Rady pre lukostrelcov

pred 13 rokmi 3 týždnami #59235 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Nejdrive si musime uvedomit ,ze luk je na kratkou vzdalenost a 3D byla vymyslena nejak roku 1980 na vylepseni treningu lukostrelcu, no a tady vsichni lukostrelci neco zastrelili a tak vi na jake vzdalenosti luk dobre funguje .....Na mala zvirata kam patri i treba male prase co javelina tam je vzdalenost asi 10m a mene ---na velka zvirata jako jelen je vzdalenost 20 m . Je dobre davat zvirata do takove vzdalenosti kde lidi mohou neco nastrilet ne ze zvirata poranuji tudiz se musi zasahnout kill zone kde vlastne zvirata jdou rychle dolu a jako na white tail pocitam 6 vterin ,ale v poslednim silenem behu odbehnou stale 150 m .....
<br/>Zhruba co mame na luku 10m se rovna 100m na pusce s dalekohledem a 20 m na luku se rovna 200m na pusce s dalekohledem .....
<br/>Jasne nektere 3D terce male jsou mene nez 10m a nektere velke terce jako bizon jsou ve vzdalenosti 27 m . Jsou kluby co stavi velkeho jelena asi tak 38 m a to aby rozbily skore strelcum ,ale jasne je to jen jeden cil a kazdy o tom vi . Jinak vzdalenosti jsou lovecke . Pokud si stoupnu s lukem v lese tak moje uderna sila kolem dokola je asi 20 m ,na tuto vzdalenost se citim nebezpecnej .....
<br/>
<br/>Nikdo at neveri Nemcum co z 3D udelali tam strili nekolik sipu se skorem co se snizuje atd ale jasne ve skutecnosti temer zadna zver na vas nebude cekat ,ale zase jsou vyjimky a ty pak vypravime u taborovych ohnu . Ja mam rad 3D, nebot ty zvirata nikam neutikaji a neciti nas a je to pohoda je zasahnout .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #59255 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
dal som uz davnejsie na tvoje rady a presiel som na techniku tri prsty pod sipom,musim povedat ze som si nato zvykol rychlo,a striela sa mi takto ovela lepsie,je to super...mam vsak jednu otazku...tetivu pri strelbe kotvim na tvari,blizko oka ktorym mierim...neje to pre oko nebezpecne ak pri natahu a zamiereni praskne tetiva?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #59257 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Ja tak strilim asi od roku 2000 a tetiva se mi jeste neprethla v natazeni momente a jeste jsem neslysel o zraneni ,pri pretrhnuti tetivy a vetsina nasich strelcu strili 3 prsty pod sipem a jak je to stare ---nevim Apaci a Komancove strileli timto zpusobem staleti atd. my jsme to prebrali a to je vse .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #59260 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov

<br/>
<br/>Tady jeden na lukostrelci vyhrabal stary snimek .1953 se na svete objevil prvni drevolaminatovy luk i mistrovstvi se strilelo vlastne instinktivne ,miridla neexistovala ,vsimnete si toho rozptylu sipu v terci a jak nekdere lucisnice pousti ten luk k zemi ,jinak tehdy vladl bezuzdy komunismus a ti vybaveni tech 5 luku nakupovali primo v USA a to pak dostalo propujceno 5 nejlepsich zavodnich strelcu jinak sport byl velice tajny a delalo jej asi 50 lidi a tkz prvni liga mela jeste roku 1985 asi 150 strelcu .....
<br/>
<br/>Jeste do roku 1968 se prodavaly drevene luky v kazdem velkem sportovnim obchode, ale jak prijeli Rusove najednou vsechny luky zmizeli na 20 let a jestli nekdo cetl ten vymysl panu radnich o tech Joulech tak asi priklad si brali z komunisticke ery ......
<br/>
<br/>Roku 1980 se tkz 1 liga sesla 4x do roka a poradala nekde zavod a vsichni strelci nic vam nepovedeli a neporadili,nebot vladlo pravidlo ,ze ja mu neco reknu a on muze byt lepsi nez ja !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #59278 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
k technike tri prsty pod sipom...v akej vzdialenosti mas ty prsty pod sipom?hned pod koncikom,ci nejaky ten centimeter?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #59282 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Ukazovacek ten prvni prst se dotyka vlastne sipu a dole vzdalenosti mam ruzne kotvy na tvari /podle starych kanonu / kdyz je vzdalenost delsi musime ten zadek roury snizit a tim strilime dale ze zvedneme usti hlavne ,tedy do 20 m kotva je prostredni prst v koutku ust ,a kdyz je vzdalenost 30 yardu kotva je ukazovackem /ten prvni/ v koutku ust a 40 yardu je kotva ukazovackem pod celisti tedy postupne snizujeme zadek sipu a musime si to vyzkouset, nebot kazdy nema tu hlavu stejnou lukostrelba je individualni veci .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #59283 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
kolko by malo trvat mierenie na terc?(hoci to bude asi tiez individualne)ked pomierim dlhsie o par sekund,ide ten sip vacsinou mimo.aj ked nie velmi..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #59284 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Mireni by melo trvat asi 3 vteriny pro nase ucely ,pak jeste existuje ta mongolska strelba kde bylo za ukol vystrelit mnoho sipu a jelikoz bylo pred nami tisice nepratel bylo jedno koho trefime a treba v Anglii to bylo omezeno silou luku ,100 liber a vice ,ale pro nas jsou to ty 3 vteriny na 3D nebot se jedna o imitaci lovu .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #59285 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov

