Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50674 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
cau hadec ja osobne si myslim že to z dlžkou natahu a dlzkou šipu je len nedorozumenie zapričinené tym že si zle odmeral natah alebo si ho ani nemeral len si ho určil podla označenia na kladkach?niekde som čital že nie všetky parametre udane na luku a kladkachna musia zodpovedat skutočnosti.ale hlavné je že sa ti to podarilo zladit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50680 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Nešpekulujte nad tým, na tom nie je nič zvláštneho, že má niekto kratšie šípy ako náťah. Stačí ak má na luku overdraw, alebo zakládku s takýmto efektom. Aj ja mám náťah 29", a kvôli menšej hmotnosti mám šípy skrátené na 28". Dá sa tým dosiahnuť aj väčšia tuhosť šípu, ak je to potrebné na vyladenie luku. Mám padaciu zakládku, ktorá sa dá nastaviť ako overdraw -2".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #50691 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
ani by som nad tym nespekuloval,keby si sa ozval skor!a myslim si ze by simohol dat do obehu viac takychto info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50696 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Lovecka lukostrelba
NA WWW.HUNTERSFRIEND.COM NAJDES VELA O LUKOCH A SIPOCH,...AJ TOTO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50707 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj lukostrelci.
<br/>Toto je môj najnovší miláčik
<br/>picasaweb.google.sk/cornus2/Jasen#
<br/>Jaseňový selfbow, celodrevo 65 lb. na 28 palcoch,
<br/>FF tetiva, 170 fps.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50709 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Blahoželám bowyer, veľmi pekná práca. Predpokladám že asi nie prvá. Robil si už aj niečo iné, mohol by si dať podrobnejší návod a rozmery. Laminátovať si ešte neskúšal?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50710 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Mám ich vyrobených za šesť rokov už niečo do stovky.
<br/>Laminovaním sa nezaoberám. Idem opačným smerom od kldkáčov k primitívom.:) Firiem na lamináty je dosť.
<br/>V Česku už bežia súťaže v kategórii primitívny luk, u nás sa to tiež rozbieha.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50750 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
naozaj velmi pekny kusok!ake drevo este použivaš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50751 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Z našich hlavne agát, brest, svíb, hrab.
<br/>Ten jaseň nieje moc dobrél ukové drevo ako sa o ňom traduje, ale slabší luk sa dá.
<br/>Najlepší material je tis, osage orange a laburnum.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50758 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
diky za typ, velmi si mi pomohol.kedy je najlepši čas na vyber dreva?vieš mi približne povedat ako dlho sa asi sušia nase dreviny?či to už maš v oku.vieš pytam sa hlavne koli tomu že mam tri deti a každeho lukostrelba svojim sposobom zaujala,čo ma velmi teši ale s tympricadza aj množstvo problemov!?:P chcel by som aby si to vyskušali s niečim lepsim ako len ohnutymprutom a potom uvidime čo dalej!ked sa mi podari niečo vytvorit tak to zverejnim ak to nebude nejake strašidlo:] cau

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50759 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
December, január je ideálne ročné obdobie na zber dreva.
<br/>Ak máš záujem počítaj si na najlepších fórach o tradičnej lukostrelbe.
<br/>Nájdeš tam skoro všetko.
<br/>www.lukostrelec.cz
<br/>forum.brodec.org/viewforum.php?f=56

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50773 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
ahojte
<br/>chcem sa opytat ktomu strielaniu kratsich sipov ako dlzka natahu.ked teda strielate sipy dlhe 28&quot; z natahu 29&quot; za pomoci toho overdraw ... tak sa meni aj rychlost toho sipu,ci ostava rychlost pre tych 29&quot;natahu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50774 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Overdraw nieje nový vynález. Poznali ho aziati na kompozitných lukoch pred tisíckami rokov.
<br/>Použitím overdraw je šíp kratší ako náťah. Výhoda: zníženie váhy a priemeru šípu pri zachovanej tuhosti, spine, šípu.
<br/>Osmani už v stredoveku poznali tiež bikónické šípy čím dosahovali tie flighové rekordy okolo 800 metrov dostrelu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50797 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
overdraw má za účel obyčajne zvýšiť rýchlosť šípu....kratší šíp je ľahší teda rýchlejší....okrem toho môže mať aj nižší &quot;spine&quot; čo zväčša znamená ešte ľahší šíp a teda ešte väčšiu rýchlosť...z hľadiska hlučnosti luku, pohodlia streľby a presnosti nieje však overdraw žiadne víťazstvo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50803 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Ešte som zabudol dodať, že nedoporučujem. Presne ako napísal výr tá trochu rýchlosti za to nestojí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50825 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
tak, tak Ked má luk večšie predpätie(brace height)napr 8&quot;,môže sapoužiť,ale pod 6&quot;brace height nedoporučujú ani výrobci a ani skúsený strelci.Načo mi je rychlý šíp keď je jeden tam a druhý tam tretí tu.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50832 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
nazdar chlapi!chcem si kupit kateru/možno alphamax 32/ a mam strašnu dylemu čim ju mam vyzdobit!pomožte mi prosim lebo už koli tomu ani nespim:{skočil by som po radu k p.čeljuskovi ale pracujem vonku takže smola! mam už nejaku predstavu ale niesom si isty či to bude dobra volba.takže zameriavač trophy micro alebo hoyt vectrix,zakladka nap2100 aleboniečo od qad,stabilizator cobra alebo fuse.tak čo vy na to ako odbornici?alebo ako sa hovori babo rad!ešte mam jednu vec!čo hovorite na spuštač tetivy tru ball stinger?viem že je toho trošku vela ale lukostrelbe sa venujem ešte len asi dva roky a zatial som sa nestretol so žiadnou spriaznenou dušou aby som tieto veci mohol porovnat.zatial mi stačila aj nova aj ked výbava nič moc ale bol som s nou spokojný až kým mi neprasklo rameno:{tak som si povedal že už by bolo na čase kupit niečo poriadné ale kedže to nieje lacný špas tak prosim radte len mi neposielajte žiadne stranky predajcov lebo mna zaujimaju vaše skusenosti a nie čo napiše nejaký predajca.tak zatial čaute.8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50836 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Veľmi dobrá voľba ak ťa neobmedzujú financie.
<br/>Mal som v podstate rovnaký luk ako nova niekoľko rokov a ramená vydržali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50838 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
no,najprv by som ti poradil aby si si tú katerku vyskúšal.)či ti bude sedieť a či budeš s ňou vedieť strieľať.Je to veľmi dobrý luk ale pre strelca ktorý je trpezlivý.Mám trochu obavu,že keď presedláš z NOVY na KATERU budeš mať problém.A možno nie.Ale ver že viem o čom hovorím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50841 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
novu som kupilkoli tomu že som saobaval že mi to nadšenie dlho nevydrži!bol som s nou spokojny a preto by som chcel na nu zohnat druhe ramena hoci aj slabšie.neviete niekto onejakych ja som nič nenašiel!nechcel by som ju vyradit!ved vieš prežila somnou tažké začiatky samouka:]tak som si k nej vypestoval určity vztah.financie ma obmedzuju a preto som sa pytal na nazor všetkých čo do tohto fora prispievaju.tak sa vyjadri k tym doplnkom ak maš s nimi skusenosti,a ak nie tak si rad vipočujem tvoj nazor:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.114 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 247 návštevníkov a žiadni členovia on-line