Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49514 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Lovecka lukostrelba
Myslel som ake %.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49524 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Podstatným zvýšením váhy hrotu šípu si dosť posunieš ťažisko šípu...možno je lepšie riešenie voliť ťažšie šípy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49536 od superslam
Odpoveď od superslam na tému Lovecka lukostrelba
a celkovo tazsi sip dostanem ako? ked napr. pri EASTON pouzivam tuhost sipu 400.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49539 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Ak tomu dobre rozumiem používaš karbónové šípy. Treba skúsiť A/C/C alebo hliník.....tuhosť resp. "spine" nájdeš v tabuľkách...podľa toho nájdeš zodpovedajúci A/C/C alebo X7, X10 atď....pozrieš koľko je váha 1 palca a prepočítaš na tvoju aktuálnu dåžku + hrot, krídelká atď a máš celkovú váhu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49548 od superslam
Odpoveď od superslam na tému Lovecka lukostrelba
dakujem,konecne viem naco su tie cisla na konci tabuliek :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49554 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Na stránke www.bowmania.sk si vieš stiahnuť program na výber šípov. Easton Shaft Selektor 2009. Dosadíš si tam parametre luku a program Ti ponúkne pre Teba najviac vyhovujúce šípy, podľa toho či to chceš na terčovú streľbu alebo lov. Zvyšovať váhu šípu zvýšením váhy hrotu nie je dobré, lebo ako Ti napísal aj Vyr, posunieš ťažisko, čiže hodnotu FOC, ale zmeníš aj SPYNE šípu tak, že bude pre tvoj luk úplne nevyhovujúci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49562 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Lovecka lukostrelba
V novom LOVU ZDAR je par stranok o lukostrelbe;).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49575 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Čítal už niekto ten čl§nok, lebo ja som sa k nemu ešte bohužiaľ nedostal. Som zvedavý či je v ňom aspoň zmienka o tom, že nový zákon o poľovníctve nám v podstate povolil na slovensku lov lukom. Aj keď zatiaľ len vo zverniciach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49583 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím lukostrelci, vedel by mi niekto povedať, či je na Slovensku obora s diviačou zverou, kde by sa dalo loviť lukom?
<br/>8-L8-L8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49584 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Lovecka lukostrelba
Je tam zmienka aj o tom.
<br/>Mozno by bolo dobre poslat im neake namety,co by nas zaujimalo.
<br/>Ak by venovaly lukostrelbe par stranok pravidelne bolo by to fajn.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49849 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
chcem sa opytat ci nejako osetrujete kladky,myslim ci ich niecim striekate alebo nieco.lebo vcera som fajn zmokol s lukom a jedine co som spravil je,ze som ho len vyutieral.
<br/>dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49851 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ložiská kladiek môžeš jemne premazať silikónovou vazelínou, poprípade špeciálnym olejom na zbrane (napr.Ballistol). Žiaden z takýchto mazadiel by sa však nemal dostať na tetivu. Môžeš ošetriť aj skrutky na uchytenie ramien, pri niektorých značkách pomerne ľahko korodujú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49876 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím, chodí z Vás niekto aj loviť, ak áno tak napíšte že kde? ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49880 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj,
<br/>na to, aby sme mohli na slovensku loviť, aj keď je to už v zákone, si ešte chvíľu bohužiaľ počkáme. Pýtal som sa už vo viacerých oborách, ale zatiaľ nič nevedia. Na jednom nemenovanom mieste mi dokonca tvrdili, že taký zákon čo to povoľuje ešte nevyšiel.:[ Asi nečítajú! Ale povedzme si úprimne, ani sa o tom veľmi čítať nedá, lebo pokiaľ ja viem, jediný článok kde sa povolenie lovu lukom na slovensku spomenulo vyšiel v časopise LOVU ZDAR. Niekedy mi pripadá ako keby to tajili.
<br/>Na druhej strane sa naozaj musí doriešiť niekoľko otázok, ktoré by tento spôsob lovu upravovali a upresňovali. Výstroj, predpisy, školenia, prípadne skúšky. Pokiaľ viem, mala by byť vydaná ešte akási smernica, ktorá by to upravovala.
<br/>Zatiaľ ostáva jedine zahraničie. Takže potrebuješ len veľa peňazí, alebo známostí. V tomto Ti bohužiaľ pomôcť neviem.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49884 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Lovecka lukostrelba
Nazdar bowhunter, ak mas zaujem lovit na slovensku v obore tak mi napis mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a dohodneme sa. Ja by som o niecom vedel, co by uz fungovalo toho roku niekedy od novembra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49904 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
myslím že čakať už nie je na čo. Zákon jasne hovorí čo je dovolené - resp. čo nie je zakázané - lov lukom vo zverniciach. Jediné čo je dané pre lov lukom je jeho minimálna napínacia sila 220N. Aká &quot;výstroj, predpisy, školenia a skúšky???
<br/>Som presvedčený že na lov zvery je u nás potrebné vlastniť poľovný lístok....ten dostane človek na základe skúšok. Myslím že nejaká ďalšia &quot;smernica&quot; nie je potrebná. K zákonu je vykonávacia vyhláška. Bodka. Viac nič netreba.
<br/>
<br/>Som veľmi zvedavý koľko sa toho v tých zverniciach uloví. Myslím že vo zverniciach nie sú zvedaví na zúfalca čo tam bude týždeň strašiť aby ulovil kus. Z klasického posedu vystrelí dosť ťažko. Počítam že na celoslovenskú koncoročnú bilanciu budú stačiť prsty na rukách :)
<br/>
<br/>Tiež som veľmi zvedaví ako nás teraz zaplavia húfy pytliakov ako to poniektorý prorokovali:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49905 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
potreboval by som poradit s pierkami. pouzivam Blazer 2&quot; a uvazujem o QuikSpin 4&quot;,len niekde som cital,ze tieto pierka su hlucnejsie a spomaluju viac sip co sa tyka strelby nad 30m,ale zase ze je tam vacsia stabilita a presnost pri strelbe s vacsimi pevnymi loveckymi hrotmi.mate niekto skusenosti s tymito pierkami?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49906 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
...skúsenosť s takými krídelkami nemám ale určite by som sa nebál hlučnosti ani spomalenia.....lebo to je zanedbateľnéStabilizácia šípu je podstatnejšia....a tá je vždy pri väčších krídelkách lepšia. Pravdou však je že dobre naladený luk prakticky žiadnu stabilizáciu šípu nepotrebuje :)
<br/>Nakoniec by som tiež veľmi opatrne zvažoval streľbu s loveckým hrotom nad 30m :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49907 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Nazdar výrisko jedno.Tak sa ľady trocha pohli.Ale na koncoročnu bilanciu som tiež zvjedavý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49908 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Ja skúsenosti z Blazermi mám.Amôžem povedať že zatial nič lepšie som nemal. Sú vysoké a dosť tuhé a odolné.Ale najpodstatnejšie na nich je to,že nábežná hrana krídelka je v tvare U.Prečo je to tak to nebudeme písať.Ale z vlasnéj skúsenosťi viem že aj keď sú pomerne krátke,V pohode držia aj lovecký hrot.Je to tým že sa v prvej fáze letu nedeformujú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.163 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 282 návštevníkov a žiadni členovia on-line