Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51123 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Lovecka lukostrelba
Hej bowhunter preco stale places, ked obora na lov je vybavena.........len treba ist a lovit, samozrejme ze za poplatok, ale ved to je normalne nie, kedze sa jedna o oboru.....stale omielate to iste dookola........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51129 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ja neplačem, ja chodím po známosti do magyarska, ale vyskúšal by som aj doma za rozumnú cenu. Sľúbil si, že dáš cenník keď sa bude dať, ale doteraz nič.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51130 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Aj tak je to len jedna obora, a čo ostatné? U nás v obore, sa tvária ako keby o ničom nevedeli, alebo sa ich to netýkalo. A samozrejme každý by asi volil tú možnosť ktorá je bližšie, a je lacnejšia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51132 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Lovecka lukostrelba
ved ulovime nieco v tej obore kde sa da .........spravia sa videa, fotky.... donesies to tym vasim , a ked maju lek kvapku rozumu v kotrbach tak to pochopia a sa to rozbehne8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51133 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Lovecka lukostrelba
cennik ti poslem mailom ok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51141 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
V poriadku, už nás je viacej čo sme na ten cenník sme zvedaví. Tak čakám. A dúfam že sa to časom rozbehne aj vo viacerých zverniciach , a bude z čoho vyberať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51142 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Lovecka lukostrelba
Prepac ja som nato uplne zabudol, zajtra by som to mal mat........ak das vediet kedy by ste mali oto zaujem, tak vedel by som zorganizovat to tam v tej obore a vyrazily by sme spolu je tam super chata na ubytovanie aj pre viacero ludi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51145 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
ludkovia,tak toto je tá správna debata.Keď už sa jedná o hotovej veci.Len zistiť kde a čo na to trba,a čo k tomu treba.Keď sme na tomto fore začínali(myslím že v roku2004alebo2005)sme sa hádali s kade kým.Každý kto tomu nerozumel,bol najväčší odborník na polovačku lukom šípom.Nech to je v tej obore (veď aj to sa časom zmení)je za ten poplatok.Ale je to tady.Mohol by nám niekto pomôcť ako sa po to povolenie dopratať.Ja rád zaplatím:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51163 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Odkedy je to v zákone, už sa neozývajú ani mudrlanti čo všetko vedia, všade boli, a všetko im vadí. :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51164 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
no hej!prečitaj si članok /zaujimava situacia/ v teme polovnicka legislativa!takyto /nenachadzam slova/zhasnu iskričku loveckej lukostrelby na slovensku ako nič!takyto hraju odborrnikom do karat!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51172 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Lovecka lukostrelba
Pozdravujem všetkých priaznivcov lovu lukom a kušov. Vopred sľubujem, že mojím úmyslom nie je provokácia. Som taktiež z tých, ktorý neobhajujú tento spôsob lovu. Lenže mám záujem pochopiť ho a možno aj zmeniť názor. Ako mi už bolo napísane v téme lov lukom áno alebo nie že sa do toho nerozumiem (čo si priznávam), tak by som chcel pochopiť aspoň základy. Veď človek sa učí po celý život a je to tvor omylný. Prečítal som si všetky príspevky, čo ste mali k tomuto spôsobu lovu aj tú preloženú smernicu a iné. Ako som tak tým listoval, všimol som si, že väčšina sa odvoláva len na pytliactvo. Napríklad aj táto situácia v tej „zaujímavej situácii“, ľudia sú rôzny a naozaj môžu spôsobyť zbytočné problémy jednoduchou neznalosťou. Uznávam, našiel som tam argumenty, ktoré túto teóriu rozumne vyvracajú a priznal som si vnútorne, že je na tom kusisko pravdy. Mne nejde len o to konkrétne pytliactvo, tu ide o mnoho faktorov. Rád by som sa dozvedel niečo o odovzdávaní energie po zásahu, preniknuteľnosti šípu, o tých napínacích silách, čo som sa len tu dozvedel, o dostatočnej ranivosti a mnoho iných. Budem rád, ak ma hneď nepošlete niekam do teplých krajín, ale budete mať taktiež záujem na komunikácii. Opakujem, nemám záujem provokovať a kto vie, možno raz budem tento spôsob lovu aj preferovať... S pozdravom tomas

