Rady pre lukostrelcov

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57739 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Pro zacatecnika je neresitelne manipulovat s tloustkou tetivy a treba vyrabet novou .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57770 od alexs
Odpoveď od alexs na tému Rady pre lukostrelcov
Čau geronimo robyl som akatovi luk 139cm dlhý 30lbs 26natah vic ho tahat sa bojim 4už praskli dostrei 110,115m do kopca,zhruba 12stupnoveho možno18.je to dost alebo málo podla teba kolko by to malo mat dostrel šip okolo 35g.dlkší agat nemam,pojdem narezat 2m klady,tých krátkych mam 15ks ale asi mi budu naprt je to moc krátke na silnejši luk tak okolo 50lbs.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57772 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Rady pre lukostrelcov
tak skusk pouzit ine drevo,alebo robis nieco zle pri vyrobe.ja som robil z javora jasena a pri rovnakej dzlke a natahu 28" mali skoro 45lbs

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57775 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Akat je dobre lukove drevo a odruda akatu je tady black locus a z toho cerokezove delali sve luky i kdyz se rika ze black locus je malo pevny na brichu luku a tvori frety ....
<br/>Luk musi miti sve rozmery, aby se znej hodne dostalo a tak delka akatoveho luku musi byt alespon 180 cm a sirka 5cm alespon do 2/3 ramene a tak dostame tah alespon 60 liber a takovy luk dostreli asi 200 m a delka luku 139 cm je smesna ono vse zalezi na rozmerech luku a tak doufam ,ze mas plocha ramena,nebot ty obloukove tvary ramen jsou vhodne pouze pro tis a vsude za humny roste plno dreva na luky a dreveny luk se lisi rozmery od drevo laminatoveho .....
<br/>
<br/>Podle loveckych zakonu Virginie na velka zvireta luk musi dostrelit nejmene 125 yardu /asi 114m/ aby vlastne sip probil tuhle zver na asi 20 metru ,ale tohle je naproste minium normalne kdyz delam dreveny luk tak davam pozor, aby dostrelil alespon 160 m to znamena ze bude mit tah asi 50 liber.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57776 od alexs
Odpoveď od alexs na tému Rady pre lukostrelcov
Tak som to riskol na28 natah a ono to funguje nič neruplo,skúsim niečo silnejšie.Jasen som nepozeral, ale akatu,dubu a buku ako maku ten akát je dost ríchly aspon aspon mne tak pripada.najdeš tu po horach orech,višnu čerešnu slivku.N

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57777 od alexs
Odpoveď od alexs na tému Rady pre lukostrelcov
Dik geronimo ten luk som skúšal čo som mal,no tak stoho budu strielat synovia 5a8 ročni sralove ktorych to moc bavi a strelaju somnou stakými slabšimi lukmi.No beriem pilu a idem na akat.no a tie ramena sú ploche ine ani nerobim dik za rozmeri skusim to.No skúšal som aj lepit ale dyhi boli naprt,hrbate hrubka lietala hore dole proste naprt.kamoš my slúbil s čerešne a skusim to skombinovat s inou drevinou.no uvidim čo stoho vznikne,šípi si robim zo smreka a vkladám tam kost aby ich netrhalo pri výstrele.
<br/>Mám aj nejake jelenie šlachy ale tie skúsim neskor nerad bych to posral.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57778 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Akat,dub a bratranec dubu je buk a toto jsou vsechny dobra dreva na vyrobu luku a ty ovocne, jsou tak vhodne na lepene luky . Akat , dub ,buk maji problemy se susenim ,ale kdyz tomu clovek rozumi delaji se z nich vyborne luky a to slachovani ze zacatku bych moc nedoporucoval ,napred je se potreba naucit delat drevene luky ,nebot dreva je u vas hodne ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57781 od alexs
Odpoveď od alexs na tému Rady pre lukostrelcov
suhlasim stebou stym šlachovanim ale stym lepenim to ešte skúsim zatial bez laminátu navrhnem si neaku šablonu a uvidim.Zajtra zapriahnem svoje aliašske malamuty a šup snimi do lesa po akát neaky dub,buk,nech sa tieš potrápia, snehu je tak akurát neaky zátažovy trening im neuškodi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57797 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Rady pre lukostrelcov
Podľa môjho vkusu má mať drevený luk dåžku 2 X dåžka náťahu + 20 %.
