Rady pre lukostrelcov

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56551 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
www.wildlife-marketing.de???
<br/>
<br/>mne to došlo tiež.. super ceny..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56552 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
ozaj teraz ma napadlo.. neviete ako zmeniť náťah na Katere??? ako chodím strielať tak zisťujem že je mi pridlhý.. hrozne zle sa mi kotvý.. neviete mi nietko poradiť?? nemám k tomu moduly , to znamená že náťah sa prestavuje doťahovaním tetivy?? ak hej tak som v prdeli.. mám síce bowpress hehe ale urobiť to neviem..:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56554 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Rady pre lukostrelcov
vidíš ty fták jeden:Da to sa ti zdalo málo.Treba pritiahnuť pomocné káble.Skús najprv každý o5 otáčok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56555 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
ale nie... teraz mi jeden chlapík z okolia BA nastavoval dorazy bo vrchná kladka predbiehala spodnú a povolil pri tom tetivu tak preto je mi teraz dlhý... to preto.. inak sedel.. ale vážne mal si pravdu som to ja poriadny vták.. 28 &quot; by mi úúúplne stačilo a to som ti ho kázal ešte nastavovať na 28.5&quot; haha.. no vieš.. mladosť pochabosť.. kým nevyskúšaš nevieš.. no ... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56560 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Rady pre lukostrelcov
zdravim ludia,vie mi niekto povedat ake silne kuse su povolene pre 3d sutaze?jeden znamy mi povedal ze sutaze su len pre kuse do 175libier.je to tak?ti ktori maju 200 a 225librove kuse,tak ti nemozu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56562 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Kus 175 liber zrovna neni slaba a ty 225 liberni se zacaly vyrabet pouze pred par lety na slony a existuji kuse co maji i pres 300 liber viz Svycarsko a jestli nekde nedovoluji silne kuse je to vetsinou na 3D aby jim je tolik nerozsekaly a tak tady sportovni kus ma jenom 80 liber natahu .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56563 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Rady pre lukostrelcov
plati aj pri reflexnych kusiach to co pri refl.lukoch?ze cim vyssia rychlost sipu na ukor presnost?mam na mysli 175 lib.kusu s 305fps oproti 200lib.kusi s 330fps.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56564 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Nevim proc , ale zde maximalni rychlost kladkoveho luku na 3D muze byt mamximalme 288 stop vterinu kuse jsem nevidel strilet ,zatim !!! Nejaky klasicky luk nema sanci dosahnout teto rychlosti a tam se to neresi ,jinak kladkove luky se meri pred kazdym zavodem pres chrono......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56565 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Jinak abych nezapomnel kladkovy luk ktery dosahuje okolo 400 stp /vter ,kdyz jej strilime vse musi byt perfektni jinak chyba lukostrelce se vlastne umocnuje a to dela tento luk nespolehlivy hlavne pri lovu ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56566 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
chcel som sa ťa ešte opýtať.. ak teda dotiahnem pomocné káble.. (oba) o 5 či 6 otáčok nebude potom hlavná tetivá dlhá?? a nebude treba zas štelovať dorazy??? .. a ak ano.. aké pravidlá platia pri ich štelovaní?? myslím tým napr. ked spodná kladka predbieha vrchnú tak treba povoliť alebo dotiahnúť niektorý z káblov.. ktorý?? a zas naopak ked predbieha vrchná kladka ktorý kábel treba dotiahnúť či povoliť.. vopred moc krát dík..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56568 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Rady pre lukostrelcov
alebo radšej káble nechaj tak.Maťo ich určite spravil tak ako ma byť.Pridaj tetive otáčky.Skúšaj najprv 5-6 a potom 3-4.Inak to z tými káblami som ti poradil presne naopak.:-oKed chceš o niečo skrátit náťah tak kábletrochu povolíš,ALE všetko závisí od toho v akom stave tie káble a tetiva sú.Myslím tým ako je čo natočené popr.povolené.To ked nevidíš,prd poradíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56570 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
