Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50196 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Bočný odklon šípu pri papierovom teste môže mať viacero príčin, napríklad zlá technika spúšťania, pokiaľ spúšťaš rukou, nevyhovujúca hodnota Spin, ale hlavne postavenie zakládky. Pokiaľ máš však však hrot napravo od krídelok, čiže krídeľká naľavo a pokiaľ strieľaš z praváckeho luku, mal by si zakládku posuúť smerom von, a nie dnu ako píšeš.
<br/>Postavenie kladiek a výška lôžka vplýva len na výškový odklon šípu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50213 od hadec
Odpoveď od hadec na tému Lovecka lukostrelba
no neviem vo vstkych manualoch uvadzaju opacne ,napr www.goldtip.com/bowtuning.htm zlepsuje sa to iba vtedy ked ju posuvam smerom k luku ale ako som pisal neda sa posunut tolko aby to bolo ok.Nasiel som take zariadenie na meranie pomocou laserovej bodky tak to preverim lebo oci mozu v tomto dost klamat. teraz som cital jedno forum kde mal lukostrelec podobny problem ako ja. pravdepodobne budem musiet to meranie urobit aj na luku v pokoji aj v plnom natahu a najst rozumny kompromis. AK TO NIEKTO UZ ROBIL DAJTE MI VEDIET AKO SA S TYM VYSPORIADAL !!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50221 od superslam
Odpoveď od superslam na tému Lovecka lukostrelba
tiez si myslim,ze kladky stym vela spolocneho nemaju ... zatial co som nastreloval luky,tak stacilo dat zakladku aby viedla sip stredom osi luku.a posuvanie zakladky do stran mimo stredovu os bolo zbytocne.aku zakladku pouzivas?nemas nahodou nieco zle nastave za zakladke?
<br/>kde si zohnal tu laserovu pomocku,tiez to zhaniam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50233 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
No ja ti teraz napíšem volačo.V stredu som kúpil nový luk.Hodil som naň zakládku,zameriavač,stabik.Zakládku som dal od oka asi tak 7-8mm od stredu(os)pričom som sa opticky držal tetivi.Výšku šípu v zakládke určuje diera na šrob ktorý ju drží.Potom som to švihol cez papier.A to z dvoch metrov.Výsledok bol,,,diera v strede,krásna stopa po krýdlach.Hotovo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50237 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ja som už robil papierový test ale vždy som za ním robil aj Back walk tuning a test s loveckým hrotom, a stále som musel zakládkou pohnúť. Ale robil som vždy hlavne podľa rozumu a nie podľa nejakého prekladu. Jedno je isté: kvalitný luk má výškové aj stredové naznačenie (vybratie) kade má šíp prechádzať. Keď to nastavíš podľa toho nemôžeš sa veľa pomýliť. Neviem aký má hadec luk, ale keď nám to napíše, budeme múdrejší

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50277 od hadec
Odpoveď od hadec na tému Lovecka lukostrelba
tu laserovu srandu sa da objednat bohuzial nie u nas.Ale je to upne zytocne na jenom americkom fore som cital ze to staci premerat dvoma sipmy na kladky. Luk mam X force/uz by som ho druhy krat nekupil/ zakladku phantom . Uz som to dal do poriadku menil som sipi . Pouzival som X wave pro ale neviem ci ich niekto z vas pouzival ? teraz som tam dal gold tip pro.To postavenie kladiek robilo velmi vela len treba najst najlepsi kompromis mezdi postavenim kladiek v klude a v natahu. Malo by to byt od vyroby nastavene v poriadku ale ja som to asi svojim neaustalim ladenim;/ pohnojil. Uz to striela tak ako ma priestrel je ok.Este urobim dalsie doladenie a uvidim .Ja mam pravdepodobne problem s tym ze mam relativne velku silu natahu na zaroven kratku dlzku. Neakych 65 libier na 27 palcov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50280 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
To je hlavné, že Ti to už strieľa dobre. Ja som sa presne kvôli tomuto nikdy nestaral do nastavenia kladiek, ani kým som mal dual cam luky. Prečo by si nekupoval ešte raz X force? Má to zopár známich, ale nesťažujú sa. Ale Na šípy X wave som počul už zopár vecí. Ja som Ti aj písal že to môžu robiť sípy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50282 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Lovecka lukostrelba
Prečo by si X-force druhý krát nekúpil?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50293 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
hadec: ak chceš nejakú radu treba napísa:
<br/>1) Náťahovú silu luku
<br/>2) Náťahovú dåžku
<br/>3) dåžku šípu
<br/>4) typ šípu - názov výrobcu nestačí - treba presné označenie -aby sa dala pozrieť jeho tuhosť v tabuľke
<br/>5)či strieľaš s vypúšťačom alebo prstami
<br/>
<br/>Chyba je najčastejšie nesprávna tuhosť šípu - ako ti napísal bowhunter ....tiež treba skontrolovať či je rovnaká vzdialenosť medzi tetivou a oboma ramenami....správne umiestnený &quot;nok&quot; na tetive atď.........problém môže byť kontakt šípu (krídelok) so zakládkou atď.....
