Kušostreľba.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58980 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Kušostreľba.
odkedy som si z brusiacim papierom odbrusil tie ostre hrany,odvtedy na tetive mam (len) otlacenu bandaz od tych zubkov,uz mi to nerozpoluje bandaz..aj ja to natieram,mam vosk na bandaz a aj na kolajnicu kuse.dneska sme mali strelecku sutaz,sice hlavne zo strelnych zbrani ale boli aj lukostrelci no a ja z kusou.malo to uspech :) paci sa to kazdemu. jeden typek mal kladkovy luk bear assault 8o joooj to je hracka :P hehe

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #59045 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
strielas teraz s tou kratsou tetivou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #59050 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Kušostreľba.
akou kratkou? od cermana som si objednal tu rucne pletenu.je dobra ale vydno po 300 vystreloch vydno opotrebovanie.nie je problem prebandazovat ale malo by to vydrzat dlhsie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #59052 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
asi som sa pomylil,ale sa mi videlo ze si minule spominal ze mas kratsiu tetivu,neje v rozmedzi medzi ryskami,asi som zle pochopil;/mne sa vcera ta Cermanova roztrhla.roztrhlo ju v oku..bolo to tesne po vystrele,sip sa este s dostatocnou energiou zapichol do terca..ale zlakol som sa jak hovado..trosku ma pritom polaskala po tvari ale nic vazne..mozno by to bolo horsie keby praskla pred vystrelom8o.mala za sebou okolo 350 vystrelov plus minus..streedova omotavka este nejavila znamky opotrebenia...skontroloval som dokladne koncovku ramena,ci nebola poskodena a tym padom by prerezala tetivu..je absolut ok..proste sa len tak pretrhla..ze vraj to moze byt tetiva ku koncu svojej zivotnosti..ale kolko ma vydrzat taka tetiva?podla mna viac,menit sa ma len stredova omotavka,alebo nie?naco by sa potom predavali omotavacie nite a strojceky?oboje totiz mam a nestihol som ani vymenit omotavku..pretoze uz nemam nacom...davam nahradnu tetivu no a ta presahuje 1cm nad tou druhou ryskou...predajca mi hovoril ze to je vraj ok,ramena vraj dostanu mensi zahul ako pri dlhsej...a otazka mna hlupeho znie..ked bude kratsia tetiva nebudu ramena viac ohnute pri natahu???:liar:vraj su predimenzovane na ohyb..ale ked ich ohnes takto 200,300,400krat?som z toho jelen,ale rad by som vedel vsetko co a ako...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #59080 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Kušostreľba.
vies to dobre,mal som taky problem...
<br/>tak od cermana co som si kupil tetivu, tak ta sa mi tak natiahla ze som si to dal na hornu ciaru na kuse (najsilnejsiu) a teraz ju mam v strede.
<br/>dufam ze sa mi to nestane aby sa mi to odtrhlo.stacilo mi ze mi palec lahko stuchla tetiva, nahodou... nechet sa mi dolamal ale chyrurg mi to dal do kopi. odniesol si to len nechet :)
<br/>ja tu stredovu omotavku menim po 150 vystreloch.vtedy je to super a neotlacim si stred tetivy ked si to vzdy skorej porobim...
<br/>
<br/>ramena ti budu drzat ale skor sa ti ta tetiva odtrhne ked to mas za tou max natahovou hranicou. tam si vies natocit tu tetivu aby si sa dostal na tu spravnu hranicu,madzi tie drazky.
<br/>mne vyhovovali aj tie klasike tetivy.zatial som nezistil ziadny rozdiel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #59081 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
robis si vlastne omotavky?tak to je super...aj ja som si kupil strojcek a omotavaciu nit a tesil som sa kedy si to prvy krat omotam..ale este som sa k tomu nedostal..volal som cermanovi ze aka vec,no a on nato ze tetiva je spotrebak,vydrzi 300 alebo 2000 ran zalezi natom ako sa o nu starame..vraj treba voskovat aj oka tetivy raz za cas..neviem ci je to pravda,alebo ma len chcel odbyt ked zistil(ja som mu to povedal)ze som nemazal oka..ty ich mazes?odkial si kupoval a aku omotavaciu nit?po 150 ranach je myslim skoro to vymienat,moja mala cez 350 a nechcem prehanat dalsiu 100 vku by podla mna zvladla,mala minimalne znamky opotrebenia..uz som zacinal byt nervozny ze ci sa vobec niekedy zoderie:liar:tak som tuzil urobit vlastnu omotavku..teraz tu tetivu mozem poj...t,a to je este slusny vyraz...terajsia tetiva je v pokojovom stave asi 5mm od druhej rysky,Cerman mi tvrdi ze to je v poriadku,ze to je ok,nemam sa obavat..vraj sa to este trocha natiahne..no ale vies uz mam aj trocha obavy,komu to rachlo pred ksichtom urcite vie o com hovorim..este som z nej nevystrelil,akosi nemozem najst odvahu..mam si pre istotu zohnat na strelbu hokejovu prilbu:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #59124 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Kušostreľba.
