Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49909 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Ale môzem ti poradit,nemeniť krídla za krídla.Až chceš niečo iba na poľovačku,skús turbínu.Naberie si toľko vzduchu,koľko potrebuje a na bočný vietor len veľmi málo reaguje.Nech sa páči www.starrflight.com/how.php

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49910 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
tiez som zatial nestrielal s nicim lepsim ako Blazer,ale cital som ako ospevovali tie QuikSpin,ze sa im nevyrovna nic,vdaka nejakym drazkam co maju a su tou najlepsou volbou na pevme lov.hroty.Len potom som sa dostal k nejakemu clanku kde spominali negativa tych pierok,tak som chcel vediet ci niekto nema skusenosti.tie turbiny som uz pozeral len to ma dva haciky.zohnat to tu je problem a druhy je,ze by som musel menit zakladku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49919 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Máš samozrejme pravdu, zákon to povoľuje, a to je hlavné. Len mám také tušenie, že to dopadne ako v Maďarsku, kde sú okrem poľovníckych skúšok potrebné ešte ďalšie teoretické aj praktické skúšky z lovu lukom.
<br/>Nikde inde vo svete nie sú takéto doplnkové skúšky potrebné, len v Maďarsku, ale to je k nám zo štátov kde je lov lukom povolený najbižšie.
<br/>Dokonca som našiel na internete už aj popis a pravidlá týchto skúšok, v slovenčine!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49920 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Lovecka lukostrelba
Mohol by si mi napísať, na akej stránke si našiel tie pravidlá skúšok?ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49921 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
všetko je možné....určite sa nájde niekto kto by rád dostal zaplatené za to že záujemcov vyskúša z pravidiel pre lov lukom , ktoré najprv sám vymyslí. Zvlášť u nás. Myslím si však že vzhľadom na momentálny stav (lov len vo zverniciach) bude záujem o lov lukom mizerný....ak budú doplnkové skúšky záujem bude ešte mizernejší :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49924 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Aj ja sa bojím presne toho.
<br/>Tie predpisy sú väčšinou prevzaté z maďarských skúšok, len je k nim ešte niečo popridávané. Už neviem na ktorej stránke som to vyhrabal, ale som si to uložil pre zaujímavosť.
<br/>Kto má záujem, pošlem mu ich mailom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49927 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Lovecka lukostrelba
Bowhunter, pošli mi to mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49932 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
bowhunter,aj ja ta prosím keby si bol taký dobrý a našiel si čas a aj mne poslal tie Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49933 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
a do tretice ta poprosim aj ja bowhunter,ak budes mat cas,tak mi to posli prosim ta ...
<br/>Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49940 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ahojte, poslal som Vám to všetkým. Prajem dobré čítanie! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49943 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
po precitani tych pravnych predpisov na priebeh skusky zo sposobilosti lovu lukom sa mi to zda ako velmi dobre riesenie.ak by sa luk uznal ako plnohodna zbran na bezny vykon prava polovnictva bol by som len za,aby sa robil aj tento tip skusok s mensimi zmenami.aby sa ktomuto sposobu lovu dostali fakt len ludia co tuto zbran ovladaju teoreticky,ale aj prakticky .(aby to nevyzeralo ako na niektorych spol.polovackach kde sa dostavia jedinci s 10 000,-EUR-ovymi puskami a nedokazu trafit 150kg kanca na 100m)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49948 od traper1
Odpoveď od traper1 na tému Lovecka lukostrelba
čítal som si tieto príspevky na danú tému. Môj názor: je potrebné, aby preukázali potenciálny lovci spôsobilosť lovu s lukom. Ja som si to skúsil a nie je to len tak a ešte i dobre tafiť a zver usmrtiť.
