Rady pre lukostrelcov

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55792 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Tetiva by se mela voskovat kazdy mesic kdyz se hodne strili a vydrzi klidne i bez voskovani 3 mesice ,kdyz se malo strili ,tetiva se voskuje jako cela a neni treba voskovat tam kde je omotavka .Vosk muze byt jakykoliv ,mne se osvedcil vosk ze svicky roztaveny a smichamy s vcelim voskem ,pouze samotny vceli vosk je tez dobry ,vosk ze svicky je uz dost tvrdy a tak se musi nahrat ,totiz vosk funguje jako olej mezi valci v motoru ,kdyz se nevoskuje =tetiva se o sebe otira na sucho a trepi se ,ty vosky na tetivy kladkovych luku jsou moc drahe:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55836 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
Tak a dosiel ten Kejvalov longbow.tak sme ho samozrejme s kamosom hned bezali vyskusat.mal si pravdu, Kejval sa svojej praci rozumie ako sa patri.striela sa z neho vynikajuco,sip leti krasne rovno,takze dojem nas oboch bol zo strelby vynikajuci.o tom ze je dizajnovo velmi pekny a bez jedinej chybycky,to sa asi rozumie samosebou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55838 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Nejvice se poskodi luk kdyz se napina a tak staci luk napnout a nechat je doma napnuty a povesit na dva lepenkou olepene hrebiky za tetivu ,nebot drevo- laminatovy luk muze byt napjaty cela leta a nektere spolecnosti doporucuji luk vubec nevypinat a prodavaji pouzdra kam luk se uklada napjaty pouze v podminkach jake jsou tady v lete, kdy teplota v aute dosahuje +60 C ja luk vypinam, Kejval ma nejvetsi problem ,ze lidi luk posilaji zpet nebot jej pri napinani nejak zlomili a v podminkach na Slovensku nedoporucuji luk vypinat ,pokud treba v zime nebudeme 3 mesice strilet ,nebot je nam moc zima a treba je hodne snehu.....
<br/>Kdyz tento luk ma 60 liber tak z neho nestrilime vice jak 50-60 sipu a vyzkousime je jak daleko dostreli pod uhlem 45 stupnu tim sipem co strilime ,luk je tak delan na 3d terce co jejich pouze 28 kusu ,na Fitu co je 28 krat 4 tercu potrebujeme luk tak 35 liberni luk a budeme casto na 3D hledat a ztracet sipy, nebot to se mi casto stava a ja mam luk jen 52 liber a ten strili okolo 200 metru do dalky . Tento/ long-bow/ luk ma pouze o 5 stop /vt. mene, nez recurve a to je zanedbatelne az budete hledat sipy .
<br/>Luk ma konstrukci na 3D strelbu a tercovou strelbu tedy by mel byt velmi presny ,ale jak u koho:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55839 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Zapomenul jsem ,ze presnost takoveho stredoveho luku je na 50m asi 8 cm deset sipu coz je jeho rozptyl ,kdyz se vylouci lidska chyba ,tedy luk je strilen ze stroje kam je upevnen ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55842 od maruk
Odpoveď od maruk na tému Rady pre lukostrelcov
geronimo,porad mi,na lov je lepsie použit hrubsie alebo tensie šípy/myslím priemer carbonoveho sipu/,mam kladkový luk/60-70 Lb/-myslím tým výhody a nevýhody-rýchlost,tichost,...stále len na lov,nie terce,nie 3D,nie cena,...Vdaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55844 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
ja svoj luk tiez vypinam po kazdej strelbe,myslel som si ze ak ho budem nechavat napnuty,tak bude len dochadzat k nepretrzitemu namahaniu struktury luku(lepene spoje,struktura dreva.atd.)kedze ramena budu pod stalym pnutim.takze ho mozem nechat bez obav napnuty?neviem ci povidem spravne,ale ramena luku maju velku pruznost,cize by sa pri napinani nemali poskodit pokial sa nam dolny koniec ramena neskruti,alebo ho nepretoci zle umiestnene oko tetivy na konci.ak sa mylim tak ma prosim oprav,kedze som este neskuseny lukostrelec...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55845 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Rady pre lukostrelcov
toto je trochu cudna otazka ci hrubsie alebo tensie,pouzivaj take,ktore ti sedia a zaroven maju dostacnu hmotnost aby odovzdali potrebne mnozstvo KE.ale podla tej otazky mas este vela casu na to aby si sa zacal zaujimat o lov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55847 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
www.dailymotion.com/video/xd0ppj_navod-na-luk-kyzl_sport
<br/>
<br/>
<br/>Pro zacatecniky!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55849 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Je uplne jedno jaky sip pouzijeme a tento nesmysl se opakuje v americkych casopisech co jsou spise propaganda na vyrobky ,nesmime zapominat ze zive telo ma krev a ta vlastne maze nasadu co vlastne prochazi temer bez odporu, kdyz nenarazi na kost a i ziva kost nevydava takovy odpor jako kost u dele zabiteho zvirete ,mala zvirata se strili normalne tercovimi sipy ,nebo male pomocne spicky , na velka zvirata je dulezita plocha spicka a vaha sipu co odpovida vaze luku,loveni se musi zacit u malych zvirat treba jako jsou potkani co se jen vyhazuji a potom na veverkach ,svistich a treba kralicich na to vse staci tercovy sip .Plus jasne male ptactvo a na velke ptaky nemusi byt dobre ploche spice, kazdy krap staci...
