Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49990 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Lovecka lukostrelba
ja viem, že to nemyslíš v zlom, ale povec mi kto bude skúšať na tých skúškach? Viem máme tu na slovensku pár špíčkových športových lukostrelcov, ktorí by vedeli vysvetliť teoriu strieľania, či všetky tie veci ohľadom lukostrelby ale o loveckej lukostrelbe nemajú pojem.Sú vôbec na Slovensku nejaký lovci lukom, ktorý majú loveckú licenciu a skúšky z loveckej lukostrelby niekde v zahraničí? Ja nepoznám žiadného. Všetko by sa to najprv malo pozisťovať, že keď k tomu dôjde aby nám to prednášali kvalifikovaný ludia ktorí sa vyznajú v danej problematyke.Zatiaľ sa lov vykonáva v oborách a tu je už na nás, aby sme dokázali všetkým že luk je plnohodnotná zbraň ktorou sa dá loviť všetka naša zver. Podľa mňa je to test ktorým mi lukostrelci musíme prejsť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49994 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
growler: s tým príkladom o prestavení napínacej sily som reagoval na elvisovu pripomienku: "Napr.luk by asi mal byť označení(že splňa to čo má)" ....znamená to že luk ktorý má napísané na ramenách že má napínaciu silu 49lbs + .... spåňa teda to čo má spåňať...ale prakticky to tak byť celkom nemusí
<br/>
<br/>k Tvojmu návrhu:&quot;maximalna vzdialensoti by nebolo 25,ale 45m &quot; a vysvetlí mi niekto prečo mám dokazovať že viem strieľať NA ABSOLUTNE NEPOĽOVNÍCKU vzdialenosť 45m ???!
<br/>
<br/>táto debata by sa dala viesť skôr ústne ako takto - lebo takto by som musel zodrať klávesnicu kým presvedčivo vysvetlím že doplnková skúška je len ďalší &quot;Dobrý úmysel na ceste do pekla&quot;.
<br/>
<br/>BUĎTE RADI ŽE JE ZÁKON TAKÝ AKÝ JE A NESTRKAJTE HLAVU DO ĎALŠIEHO NEZMYSELNÉHO CHOMÚTA.....(už tu boli aj snahy dať na mechanické zbrane povinnosť zbrojného preukazu - a úmysel bol iste ten najlepší :D ....)
<br/>
<br/>Ale koniec koncov si myslím že zákon i vyhláška existuje a kým nebude o lov lukom naozaj veľký záujem (povedzme aspoň tisíc poľovníkov) (k čomu podľa mňa určite nedôjde) tak kvôli pár ľuďom si s novelou vyhlášky nikto nebude špiniť ruky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49996 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Máš 100% pravdu. Zatiaľ sú akékoľvek skúšky úplne zbytočné. Teraz treba v predovšelkým dokázať že luk a lovecký šíp je plnohodnotnou zbraňou ktorá dokáže spoľahlivo usmrtiť zver bez zbytočného trápenia a dlhého dohľadávania. Aj do budúcna, keby sa lov lukom povolil celoplošne, by úplne stačilo aby to bolo napríklad ako vo Francúzku, ale aj inde vo svete, bez zbytočných ďalších skúšok. Veď hlavným ktitériom pre lov zvere sú skúsky z poľovníctva. Nejaké to školenie (vo Francúzku je to dvojdňové skolenie po ukonšení ktorých dostaneš bez skúšok preukaz oprávňujúci loviť lukom) by však na škodu byť nemuselo, aby si niertorí nesplietli poľovačku s 3d pretekmi. Bolo by predsa logické zhrnúť a vysvetliť začínajúcim záujemcom že ani špičkový luk nie je guľovnica. Že sa loví prevažne do 30 metrov, ale čím bližšie tým lepšie. Doteraz sa stretávam zo strany laikov s otázkou, alebo skôr s konštatovaním: &quot; to už hej, to dokáže nehlučne zabiť aj na 100 metrov &quot; a s podobnými blbosťami. Aké šípy a hroty použiť, aké posedy, oblečenie a podobne. Aby sa nestalo, ako napísal vyr, že niekto sa bude pokúšať loviť 40 librovým lukom, alebo ľahučkými šípmi ako na 3d, lebo tu nie je tak dôležitá rýchlosť šípu ako kinetická energia. A veľa iných dôležitých vecí, ktoré sa odlišujú od klasického poľovníctva. A v podstate všetci máte pravdu, len tá pravda by sa mala nejako zhrnúť a povedať všetkým.
<br/>No, toto sa mi podarilo asi na dlhšie ako som pôvodne chcel, tak prepáčte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49999 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Vyr, úplne s Tebou súhlasím. Strielať na skúškach na 45 metrov, to je aj podľa mňa úplná blbosť, ktorá by normálneho človeka pri love lukom nemala ani len napadnúť.
<br/>Luk ktorý je nastaviteľný v rozmedzí 50 - 60 libier, by za predpokladu použitia adekvátneho šípu a loveckého hrotu mal spåňať všetky predpoklady na lov. Samozrejme za predpokladu, že všetci, čobudú chcieť loviť budú vedieť aký je to adekvátny šíp.
<br/>Môže sa však stať, že pre neznalosť alebo nedostatočnú uvedomelosť sa dospeje k tomu že n§s nepustia ani do tých zverníc.
