Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19851 od martin203
na rozdiel od stefanovej ameriky, kde som mal s nasim pristupom k veci tiez problem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19852 od Jenda
lenze to nie je problem organizacie myslivostii a prislusneho zakona .................... take su, ale vacsina z nas od vrchu az po spodok si s nimi vytiera prdel ................... to si protiřečí, ne?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19853 od martin203
nie, nie nejake zakony mame (ake take), ale ich nerespektujeme

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19854 od Jenda
Se divíš? Zákony jsou od toho aby se porušovaly;-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19864 od johny
Martin konecne si pochopil ze tu nejde o zakony ale o ludi, ktori sa pomocou tychto zakonov dostanu k polovaniu. V starych jagroch je este aspon zotrvacnostou zakotveny reflex, ze ked vyjde viac kusov tak sa striela najslabsi, aj ked mnohi nepoznaju kriteria chovnosti. Ale ked pani "lovci" skupia reviry, bude to vyzerat inak. A stefan, ty si uz daj dolu tie ruzove okuliare. My zijeme na Slovensku. Tu ked mas peniaze, mozes vsetko. Kazdy zakon je len taky dobry, aka je kontrola jeho dodrziavania ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19867 od pali
Zdravím pripojím sa. Moja osobná skúsenosť: Súhlasím s tým, že u prenajatých revírov môže existovať snaha "užiť si lovu" počas trvania doby nájmu. Ak ale existuje skupina ľudí, ktorá má k revíru také vlastnícke vzťahy, že aj v ďalšom období si uháji právo poľovníctva, tak sa bude správať vo vzťahu k zveri ale aj vo vzťahu k prostrediu v ktorom zver žije tak, aby to prinášalo dlhodobý prosperitu. Ak si zavolám hosťa, dám strliť lovného srnca v III. VT to je v poriadku ale potom ho nestrelím ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19868 od Jenda
Pali souhlasím....jen kdyby to tak fungovalo....Přitom dostatečně zajištěnej POLOVNÍK, MYSLIVEC by byl schopen s leckterým revírem udělat divy, ať už se jedná o zvýšení úživnosti honitby, zlepšení kvality chovu(věc druhá je rozloha honitby)
<br/>Znám nájemce kterej má pronajatou honitbu cca 560 ha lesa, má tam moooře prasat a sem tam nějaký srnčí,,,,,udělá jednu reprezentační spoločnou a pak se nepřijede skoro celej rok podívat...zbytečně vyhozený prachy....;-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19869 od macol
Zdravím.Osobná skúsenosť. Som členom v revíry, kde sú členovia schopní investovať väčšie množstva prostriedkov a určite netrpia chorobami: pečienkárstvom alebo trofejomániami . Preberali sme revír o rozlohe cca 3800 ha, ktorý bol všeľudovým poľovníctvom prakticky vybielený, zariadenia často neupravené- nevhodné. Prvú zimu sme spravili tri centrálne absolútne nerušené krmoviská a asi 40 malých, kde sa dávalo len toľko každé cca 3 dni koľko si zver zobrala. Solisiek máme asi rovnaké množstvo. Okrem poľnohospodárskej výroby mame asi 45 ha poľovných políčok s obilovinami a asi 10 ha so zmeskami travín, pričom stále mierne prikrmujeme podľa toho ako zver berie. Keďže sme dávali pozor aby sa kŕmilo len kvalitným krmivom, aj podľa starých poľovníkov v danej oblasti, nikdy neboli takéto stavy zveri a už vôbec nie v takej kondícii. Už sa začínam teraz tešiť na ďalšiu zimu, nakoľko tá dokáže preveriť úspešnosť tohto „projektu&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19872 od papo
macol, klobúk dole, toto je prístup, ktorý možno len oceniť a nik sa mu nebráni. Voči tomuto môžu mať výhrady len hlúpi tiežpoľovníci.
<br/>Zaujímavé, v akom je to rozpore s príspevkom, kde sa takýto zhovadilý reprezentant bije v prsia, že si zákonmi vytiera prdel a ešte si dovolí hovoriť za všetkých.
<br/>Bohužiaľ, o tých, čo rabujú revíry sa človek dozvie rýchlejšie a čo je horšie, častejšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19873 od Jenda
Jestli to u vás tak funguje tak oprvadu jak píše papo klobouk dolů,,,bez urážky ale čete se to jako pohádka;-) Přeji hodně zdaru ve vašem &quot;projektu&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19874 od boro28
mám na predaj šteňatá Bavorský farbiar s P.P. po poľovne vedených rodičoch. kto má záujem nech sa ozve na číslo 0907862891. cena za jedno šteňa je 8.000 sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19875 od michal
Keď dožijem, snad aj mne sa v živote podarí poľovať v takom revíri, resp. byť členom takého PZ/PS. Úprimne gratulujem.....a vida, ono sa dá nakoniec poľovat aj pri dnešných zákonoch rozumne a starať sa o revír zodpovedne.Je to len o ľuďoch ako som to už niekde napísal.
