Kušostreľba.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62355 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
ďakujem za tel. č. a podporu, no kochal som sa celý večer je nádherná v Bystrici som spôsobil trocha rozruch lebo som niesol cez námestie aj keď som ju mal v obale ale z igelitky mi trčali šípi, tak som sa s ňou maznal že ešte aj dnes ráno si vyťahujem vlákna s prstov :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62356 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
ahoj geronomo1 ide o excalibur exocet a ma 200 lbs pred časom som ti sľubil že ti odmeriam dostrel pod uhlom 45 stupňov z toho dôvodu som si kúpil aj šípi so svietiacimi končekmi dufam že čoskoro ti dám odpoveď, nemyslím si že kladková kuša ma väčšiu trvanlivosť, som opačného názoru ale som začiatočník tak ma ber s rezervou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62358 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
excalibur da v priemere 150 000 vystrelov..je to prakticky bezudrzbova kusa..meni sa len opotrebovana tetiva..vymena tetivy cca 1 minuta:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62360 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
spitamen tetiva je založena tak že je pretočená proti smeru hodinových ručičiek a to zrejme spôsobuje že omotávka sa neuťahuje nemam ju pretočiť opačne? 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62367 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
tetivu musis zalozit tak aby sa samoutahovala..a teda..pozri sa ako bola navijana stredova omotavka.pri pohlade zvrchu na tetivu je to alebo smerom dopredu,alebo smerom k tebe..musis zistit kde je koniec stredovej omotavky.to zistis podla toho ze 10 az 12 zavitov pred koncom je zatavena taka gulicka.neviem aku mas tetivu,niektori vyrobcovia zatavuju zaciatok aj koniec stredovej omotavky.takze su tie bambulky dve.ale vacsinou je to len jedna.ja zatavujem tiez len ten koniec omotavky.pozorne si prezri stredovu omotavku.zisti kde je zaciatok a koniec omotavania.tetivu nasadis tak ze pri pohlade zvrchu na kusu zoberes jeden koniec tetivy,ten kde je zaciatok omotavky a nasadis na lavu koncovku lucistia.ten druhy koniec s ukoncenim stred.omotavky nasadis na pravu koncovku.tetiva sa nakruca v tom pripade ak je velmi dlha a nakruca sa v smere v akom bola navijana stredova omotavka.nie proti smeru navinu omotavky,bude sa ti povolovat.kludne sa pytaj ak ti nieje nieco jasne..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62368 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
doplnim este..natacas jedno oko tetivy.ja natacam to prave kde mam ukoncenu stredovu omotavku a po smere vinutia..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62370 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
OK urobim ako si mi poradil 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62382 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Pardon zase jsem udelal chybu ...klasicka kus vydrzi vice jak kladkova a nevim jak jsem mohl napsat takovou kravinu, ze kladkova kus vydrzi vice ,naopak ta se muze rychle rozpadnout..... je stara indianska methoda jak merit luky pokud luk je drevenym sipem dostrel 200 m, zabije vsechny zvirata tady na kontinente a jasne v Evrope taky , tak tah luku bude asi 55 liber, zvire zabije asi do 20 m tam ma sip jeste dostatecnou paru lovecky luk je legalni pokud ma 40 liber tahu a ten urcite nedostreli 200m a u kuse to tak ze musi mit 150 liber tahu a ona jasne ma kratsi natah a tak musi mit vetsi tah ....
<br/>
<br/>Tetiva kuse muze byt zakroucena doleva ci doprava na omotavku to nema zadny vliv a ani se neutahuje jak si nekdo mysli....200 liberni kuse veme v Evrope k certu vsechnu zver skusi se neplizime za zveri ,ale vzdy na ni cekame jak na posedu ci na zemi a cekame asi tak na 20 m a nekdy 30 m a nase uspesnost stejne bude 10% o proti pusce a zver byla vyhubena puskou a treba indiani lovili lukem 2000 let a stejne se jim nepodarilo zver ohrozit az teprve ladovackou byli vybiti desitky miliony bizonu .....
<br/>Pres silny odpor ruznych debilu asi uz 2 roky je tu povoleno lovit kusi a jak jsem jim rikal tem pitomcum ,ze stejne to prohraji lukem a lukem se tady lovit smelo asi od roku 1930 tady kazdy stat ma sve zakony co je jinde zakazano je vedle povoleno akorat kdyz je to vyhlaseno za federalni zver jako napr kormorani ti se nesmi strilet od canadskych hranic po spicku Floridy ,tak jako ten orel s tou bilou hlavou.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62385 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
urob pokus..zober tetivu,je jedno aku a obycajnu,trosku hrubsiu nit.tu nit rukou namotaj na tetivu presne tak ako ked navijas stredovu omotavku strojcekom..potom zacni nakrucat jedno oko tetivy po smere v akom si navinul tu snurkovu omotavku..prstom druhej ruky sleduj volnost omotavania..nakrucaj dovtedy pokial neucitis zmenu pevnosti obvodoveho ovinu..potom zacni nakrucat do opacnej strany,teda do protismeru navijania snurkovej omotavky..potom napis co si zistil..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62386 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
ahoj možeš dať link na výmenu omotavky? 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62389 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
nazdar,su to dve videa,part1,part2
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>