<br/>Napr .Mark Stratton z Anglie co se pokusil delat pruraznosti sipu a stredovekeho hrotu udelal chybu jako ostatni kde je zakazano lovit lukem ,nebot strilel sipy do mrtveho domaciho prasete s lukem /tisovym/ o tahu 144 liber a dostal nejaky nesmysl o pruraznosti .
<br/>Luk se nikdy nestane nejakou vojenskou zbrani a to spise lidi klesnou na predovky a ty pouziji jako improvizovane zbrane ,dokud se nezmocni dnesnich zbrani viz Sawimbi v Angole r 1975 .....
<br/>Ocelove zbrane dobre funguji na telo, nebot telo se sklada z 90% vody !!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55850 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Ja luk tez vypinam po strileni jednak diky horku a ja luk z auta v pouzdre nevytahuji ten zustava v kufru nastalo....
<br/>Laminatu existuje nekolik druhu a lepidel take a to co dela Kejval se nemusi vypinat je to vyzkousene a tak nektere luky co ma doma jsou po leta napnute a stale strili a maji stejnou vahu a napinani a vypinani luku, proste musime byt jisti ,ze rameno neprekroutime-- hlavne u long -bow kde jsou ty ramena udelany umyslne uzke co je snizeni vahy ramene a zvyseni rychlosti navratu ,bez zahnuti zpet . Ja vsem zajemcum o lukostrelbu doporucuji si koupit 2-3 luky ruznych tahu a delek na vse musi byt specializovany luk ,nebo luk co se necha rozebrat na 3 kusy a mit dalsi sadu ramen silnejsi, nebo slabsi podle toho co potrebujeme ,nejlepsi je si koupit stred kde muzeme mit recurve a long-bow ramena ruzne sily a delky ,mit vlastne universalni zbran .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55851 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
No ako vidím stále sa to tu krúti len okolo tej váhy šípu (v súvislosti s lovom).. no ale prosím pekne nezabúdajte na rýchlosť..vysvetlím!
<br/>
<br/>ťažší napr duralový šíp = väčšie množstvo KE, teda väčšia prieraznosť ale pomalšia rýchlosť
<br/>
<br/>ľahší carbonový šíp = väčšia rýchlosť a tým pádom aj väčšia KE rovnajúca sa KE ťažšieho šípu, teda účinok šípu o váhe 450 grainov je rovný prípadne vyšší účinku šípu o váhe 600 grainov.. (a to kvôli jeho menšej váhe a teda väčšej rýchlosti) + ďalšia výhoda pre ľahší šíp že vďaka svojej väčšej rýchlosti zasiahne cieľ oveľa skôr... 8o
<br/>
<br/>je to proste fyzika a tá nepustí...
<br/>
<br/>prepočítaval som to viacerými prostriedkami.. na overenie dávam stránku:
<br/>
<br/>www.backcountrybowhunting.com/articles/tools.php
<br/>
<br/>ako sorry nechcem do nikoho vŕtať ale zdá sa mi nezmyselné používať zbytočne ťažké šípy... potom mám dojem že ho k tomu cieľu niekto skôr hodil ako vystrelil :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55853 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Rady pre lukostrelcov
bowhunter 123 napisal si: no ale prosím pekne nezabúdajte na rýchlosť.ja som dole napisal:a zaroven maju dostacnu hmotnost aby odovzdali potrebne mnozstvo KE.co je podla teba KE?(hmotnost x rychlost/koeficient) takze na rychlost nikto nezabudol!!
