Rady pre lukostrelcov

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56365 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Jeste dokonceni .......kazdy se divi proc sipy na telo zivocicha tak dobre funguji ..... predevsim tela zivocichu jsou obycejne 90% voda a tak ocelove zbrane na ne dobre funguji , medusa co je prusvitna ma 99% vody a tak nam zacala sezona na jelence a uz tedy mame prvniho mrtveho ,dva sli za sebou ,ten jeden pred lukostrelcem co mel na tetive kladkoveho luku sip a ten prvni se nahle zastavi a vlastne naletel na ten sip co se mu zabodl do krku a ten proste vykrvacel drive nez jej dostal z lesa.Minula leta na lukostrelce zautocil grizlly v Coloradu a tak pruvodce vytahl jeden jeho sip a sermirskym vypadem medveda na miste zabil . Tady mame velke zelvy asi jako viko od 200 litroveho sudu a muj asi 62 liberni zelvu prospikuje rybarskym sipem uplne na zkrz tak ze je zelva v pulce sipu, krunyr vubec nevadi ani ten spodni....
<br/>Jeste jsem chtel dodat ,ze kdyz skocim do vody ze startovaciho bloku tak mohu jit nekolik metru do vody z 10m veze take ,ale jak telo nabyva rychlosti rekneme treba ze 100 metru rozbijeme se uplne na hladine ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56369 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Rady pre lukostrelcov
cital som tu prispevky tykajuce sa prieraznosti sipov z luku,mam moznost kupit za dobru cenu 225 lib.kusu.ma niekto skusenosti co dokaze 225 lib.kusa prerazit?napr.aku hrubu dosku a pod.predavajuci mi povedal ze meral rychlost sipu a ta je 330fps.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56370 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Pozor jestli je to kladkova kus nebrat !!!!! Kuse co maji pouze tradicni luk a ne kladkovy ....
<br/>S kusi 225 liber a nalezite tezkou sipkou se lovi slon a ten normalni &quot;set up&quot; postaci na vsechna zvirata v Evrope :]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56371 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Zhruba 150 liberni klasicka kus se rovna v pruraznosti asi 60 libernimu recurve /tradicnimu/ a 225 liber se bude rovnat tezsimu recurve ono to nejde jasne umerne atd.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56373 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Rady pre lukostrelcov
je to reflexna kusa,co to znamena to set up?mozno prirovnat 225 lib.kusu k 80lib.luku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56374 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
225 liber na kusi by asi bylo 80 liber na recurve nejmene a mozna vice . Proste na kusi nechtej zadna kolecka ,nebot nepotrebujeme snizeni tahu kuse na konci ,nebot jej nadrzime ,to drzi mechanicky a ny mackame jenom kohoutek jako na pusce . Set up znamena nastaveni a v nasem pripade nastaveni kuse tedy tah kuse a vaha te sipky a jasne vaha hrotu ,treba loveckeho a pozor kuse rada spousti sama bez zmacknuti kohoutku a tohle je treba take vyzkouset.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56393 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Rady pre lukostrelcov
vie niekto nieco o novele ktora mala nadobudnut ucinnost 28.07.2010 tykajuca sa zbrani kategorie D na ktore sa vztahuju ustanovenia parag.28 odst1?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56438 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
vyskusal som aj techniku troch prstov pod sipom,no ich dostrel je aj o 8 metrov blizsie ako pri jednom prste nad sip,takze mam aj problem dostrelit k tercu.najskor si myslim ze by to mohlo byt tym,ze sa sip pri natahovavi tetivy posunie trochu hore... .da sa dat nieco na tetivu aby som zamedzil pusuvanie konca sipu nahor?nechcel by som nahrievat koncik sipu,kedze tie sipi potrebujem aj na ine luky...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56440 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
Su na to kružky ktore sa pripevnuju na tetivu stlačenim v klieštach ale da sa to urobit aj tenkym lankom ktore sa použiva na očko na tetive ako pri kladkovych lukoch.
