Rady pre lukostrelcov

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59197 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Kazdy luk ma mit napsanou vysku napeti treba 20-23 cm a tak natahneme tetivu nekam doprostred mezi tyto dve hodnoty ,zvolime sipy co maji radeji vyssi spine co je tuhost a delsi sip a ja volim 30 palcu a tak pro 50 liberni luk bude spine 60-65 liber ,nebot spine sipu je nekde merena na 28 palcich a tak kazdy palec musi byt spine vyssi a u mne 2 palce davaji 10 liber a pak udelam sip co ma 125 grains hrot a vim ze jsem u 50 liberniho luku presne a na vylepseni si muzeme zakroutit tetivu prodlouzit ji nebo zkratit ,ale jsou to vetsinou jen 3-4 otocky na tetive a tyto sipy maji dobry let sipu az na 160 grains spicce ovsem nesmime zapominat ze ty pera musi byt 5,5 palce dlouha a ty co jsou znama jako high back ,kdyz sip leta vlevo je priliz tvrdy a potrebuje zmeksit bud jeho prodlouzenim, nebo pridanim vahy na hrotu to vse jej zmeksi a kdyz sip po vystrelu plave jako kapr je mekky a potrebuje zkratit nebo ubrat hrotu na vaze ,hrozi nebezpeci zlomeni sipu nekde v polovine a prostreleni predlokti a to mi jeden mudrc na brodci vysvetloval ,ze je to normalni zraneni pri strileni ze 100 libernich luku ......
<br/>Pokud si kupujes uhlikove sipy je vlastne jedno jakou spine koupime nebot tam je veliky rozsah spine napr 45-60 liber a kdyz koupime 80 liber spine a nechame sip dlouhy 32 palcu a dame 160-190 grain spicku muzeme jej strilet ze 50 liberniho luku ,jemne doladeni dosahneme povolenim si pritazenim tetivy jestli nam sipy dobre letaji zkousime na 20 m tak ze na velikou tercovnici nalepime terc o prumeru 2,5 cm a kdyz trefujeme terc o velikosti stribrneho dolaru /Morgan dollar/ jsme nastaveni v ladeni luku nemuze byt nic sloziteho, nebot uz to vedeli za doby kamenne, cim je sip dale od stredu tim potrebuje mekksi spine aby se mohli vice ohnout a tak na 65 liberni dreveny luk potrebujeme sipy co maji moderni spine 45-50 liber.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59198 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Ty luky je muj vymysl tedy ty kratke jezdecke a hybridy ,modifikovano pro lovecke ucely ,mam plno techto luku co se snazim prodavat ,ale moc mi to nejde, nebot lidi nemaji penize, ale ja to uz delam nekolik let ,konecne ty luky dobre strili v nasich podminkach a tak kejvalovy luky pobily plno zvere a ryb ,ted mam na mysli long-bow co ma dva zarezy na konci a luk je dlouhy 64 palcu a druhy zarez je na 62 palcich a rozdil v tazich je 7 liber .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59200 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
este by som mal taku otazku tykajucu sa nakrutenia tetivy..je potrebne ju nakrutit po smere vinutia stredovej omotavky,ako u kusi?alebo je to jedno do akej strany?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59201 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Je uplne jedno nakrouceni tetivy na kterou stranu a jak je omotavka na tocema tohle je luk a ne kus jasne je jedno jak omotavku natocime a obracene je tetiva skroucena to nehraje roli .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59205 od rybaryk
Odpoveď od rybaryk na tému Rady pre lukostrelcov
Je nejaká kniha o vyrobe a ladeni tradycnych lukov? V slovenskom alebo ceskom jazyku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59206 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Nevim---- mozna ze existuje .Jenom vim ,ze existuje kniha instinktivni lukostrelba a o ladeni luku je tam malo ,nebot je to znacne primitivni ma ji J.kejval na prodej ,jestli ji jeste ma ,muzete se zeptat na jeho web-strance on jich prodal asi 1000 kusu a tak nevim jestli ji stale ma.....
