem levnejsi, nez hroty kupovane ,jinak hroty jako trade point se nechaji vyrabet ze vseho mozneho a pak je zakalit ,indiani vylamali hroty z nozu ,panvi zlatokopu a nejoblibenejsi byly dostavniky co spalily a obruce z kol dostavniku byly vynikajici na sipy stejne jako vse co bylo zelezne a tak se musite divat na kazdy vyrobek civilizace .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56029 od geronimo1

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56031 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov

<br/>
<br/>
<br/>Z plechu co je dostatecne tlusty ,ale take se necha vylamat s noze ,rucnich pil na drevo a primitivni lepidlo je smula s borovice co je roztavena a smichana s popelem ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56032 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
wibowhunters.proboards.com/index.cgi?boa...isplay&thread=72
<br/>
<br/>
<br/>Dalsi varianta jak vyrobit plochou spicku !!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56060 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
:]:]:]no pobavili sme sa. to by som chcel vidiet ako robiš hrot z radeca8-L Ako ti už spominal bowhunter, pila z gatra aj pasova pila vhodnej hrubky su vhodne . Ale aj ako ti spominal geronimo da sa vyrobit z hoci čoho ,ale zakalit ho treba vediet ak ho chceš aj použivať. Veť pri testoch ako vraviš, budu aj tak vetšinou na jedno použitie:]Potom daj vedieť ako ti dopadli testy,len prosim ta nerob ich na živom tvorovi.A čo už ta prestalo baviť strielanie na dlhe vzdialenosti?Lebo pokial pametam ,to bol tvoj ciel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56063 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
nie neprestalo,nevidim ziaden dovod preco by malo.... .ako vravim s radecom to bol len pokus,hned som prisiel na to ze to asi nepojde,napriek tomu ze mam skoncenu len osobitnu skolu,kde najlepsi ziak(ja som to nebol)mal IQ 80.no co uz...mi trochu slabsi najprv robime az tak rozmyslame.. :D.mohol som ten pokus nahrat na videozaznam,ale boli by tam len same odborne vyrazy zacinajuce sa na K.... ,P..., CH...,.Pamatas si dobre,tie dlhe vzdialenosti,to ma na lukostrelbe najviac fascinuje.Nevie nahodou niekto ake silne luky sa pouzivaju na dlhe vzdialenosti na sutaziach,kdesi som sa docital ze sa strielaju aj 90-tky.(o desat rokov by som sa tam vybral aj ja) :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56088 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Rady pre lukostrelcov
no moje nérvy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56089 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56090 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Rady pre lukostrelcov
:):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56091 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Rady pre lukostrelcov
Pri streľbe na 90 metrov (FITA) sa nepoužívajú silné luky:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56092 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
pre nedostatok casu som toho vela nenatestoval,zatial som ich naparal do 25mm hrubej dosky,co som nasiel poruke a hroty trciace z druhej strany som potom povybijal medou a mosadzou..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56093 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
je niekde mozne zhliadnut aspon nejake zaznamy z takychto sutazi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56094 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56096 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Na dlouhe zdalenosti se to vsechno dela obracene tedy sila luku je asi 45-50 liber a snizuje se vaha sipu a tez rozmer opereni na 2 palce na delku a vytvari se tkz ciste tercovy sip co maji vahu asi 250 grains kdyz je v carbonu a asi 350 grains kdyz je ze dreva a nemuze mit tezkou spicku a tak je vetsinou vyroben ze dvou drev a to je ciste tercovy sip a neda se snim strilet zver a to co mi a vsichni pouzivame na terce 3D jsou vlastne lovecke sipy ,nebot ja je pouzivam na lov male zvere tak jak jsou a za obet padlo mnoho veverek a kraliku a ptaku velikosti holuba to bych se neodvazil ciste tercovym sipem ....
<br/>Do dalky se necha strilet tim lukem co s nim strilime a je to velka zabava strilet na pneumatiku od traktoru tak na 150 metru ,nebo na stary polstar na 60-70 metru take jsem se tak bavil........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #56152 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
kde by som sa mohol docitat podrobnejsie poznatky o balistickej drahe sipu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 1359 návštevníkov a žiadni členovia on-line