sakra.. do tohoto sa radšej púšťať nebudem.. :) toto by som potreboval ešte aspoň raz vidieť aby som si to pekne zapamatal.. takto by som urobil dajakú blbosť tktorú by som potom mohol ľutovať.. prípadne by som to celé rozšteloval a bolo by to v prdeli.... včera som bol strielať a vyzerá to tak že skôr mám problém s vypúšťačom ako s náťahom.. teraz som ten spúšťač skrátil a hneď sa mi lepšie kotvý.. len horšie je keď mi skåzne trochu nižšie po pár výstreloch.. (teda nižšie po zápastí) tak už je to zas v prdeli.. chcel by som vyskúšať ten dlaňový ale to nik v okolí nemá.. a kupovať ho bez toho aby som to vyskúšal určite nebudem..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56571 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
a okrem toho je to tak ako píšeš.. nevidíš tak sa nedá poradiť.. no neostáva mi nič iné len počkať kým sa stretneme na nejakej súťaži a tam ťa trochu pootravovať :D.. zoberem so sebou bowpress a ak sa bude dať a budeš mať chuť môžeme na to pozrieť.. už len vyčkať na nejakú súťaž :)
<br/>
<br/>inak tie dvere som rozstrelil im (maťovi) :-o zajtra ich idem do BA opravovať... keby som sa nehanbil ako taký pes.. tak by som si zo sebou zobral aj luk a poprosil ich o to.. lenže po nastavení to treba vyskúšať a tam už strielať radšej nebudem a pochybujem že by mi to dovolili :-o:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56572 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Rady pre lukostrelcov
caute,dufam ze mi to prepacite,pretoze moj prispevok sa tyka kusostrelby..potreboval by som poradit...chcel by som si kupit novu kusu a neviem sa rozhodnut..a to medzi Escalibur exocet200 a excalibur exomax 225lib...ma niekto nejake skusenosti s tymyto kusami?co by ste mi poradili,pre ktoru sa rozhodnut?velmi sa mi paci lov kusou a v buducnosti by som rad navstivil zahranicie,tam kde to je povolene..tak vas prosim o radu..vdaka..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56620 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Anglický dlouhý luk
<br/>Ten se vyráběl z tisu. V Anglii tis jako dřevina rostl, ale byl málo vhodný pro tyto účely. Tis se dovážel ze Španělska a Benátek. Nejlepší tis co se týká kvality byl ze severní strany Alp, kde rostl ve stínu a měl husté letokruhy. Tento tis rostl pomalu a některé stromy kácené na luky byly až 600 let staré. Pro příklad slouží nález z potopeného vraku lodi Mary Rose z roku 1545, ve které se dochovaly luky s vnitřním středem 50 letokruhů. Když si pro srovnání vezmeme dub v Česku můžeme být rádi, že do rukojeti naskládáme 20 letokruhů. Tis byl nejdříve kupován anglickým králem. Později byl získáván jako daň za dovozové zboží. Například když benátský kupec chtěl prodat bečku vína musel sebou přivézt 8 - 10 polen na luky. Poleno muselo mít samozřejmě stanovený standart - muselo být vyschlé a 7 stop dlouhé. Tři palce silné a široké. Od krále řemeslnící nakupovali polena a vyráběli jednotlivé luky. Král ovšem vydal časové normy a tak luk nesměl stát více jak 2 a půl dne průměrného platu kvalifikované pracovní síly. Tis má lýkové dřevo co odolává napětí a středové dřevo co odolává tlaku - stlačení. Je to přírodně kompozitní luk.
<br/>
<br/>Na tohle ovšem přišli lidé již v době kamenné. Základní konstrukce luku vhodná pro tis není vhodná pro jiná dřeva.
<br/>Středověký tisový luk se ohýbal po celé délce. Neměl vyznačenou rukověť. Záleželo jaký měl tah a podle toho byl příslušně dlouhý. Aby dřevo sneslo stres ohybu při větším tahu musel být delší. Když byl tah 50 liber, délka takového luku mohla být pouze 170 cm. Angličtí střelci běžně používali luky o tahu 100 liber a více. Král Henry VIII utáhl luk o síle 180 liber. Samozřejmě, že lukostřelba se cvičila od malička a tak střelci měli schopnost natahovat tak silné luky. Do anglického vojska se prováděl výběr a platilo se jako profesionálům. Král obyčejně přijal střelce co utáhli 100 liberní luk (120 liber nebyla vzácnost) a vždy 500 ze 4000 - 5000 střelců bylo schopno střílet luky 150 - 160 liber.