robim si tie omotavky,je to pohoda... odvtedy ma omotavka netrapi lebo si ju vzdy menim.ja som bol strielat vcera a pojdem aj dneska no ale mal som pred sebou to co si pisal ze ti to drblo pred tvarou... ja by som asi cele predal,ved ked je to natiahnute a vtedy to praskne pri konci tak ti to moze taku vylepit ze ti koza neostane na ksichte 8o
<br/>Tak ja mam jednu tetivu od cermana tu kevlarovu a druhu od celjusky. ta od cermana vyzera byt odolnejsia... hmm,uvidi sa ;)
<br/>ten strojcek na omotavku nebudes lutovat,je to super vec.ja motam tetivu tak po 100-150 strelach.po 150 tich uz vydim vtlacene zubky od uchytenia na tetive.
<br/>tie oka si nemazem (zatial) ale planujem to.
<br/>miroslav547 on pisal ze to neako s kusm koze to spracuje do tej tetivy.aj to je dobry napad. budem to robit aj ja... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60462 od exomax
Odpoveď od exomax na tému Kušostreľba.
Zdravim všetkých kušostrelcov,
<br/>chcem sa vas spýtať, či mi poradíte aký má význam na kuši excalibur tlmič tetivy S5 SYSTEM, už som to videl, ale zaujíma ma praktické využitie tohoto tlmiča na tetivu. Ak niekto vie nech mi prosím poradí a vysvetlí. A zaujíma ma ako funguje náklopná montáž. Diki moc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60468 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Kušostreľba.
nazdar,naklopna montaz je zariadenie ktore ti umozni strielat na dlhsie vzdialenosti,tj vertikalne ti nastavi uhol optiky..mas tam koliesko na ktore si fixou zaznacis vzdialenosti po zastreleni optiky aj s montazou.keby si chcel strielat povedzme na 80m s optikou bez montaze,tak ciel ani neuvidis,pretoze by si musel zdvihnut kusu koli balistickej krivke..na montazi otocis kolieskom na pozadovanu vzdialenost zamerny kriz v optike zameras na ciel a strelis..je to super vec ak chces strielat na dlhsie vzdialenosti..ja osobne ju nemam,strielam na vzdialenost lovecku,kde je zbran max.efektivna..tie tlmice tetivy su tam aby znizili hlucnost lucista,zoberie si to zopar fps,ale nic hrozne..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61985 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
ahojte som miro6446 a vďaka vašim prispevkom som sa rozhodol kúpiť excalibur exocet, dosť dlho nikto neposlal žiaden príspevok to už ste sem prestali chodiť8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61986 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
miroslav547, exomax, mojluk, spitamen, bosax, pato17, elvis, bushidont, papo, elvis, geronimo1,bowhunter čo ste onemeli:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61991 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Vubec ne ,stale jsem tady,co mas tu kus to je 225 liber???? Vyzkousej to jak daleko dostreli pod uhlem 45 stupnu....Nikdy jsem nemel moznost videt jak daleko to dostreli u kladkovych luku o 70 librach sip na 3d jde asi necelych 400 m do dalky ,jestli se obavas o sipky kop si jedem ci dva svitici konciky aby si sipku nasel na zoranem poli.....Kdyz dreveny luk ci drevo laminatovy dostreli 200 m posle sip k certu vsechny zvireta co ziji v Evrope.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61997 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
ahoj geronimo, ja tu kušu ešte nemám iba som ju objednal myslím že od www.colosus alebo www.hardman neviem presne, objednáva mi to predajňa Lesana z Banskej Bystrice a práve k tomuto rozhodnutiu som dospel až po prečítaní tohto fóra, nemám žiadne skúsenosti vychádzal som iba z toho čo ste tu popísali.8-L
<br/>Jedná sa o kušu exocet a má 200 lbs, netuším ako ďaleko dostrelí až ju budem mať tak ti odpoviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61998 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
