Kušostreľba.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26014 od bushman
Kušostreľba. bolo vytvorené bushman
Zdravim Vas vsetkych!
<br/>
<br/>Paci sa mi strelba z kuse a chcel by som si nejaku zadovazit, najradsej co mozno
<br/>najvykonnejsiu, nech mam pocit, ze drzim zbran, nie hracku..
<br/>Myslite, ze nebude vadit, ked nebudem mat skusenosti so strelbou a kupim si hned nejake &quot;delo&quot;??
<br/>Popripade by som uvital nejake rady coho sa vyvarovat pri kupe a akej znacke dat prednost. Minule som pozeral na nete kuse znacky Excalibur, su aj kvalitnejsie??
<br/>Dakujem za odpovede.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26017 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Kušostreľba.
Nazdarek veduci
<br/>Otvoril si zbytocne dalsiu temu .hned pod nou je lukostrelba t.j. aj strelba kusou .teraz ti to nandaju vsetci a sprdnu ta ako reseto.Ja som tiez tak raz otvoril takuto temu a ...... hruza.Vrat sa toto temou do casti lukostrelba a urcite ti niekto poradi.Ja osobne tam tiez prispievam a mam kusu excalibur

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26042 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Kušostreľba.
To si ale poriadne pohnojil.Mám znameho očného lekára,objednám ťa.:-o:-o:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26047 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Kušostreľba.
Zdar bushman,
<br/>nič si nerob z toho že si otvoril novú tému....ja si myslím že kuša a luk majú spolu málo spoločného resp. určite menej ako dva rozličné kalibre guľovníc.
<br/>Nikomu iste neprekáža že každý kaliber guľovnice má svoju vlastnú tému nuž prečo by sa mali pliesť dohromady kuša a luk....
<br/>Myslím že nevadí keď si hneď kúpiš &quot;delo&quot;...práve naopak. Odporúčam Ti ale rozhodne skôr ako vôbec niečo kúpiš ísť na nejakú súťaž kde budú kuše (a luky) aby si nebol nemilo prekvapený....myslím že veľa ľudí malo pri kuši veľké oči a očakávania ale po zistení reality to rýchlo zavesili na klinec....najmä keď si mysleli že to bude &quot;delo&quot; a potom zistili čo s tým reálne dokážu trafiť....hlavne stretneš ľudí, ktorí už majú čosi za sebou a budeš mať dosť času sa s nimi rozprávať....
<br/>Moja rada je neponáhľať .... kuša nie je zajac, neutečie :)
<br/>
<br/>Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26060 od bushman
Odpoveď od bushman na tému Kušostreľba.
Podla mna je dolezite rozlisovat lukostrelbu a kusostrelbu..najdite mi jednu netovu stranku, kde sa venuju jej spravcovia aj jednemu aj druhemu..nenajdete..kazde ma svoje specifika, preto som tuto temu otvoril..a komu to vadi nech sa bodne..:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26112 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Kušostreľba.
To maš pravdu že je v tom rozdiel ale nie na stranke kde su zaujatý poľovníci.Už si pozeral niejaké kuše na nete? Ak chceš strieľať častejšie tak jedine reflexnú kušu.podľa testov vydrží 100 až 150 000 výstrelov a to nevydrží ani jedna palná zbraň.ja som zastancom jedine exomaxu .Su nakladné ale stoja zato

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26528 od bushman
Odpoveď od bushman na tému Kušostreľba.
Cau. No ja som pozeral na nete jedine Excalibur, aj ten esomax som si tam pozrel. Cital som si Tvoje prispevky, napis mi prosimta nieco o tej kusi, nech viem, do coho idem v pripade, ze si ju kupim. Jedine, co ma odradza je to, ze je to dost financne narocne..Ozaj, co je vykonnejsie..najvykonnejsi luk alebo najvykonnejsia kusa??
<br/>A aky je vlastne rozdiel medzi kladkovou a reflexnou?? Iba v zivotnosti?? Diky za pripadne odpovede.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26553 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Kušostreľba.
ťažko povedať čo je najvykonnejšie luk alebo kuša .Kuša ma tu výhodu že ju maš natiahnutú a pripravenú k okamžitému použitiu .Lukom potrebuješ viac času a viac priestoru na výstrel.Kuše exomax su určite drahé ale zato si potrpia na kvalite.Kladkové kuše sa zvyknú kaziť (čo nie je pravidlom ) ale mechanizmus je tam zložitejší aj na údržbu.Na reflexnej kuši po opotrebovaní tetivy ju vymeníš a ideš ďalej.Nech sa ešte vyjadria lukostrelci.Ja osobne si myslím že kuša ma viac pozitívov.Exomax som kupoval z Čr a stál ma s výbavou asi 45 000 Sk ale neľutujem toho .Exomax je trieda .Rýchlosť šípu 350 Fps-108 m/s .šípy karbon expres + hroty 125 gram. V pohode strelíš na 100 m s rozdielom cca 10 cm:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26594 od bushman
Odpoveď od bushman na tému Kušostreľba.
S tou sumou si ma dorazil..45 000 za kusu?? Ty kokso, to je ina palka..ja by som si najradsej z tej kuse vystrelil nez by som ju kupil, je to vobec pri kupe mozne??
<br/>Ako nie je to az taka hrozna suma pokial by splnala to, co od nej ocakavam, ale pokial je presna tak ako uvadzas, tak je to celkom v pohode. Mne by stacilo, ze by bola presna na nejakych 80 metrov. Mna totizto gulove zbrane vobec nelakaju, neviem preco, vzdy som chcel mat luk alebo kusu. Tak ta rychlost asi kolise v zavislosti od poveternostnych podmienok, tych 108 m.s je asi priemer, nie?
<br/>Inac cital som, ze je dost problem taku kusu natiahnut a ze to bez rukavic ani nejde, co je na tom pravdy? Tusim, ze si to pisal Ty.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26596 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Kušostreľba.
www.archery.cz/ Tá suma je fakt trochu prešvihnúta.Bushman tady máš adr kde je to reálne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26597 od bushman
Odpoveď od bushman na tému Kušostreľba.
Cau, dakujem za adresu, pozriem to. Bosax to myslel aj s vybavou asi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26598 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Kušostreľba.
jasne ze aj s vybavou .pocitaj k tomu naklopnu montaz + optika aspon 4x 40 a mas hned 7 litrov navyse +sipy+ hroty +nahradna tetiva+ co len chces vsetko ide v tisickach nahore.co satyka natahovania kuse tak su lankove aj mechanicke natahovaky.Mne su pohotovejsie rukavice nemusim sa babrat s navijakom a mam to davno natiahnute aj vystrelene.ked so ju mal prvy krat tak som sa skoro posral kym som prisiel na to ako ju spravne natahovat a to este treba natiahnut tak aby sedela presne v strede lebo potom ti zanasa sip bokom .Ale uz to mam za sebou a teraz je to malina .Mam aj fotky co som strielal na terce 60 a 80 m .ak chces posli maila a poslem ti niejake tie fotecky alebo ich mam nacapit tu? tak by ma zazraty puskostrelci zozrali

