Rady pre lukostrelcov

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59456 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
ma niekto skusenosti s lukmi od p.kyzla?praskol mi luk a tak potrebujem novy...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59462 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Kyzl neinovuje sve luky a trochu informaci by bylo treba o tom prasklem luku ,co to bylo za luk ,jaky mel tah,kde praskl ,za jak dlouho praskl ,ja take zlamal nekolik drevolamimatovych luku a jede skladaci na 3 kusy zlomil jsem jej za 8 let a ja blbec si tehdy nekoupil nahradni ramena a za 8 let ten chlapek zkrachoval ,Kyzl podle toho co prodava stale dela luky zacatesnika....
<br/>Prosim jenom si nekupovat nejakeho Samicka a tak bych sel na lukostrelce .cz a tam vzdy nekdo prodava skoro novy luk .......
<br/>Pokud to bude jen na 3D doporucuji pouze 45-50 liber tahu !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59463 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Na www.lukostrelec jeden prodava asi rok stary kejvaluv long-bow Red Fox za 3900 KC co je asi 161 euro ,luk ma natah 50 liber tak tedy staci zavolat ,delku udava 68 palcu staci zvednout telefon !!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59473 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
praskol mi prave kejvalov luk longbow 60lib..prasklina ide pozdlz streleckeho okna a na celnej strane pokracuje asi 1cm dole,z vnutornej strany je to asi 3cm dole..vraj som luk nespravne napol,nepouzil som vraj napinak tetivy,tak mi ho nezreklamuje..vraj ma tam uz dve taketo luky..opisal som mu pripad ako mi praskla polovica oka na luku a ako luk odhodilo,ci takto sa luk nemohol skrutit,ze vraj nie,chyba je pri napinani..uz som to pretrhnutie spominal v nizzsich prispevkoch...vraj pri tych silnejsich lukoch je tendencia pri nedostatku sily vykrutit luk..niesom si vedomy svojej chyby..nemam problem natahovat kamosovu kusu o sile 225lib aj 50 krat za sebou rukami bez najmansieho vysilenia a takisto nemam problem napnut tetivu a v pohode strielat z luku o sile 80,90lib..bez problemov..kejvalov luk som kupil ako zeleznu rezervu ak sa mi ten moj samick zlame..no a samick drzi a kejval je nebohy...a to je samick cinsky krap..ma raz tolko odstrielane a raz tolko natiahnutej tetivy na luk ako kejvalov a to pri rovnakych silach..200eur za kejvalov luk je v hajzli,keby som za tu cenu kupil dva samicky tak mi na 100% vydrzia dlhsie:]:]:]..cinsky smejd Samick drzi zle natahovanie a kvalita je po smrti:]:]:]..a to som kejvalov luk natahoval aj cez natahovac..nevravim ze stale,no samicka stale len cez nohy..luky som natahoval cez nohy aspon tisic krat a zrazu to robim zle:]:]:]stale pri tej istej technike napinania,ktoru robim navlas rovnako..a vraj to nemam brat z jeho strany arogantne,ze nechce uznat reklamaciu..neberiem,nemam uz na to silu..ale zo zdravia mi to odobralo a to sklamenie bolo prilis velke,ked na vikend zoberiem strielat samicka a spickovy luk mozem rozrezat napoly a strcit ku paradajkam..za 200eur nebude mat koliky hocikto..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59476 od dr_pope
Odpoveď od dr_pope na tému Rady pre lukostrelcov
Mne sa toto prihodilo pred pár mesiacmi. www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=19074...p;type=1&theater Bol to longbow od ma´darského výrobcu , mal 56 libier , bol 5 rokov starý. Škoda, dobre sa mi z neho strielalo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59487 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
moj neboztik mal presne rok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59489 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
mozes sem hodit meno toho madarskeho vyrobcu?teda ak mozes..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59492 od dr_pope
Odpoveď od dr_pope na tému Rady pre lukostrelcov
Pozri stánku www.yumi.hu je tam aj volba po nemecky, ak Ti to pomôže 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59493 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov

<br/>
<br/>Takto se napina luk a kdyz se napne nechava se napnuty ve vasich podminkach pouze za horka v aute se musi vypnout, ale vydrzi roky napjaty pouze ja tady pres horke leto musim vypnout ,rozhodne drevo laminatovy luk u vas se nevypina a vypinat jej po kazde strelbe se nam ten zlozvyk prenasi od drevenych luku ,ale i tam pokusy ukazaly ze dreveny luk muze zustat napjaty bez problemu 24 hodin ,chlapik mel plochy dreveny luk a mel jej napnuty 9 dni a kazdy den z nej strilel 50 sipu a pak po 9 dnech jej vypnul ,luk ztratril na tahu 3 libry a tak jej nechal lezet vypnuty 9 dni a luk se vzpamatoval a od te doby mel pouze u 1libru mene , kdyz se luk zlame tak se oriznou pouze ramena a ten prostredek zustane jako material jako napr tropicke drevo na strenky nozu ,to se pouze vyvrta a pouzije se epoxid a tam se zaleje trh noze vsude se pouziva pasova pila ,okruzni pila vam urizne prsty na tak kratkem materialu.....
<br/>
<br/>Takova slavna firma Black widow navrhuje aby jejich luky vubec nevypinaly ,prodavaji vycpana pouzdra kam se i za horka co je tady, dava cely napjaty luk a tak luk zustava napjaty cele roky .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59496 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
ked sa mi zlamal luk tak mi kejval napisal ze on doporucuje svojim klientom nevipinat luk pocas celej sezony...tak neviem preco neupozornil aj mna,ze je riziko jeho luky stale vypinat a napinat...asi si da tu namahu len k svojim nemeckym odberatelom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59498 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
To co napsal Kejval je pravda on moc se nevenuje domacim zakaznikum ,nebot by tak prodal 2-3 luky za mesic v celem Cesko-Slovensku a on dela 400 luku rocne a tisice sipu na &quot;zapad &quot; a kdyz to jde do takoveho Svedska ,tak doporucuje napnout luk opatrne napinakem, kdyz prijde a luk proste nevypinat ten je napnuty leta ,nebot laminat se jen tak neunavuje ,a pokud budes napinat a vypinat ostatni luku i madarske tak se snizuje zivotnost ,napjaty luk se skladuje poveseny na zdi za tetivu na dvou drevenych kolicich ,kdyz je pouze opren o zed v koute zase se casem krouti spodni rameno ...... Napinat luk o nohy je pouze pro dborniky co jasne i kazdy zacatecnik si muze udelat napinak vyrobi se kozena kapsa na jednom konci a na druhem konci se proste natahne duta guma ci se to omota plochou gumou co privaze k provazku jen aby to neklouzalo po rameni luku a tak so sami vyrobime temer zadarmo napinak ,tak to delam alespon ja ,nebot jsem se rozhodl ze jim za to 14 $ nedam ,napinak potrebujeme jednou za velmi dlouho ........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59499 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
tak potom nech mi nepise ze kazdeho osobne informuje,alebo je slovak lny zakaznik ako nemec,ci kto?pokial robi taketo rozdiely tak dakujem pekne..potom nech predava luky vylucne v nemecku a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59501 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
luky.arni.cz/index.php?id=home
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Co vyzkouset Jeckyl II nechat jej udelat dlouhy 64 palcu a o par liber vice nez budeme tahat ,kdyz tahame 50 liber na 28 palcich nechat je udelat 55# na 30 palcich a ti se vyhneme stackingu a mame luk pekne s hladkym natahem .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59525 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
co je to za material ovanghol?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59528 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
pozeral som na ten kejvalov horsebow longinus destiny2,ked som klikol nz obrazol luku aby sa zobrazil detail,tak je tam zase ine madlo luku(kozene),tomu akosi nerozumiem,nepozries sa nato?vdaka...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59530 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Mne to zadne kozene madla nehaze at klikam jak chci. Kejval ma ty madla z ovangolu a jasne mam tyhle luky na prodej a nekolik jsem jich prodal ,ale ne tolik kolik bych chtel je tu proste deprese a tam kam jeste nedosla urcite dojde .....Ovangol je tropicke drevo co ma tvrdost jasanu co roste na Slovensku a neni to nic moc pouze splnuje ucel tmaveho dreva ,nebot ja na lovecke luky nechci jasan,ale neco tmaveho a pozor cely ten horsebow nebyl vytvoren na tercovou strelbu ,ale na strelbu z blind na krocany /morka/ na 15 metru a tam funguje vyborne a jestli se nekdo pokusi strilet nejake 3D na 30 m bude velmi zklaman na to neni tento luk urcen .....
<br/>
<br/>Kejval vetsinou pouziva na stred ovangol a nekdy je to slepene z necim ,jestli Kyzl pouziva ovangolu nevim, musel bych se zeptat ,vetsina lukaru si neumi udelat natahovou krivku a nevyzkousi jestli ten jejich luk stakuje ci ne ,nebot to neni vyraz pocitu a je to presne matematicke vyjadreni grafu neni problem slepit drevolaminatovy luk ,ale jestli ten luk bude stakovat ci ne.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59531 od geronimo1

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59539 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
je rozdiel v presnosti strelby ked sa striela z luku ktory ma strelecke okno a z luku ktory nema,cize sa striela z ruky?pri rovnakych silach a dlzkach oboch lukov.a pri jednom strelcovy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59541 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Neni rozdil mezi luky at je to dreveny luk ci laminatovy, at se sip strili z kloubu ci nejake police jako to ma Kejval ja si vzpominam jak jeden duchodce si vyrobil luk z osage -orange strilel sip z kloubu a porazil kazdeho z nas at strilel jakym lukem chtel /krome kladkoveho/ na 3d, na 40 metru a 3d z posedu--- nastrilel pred 10 lety takove skore co zatim jsem nevidel ,ze by nekdo prekonal a to rozdelovani luku na nejake skupiny je pouze pakarna ,jak je jeden rozdelovan na long- bow a pak treba na recurve a pak na drevene luky a dalsi pakarny ......luky co jsou stredove vyriznute jsou pouze snadneji strilet pro zacatecnika ,nebot snadneji se vysteluje spine na dreveny luk clovicek neco o tom musi vedet ,ale kdyz to bylo jasne lidem v dobe kamenne, nebude to asi slozite ....
<br/>
<br/>A proto kdyz jsem strasne chudejl mohu si luk udelat ze stromu co mame doma za zahradou a krome te tetivy nas nic nestoji ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59542 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
ano,mal som na mysli oba luky drevolaminatove,to som zabudol dodat..aj pri rovnakych technikach,teda tri prsty pod,pri rovnakom kotveni tetivy..islo mi v podstate o to,ci pri strelbe z klbu napr.neodhadzuje sip do lava a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.169 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 273 návštevníkov a žiadni členovia on-line