Rady pre lukostrelcov

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60464 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Spine je merena uchylka v ohybu kolik se sip prohne, kdyz se na nej zavesi myslim 1 librove zavazi a da se nasada na koliky 28 palcu od sebe ,ale co kdyz nemam pristroj a nechci jej kupovat ci nemam penize ,tak jsou vlastne dva zpusoby co jsem delal udelal jsem sip z nejake tuhe nasady borovice ,smrku ci listky a pak si s ni hral ohoblovani hoblikem a brousenim brusnym papirem az presne letala z naseho pozadovaneho luku a pak tento sip byl vzorem pro vsechny ostatni a nasady se pak zkousi pocitem pro vsechny ostatni ....Pak napr si muzeme koupit jednu merenou nasadu a pocitove podle ni udelat dalsi nasady a dnes to delam tak ze si koupim merene nasady z borovice ci smrku a proste necham je 30 palcu dlouhe a udelam sipy a pokud mam drevo laimatovy luk jako center-shot spine 55-60 liber co jsou nasady merene, kdyz se daji pera 5, 5 palce dlouhe ,tak tyhle sipy letaji dobre s luku 40 liber az 60 liber .....divite se , ja jsem se take divil, kdyz jsem to zkousel ..... sipy jsou tluste 11/32 palce prepocitejte si to na mm a tahle tloustka funguje na luky az do 85 liber ,pak sipy musi byt silnejsi , diky sve vetsi vaze ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60480 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Rady pre lukostrelcov
Spine na 50 lb je keď závažie 2 lb prehne šíp na dåžke 26 palcov o 13,2 mm.
<br/>picasaweb.google.com/lh/photo/K_k5-v9mqJ...GFFw?feat=directlink

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60697 od alexs
Odpoveď od alexs na tému Rady pre lukostrelcov
Ahoj dlho som tu nebol,neni čas BOWYER čo ti píse je dobre , ale tieti hodnoty sú danné pre 28 palc. nátah, standart, Ak je nátah vetší hodnoty sú iné,ak daš takší hrot šíp zmekne štandart je 125 gr. FF tetiva okolo -10lb.Ak je luk mimostredový šíp musíme mat zasa mekší a to čo palec to 5lb mimo stred,osu,luku.Dufam že to je dobre,ak nie opravte ma robým okolo toho 1 rok.Sú tu skúsenejší poradia. Ak chceš pošli email, pošlem ti tabulky,neake príklady lepšie to pochopiš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60698 od alexs
Odpoveď od alexs na tému Rady pre lukostrelcov
Ešte toto, použij smrek je dobre lachke rýchle,musý byt bes suku a vlnitých letokruhou,možeš borovicu,olšu,brezu,aj jasen.Hrubka 9mm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60862 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
ako vyzera bodkin hrot a naco sa vyuziva?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60867 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
en.wikipedia.org/wiki/Bodkin_point
<br/>
<br/>Bodkin se pouzival od nepameti a hlavne za stredoveku bylo to hlavne proti obrnenym rytirum a z tezkeho luku 100 liber mel ohromnou pruraznost a prostreli z 20 m telefoni seznam ,bodkim zkusenemu kovari trvalo vykovat 6 minut a 45 minut plochou spicku ....stara Anglie mela bodkiny vzdy rezave a lukostrelci zapichavali sipy do zeme pred sebou a tak nesly rez a zem a jeji necistoty a tak 90% lidi umiralo, nebot tenkrate neznali ockovani proti Tetanu a dokonce stacilo i skrabnuti sipem a nemusel nas zasahnout.....svoji pruraznost predstavoval hlavne na neobrnenych pesacich a v bitve u Krescaku padlo 1500 rytiru ale 30 000 neobrnene pechoty......bitva z acinala na max dostrel luku asi 300 yardu /270/ a pouzinaly se na dnes tezke sipy asi 1,5 unce a na poslednich 150 yardu se pouzivaly tezke sipy asi jeden 113 gramu ty nebyly urceny na velke vzdalenosti, ale maji svuj uder ....Anglicani je nazyvali ctvrt liberni.......
<br/>
<br/>Dnes se bodkiny nepouzivaji, ale broadheads co zpusobuji hluboke rezne rany a tak zver jde dolu za 6 vterin a nekdy i drive.....Ja jsem jednou slapl na revy hrebik co se zabodl do chodidla asi 1cm a druhy den nohu jsem mel jako backoru a uz mne nesli a ockovani proti tetanu a ruzne vopicky a trvalo cely mesic nez se to zahojilo......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60892 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Rady pre lukostrelcov
na www.lukostrelba.sk som natrafil na tetivy pre kuse excalibur.su v prevedeni flemish a apex.aka je to tetiva apex?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #60971 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Co je to tam za modu na vse delat Vlamskou tetivu a hlavne na 225 liberni kusi ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #60985 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Rady pre lukostrelcov
vlamsku tetivu na kusi som este nemal..ale raz mozno vyskusam..co myslis,su vhodne vlamske na exomaxa?vraj ich vyraba excalibur..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #60996 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Rady pre lukostrelcov
Ahojte. Chcem sa spytat aka je optimalna hmotnost 11/32 dreveneho sipu dlhej 32&quot; ked mam madarsky luk silny 50libier? Sipy ktore som dostal k tomu sa mi zdaju lahke. S hocijakym sipom do 7m ako som zacal trenovat sa dalo trafit 15cm kruh, ale na 15 m sipy uz lietaju kade tade aj skusenejsim strelcom. A pri dlhsej drahe letu vidno dost ze nieco nesedi, akoby bol spity sip... Prosim o radu ake sipy spravit. Dakujem! Ps natah mam 30-31&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61003 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Optimalni vaha je na 50 liberni luk je 550 grains /asi zhruba 35 gramu/ a to ze je sip jako napity je priliz mekky a tak by treba letal dobre z 35 liberniho luku musi byt tedy tvrdsi ....luky jsou pocitany na 28 palcu na tahu jestli mas 30 palcovy natah budes tahat vice asi pres 55 liber .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61007 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Rady pre lukostrelcov
Nazdarek. Dakujem za radu. Aj ja som myslel na cosi podobne, vazil som ich pred chvilou 3ks ledva 80gramov. Takze borovicu, alebo jasen odporucas nebodaj laminat. A keby som kupil lepicku shield letky 5,5&quot;? Alebo len tazsi hrot na sipy celkovo. Som len hobby strelec, ale rad by som mal vybavenie vyladene. Ak si na fb mohli by sme aj pokecat. Peter Chickenprinc Beke. Ahojky zatial
<br/>p.s. Spravil by mi niekto take sipy?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61012 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Rady pre lukostrelcov
podla bowzerho linku sa mi ohol sip vyše 3cm 8o
<br/>cudujem sa že sa mi nic nestalo, že sa ešte neunavili šipy
<br/>a zlomili sa...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61013 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Rady pre lukostrelcov
SOrry, Bowyer! za preklep:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61028 od alexs
Odpoveď od alexs na tému Rady pre lukostrelcov
AHOJ.3cm ohyb je tak mozna na 20,22 lb luk,zmeraj luk na tvoj natah príklad,ak ti dava55lb ohyb sípu je 1.201cm ak das takší hrot len o 25gr tak ho zmäkčí zhruba o 5lb.Skus borovicu,dával som tu hrúbku 9mm,ak máš možnost ešte skús 9,5mm ale to je už max.Nigdy som tycki nekupoval takže nemám o nich ani páru,ak máš možnost a trochu šikovny z vrchnej frézi zrob spodnú mas to za par korun a zrobyš si tyčki ake len chceš!Ak mám drevo príliš rietke,šlahnem ho k sušičke na kurenie bude ok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61030 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Rady pre lukostrelcov
Ahoj, Dakujem za rady. este mi napís prosím ta
<br/>ako by som mohol zmerat nátah na kolene bez spec prístroja?
<br/>nemam nič take, a o vrchnej fréze ani nehovorim, to asi dam
<br/>kamarátovi, on je nabytkár a má ajfrézu na kraje mohol by spravit
<br/>ako [/]

