Lovecka lukostrelba

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42354 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
ktosi tu alebo na inej stránke písal.že keď sa nahreje,neviem čím či fénom alebo ....že sa to vyrovná.ja stým skúsenosť nemám,ale za pokus nič nedáš.mne keď sa take stane tak strhnem a lepím nové preto je dobre mať tuhšiu terčovnicu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42445 od nandika
Odpoveď od nandika na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj.Ja som z Veľkých Kapušian ked más čas a chuť príd 7-ho februara usporiadame taký menší súťaž v 3D.
<br/>:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42446 od nandika
Odpoveď od nandika na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj.dobre by bolo keby si poslal fotku aký luk máš a akésu nastavenia pierka atd. Na:nandika@szm.sk;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42447 od nandika
Odpoveď od nandika na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj.Stačí ked daš na nikolko sekond do horúcej vody.Potom ked ich máš vyrobené z kvalitních materialu sa vyrovnaju.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42458 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
ahoj, ja to robim tak, ze dam vodu do rychlovarnej kanvice, necham navriet, otvorim - tym sa mi nevypne automaticky ohrev. nechám to bublat a strcim dotoho sip aj s koncekom tak ako je. chvilu pockam asi tak 5-10 sekund a vytiahnem. kym ti vychladnu sa ti vyrovnaju. pri brkách na nespoznanie pomaha operáciu niekolko krát zopakovat. cca 3x. potom pomaha uz len brko vymenit :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #44464 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
cauko
<br/>chcem sa opytat jednu vec
<br/>vsetci vyrobcovia udavaju rychlost svojich kladkovych lukov pri dlzke natahu 30&quot; a sile 70lbs.
<br/>cize: PSE X Force Oman ma stymito parametrami 360fps
<br/> Matthews Monster XLR8 tiez 360fps
<br/>a teraz ta otazka: cize ked Matthews Monster XLR8 sa predava aj v sile 80lbs,znamena to,ze aj vysledna rychlost bude vyssia,alebo tych 360fps je dosiiahutnych prave pri tej 80lb -ovej sile natahu?
<br/>za odpoved dakujem,velmi mi pomozete ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #44513 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
nie, 70lbs a 30&quot; je pevné.To že je niekde aj 80lbs,to už je mimo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #44520 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
cize mam to brat,ze pri 80lbs a 30&quot; bude rychlost este vacsia ako tych 360fps udavanych vyrobcom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #44542 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
... ANO BUDE,avsak nezabudni ze rychlost je ovplyvnena aj totalnou vahou sipu.Cim lahsi sip tym viacej zdvihnes rychlost!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #44565 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
treba ale dodržať váhové rozmedzie (lbs-grain),lebo pri tých 80tich je to nebezpečné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #44580 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
hej hej,to mi je jasne stou hmotnostou sipu,lahsie sipy ako 400gr ani neplanujem pouzit.tak to uz bude velmi fajnova rychlost pri tych 80lbs.dik páni:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #44599 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Osobne si myslím že rýchlosť šípu, ktorú dosiahneš pri 80#nebude ani 360fps. Rýchlosť totiž závisí od pomeru náťahovej sily a hmotnosti šípu...t.j. ak výrobce udáva rýchlosť šípu podľa IBO štandardu 360fps...znamená to 70# pri 30&quot; a 350Gr šípe... 5Gr hmotnosti šípu na 1lbs náťahovej sily....t.j. aby si sa teoreticky dostal aspoň na túto rýchlosť, musíš použiť pri 80# 400Gr šíp....pri 80# luku pravdepodobne budeš aj pri takomto šípe pomalší ako uvádzaných 360fps....luk bude okrem toho veľmi hlučný...bude veľmi namáhaný.......v praxi neverím že takú rýchlosť vôbec dosiahneš, lebo pre test sa požívajú rôzne drobné triky -nechce sa mi to vypisovať.
<br/> Vyššiu ako uvedenú rýchlosť možno dosiahnuť ľahším šípom resp. predåžením náťahu...to je však už obrovský hazard s ramenami luku, ktoré taký stres ťažko unesú.
<br/>Za mojich mladých čias sa považovalo pre prax za rozumné strieľať šípy podľa AMO štandardu t.j. 540Gr šíp pre 60# luk .......verím že extrémne rýchly luk (čo 360fps nepochybne je) znamená pre praktickú streľbu viac mínusov ako plusov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #44609 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
ahoj vyr,uz viem na koho sa obratim do buucna,ked nebude nieco jasne;)
<br/>no mne nejde ani tak o tych 360fps,lebo ja nepouzivam natah 30&quot;.
<br/>ja potrebujem aby sa mi pri mojom natahu (27&quot;) rychlost pohybovala okolo 320 fps,preto sa o to zaujimam ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #44614 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Tvoja pôvodná otázka bola či 80lbs luk bude rýchlejší ako 70lbs - odpoveď pri použití šípu 5Gr/1lbs (pre 80lbs -400Gr a pre 70lbs-350Gr) bude rýchlosť ROVNAKÁ alebo dokonca o niečo málo u 80lbs luku nižšia.
<br/>AK je u 70lbs luku udaná rýchlosť podľa IBO 360fps - skrátením náťahu o 3&quot; dôjde k zníženiu o cca 30fps....to všetko je teória....osobne sa domnievam že v praxi nedosiahne ani 330fps a dokonca asi ani tvojich očakávaných 320fps.
<br/>Skutočnosť sa ukáže pri streľbe cez chronograf....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #44673 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Teoreticky si môžeš rýchlosť šípu vypočítať v Archery Kinetic/Speed Calculator. bucklemke.com/ke/ke.php
<br/>Dosadíš si potrebné údaje IBO, náťah, napínaciu silu, váhu šípu...atď. a program Ti vypočíta AMO speed aj kinetickú energiu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #44678 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
co mam dosadit za Arrow Grain/Inch
<br/>Weight on String

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #44679 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
grain-vaha šípu a náťah.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #44682 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Páni,dnes som sa dozvedel že od 1.1 2009 už aj take Bulharsko legalizovalo lov lukom:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #44684 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
No helemese na Bulhaře.;)www.bgbowhuntingclub.com/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #44685 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Arrow Grain/Inch = hmotnosť šípu na 1 palec dåžky ( to vyčítaš z tabuľky výrobcu šípov )
<br/>Weight on String = váha na tetive (ak máš na tetive tlmič....kovové zarážky na šíp...alebo iné)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.170 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 227 návštevníkov a žiadni členovia on-line