<br/>Ja jsem jeho rukopis opravoval po technicke strance asi pred 10 lety vim ze mi to trvalo cely tyden po vecerech......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59207 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
prave som sa vratil zo strelby,fukal prudky vietor,tak som si to uzil:P..zobral som prevetrat Kejvalov longbow..a stala sa mi takato cudna vec..pridem zo strielania polozim luk na postel(tetiva bola este nasadena)pridem z wc a luk vypnuty..tak to ma zarazilo,kedze na duchy neverim...tetiva bola na oboch koncoch naclecena na ramenach..prezeram luk,nic...prezeram tetivu a ejha..tu je sabaka zakopana...mam vlamsku tetivu(od J.Kejvala)tie ocka su prepletene dvoma prudmy vlaken..no a jedna polovica roztrhnuta..este dobre ze to neprdlo pri natahu8otak ma zaujima co sa mohlo stat,ked to nekrachlo pri natahu,ale az po hodine strelby..hrany na koncovkach luku niesu ostre,strielam nou asi rok,zeby bola na konci svojej zivotnosti?hm..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59209 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Kejval dela svoli vlamskou tetivu 50/50 smichane B-55 a flast flight/FF/ a to je tak dobre na nekonecnou tetivu tam to vydrzi trochu dele, zase zalezi jak se strili a tetiva by se mela vymenovat kazdy rok cili asi 10 000 vystrelu ona kdyz je hodne i FF namahana vydrzi asi 1,5 roku a ja vymenuji lidem B-50 kazdy rok .
<br/>Staci napsat Kejvalovi at umota tetivu specialne z FF a posle ji a ta by mela vydrzet vice tak 1,5 roku ,ja delam endless tetivu a ta vydrzi vice no ale trva to dele omotat, nebot vlamska tetiva je notoricky svoji konstrukci slabsi a ja ji nepouzivam a ty kousky B-55 ci B-50 byly uz na konci sve zivotnosti luk nenapinat dokud si nekoupime novou tetivu....
<br/>Staci mu napsat/zavolat poslat co si pocita za tetivu a on to posle v dopise a mame nejmene na rok zase pokoj ,nenapinat luk s poskozenou tetivou .....
<br/>Vlamska tetiva praskla v miste, kde nema zadnou omotavku a otira se o ramena endless ja davam tam dve omotavky a tu prvni omazu vterinovym lepidlem a tak oka jsou skutecne pevna a tetivu alespon kazdy tyden mazat, staci vceli vosk .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59210 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Pamatujte si ,ze problem s tetivou na luku je to nejmensi co muzeme mit za starych casu v Anglii kdyz byla tetiva z konopi ci lnu kazdy lukostrelec nosil nahradni tetivu a kdyz se mu tetiva pretrhla a luk se nezlamal nasadil druhou tetivu a pokracoval ve strileni ,pouze tisovy luk se ma tendenci lamat, kdyz se pretrhne tetiva vsechna ostatni dreva vydrzi a stejne jako drevolaminatovy ,pouze kdyz luk praskne muze byt strasidelne ,ale nekdy to se jen slozi jako zaviraci nuz .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59211 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
skusim mu napisat,este som nasiel tieto tetivy;www.lukostrelba.sk/index.php?page=shop.p...uemart&Itemid=17
<br/>alebo:http://www.lukostrelba.sk/index.php?page=shop.product_details&amp;flypage=flypage_images.tpl&amp;product_id=496&amp;category_id=35&amp;option=com_virtuemart&amp;Itemid=17
<br/>co myslis,bude niektora z nich vhodna?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59212 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
neviem ci tie odkazy budu funkcne,no ma tam dve tetivy:fastflit na reflexne luky za11.70eur a splietanu fastflit tetivu na klasicke luky za 12eur,mne treba tetivu na longbow..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59213 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Spatna spekulace Kejval ma tetivy za 5-6 Euro a vime ze existuje a ne jako nejake e-shopy co jsou na internetu a vlastne nic nemaji ,je to proste podvod a prodavaji neexistujici zbozi navic Kejval vi co ma delat ,nebot ty luky vyrabel a vime ,ze existuje ,nebot jsem s nim vcera kecal ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59214 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