<br/>a teraz trochu k tej tvojej teorii.lahsi,rychlejsi sip=vacsi hluch,vacsia nachylnost,rychlejsie strati energiu pri naraze,ako tazsi pri rovnakej pociatocnej KE
<br/>samozrejme,ze zbytocne tazke sipy pouzivat je hlupost
<br/>ja pri 80lbs som pouzival 7,5gr/lbs,uz pri vyssej hmotnosti isla KE vyrazne dole.pri minimalnej hmotnosti sipu som mal sice KE o 15ft/lbs vyssiu a papierovo by som stym mohol strielat uz aj afriku,ale s 400gr sipom by som to urcite nerobil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55855 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
tým som nemyslel teba.. (pozri si na ktorý príspevok som reagoval) ale nechajme to tak.. ;)
<br/>
<br/>no 400 gr je málo.. podľa mňa je optimum 450 - 60 viac je to podľa môjho názoru zbytočné...a pomalé.. vidím proste viac kladov pri použítí šípu s uvedenou váhou to je všetko čo som chcel povedať...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55856 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov

<br/>
<br/>
<br/>Tak toto uz zde bylo a je to chlapek z Jizni Karoliny a tak je mu tezko rozumet pro ty ostatni, ne pro nas! Medved 69 ma jasne to kakulaci spravnou vahu sipu v pomeru tahu a tak podle zvere si musime udelat svoji spravnou kalkulaci a na zajice treba lehke sipy nevadi !!!
<br/>Jeste bych chtel pripomenout zkuste mirit a jak musite mirit ze 6 m ze stromu budete prekvapeni :]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55990 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
akym sposobom najlepsie upevnit plochy hrot na drevenu nasadu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55994 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Musime si uvedomit ,ze dreveny sip je vlastne zbran na jedno pouziti a mnoho karbonu taktez ,dreveny sip se vetsinou zlame v tele zvirete a trisky pusobi jako srapnel v tele zvirete..... Tak plochy hrot se da pripevnit celkem jakymkoliv lepidlem a normalne se prilepuje horkym klihem co se musi napred roztavit ....no jako ty tercove hroty ,jedine co je na nich nevyhodne ,ze v lete za 35 stupnich Celsia klih mekne a hroty za leta nektere mi zustavaji v tercich 3D a tak se musi mazat nasady a hroty mydlem aby lehce sli z 3D a jak se zmirni treni hrot tak nejak zustava na nasade ......reseni tohoto typu je hrot provrtat na jedne strane a zajistit malym hrebikem a pak se hrot nikdy neztrati a to vyzaduje malou stolni vrtacku a maly sverak ....
<br/>Zase pozor strilet tyhle hroty do 3D hrozi, ze tam zustane cely hrot /ploche hroty / a pokud trefite strom vedle s hrotem se muzete rozloucit ,nebot kdyz se nam podari vytahnout klestema uz je tak zprohybany ,ze neni pouzitelny.....
<br/>Pozor plochy hrot jde do stromu 5-7 cm jasne po vlaknech jde hloubeji . Strileni plochych spicek do 3D i kdyz nejsou moc nabrousene strasne rozbije 3D a tak na to jsou specialni 3D s vymenitelnym stredem ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56002 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Rady pre lukostrelcov
Ahoj guban1, najlepšie je ich prilepiť do zárezu dvojzložkovým epoxidovým lepidlom, a na vrch dať kvalitnú omotávku čo to celé zpevní. Strelbu na 3d terče nemusíš riešiť, lebo na slovensku Ti nikto nedovolí strielať na súťaži takýmito hrotmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56004 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Presne takto ja lepim me trade point vyrabene z ocelove pily na kotoucove brusce ,kdy i to omotani natru dvojslozkovym lepidlem a to vytvori pevny spoj az epoxyd uschne ,ale mame i prumyslove vyrabene hroty co se nechaji nasazovat a ty jsem mel na mysli ,krome ceny ja nevidim rozdil v pruraznosti mezi nasazovanym hrotem a mojim trade point.......
<br/>Trade point
nazev je vzan z minula, kdy prumysl 19 stoleti na razicich lisech v New Yorku razil hroty pro indiany za vymenu za kuze . Hroty se pouzivaji jak k lovu a take na modrokabatniky =vojaky .......Jedine jak je muzeme pouzivat je koupit stare 3D kde uz nemohou precist skore jak je to ostrilene a trenovat na nej ploche spisky az 3D uplne rozstrilime ........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56007 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
myslel som si ze to mam tak urobit,len som si to potreboval overit,ci som uvazoval spravne,predpokladam ze taky sip vystreleny do dosky to uz asi nerozchodi,ci nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56009 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
zaujimala by ma este taka omotavka,z coho by bola najvhodnejsia,nechcem kupovat drahe nite,tie sipy budu urcene na pokusy...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.146 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 285 návštevníkov a žiadni členovia on-line