<br/>Buk nieje dobré lukové drevo. Ideálny je agát a brest.
<br/>Dostrel pri váhe šípu 9 gr/lb je 170-180 metrov u mojich lukov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57798 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Rady pre lukostrelcov
Najlepší tradičný luk je z jedného kusa brestového dreva. Tvar deflexný stred pre stabilitu a presnosť, reflexné konce pre rýchlosť.
<br/>picasaweb.google.com/zaneta.paukova/BrestDR?feat=directlink

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57805 od alexs
Odpoveď od alexs na tému Rady pre lukostrelcov
Bowyer no stým brestom asi problém nikde som ho tu na okoli zatial nezočil,no padol mi do oka javor ket som smekal zo psamy akat.Ten javor ma priemer okolo 40cm,konáre mu začínajú okolo 4,5m.Nemáš náhodou skúsenosti s lepidlom alex bou?Ked ho otvorím tak sú vnom také kožovité časti,ket to nanášam tak to musím vyberat stými velkými kúskami sa ešte dá,ale stými malinkymi čiastočkami ma ide porazit od jedu.Jeto balené v plastových dozach bez orig. nálepiek len postup vytlačený na a4.Kontaktoval som aj predajcu no už tretí den žiadna odpoved.Ten luk čo tam máš tak som ho už videl forume dva dni do zadu pekný lučik paradička to už áno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57808 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Rady pre lukostrelcov
To lepidlo som nepoužíval no Tulák ho iba chváli. Na tvojom mieste by som ho reklamoval Kejvalovi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57820 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Ja neumim pocitat slozitou matamatiku a na natah 28 palcu delka dreveneho luku je 68 palcu az 72 palcu kupte si tento metr ......
<br/>kdyz se nam drevo nezda nebo je slabsi v tlaku si napeti, vzdy nechame drevo delsi 72 palcu ,nebot delsi luk se hure zlame, nez kratsi a ja bych se ze zacatku vyhybal nejakym vykonum to je vyhrazeno pro ty co delaji luky delsi dobu.....
<br/>
<br/>Zase jednu prihodu tak se zase vometam okolo naseho kluboveho merice rychlosti, nebot kladkari to nesmi jit rychleji ,nez 288 stop/vterinu ...Prijde tam chlapik co ma stary recurve a streli zkrz chrohograf a chronograf ukazal 139 stop/vterinu co mne probudilo ze sveho sneni a tak jsem murekl at to skusi jeste jednou a zase 139 stop / vterinu leti uhlikovy sip a tak jsem se kouknul na luk kolik ma a jdu do vrtule 58 liber@ 28 palcich ......