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26599 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Kušostreľba.
Ani to nebude také hrozné.Záleží na tom koľko chceš investovať do optiky.Šíp tak od 250 do300sk.Ale po čase zistíš(ako ja)že aj tých 45litríkov je fuč.Ja som to zbadal až pri 60tich.Takže buď v pohode a nerob v týchto veciach kompromis.Až na to máš a si ochotný investovať tak kupuj radšej to kvalitnejšie.Ono sa ti to vráti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26600 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Kušostreľba.
No jasne ze bude fuč .To bola investicia spred 1 roka .Rok je dlhy a tak sa to navyssi o dalsich par a par tisicok.nehovorim este o kadejakych doplnkoch a vyrabat si tercovnice a kadeco mozne.Z palnej zbrane mozes strielat na hociaky terc ale sip sa ti znici tak je dolezite aj kde budes strielat takze dalsie naklady

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26663 od bushman
Odpoveď od bushman na tému Kušostreľba.
Cau, no nejake foto by som uvital, moja mailova je Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..
<br/>Na financie to je teda narocne, to je fakt, hlavne, ked zoberiem do uvahy, ze s tym nemozes legalne lovit. Kto s tym robi co nacierno uz rozoberat nebudem.:I
<br/>Ozaj, potrebujem na to zbrojak? Predpokladam, ze nie, kedze v USA su volne v predaji, snad slovaci nebudu taki tupi, ze to podrobili kontrole.
<br/>Ono by to chcelo vystrelit si z takej masinky, neviete, kde by som si mohol na Slovensku zastrielat z axomaxu?? Najviac by bodla ba. A da sa s tym chodit aj na nejake sutaze a tak??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26667 od koldo
Odpoveď od koldo na tému Kušostreľba.
v usa su volne v predaji sj strelne zbrane... prides do walmartu ako u nas do tescz... v tescu si kupis mlieko vo walmarte pumpovaciu brokovnicu. A to bez nejakych vybavovaciek...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26672 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Kušostreľba.
Ak chces tak kontaktuj : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. robi pravidelne atrakcie a podobne a moze Ti aj pomoct pri vybere kuse lebo ma obchod v Ziline .Inac je to macher v strelbe a ma za sebou aj niejake sutaze.Planovalo sa aj sukromne strelby s kusi ale zatial je to na hranici zaciatku.je malo zaujemcov o tento sport v SR.V cechach sa robia skoro kazdy mesiac strelecke podujatia a taktiez aj medzinarodne ale tie skor v madarsku.Treba niejaky kolektiv aspon 5 ludi aby prezentovali SR .Lukostrelci tento problem nemaju je ich väčšina .tak neviem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26673 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Kušostreľba.
Legalne lovit sa neda ale za smiesne poplatky na ukraine tam robia povolenky na co chces .Mal som videa kde sa lovilo na mroze s kuse .to bola sila .To video by som ti zaslal ale su tam tvare ktore by si nepriali byt zverejnene v nasej krajine .su to vplyvny ludia a gulku koli chvaleniu sa nemienim dostat do hlavy .Robia sa vo velkom nelegalno-legalne masakry a prevazne su to obcania zo SR a CR .Je to chyba ukraincov za smiesne peniaze daju zastrelit aj vlastnu mater.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26684 od bushman
Odpoveď od bushman na tému Kušostreľba.
To je to, ze v USA sa k cloveku spravaju ako k dospelemu jedincovi, dovolia mu vlastnit zbran, ale tiez vyvodia nasledky, ak sa clovek prehresi voci zakonu. A na Slovensku?? Kto si robil zbrojak a nie je v ozbrojenych zlozkach ten vie, ake je to &quot;lahke&quot;.
<br/>A trestna zodpovednost? Veskera zadna..par rokov za zabitie cloveka alebo vrazdu..dakujem pekne za taku legislativu..:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26685 od bushman
Odpoveď od bushman na tému Kušostreľba.
Neprehanas trocha s tou gulkou do hlavy?? Ukrajinci su chudaci, ja sa im necudujem, ze idu len po prachoch..a o take videa ani nemam zaujem, viem si to zivo predstavit. Mne stacilo, ked som videl ako tam prebieha obchod s ludskymi organmi..cosi otrasne..:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.173 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 396 návštevníkov a žiadni členovia on-line