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51173 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
nazdar tomas ak si mysliš že o tom chceš pokecat aj so začiatočnikom tak pod na pokec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51174 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
ahoj Tomas.Skús len tak pre začiatok na youtube zadať do vyhladávača slovo bowhunting.Budeš tam mať polovačky na jelene,medvede,diviaky,moriaky atd.Určite sa tam stretneš aj stakými zábermi kde je pekne vidieť ako ten šíp preniká(niekedy uplne durch:))Večer si sadkaj za PC a budeš mať pekny večer.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51179 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj tomas,
<br/>konečne niekto z odporcov, čo sa rozumne pýtajú a nechcú poučovať o veciach o ktorých nič nevedia. Stručne by som Ti odpovedal na otázky, ale samozrejme ani ja neviem všetko, tak dúfam že ma tutu kamaráti doplnia.
<br/>V prvom rade odovzdávanie energie. Pri love lukom sa tento výraz nie veľmi používa, pretože lovecký šíp neodovzdáva svoju energiu v cieli, ale ním preniká. Nespôsobuje hydrodinamický efekt, (ani šok) ale spôsobuje len čisté rezné poranenie životne dôležitých orgánov a vykrvácanie. Zver po zásahu síce prudko odkočí ( znakovanie zveri po zásahu je rovnaké ako pri palných zbraniach ) ale obyčajne sa rýchlo upokojí. Veľakrát sa stane že sa po pár skokoch zastaví, doslova nevie čo sa deje, len sa zloží a uhynie. Lovecký hrot sa v cieli nedeformuje ale preniká ním. Ako príklad ti uvediem že bez problémov prestrelí vedro piesku. Skús to s guľovnicou. Neviem čo ťa zaujíma na napínacích silách, na lov sa používajú luky s minimálnou napínacou silou 5o libier, čo je približne 22,7 kg.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51181 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ako ilustráciu si pozri toto video:
<br/>

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51184 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Ranivosť šípu už riešiť netreba. Milion krát je overené a vyskúšané, že 60 lbs. spoľahlivo prebodne každé suchozemské zviera na našej planéte pri použití správneho hrotu. Silnejšie luky sa používajú výnimočne, na slona a hrocha by som volil 80 lb.
<br/>Mám teraz longbow celodrevo 60@28, ktorý zabodáva šípy 20 cm hlboko do tvrdej penovej gumy, polifoam.
<br/>picasaweb.google.sk/cornus2/HybridLongbow#
<br/>Nezačínajte si s hrochom
<br/>

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51185 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
a tu mas nieco nam z blizsieho prostredia
<br/>

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51189 od miros
Odpoveď od miros na tému Lovecka lukostrelba
jedna otazocka da sa podla sipu je tam ciarovy kod a loveckeho hrotu urcit predajca res. kanal kadial sa to do okolia Blavy dostalo v sobotu kamos jeden nedaleko krmelca nasiel fotodokumentacia aj sip je uz u polisou dufam ze tam budu neake tie otlacky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51190 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
A už je to tu!!!! :{
<br/>Bohužiaľ sa to zistiť nedá, ani podľa čiarového kódu, ani podľa odtlačkov prstov, pokiaľ nebol trestaný. Treba ho tam načapať a zavrieť, aj s tými ďalšími tisícmi čo na slovensku pytliačia guľovnicami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51191 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Lovecka lukostrelba
No toto si spravne napisal dalsimi tisicmi co to robia gulovnicou8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.168 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 251 návštevníkov a žiadni členovia on-line