<br/>
<br/>Tak byl spatne udelan ten recurve !!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57822 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Rady pre lukostrelcov
Keď mi nedáva luk, rovné celodrevo, minimálne 150 fps. tak sa ho snažím prerobiť alebo ho zruším.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57841 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
V lete mi mlady kloucek asi 26 let prinesl recurve ,stary Browing co mel krive ramena jestli s tim nemohu neco udelat ,tak jsem srovnal ramena o udelal novou tetivu ,luk byl stary 45 let a stale strili ,muze strilet leta a muze se najednou zlomit ,kdo vi !! Luk ma tah 55 liber a jeho otec co je naruzivy lukostrelec s nim zasstrelil asi 2 roky stareho White tail asi 130 liber z&quot; blind &quot; tak za jelenec prisel asi na 15 metru a trochu se pohnul pri vystrelu a pak jej trefil do krku a sip jim proletel jako maslem a skoncil na druhe strane nekde v krovi sel jenom 30 metru, nez vykrvacel ,tedy asi 3 vteriny nez ztratil 40% krve .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58022 od alexs
Odpoveď od alexs na tému Rady pre lukostrelcov
No zrobyl som novi luk,72palcou dlhy pri natahu 27 palcou mi ukazalo 62lbs,dostrelil max 115m.:{ Tak som ho prerobyl.skratil na 68 palc,stahnul boki na 4,5 cm špički 10mm,oškrabal,brucho opalil do orieškovo hnedej farby,ohnul špički do reflex ale vrátili sa mi spet nie uplne ale dost.Tak neviem asi som ich nechal krátku dobu v šablone.Teras ná 54lbs na 28 palc,nátah dostreli 135m max 141m.(drevo agat) ale sušil som ho max tri týžne a tri dni pri krbu už som nemohol vidržat.Horne rameno ide trochu do vrtule,začína 30cm od vrchu,bolo tam trochu hniloby tak som ju odstrani a vznikla tam ta vrtula ktorá ide smerom do lava,spodne rameno som prisposobyl ale smerom do prava,tak neviem asi blbost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58044 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Lovecky luk musi mit podle zakonu a regulaci statu Virginia co je kousek na sever dostrel nejmene 125 yardu odpocitejte 10% a mate to v metrech ,tak tedy tvuj luk byl slaby pri teto strelbe musi na 20 yardu prostrelit zivotne dulezite organy zvirat aby mohl byt pokladam za loveckou zbran na velka zvirata....
<br/>Ten luk z akatu byl nepochybne spatne vyroben , nebot pri delce 72 palcu musi mit natah nejmene 28 palcu ....Na vaze 62 liber by mel dostrelit 180-200 metru jinak je tam chyba ,ze jsou proste tezka ramena co zpomaluji navrat luku ci byl moc tezky sip a dalsi chypa je susit jedno drevo ,nebot lukar muci zacit i ze zacatku susit drevo, aby mel nekolik drev najednou suchych a tak si vlastne vytvori plynulou zasobu ,tez si mohl drevo mit moc vlhke a to nasledovalo tetivu ......
<br/>Ten 54 liberni luk trochu lepsi i kdyz snese na 60 librach delku 68 palcu asi 4,5 cm ramena do 2,3 delky a pak zacit zuzovat a pokud mas-li jine drevo jako dub ,listka sirka ramen musi byt 5cm az 5,5 cm . Ja jsem dostrelil do dalky 70 libernim lukem a carbonovym sipem o vaze 400 grains 230 yardu zatimco muj recurve Martin 70 liber jej poslal do dalky 330 yardu a sipy o vaze 600 grains letaly do dalky 270 yardu ....
<br/>Jinak pouzivej na drevene luky Fast Fligh tetivu a jen 10 vlaken a omotavku tam budes muset dat na 2x jo a nezapomen konce ramen ohybat zpet, tak aby zustaly jen 1-2 palce ohnute .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58070 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Rady pre lukostrelcov
Tam môže byť v hre ešte faktor techniky strelby. Či menší dostrel je vinou luku alebo strelca. Dôležitá je tiež váha šípu. Štandardne sa skúša 9 gr/lb.
<br/>Ťažko posúdiť.
<br/>55 lb agát dostrelí ideálne 190 metrov, dobrý výkon je nad 160 metrov. Do diaľky streliť sa tiež musí vedieť.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58312 od rybaryk
Odpoveď od rybaryk na tému Rady pre lukostrelcov
Posim o radu ako spravne namontovat tlmice na tetivu. tlmice su od F martin.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58315 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Tetiva se rozpuli na polovicku ,kdyz je vypnuta a tlumice se prodahnou a na obou stranach tlumice se to pripevni =omota a zauzluje vladnem tetivy asi 30 cm dlouhym a pokud je to kladkovy luk tak se musi pouzit pripravek co napnutou tetivu po delce rozpuli a neni drahy ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.166 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 284 návštevníkov a žiadni členovia on-line