<br/>
<br/>
<br/>Nacvicovani mongolske lukostrelby co se provadela vicemene z koni ,ale to neni nic noveho podobne ji provadeli Hunove /madari/ 1000 let pred Mongoly ,jelikoz Mongolove meli vice jak 100 000 vojaku a kazdy byl na konich a kazdy mel luk a jeden v zasobe atd proste byli neporazitelni , kazdy Mongol mel 3 kone na vezeni zasob a v noci vlastne kdyz se momgolska armada objevila pred hradbami mesta a na kazdeho kone pripevnili pochoden armada se jevila jako 3x vetsi nez byla a mesto se vzdalo ......
<br/>Pro nase ucely tahle lukostrelba je nevhodna u nas potrebujeme opatrne mirit ,obycejne ten luk natahneme z poloviny a cekame az zvire poskytne nam vystrel a pak dotahneme .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #59297 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
pri technike tri prsty pod sipom,kde sa miery po dlzke sipu,kde na tvary mas ukotveny koncik sipu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #59306 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Nevnimam koncik sipu ,je urcite vyse nad prstem a nikdy mne to nenapadlo a u luku vice jak 50 liber se ani koncik nedotyka tvare a je vlastne jedno kde je na tvari ukotveni rozhoduje vyska prstu na ruce .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #59385 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
aky je to prstenovy vypustac?tzv.prsten?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #59395 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
To je kdyz tetiva taha palcem co je uzavreny v pesti a na palec se pouziva prsten ruzne vyrezany s rohu ,ale muze to byt i rukavice co pouzivaji v Japonsku ci u nas si na palec muzeme namotat nejakou lepenku i papirovou ,sip se pak vklada do luku na druhe strane ,ale tohle musi byt natrenovano ,ale jsou jednotlivci co dosahuji vyborne vykony a je to vyhodne u kratkych luku jako byly turecke ,korejske atd je to vlastne asijske natahovani luku ,ale tyhle luky se daji strilet i normalne 2 prsty pod sipem a nesnaz se menit styl, kdyz trefujes :]
<br/>
<br/>
<br/>misto 3 prstu natahujeme 2 prsty pod sipem!!!!! u ultra kratkych luku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #59398 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
este raz navrat k technike strelby tri prsty pod sipom,vraj zatazuje viacej dolne rameno,ktore je takto viacej namahane...to mi povedal teraz ak p.kejval...je potom takato technika ok?alebo to treba vykompenzovat tym ze posuniem koncik sipu na tetive vyssie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #59399 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
mam longbow 68&quot;,sila60#

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #59405 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
To je teoreticky pravda ,ale luk je tak dlouhy ze z praktickeno hlediska to je jedno, ja strilim recurve Kejvala co je dlouhy 58 palcu uz 3 roky 3 prsty pod sipem a nic se nedeje a ten long-bow je jeste delsi luk---- by mel vydrzet 30 let =1 milion ohybu ....
<br/>nezapomen cvicit jako kliky atd nebot 60 liber je dost a kdyz vystrelis treba 30 sipu na 3D tak to je az dost mas totiz luk loveckeho tahu a ten veme k certu i polarniho medveda a zubra jinymi slovy kravu i kone a mozna za sebou :]
<br/>
<br/>A 3D vyzaduji luk tak 45 liber ono kdyz mas hodne slaby luk nemuzes se te tetivy zbavit to je moje odpozorovani ja si koupil asi pred 10 lety recurve 40 liber a nemohl jsem se te mizerne tetivy zbavit , luk je mozno vytilerovat na 3 prsty pod sipem, ale to dela jen par mm ,drevolaminat je tak pevny ,ze mu to nevadi a nepravidelne vyvazeni je neco co mi vubec z praktickeho hlediska nevadi indianske luky byly take nepravidelne a nikomu to nevadilo....
<br/>Dostal jsi novou tetivu od Kejvala pripominal jsem mu to, kdyz jsme naposledy kecali pres Skype ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #59408 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
dakujem ti,prave som ju vytiahol zo schranky,roztopil som vosk a celu som ju v nom vykupal.staci taketo navoskovanie?musim sa trosku krotit s tou strelbou,za jeden trening dam aj 150 vystrelov.idem sa podakovat aj mr.kejvalovi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #59409 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Takove vykoupani tetivy staci o na zase tak vydrzi jeden a pul roku .......
<br/>pozor tyhle luky jsou stavene na to ze jej lovec tak 1-3 x natahne za den a bud trefi ,nebo jde si neco koupit do McDonaldu :]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #59410 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
dufam ze nebudem vyzerat ako hlupak ked sa teraz opytam ze ci je ten moj longbow vhodny na takuto castu dennu strelbu,mozem s nim strielat ako doposial?dam v priemere 100 vystrelov za trening...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #59413 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Nejde o luk ,ale o tvoje slachy a upony ,lukem muzes strilet kolik chces ale na 3D je moc silny a muze pusobit nejaky bordel v rameni a ja nevim kde jeste.....cim budes vice strilet tim music vice cvicit a tak predejdes zranenim, ja jsem take mel 70 liberni luk co jsem stahl na brusce na 62 liber a asi po pul roku mne zacal bolet loket ruky ve ktere drzime luk mi pravaci ,luk jsem odlozil a prodal a ted strilim recurve 52 liber s tim mi to jde bez problemu.....zatim:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.082 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 272 návštevníkov a žiadni členovia on-line