Kušostreľba.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58301 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Kušostreľba.
este k tomu vystrelu naprazdno..umyselne a vedome to urcite neurobis..elvis to predtym vystizne podotkol..KUSA JE LUDRA,citujem a je to 100% pravda..ja som sa dusoval ze mne sa to nestane..a bac..natiahnem kusu,cosi ma vyrusilo a buum,sleha jak hovado a sipky v terci nikde..hned som vedel kolka odbila..vtedy treba dokladne skontrolovat ramena ci sa neposkodili,prstami po nich prejst,ci niesu niekde defekty ktore okom nezbadas..a tetivu..dat potom do pripravku na vymenu tetivy,a ked sa uvolni skontrolovat jednotlive vlakna,ci niesu potrhane a tak... :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58302 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Kušostreľba.
aha,no dufam ze sa to nestane,ked tak po prvej strelbe budem kazdeho zase otravovat otazkami... jeeezis nech je uz vikend,sakra celi tyzden koncim v robote po siestej vecer a potom uz vidim ... no a v tej zime... sakra nech uz je dobre pocasie!!! alebo nech aspon nemrzne :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58303 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Kušostreľba.
no somnou chodia kamosi s ktorymi som uz stielal a potom neaky policajti ale to ma skorej oni beru na strelnicu... hehe,oni maju vsetko mozne zbraneee,hmm len nech sa to pocasie polepsiii :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58350 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Kušostreľba.
Takze vazeny, exomas tak stym som max. spokojny. zacal som 10m,30m,50,80, no a ked som sa dostal na 100metrov tak som bol hotovy...
<br/>Normalne som bez optiky trafil z 6 striel 5 krat na 100 metrov. Inac strielal som na vrece z handrami,je to super
<br/>8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58358 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Kušostreľba.
premeraj si tie vzdialenosti.na rozprávky sú tu už všetci starý

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58359 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Kušostreľba.
Na 100m s oporou trafit velke vrece by nemal byt problem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58360 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Kušostreľba.
ak mal kušu nastrelenú na 30m tak na 100m pracuje s prevýšením 3,279m v prípade ak letí šíp rýchlosťou 328 fps čo exomax dáva so 420 grainovým šípom.
<br/>bez optiky, u niekoho kto z kuše poriadne nestrielal je to sakra problém.nehovoriac o vetre a podobne, pretože na 100m je toho dosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58362 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Kušostreľba.
Predpokladal som, ze si to najprv nastrelil na tie metre. A ze uz ma nieco odstrielane puskou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58363 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Kušostreľba.
tak potom musíš predpokladať aj viditelnosť cez klasické mieridlá excaliburu na tú vzdialenosť.s lumi-zone by som si trúfol strielať na 100m, koniec koncov si námer určíš pomocou balistického softu.
<br/>lenže treba zohladniť aj stúpanie, respektíve klesanie terénu a mnoho iného.strelba z kuše na 100m bez optiky je ozaj problematická.naviac ak sa nemýlim, tak mieridlá na excalibure sa dajú nastaviť niekde okolo 50m.
<br/>s malorážkou by to bolo o inom, predsa len 410m/s je rozdiel proti 106m/s.
<br/>aj keby mal odstrielané niečo z pušky, tak by ten námer určoval len velmi ťažko.skôr má velmi zlý odhad na vzdialenosť.pretože ak by takto strielal, nie je treba nič, len ho ako zázračného strelca poslať na súťaž.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58367 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Kušostreľba.
za týžden by sa dostal aj na 150:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58368 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Kušostreľba.
hmm,takze:
<br/>kamos ma ten merac vzdialenosti a ukazalo mu ze strelnica ma 101m
<br/>ta strelnica ma fakt tolko:
<br/>bagira.webovastranka.sk/image/3161_Letec..../29089_P8213676.jpg
<br/>tak tie mieridla sa daju nastavovat a bol som totalne happy ked som to trafil.