<br/>Minimálne každý lovec pred odchodom do revíru by mal ukázať, ako vie s lukom narábať. Prevažne je to lov, kde zver príde k lovcovi, takže odev maskáče, pomaľovaný ako jednotky rých. nasadenia, špeciálne posedy, je toho veľa, čo by sa muselo akceptovať. A ja neviem či sme natoľko vyspelí aby neljaké zmeny nastali.
<br/> A pytliaci tí boli stále i za matky Terezi. Dajte ľuďom prácu a nebudú myslieť na to, ako si majú prilepšiť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49959 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Vymýšľanie doplnkových skúšok k lovu lukom ako aj testov zo streľby lukom som vždy považoval a budem považovať V NAŠICH podmienkach za zbytočnú obštrukciu. Bude to len ťahanie peňazí z vreciek ľudí a VÝSLEDOK ŽIADEN. Pod rúškom takýchto úvah funguje momentálne niečo ako kontrolné brokové streľby a v minulosti to boli aj psychologické testy pre držiteľov zbraní. Som presvedčený o tom že viac ako 50% súčasných poľovníkov by nezvládlo absolvovať kontrolné streľby s brokovou ani guľovou zbraňou - keby boli naozaj objektívne......ak by sa pritvrdilo.... výsledkom by boli iba väčšie podvody....
<br/>Vymýšľanie testov je samo o sebe veľký nezmysel.....ak totiž niekto nevie trafiť niečo na X metrov, môže predsa v praxi strieľať na vzdialenosť polovičnú alebo štvrtinovú atď. Naopak ak niekto preukáže že dokáže trafiť terč na vzdialenosť X metrov nikto mu pri poľovaní nezabráni strieľať na vzdialenosť dvoj či trojnásobne väčšiu. Všetko je v ľuďoch...a triedenie na dobrých a zlých zatiaľ nikto nevymyslel a asi ani nevymyslí.
<br/>Pamätajte- cesta do pekla je vždy dláždená dobrými úmyslami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49960 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
:Dmáš pravdu.Ale predsa len nejaké pravidlá by to malo mať.Napr.luk by asi mal byť označení(že splňa to čo má)A je viacej vecí a doplnkov v ktorých sa budú líšiť ludia ktorý to z poľovačkov z lukom myslia vážne,od tých ktorý by to len chceli skúsiť.A nedajbože nejaký samouk ktorý aj keby mal tie prostriedky a nákúpil hoci aj to najlepšie čo v tomto smere trh ponúka,mal by to niekomu dokázať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49961 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
aj ten pravopis mi ide:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49965 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
môžme sa zahrať takú hru....ty povedz pravidlo a ja ti poviem prečo je to nezmysel.
<br/>Príklad č. 1 .....podľa zákona luk má mať napínaciu hmotnosť 220N...preložené do reči lukostrelca cca 49 lbs.....mám kladkový luk 35-50lbs napínacej sily......normálne ho používam na 40lbs.....prídem si ho dať &quot;skontrolovať&quot; (komu? kam? za koľko? ) a teda na ňom nadstavím 50lbs......po kontrole si tam dám čo ja chcem :)
<br/>alebo ....mám 50lbs pre 30&quot;......ale ja mám náťah 26&quot; :) atď....
<br/>.....dá sa povedať že napínacia sila nie je zárukou ničoho - pri extrémne krátkom náťahu a použití príliš ľahkého šípu je energia mizerná.......ale je to tak ako to je a povedal by som že okrem extrémov je to dostatočné vodítko.
<br/>
<br/>k tomu čo si napísal: &quot;nedajbože nejaký samouk ktorý aj keby mal tie prostriedky a nakúpil hoci aj to najlepšie čo v tomto smere trh ponúka,mal by to niekomu dokázať&quot;..... čo by si chcel dokazovať ??