zaujimal by ma váš názor na kušu ULTRAMAX ktorú reklamuje Cerman8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #62016 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
ahoj,co sa tyka ultramaxu,navstiv lukostrelec.cz,sekciu kuse,tam je k tejto kusi niekolko prispevkov.osobne si myslim ze v porovnani vykonu oproti exomaxu to neje nic moc.exomax 225lib a udavana rychlost 350 fps,ultramax 280lib,rychlost 371fps.velky rozdiel v librazi,maly v rychlosti..tot moj nazor..dalsia vec je bezbecnost..nieje to tovarensky vyrobeny vyrobok od excaliburu,osvedceny a spolahlivy,za ktory si tou cenou zaplatis,ale produkt z domacej dielne,aj ked diely su od excaliburu..netvrdim vsak,ze ta kusa nieje dobra..osobne ale nikoho nepoznam,kto by ju vlastnil..osobne by som si ju nekupil,aj ked by stala o 10000korun manej..dalsia vec je vymena omotavky..ja mam exomaxa a na vsetkych kupenych tetivach mi vydrzala stredova omotavka od 30 do 100 vystrelov..ta stovka bola rekord a jedina..vacsinou sa to pohybovalo okolo 30-50 vystrelov.teraz ma vlastnorucne vyrobenu tetivu,omotavka ma 400 vystrelov,test este nieje na konci,az sa rozmota,ci prederie,napisem mini recenziu na lukostrelca..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #62017 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
ahoj papo a čo tvoj názor vidím že čítaš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #62018 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
vďaka za info. sice nemam skusenosti ale v podstate s tebou súhlasím a ako ti to dopadlo s tou ryskou natiahla sa tetiva?8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #62019 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
inak vynikajuca volba excalibur exocet,urcite budes spokojny..natiahla sa este o 3mm..das ju na par dni dole,teda tetivu a mas ju zase kratsiu,po dalsich par dnoch sa opat natiahne..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #62179 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
ahoj geronimo1 prečítal som si hadam všetky tvoje príspevky z poľovnickeho fóra ako aj reakcie na ne, mne sa to veľmi páči hlavne ako použivaš praktické príklady, keďže som tu nový, ohromujú ma tvoje vedomosti a skúsenosti. Z negatívnych reakcií si nič nerob aj to patrí k životu ja ti držim palce a mrzí ma že si tak ďaleko a nemôžme pokecať pri pivku, čo sa týka toho exocetu stále mi ho nedodali z tej kanady to trvá dáko dlho prajem všetko dobré

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #62189 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Kus je draha zalezitost a je pouze ta dobra co se sama natahuje pistem a ma tu bombicku pod predpazbi ,jinak kus tezko nabijeme na posedu, aby si nas zver nevsimla o mnoho lacinejsi a praktictejci je kladkovy luk i kdyz nekdo ma obavy, ze by to nezvladl to jsou jen zbytecne starosti ,staci nam jen 55 liber na lov a 15 leta holka taha 50 liber i kdyz strili od mala a ten stary co neutahne vice jak 45 liber jezdi do Canady kazdy rok na cerne medvedy a zabiji dost velke kusy tak okolo 200 kg.....normalne mame 55 liber tahu a kladkovy luk muze mit to priblizovaci sklo co priblizuje asi 3x az 4x nasi strelci na zavodech se rozcvicuji na vzdalenosti 45 m a trefi pokazde asi tak do terce o prumeru 8 cm oni to vidi jako z 20 metru ....
<br/>Z Canady to pujde pres celnici kde to celnici nechaji lezet i 14 dni a take te nechaji zaplatit clo za vse asi pres 25 Euro,.....Cely svet ted vede obchodni valku ,kazdy proti kazdemu a tak ja pisi na baliky 25 $ US at to stoji nekolik tisic ......proto je lepsi si kupovat z Nemecka ,zatim se euro drzi ,ale nevime jak dlouho myslime si ze vydrzi dalsi 2 roky.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 296 návštevníkov a žiadni členovia on-line