<br/>No nemyslim si, že tvoj problem je v tom,pretože ty mieriš tak isto ako pri jednom prste nad šipom a to pri troch prstoch pod šipom je iny uhol držania luku )to si musiš uvedomit).Niektori si aj pri strielani na rozdielne vzdialenosti iba posunu prsty smerom ktorym potrebuju a mieria pritom tak isto :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56460 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Ano je jednoduche pripevnit mosazny krouzek na tetivu co musi byt vzdy vyse, nez je centrum asi o 1/8 az 1/2 palce a dostrel trech prstu pod sipem je stejny jako split fingers ,nebot diky treni je vypusteni vzdy o 5 stop/s pomalejsi nez kladkovym vypoustecem a teoreticky tedy vypousteni prsty je 5x3 = ? delsi s vypoustecem /1 stopa =3 yardy /.....
<br/>
<br/>Tri prsty pod sipem je vlastne zachrana prstu ,nebot tvori jeden blok a tak kdyz mame zraneny ten posledni prst prechazime na tri prsty pod sipem jako se to stalo mne ,takze na to nezapomente ,ja tez strilel split fingerrs az do doby ,nez jsem si natahl slachy v prstu !
<br/>
<br/>Jestli strilis 60 libernim lukem tak dostrel na terc by nemel byti problem ,nebot takovy luk dostreli nejmene 200 metru!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56464 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
ahojte.. chalani potreboval by som poradiť ohľadne šípov.. chcem si k vianociam kúpiť novú sadu šípov na súťaže.. ale neviem sa rozhodnúť ktoré.. no jednoznačne Easton. vyberám z kategorie Carbon.. teda bud Easton lightspeed alebo lightspeed 3D 400.
<br/>
<br/>chcem sa vás opýtať na technické parametre k týmto šípom.. v podrobnostiach si môžeme všimnúť že pri kolonke Straightness je pri lightspeedoch plus mínus 3 a pri lightspeed 3D plus mínus 1 z čoho mi vyplýva že tie 3D sú jednoznačne lepšie ako všetky ostatné v tejto kategorii teda Fatboy, redline, Carbon one a Lightspeed ,tie majú plus mínus 3. samozrejme ale len v tom prípade ak si to Straightness vysvetľujem správne
<br/>
<br/>vysvetlujem si to ako nejakú rovnakosť šípov a čím je to číslo nižšie tým je to lepšie.. pretože dobre vieme že nie všetky sípy v sade ktorú kúpime sú na vlas rovnaké.. čo sa prejavuje drobnými odchylkami v presnosti. a teda čím sú šípy drahšie ako napr X10 alebo X10 protour majú toto číslo nižšie plus mínus ,0015 teda hovorí nám to o tom že je len malá pravdepodobnosť že šípy v sade budú od seba odlišné. teda minimálne odchylky lepšia presnosť.
<br/>
<br/>moja otázka teda znie. vysvetlujem si to správne?
<br/>a je moja voľba správna?
<br/>
<br/>potom druhá časť kúpiť hroty šroubovacie či lepené. ked si pozriem tabulky tak mi to číslo týkajúce sa váhy pri šípoch s lepeným hrotom pripadá strašidelne nízke. len 343 gr na 60 librovú Katerku. no neviem či by ramená a tetiva až moc neplakala. s inzertom a šroubovacím hrotom je tá váha 365 gr. čo je celkom lepšie. teraz strielam loveckými šípmy Easton N-Fused ST epic. s váhou okolo 440 gr a sú to 340 -ky.
<br/>
<br/>za všetky rady vopred dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56465 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
konečne odoslané.. po milion úpravách.. neviem či aj vám ale mne vkuse vypisuje že používam nedovolené Html tagy.. sakra.. a potom to tisíc krát prepisujem ako koň.. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56475 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Rady pre lukostrelcov
Ano cim je to cislo mensie, sipy su rovnejsie.