<br/>Že dokážeš trafiť pivnú tácku na 25m ? ....ale povedzme že mne stačí poľovať na 15m......a keď trafím pivnú tácku na 25m ale pri poľovačke budem veselo strieľať na 45m bude to už všetko v poriadku lebo mám skúšky??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49975 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
to stou stanovenou napinacou silov je hlupost,ale preco by si niekto prestavoval luk z 50lbs naspat na 40lbs,ked dokaze presne strielat aj stymi 50lbs?.Pokial niekto dovtedy strielal len s 40lbs luku a na kontrolu by prisiel s 50lbs,tak ta uspenost by nebola bohvie aka(mam znameno co strielal z 35lbs a potom kupil 45lbs a stym silnejsim nebol schopny na 20m strafit kruh s priemerom 10cm),to iste plati aj pri dlzke natahu.lepsie by bolo keby sa potom stanovila minymalna kineticka energia ako napriklad 50ft.lbs.(67joules)pri minymalnej hmotnosti sipu 5gr na 1lbs sily natahu.
<br/>co sa tyka tej strelby preverovala by sa z roznych vzdialenosti.a maximalna vzdialensoti by nebolo 25,ale 45m aby sa minymalizovali taky &quot;extremisti&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49979 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Lovecka lukostrelba
Nazdar kamarát, máš úplnú pravdu. Konečne nám to zákon povoľuje aby sme robili to, začo už dlho bojujeme, lovili lukom, ale tak to vizerá, že niektorím z tých, ktorí chcu tiež loviť lukom to nestačí a budú do toho šprtať dovtedy, kým nenabudia pozornosť a potom tie bezvýznamné skúšky, na ktorých sa zase len niekto finančne nabalí budeme musieť robiť naozaj.Veď ak dobre viem, tak lov lukom je povolený zatiaľ len v oborách, tak každý hospodár danej obory má možnosť pred samotným lovom, samozrejme ak si to ten dotyčný hospodár vyžaduje, postaviť lukostrelca pred 3D terč a sám posúdi, cí ho pustí do obory alebo nie.Koľko je na Slovensku poľlovníkov, ktorí zložili skúšku z poľovníctva a neabsolvovali ani jednu hodinu teorie, lebo si to mohli dovoliť zaplatit a lovia v naších lesoch bez problémov, koľko je takých čo nevedia strieľať a zázrakom prešli aj touto skúškou.V lesoch ročne hynú stovky kusov zvery postrelené výkonnými zbraňami a strelivom, toto je v poriadku, ale keby sa našiel jeden kus, ktorý by mal v tele šíp tak to by sa už považovalo za pohromu a hned by to bolo v každom denníku či správach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49986 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
neviem či toho čo do toho šprta si mňa myslel.Mne by tiež enormne vyhovovalo tento stav.Ale aby sme sa pochopili.Bol by som nerád keby nám to niekto hodil do ksichtu.Vieš,snažím sa biť v tomto smere absolútne nekonfliktný.Skrátka biť niečim(ako sa hovorí)krytý.Ja mám veľmi veľkú radosť že sa to po 17tich rokoch aspoň niekam pohlo.Možno som aj trochu paranoidný.Ale neviem si predstaviť,že pôjem na poľovačku aniekto mi bude dýchať na chrbát alebo zazerať ako judáš.Preto hovorím že určitý papier alebo čosi v tom zmysle by na škodu nemuselo biť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49989 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
elvis ma pravdu ... z mojej strany to stymi skuskami bolo myslene v pripade,ze by sa luk do buducna uznal ako plnohodna zbran na bezny vykon prava polovnicva.aby sa maximalne predislo reciam tipu - tam a tam ... postrielal niekto lukom,alebo luk nemal dostacnu energiu aby ucinne spenetroval ... a podobne veci.lebo lovci lukom budu vdaka nepriaznivcom tohto sposobu lovu velmi pozorne sledovany a budu len cakat na dovody aby sa lukom uz nepolovalo.preto si myslim,ze tento sposob lovu by potom mali vykonavat ludia co prejdu odbornymi skuskami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.183 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 284 návštevníkov a žiadni členovia on-line