<br/>

<br/>
<br/>
<br/>keby ti tie linky nechceli ist,tak natlc do you tube P:how to add serving to crossbow string

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62391 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
srdečná vďaka ale ten chlapik to až tak veľmi neuťahuje 8-L a nerozumel som celkom počtu otáčok tetivy pred navíjaním budem si to musieť pozrieť viackrat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62393 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
utahuje to..pozri si to viac krat a sleduj kazdy pohyb..na tomto videu ukazuje hlavne princip robenia stredovej omotavky..z vlastnej skusenosti viem a to ti potvrdia aj ini,ze utahovat treba..cim viac tym lepsie..naozaj...uvidis sam8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62395 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
samozrejme že urobím presne ako tvrdíš vážim si ľudí čo vedia odovzdať skúsenosť 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62464 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Kušostreľba.
ahoj miro.. mam taký pocit, že si hladal toto video..
<br/>
<br/>

<br/>
<br/>snád som sa trafil.. hovoril si mi o nom ked sme sa stretli v pondelok..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62480 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
ano je to to čo som hľadal ďakujem 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62481 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
spitamen mal si pravdu streľba z kuše je nádherná no mám jednú otázku možno ti príde smiešne ale..., to naozaj nejde šíp založiť bez toho aby som strkal prsty medzi natiahnutú tetivu a ramena 8o
<br/>skúšal som ten šíp založiť aj od predu ponad nášľap no príde mi to neprirodzene a nepohodlné :] :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62483 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
v pohode,na tvojej otazke nieje nic smiesne,mas obavy ze ti v momente zakladania sipu povoli tetiva,tj ze sa samovolne uvolni z mechanizmu a poskodi ti prsty?neviem,nepocul som o pripadoch keby sa tak stalo samovolne..iny pripad by nastal,ak by si po napnuti tetivy nezaistil kusu poistkou a pri zakladani sipu sa ti kohutik zavadil o gombik volnej bundy,ci pod.inak si to ani neviem predstavit..to by musela natiahnuta tetiva vytrhnut,zlomit zuby zaklapky mechanizmu,o com som este nepocul aby sa tak stalo..ak by aj praskla tetiva v momente zakladania,tak urcite ti prsty neposkodi,pretoze urobi pohyb do stran,nie dopredu..ak vsak chces mat upnu istotu,tak si zozen kvalitne strelecke rukavice,ja osobne ich nepouzivam.mas ku kusi sadu klucov?skrutky co drzia kostku lucista k telu sa zvyknu vibraciami povolovat,takisto skrutky na lyzine,ci na kruzkoch optiky..raz za cas dotiahnut plastovu pazbu,tam su dve skrutky ktore ju drzia k telu kuse..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62491 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
marne sa snažím nájsť prispevok o tom ako chlapovi vystrelila natiahnutá kuša na stole kým si vybavil telefonát po výstrele mu padla zo stola na optiku, je jasné že išlo o výstrel naprázdno a zrejme ju nemal zaistenú no neviem to najsť ani tu ani na lukostrelci 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62492 od miro6446
Odpoveď od miro6446 na tému Kušostreľba.
ahoj spitamen ako drží omotávka koľko výstrelov ma za sebou 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.078 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 322 návštevníkov a žiadni členovia on-line