<br/>uvidime a budem udrejsi,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61042 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Rady pre lukostrelcov
napiste mi please mail. potrebujem knihu the impossible bow, chcel by som to skusit,
<br/>je dobra aj elektronickej podobe
<br/>Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61045 od alexs
Odpoveď od alexs na tému Rady pre lukostrelcov
No nátah zmeraš jednoducho, zober šíp prilož na hrtan do tej jamky ale( končíkom)predpaš oboma rukami zaznač bod kde ti končí prostrednik,oba prostredniky musia byt v rovnakej dlžke jak na pravej tak lavej ruke proste zarovno.Zober meter a zmeraj od končiku po značku, ale meraj od konca zárezu pre tetivu nie od uplného konca končiku.Natah 28 palca=71cm,29=73.6cm,30=76.2,31=78.7cm,šípi rob o palec až dva dlkšie na terčove šípi staši o palec.Luk zvažiš myncierom to je závesná váha dostaneš ju v železiarstve stojí necele 4eu,je v KG a lb LUK pološ na tylerovaciu tyč váhu zeves do stredu na tetivu a tahaj na tvoj požadovany nátah výsledna sila bude v GK A LB. Stu kamošovu frezu na kraje neviem,musíš mat na to zrobeny pripravok,dost som sa na tym natrapil abych vychytal muchy z hranolka príklad 15x15mm visledna pekna hladka kulatinka 9mm na 9.5mm dalši prípravok musí to byt presne a na tesno, menša vôla a bude to cele take odobane v lepšom prípade a nedobrusiš sa ,tým pádom ju dost stenšiš.No skúšaj a špekuluj ak ta to bavy a vydrži ti to, ja dotreas furt nad nečim špekulujem som dost taky puntičkar.Zrob si spinovačku,lepičku,opalovačku na letky zrobyš stým hociaky tvar a dlšku letiek stačí len vymenit šablonku(drat)atd.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61107 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Rady pre lukostrelcov
napis mi prosim ta mail. pokecal by som o tom dlhsie mimo forumu
<br/>Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61110 od alexs
Odpoveď od alexs na tému Rady pre lukostrelcov
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.142 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 307 návštevníkov a žiadni členovia on-line