<br/>Ja sa ta chcem opytat na tie Easton N-Fused ST epic , si spokojny?
<br/>Tiez chcem kupit novu sadu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56478 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
jasne plná spokojnosť.. no pre súťaž by sa hodilo niečo ľahšie.. tato rada je eastonom propagovaná ako najvyššia rada loveckých šípov.. teda myslím Carbon N-Fused nie konkrét ne ST Epic.. takže by mali byť najlepšie.. no mne sa s nimi striela dobre.. hodil som na ne troj palcové Quikspiny (predsa len je ten šíp ťažší) a je to fajn..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56479 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Zde kazdy kdo premysli o dobrem skore na 3D pouziva Fat boy ,nebot sip proste ma vetsi objem a tak pokryje vetsi plochu na terci asi jako plocha spicka . Hrot na sipu je vzdy nasroubovany co jsou ruznych vah.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56482 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
je to tak...luk ma dostrel cez 200m... to bude tym ako spominal Martin75,ze som drzal luk pri nizsom uhle..strielal som na vzdialenost asi 80m,tri sipi som vypustil troma prstami pod tetivou,tie dopadli niekolko metrov pred a dalsie tri sipi som pustil jednym prstom nad tetivu a tie uz isli na terc...takze to bude asi ten uhol...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56483 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
no to ano.. je jasné že je lepšie mať hrubší šíp ale tie technické parametre hovoria v prospech lightspeed 3D ... a za druhé v obchode v ktorom kupujem stoja fatboy len o necelé euro menej ako A/C/C čka a to už by som zobral radšej tie....
<br/>
<br/>no a s tými hrotmi to tak pravda celkom nie je.. načo by sa inak predávali vlepovacie hroty?? :)
<br/>
<br/>nad tými hrotmi som premýšlal.. najviac čo ma vytáča na tých šroubovacích, je to že je ich treba neustále doťahovať.. inak teraz ma napadlo.. to tepelné lepidlo, nikdy som s ním nerobil netuším.. nie je náhodou na tieto vecičky?? ako sa to vlastne používa?? čím sa to nahrieva??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56484 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Kazde lepidlo co pomalu schne .Tedy ne to vterinove a sipy mazat a mazat ,pred kazdym vystrelem do 3D i kdyz uz nic jineho tak staci mydlo a tak s vystrelem moc nespechat !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56485 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov

<br/>
<br/>Zde je atlatl co je aztecke slovo pro vrhace ostepu a jasne muzeme to znat pod nazven australskych krovaku woomera ,je to zbran co vznikla pred lukem a je v mnoha konfiguracich a v Severni Americe luk je stary asi 2000 let a tak tato zbran asi byla vyvinuta do znacne dokonalosti a hlavne u Cerokezu ,kde byl i privazany kamen a take do kamene byla vyvrtana dira a kamen se v prubehu hodu posunoval dopredu ....
<br/>No a je velmi zajimave jak jsou rozdilne zakony ruznych statu a ja se musim smat jak si nedovedou predstavit co to dovede a tak je to pry lovecka zbran a neni lovecka zbran nekde ja to povazovano za kopi jinde se nesmi lovit velka zver a jinde se to smi pouzivat na nezver a jinde jen na rybareni adt ......
<br/>Jasne jako zaburalci v NC konecne si uvedomili, ze kus je take luk a tak ji udelali jako volnou loveckou zbran .....
<br/>Tady nekteri jsou strasne zaburali ,ted to ceka na atlatl a bude trvat zase desetileti nez se cele vystribri .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56486 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Rady pre lukostrelcov
Ja na to pouzivam LOCTITE 242.Drzi pri narazoch a otrasoch,ked potrebujes ide odsroubovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.088 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 211 návštevníkov a žiadni členovia on-line