<br/>Laser je na toto úplne zbytočný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50294 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
v com vidis ten problem v pomere velkej sily natahu a dlzky natahu? mam natah 26,5 a silu 70lbs a ziadny problem co sa tyka strelby som nezaznamenal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50302 od hadec
Odpoveď od hadec na tému Lovecka lukostrelba
preco by som si vybral iny luk ako x force hf 7 lebo pomaly prichadzam na to aky je rozdiel mezi tymto lukom a kvalitnymi lukmi ako su napr hoyt.Nechal som sa zlakat na tu velku reklamu a euforiu ohladne rychlosti co bola blbost luk vobec nemusi byt neaky rychly plus j niektore konstrukcne prvky si myslim pri cene takeho luku mohli byt ovela lepsie vyriesene.Chcem iba povedat ze pre moju strelbu/viac menej tercovu/ by mi viac vyhovoval luk z presnejsim sposobom nastavenia.pravdepodobne by mi sedelo nieco medzi 26.5 a27DW a preco tie sipy casto krat mi podla tabuliek vychadzaju hodnoty spin tak na rozhrani co vyzaduje skusat ktrore mi viac vyhovuju.najlepsie by bolo kupit sipy od eastonu ale tie su prilis drahe/pri kupe aspon podla mna sa da presnesie vybrat najvhodnejsi sip/ . Ja mam nastaveny natah 27&quot; pricom sip ma pribliznu dlzku 26&quot; pricom z dlhsim sipom mi to lieta lepsie lebo niesom neaky kvalitny strelec.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50308 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
nerozumiem preco strielas 26&quot;sipy,ked mas 27&quot;natah a vies,ze ked su 26&quot;dlhsie,tak lietaju lepsie.Osobne si myslim,ze PSE patri medzi tie kvalitnejsie znacky.a to ci ten luk je rychli alebo nie zavisi od mnohych aspektov,ktore nesuvisia s konstrukciou.(napr.od doplnkov na tetive,gumovy priezor ti znizi rychlost cca 10fps a ak tam mas este tlmice tak to mas dalsie znizenie,tazky sip ...).pokial strielas len na terc,takosobne si myslim,ze je lepsi pomalsi luk,lebo je menej nachylnejsi na chyby pri strelbe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50314 od hadec
Odpoveď od hadec na tému Lovecka lukostrelba
neviem nejdem uz o tom polemizovat sip mi presahuje zakladku nieco viac ako palec a po zakladku v plnom natahu je to 26 palcov.Jednoducho som si mal kupit trosku iny luk ale som tak v kutiku duse dufal ze sa to z lovom u nas pohne trosku viacdopredu./hlavne co sa lukov tykaUz to mam zasa doladene a skusal som to, striela to dost slusne:P ale do lesa beriem svoju staru gulovnicu alebo mozno iba fotak:] dakujem vsetkym za radu a nove poznatky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50339 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
šíp ti presahuje zakládku asi o palec a má 26inchov?a náťah máš 27?:liar:Ako rozmýšľam tak rozmýšľam.Neviem ,ešte som také nikdy nič nevidel.Ale takto je to ťažko.Luk (X-force axe 7)Aj keď nepatrí medzi špicu nastaviť sa určite dá.aj určiť aký šíp bude najlepší.Lebo ani tie tabuľky nemusia sedieť na daný luk vs šíp.Možno potrebuješ viacej šípov..(napr.4šípi v štyroch tuhostiach)najbližších k tvojej sile a náťahu.Až si zo západu,tak by som ti vedel pomôcť.Lebo v prvom rade musíš mať zo streľby dobrý pocit.Poznám takých ktorý ho stratili a na veci z radosťou kupovaných,padá prach.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50442 od hadec
Odpoveď od hadec na tému Lovecka lukostrelba
:D uz to je srandovne tak neviem asi to pisem ako mantinel a nikto mi nerozumie:) toto pisem len preto lebo ma zaujali vase reakcie. takze skusim este raz lebo mozno pouzivam aj zlu terminologiu asi som si zvzkol vsetko pozerat na zahranicnych strankach tak ani neviem ako sa niektore veci na luku povedia po slovensky:P takze ked zmeriam sip tak je dlhy 26 &quot; . Na luku je nastavenych 27&quot; to je moja (Draw Length) dlzka natahu ak sa nemylim nie?Ja byvam v Turzovke ak by sa dalo tak by som sa rad niecomu priucil najme technike lebo ked robim neaku blbost tak to tazko skontrolujem jedine ze by som sa natocil na kameru :) teraz strielam sipy Gold Tip pro 5575. Dlho som rozmyslal na aku dlzku ich nakratim ale nic lepsie ako co mam teraz som nevymyslel:D Takze elvis ak by si mal niekedy cas a chut mi v tom poradit tak napis kde byvas a dohodneme neaky termin:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50443 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
no tak ak pouzivas 100gr hroty a mas 27&quot;natah na luku a silu 65lbs,tak tuhost(spine) sipov mas spravnu.no a teraz nechapem ako mozes strielat sipy dlhe 66cm z luku co je nastaveny na 68,5cm?:liar: ti nepada sip zo zakladky?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50446 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
:D:]:D:]:]:D:[:[:[:[:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50447 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
bývam za -horou;):x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50448 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
a presne 156km od Turzovky.:{Ale možeme sa dohodnúť že mi pošleš buď foto alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Hlavne tie výstreli cez papier a detail zakládky zo založeným šípom a detail založeného šípu na tetive.Tak aby bolo vidno šíp od nocku po zakládku.Až teda ti to pôjde a nebude ťato otravovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50454 od hadec
Odpoveď od hadec na tému Lovecka lukostrelba
Jasne to je naskok :P takze poslem tie fotky ale rychlo snimkovu kameru nemam tak video nebude:) skusim aj tie priestreli cez papier

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.176 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 276 návštevníkov a žiadni členovia on-line