<br/>Ani ja som nemal na mysli doplnkovú skúšku ako takú, len čosi ako školenie, po skončení ktorého dostaneš preukaz o abszolvovaní. Veď predsa lov lukom sa natoľko líši od klasického lovu, ale aj od 3d súťaží, že môže byť niekto špičkový 3d lukostrelec, aj skúsený poľovník, a v obore pri love lukom si môže urobiť hanbu pre obyčajnú neznalosť, ktorú sa nemal kde naučiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #50002 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
to stymi45m bol len extremny priklad a reakcia na vyrov priklad ...
<br/>pokial sa bavime o pritomnosti a love len vo zverniciach,tak akekolvek skusky ci skolenia su zbytocne zabijnie casu,lebo pocet jedincov co sa ktomu sposobu lovu u nas dostanu za tychto podmienok zratate mozno na prstoch jednej ruky.
<br/>ak by sme sa bavili do bucna,ked bude raz lov lukom povoleny celoplsne,tak by tam mala byt minymalne prakticka skuska(strelba) a nejake to skolenie ako spominal bowhunter.aby sa zabranilo tomu,ze nejaky Janko z Hornej Dolnej absolvue dvojdnove skolenie a uz si mysli,ze je lovec,kupi si 50lbs luk za par tisic,niekolko tyzdnov potrenuje doma na rovnej zahrade,par krat sa mu podari aj trafit terc a vyberie sa lovit,lebo ma polovenku a predsa absolvoval skolenie lovca lukom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #50025 od letorost
Odpoveď od letorost na tému Lovecka lukostrelba
prosim, mozes mi posat tie predpisy? (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #50033 od superslam
Odpoveď od superslam na tému Lovecka lukostrelba
ahojte
<br/>nemate niekto nahodou dvd ,kde sa lovi lukom,ale nasa europska zver(diviak,jelen,muflon,daniel,srncia) ,nedavno som videl taky francuzsky dokument o love srncej u nich a bolo hned o niecom inom ako lov v amerike a afrike.alebo aspon stranku kde by sa dali take stiahnut?
<br/>dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #50060 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
pani viete mi poradit nejakeho vyrobcu co vyraba kladkove luky aj nad 80lbs? ideal by bol takych 90lbs

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #50062 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
alebo nejaka moznost ako z 80lbs luku spravim 90 popripade 100lbs?ked vyrobcom je udavana sila len 80lbs?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #50074 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
:D:D:D8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #50075 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Samozrejme sú aj taký výrobcovia, napríklad ELITE. Luky ako Elite XLR, GT500, alebo Z28 sa vyrábajú v silovom rozpätí 60 - 60 libier. Vznikli v spolupráci firiem Matthews a Hoyt. Stoja síce nejakých 900€, takže kupoval by som to len keby sa mi zvýšili peniaze po zaplatení poľovačky na slona, alebo nosorožca, lebo posilovacie stroje sú oveľa lacnejšie a na zver do veľkosti sivého medveďa alebo losa bohate stačí aj 70 libier.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #50078 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Lovecka lukostrelba
Na medveďa a losa v pohode stačia 60 lbs. Neviem načo je niekomu luk o sile 90 lbs....čo chce namiesto šípov strieľať betonové stlpy?:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #50079 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
strielam z 80lbs a uz mi to nepride ako na zaciatku,tak potrebujem nieco silnejsie co presteli aj tank ;):-p no ten elite gt500 som pozeral,aj vyzera celkom dobre.len vyrobca udava max.90lbs a ja som videl video,kde chlapik striela 100lbs,tak isto aj pri hoyte vyrobca udava max.80lbs a luk bol 90lbs.je nejaky sposob ako nastavit vyssiu silu bez poskodenia?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50087 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Keď chceš niečo čo zase nebudeš vládať natiahnuť - kúp si 80# longbow :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50095 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
alebo zožeň kolajnicu:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50101 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
Ten Elite GT500 je riadna masina pri tych spominanych 90lbs a 29&quot;. na youtube je aj video pod nazvom elephant penetration ,kde snim na 20m prestrelili slona.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50153 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Lovecka lukostrelba
aké pohlcovače pachov používate__?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50163 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Mal som možnosť vyskúšať Ghost, ale je to veľmi drahé a čakal som od toho viac. Teraz chcem vyskúšať toto: www.fotostylenature.eu/index.php?p=termekek&kat=279 .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50169 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Lovecka lukostrelba
zhodou okolnosti mam take stastie ponukli
<br/>mi dovoz do SR ich produkty. ale min odber
<br/>je 500E co nema ten produkt co si pisal.
<br/>Cau

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50183 od hadec
Odpoveď od hadec na tému Lovecka lukostrelba
chcel by som sa opytat na postavenie kladiek (cam lean) alebo tak neako ,ak ma sip pri papierovom teste hrot napravo od kridelok.Moze to byt sposobene zlym postavenim kladiek? Ak pouzijem sip o 1&#039;&#039; dlhsi priestrel ten posun je ovela mensi? skusal som menit aj techniku strelby ale nepomohlo, vymena sipov nepomohla, posunut zakladku uz viac nemozem kridelka by sa dotykali pri vystrele luku,odsunut viac napinacie tetivy(kable) tiez nieje uz mozne. Da sa posunutie kladiek rozoznat volnym okom alebo to treba neako zmerat?Moze aj nepatrna odchylka sposobovat takyto odkon sipu pri papirovom teste .(je to asi 2cm pri strelbe zo 4m &gt;-- )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.127 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 281 návštevníkov a žiadni členovia on-line