<br/>Samozřejmě šípy byly dvojího druhu - lehké asi 1 a půl unce, které se používaly na střelbu na delší vzdálenosti a těžké o váze 2 unce na střelbu pod 100 yardů- lehký šíp ze 100 liberního luku doletěl maximálně 350 yardů. Z těžších luků 120 - 150 liber doletěl 400 - 480 yardů. To byl maximální dostřel. Každý válečný střelec měl k dispozici 96 šípů. 48 šípů nesl střelec ve dvou toulcích na rameni a 48 šípů bylo pro každého na voze. 10 000 šípů na jednom voze - nepředstavitelné množství. Také taktika boje, kdy poměr armády musel být 3:1 nebo 6:1, tedy 3-6 střelců na jednoho rytíře. U Kresčaku v roce 1346 Angličané měli asi 12 000 lukostřelců kteří takzvaně do žoldáků Evropy nasypali 12 000 × 96 šípů. Při představě, že některé byly vystřeleny 2×, když byly posbírány v přestávkách mezi útoky. V té době to muselo vypadat jako černý mrak, který se smrtelně snesl na útočníky. Tisíce šípů létaly vzduchem, neboť střelec pohodlně mohl vystřelit 12 šípů za minutu. Vykované hroty byly vždy rezavé a otrava krve byla více jak častá. Na jeden zásah se počítalo 5 - 6 šípů. Pro srovnání za napoleonských válek bylo vystřeleno 280 koulí na jeden zásah. Za 1. světové války se počítalo na 7000 nábojů na jeden zásah. Ve vietnamské válce Američané potřebovali na 50 000 patron na jednoho zabitého vietkonga. To je pouze pro názornou ukázku a výpočet průměru.
<br/>
<br/>clanek co jsem psal asi pred 10 lety a dodnes jsem pry velky idiot
<br/>:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56621 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
pepialto.rajce.idnes.cz/Medlanky_2010_-_...turnaj/#IMG_5010.JPG
<br/>
<br/>tak jeste jednou u Brna /stahnuto z lukostrelce.cz/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56627 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Rady pre lukostrelcov
Keď už to tu je.
<br/>Mark Stretton je jeden ze zakladatelů renesance střelby těžkými luky. Zabývá se tím cca 15 let, zhruba 10 let držel BLBS standard arrow rekord 270 yd., 4X vyhrál s lukem o nátahu 160 lbs turnaj v Herstmonceaux (3D kolem hradu proti sportovním lukům). Je dlouholetý spolupracovník Royal Armouries a Mary Rose trustu, prováděl testování vojenských luků a šípů na United Kingdom academy of defence ve Shrivenhamu. Drží Guinessův rekord v natažení nejsilnějšího luku - natáhl 200 lbs longbow na 32&quot;. Tímto lukem později i skutečně vystřelil.
<br/>Je autorem série článků o šipkách a jejich efektu pro časopis &quot;The Glade&quot;, tyto byly později knižně publikované v knize Hugha Soara &quot;Secrets of the warbow&quot;.
<br/>Je členem skupiny &quot;Towton lads&quot; která byla jednu dobu hlavním propagátorem tohoto sportu.
<br/>
<br/>V současnosti je to zřejmě nejlepší anglický kovář středověkých šipek, krom výroby replik pro střílení dělal i metalograficky věrné kopie nalezených šipek a porovnával je s originály.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56628 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Rady pre lukostrelcov
Geronimo:D Presne tento na chlp istý článok niekto dnes v noci pridal do diskusie&quot;diplomovka na tému luk&quot;Na stránke www.horar.sk....Bud si aj Alwarez,alebo len plagiator.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56629 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Rady pre lukostrelcov
Geronimo a Alwarez sa vzájomne citujú pričom ide o jednu osobu.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56633 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
ano je to on, to si ešte nezistil:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.146 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 335 návštevníkov a žiadni členovia on-line