<br/>hmm,prijdite k nam na strelnicu a mozme si to zopakovat,to som strielal z tej kuse prvi krat,zacal som od 10m a tak som isiel hore a aj tie mieridla som tak nastavoval. ked das mieridla uplne dole a zafixujes tak som mal ked som strielal na vrch vreca (kde sa to drzi) tak mi to buchlo do pneumatiky v com som tie vrece mal,takze sip padal asi tak 1m (vyska toho vreca) hmm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58370 od crossbowhunter
Odpoveď od crossbowhunter na tému Kušostreľba.
ešte ťa chcem poprosiť o rozprávku o jeleňovi so zlatým parožím, čo nosí smolíčka pacholíčka.
<br/>a teraz trochu faktov :
<br/>1 &quot; = 2,54 cm
<br/>pri rýchlosti 350 fps, čo exomax ( má reálne nameraných 343 fps ) dá so šípom 350 grains aj s hrotom a spletanou tetivou.
<br/>od výroby ti prišla tetiva, ktorá uberá niečo na rýchlosti.ak máš šípy excalibur firebolt tak ich váha je 285 grains + hrot.ja používam 125 grains, takže hmotnosť šípu je 410 grains.
<br/>excalibur ako výrobca udáva pri rýchlosti 350 fps pokles šípu na 50 yardov čo je 45,72m pokles o 21,13&quot; a rýchlosť 350 fps.ako dobre vieme, je to kravina, pretože rýchlosť 350 fps je počiatočná.
<br/>a na 100m by si musel vedieť na optike uklikať 143,59 MOA :] čo znamená že pracuješ s prevýšením okolo 4m a nie 1m.pri výstrele letel šíp reálnou rýchlosťou 106m/s ale vo vzdialenosti 100m už naráža do cielu s rýchlosťou 72m/s.
<br/>čo sa týka nastavenia klasických mieridiel, je zaujímavé že na 20m sú nastavené zhruba v strede a rozdiel medzi 10m a 20m je asi 0,7cm, preto je nereálne aby spodná hranica mala taký dosah.
<br/>vieš toto sú práve tie pre športové účely úsmevné momenty.pretože to čo tu opisuješ je nereálne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58372 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Kušostreľba.
oki,nahram na video a dam to na net ;)
<br/>cez vidend sa chystam von,dufam ze to stihnem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58480 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Kušostreľba.
tak to si pozriem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58481 od crossbowhunter
Odpoveď od crossbowhunter na tému Kušostreľba.
čakám na to aj ja neboj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58666 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Kušostreľba.
nebojte, v aprili si kupujem super telefon a natocim to :)
<br/>inac,menil som tetivu dneska a v instruktaži co davaju na stranke excaliburu tam ten typek toci tou tetivou,skadial mam vediet ci je to uz dobre...?
<br/>ide mi o to aby som neprisiel o rychlost ked to bude volnejsie,hmm. vie to niekto ako to je?
<br/>diky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58671 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
hod sem linka na to video:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58672 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Kazde obycejne luciste ma vysku predpeti / brace hight/ a tu jsi tam mel kdys tam byla ta stara tetiva a tak stacilo udelat jen rysku na soce kuse kam a jak vysoko ma tetiva prijit a kdyz vymenujeme tetivu musi prijit napjata na luku na stejne misto p te rysce ,carce......
<br/>Kolik ta stara tetiva vydrzela vystrelu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58679 od crossbowhunter
Odpoveď od crossbowhunter na tému Kušostreľba.
geronimo, prosím skús mi ako velký odborník na kuše vysvetliť na čo sú potom na vodiacej lište tie 2 rysky, ktoré určujú minimálnu a maximálnu dåžku tetivy udávané výrobcom?ja som si doteraz myslel že to pochopí aj magor, no začínam o tom pochybovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58693 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Kušostreľba.
tak vystrelil som tak do 350 krat,co je podla mna malo.uz sa mi to trhalo v strede lebo mi ta cast ktora drzi tetivu ked je natiahnuta dost rezalo tu tetivu,hmm.
<br/>da sa to zistit aka dlha ma byt tetiva ked je na lucisti?
<br/>mam na pazbe nalepku a na tej je vsetko len nie brace hight. je tam draw weight,power stroke, mass weight atd.
<br/>dik za pomoc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.078 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 559 návštevníkov a žiadni členovia on-line