treba mazat komplet tetivu?teda aj oka z vnutornej strany,kde dochadza ku kontaktu tetivy s koncami ramien?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59215 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Tetiva se maze kdyz je nasponovana na luku a vlamska tetiva se pak musi ovolnit a namazat i tam kde se dotyka luku ty oka---- endless kde ty oka maji serving ta se mazat v techto mistech nemusi nebot servingtam vosk nepropusti ,ale ty budes mit vlamskou a ta se musi mazat cela ..... jestli nekoho znas kdo ma vcely muze poskytnout nejaky ten vseli vosk treba za lahev slivovice :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59226 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Ja uz asi tyden Kejvala premlouvam, aby zacal vyrabet long-bow co ma 4 zarezy na koncich misto dvou . Videl jsem to v Hickory kdyz jsem tam byl a tato myslenka neni nova ja jsem se o tom Kejvalovi zminoval asi pred pul rokem ,myslenka je stara tisice let ,ale ve sklolaminatu funguje vyborne ....Chlapik tam mel long-bow o delce 64 palcu a na tom byly prvni zarezy jako na normalnim luku a ty mely natah 45 liber a podnim byly zarezy co luk vlastne zkracovaly na 62 palcu a luk tam mel natah 52 liber tedy rozdil byl 7 liber a jasne clovek potreboval vymenit tetivu za kratsi ,ale mel vlastne 2 luky v jednom a zde se to pouziva na loveni a tak treba strilime 3D na 45 librach a kdyz jdeme na lov dame kratsi tetivu a mame tah 52 liber ......
<br/>
<br/>Nebo mame luk 52 liber a ten kratsi je uz plus 7 liber vice na lovu potrebujeme natahnout 1az 3x ....Jasne i tak se necha udelat dreveny luk pokud je dostatecne dlouhy..... nevim jak by fungoval recurve ja jsem videl pouze long-bow.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59228 od rybaryk
Odpoveď od rybaryk na tému Rady pre lukostrelcov
Na ramenach mojho luku mam toto napisane A-09-10-27-08. co to znamena .Luk samick. A co mam robyt ak sa mi sip pri vystrele otrie o madlo a tym padom leti tam kam nechcem?LUK mam 50 lib. sipi alu -31 dlhe.A este aka dlha ma byt tetiva na 60 palcov dlhom luku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59229 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Na tom Samicku je asi napsany rok vyroby ani mne nedava smysl ty cislo mozna nejakemu Cinanu ano ....Na luk recurve potrebujeme delku tetivy o 4 palce kratsi nez je luk tedy 60 palcovy luk by mel mit tetivu 56 palcu dlouhou ale u long-bow je to jenom o 3 palce , u recurve musime dosahnout predpeti 8-9 palcu ,long-bow ma okolo 7 palcu....Ten sip co uderi do madla je proste moc mekky a kdyz je natah dlouhy a nemuzeme zkratit sip tak jedine reseni jak sip udelat tvrdsi je snizovani vahy hrotu az rekneme na 50 grains a kdyz ani to nepomuze musime koupit tvrdsi sipy ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59231 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
ake byva rozpatie vzdialenosti na terce pri 3d sutaziach?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59233 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
USA ma vetsinou 20 tercu a to je zase podle nejake organizace ,ale strili se i 30 tercu . Evropa ma podle FITA 28 tercu a jak jsou daleko od sebe neni urceno a kdyz ma nekdo veliky pozemek muze clovek slapat i 10 km u nas jsou tak na 2-3 km ruzne rozhazene ,ale videl jsem 20 tercu i na 5 km .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59234 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
nespravne som polozil otazku,mal som na mysli vzdialenosti od strelca k 3d zvieratu..najkratsia vzdialenost,najdlhsia,ci sa striela aj na menej ako 10m,ci na viac ako 30m..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.148 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 427 návštevníkov a žiadni členovia on-line