<br/>Macol, ešte by si mohol napísať, že čo robíte s vlastníkmi pôdy, ktorí by chceli u vas polovať a hlasia sa za člena.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19876 od macol
Viete musím povedať, že keby ste sa spýtali vo vedľajšom revíre, ktorý je ešte postavený na starých základoch, tak Vám tam určite povedia, že to robíme im napriek aby sme im stiahli zver :-(((( Už sa ani nesnažíme to vysvetľovať a obmedzujeme sa len na stráženie hraníc :-//
<br/>Málokto dokáže pochopiť, že môžu byť poľovníci, ktorí nepotrebujú streliť za každú cenu a dokonca sa dokážu dohodnúť, že určitého konkrétneho jedinca trebárs srnca aj napriek možnosti zachovajú... Takto napr. pasiem už druhý rok jedného
<br/>Osobne si však myslím, že takýto postup je možný len pri väčšej zainteresovanosti členov na veci a hlavne na koncentrácii rozhodovania do rúk pár členov, ktorí majú dostatočnú autoritu ostatných udržať- a prepáčte za vyjadrenie- na uzde.
<br/>To spolu s dôverou, že nikto nemusí klamať, ale rovno povie čo chce - zakladá dobré združenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19877 od koleno
Michal, a čo robíš preto, aby si mal taký revír ako macol v tvojom poľovnom združení ?
<br/> Je to o ľudoch, ako si správne povedal. Macol nám nepovedal štruktúru vlastníckych vzťahov pozemkov, čo je zásadné a nepoznáme ani názory druhej strany - vlastníkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19878 od macol
Stručne. 40% členskej základne PS tvoria poľnohospodári, ktorí majú prenajatú pôdu od vlastníkov a SPF, 40% sú veľkí vlastníci alebo osoby, ktorým vlastníci výkon práva postúpili a 20% sú poľovníci bez pôdy, ktorí prispievajú svojím časom, lebo toho je vždy malo ... nad rámec pravidelných brigád.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19879 od koleno
Dá sa povedať, že vlastníci poľovných pozemkov tvoria podstatnú časť revíra. Je to pozitívna okolnosť a možno, hlavný dôvod úspechu, vo výkone poľovníctva v macolovom združení.
<br/>Osobne by ma zaujímala napr. situácia u papa. Možno pochopím, prečo ten strach zo súkromných vlastníkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19880 od koleno
Dá sa povedať, že vlastníci poľovných pozemkov tvoria podstatnú časť revíra. Je to pozitívna okolnosť a možno, hlavný dôvod úspechu, vo výkone poľovníctva v macolovom združení.
<br/>Osobne by ma zaujímala napr. situácia u papa. Možno pochopím, prečo ten strach zo súkromných vlastníkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19883 od michal
Ja ti to preložím....aby si to pochopil. 40% súkromne hospodáriaci roľníci, ktoý hospodária na nezanedbateľnej ploche, a teda pravdepodobne si do náj. zmluvy dali aj právo poľovníctva (z väčšej časti odpadá vymáhanie prípadných škôd) 40% skutočne veľkí vlastníci (ziadny superlatifundisti so zdedeným 0,25 ha) alebo osoby, ktoré sa chytili rozumu a od drobných vlastníkov si zabezpečili nejake to slovo ohľadne poľovníctva (splnomocnenie, prípadne si zmluvne prenajali toto právo atď.-nepoznám pomery, a preto len tipujem), 20% bez pôdy (možno slušní, možno kamarati, možno pracanti). Takže kde mame tých všetkých drobných vlastníkov, čo by chceli polovať ale nie su medzi tým súčtom, co dáva 100%...mame ich doma, tam sedia a nadávajú na sprosté zákony, na bohatých, na štátnych úradníkov, na fica, na dzurindu, ale hlavne na tých k....ov, čo ich obrali o revír.
<br/>
<br/>Macol, proste mate ideálny stav...sobáš s rozumu, ktorý uznávam aj ja.
<br/>
<br/>Teraz budem len tipovať, ako ste ho prebrali tren revír. A síce, už niekoho nebavilo pozerať sa na pomery v pôvodnom PZ, kde boli vsetci chytrí ako radio ale nikto nic nerobil,len plnili mrazáky. Tak sa niektorí nasrali a povedali sio, že prečo asi musime sa zožierať aj s debilmi, keď možme poľovať aj normálne, v klude a bez blbcov. A tak Jedného krásneho dňa, keď skončila platnosť nájomnej zmluvy par polovníkov dopolovalo, možno pred tým ešte postrielali, co sa dalo a teraz sedia doma a pomedzi nadávanie spomínajú na časy hojnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19884 od papo
nuž čo ti o sebe povedať? mám problém s topánkami, niekedy ma aj deviatky tlačia. Ale ty si zvedavý na združenie - asi. väčšinový vlastník je urbár. len sa vypytuj, čo budem vedieť, rád ti poviem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19885 od Stefan49
Janci, .... A stefan, ty si uz daj dolu tie ruzove okuliare. My zijeme na Slovensku. Tu ked mas peniaze, mozes vsetko.....
<br/>
<br/>Ja sa tymto poslednym prispevkom vypnem z teto temy
Kedze tu vidim trochu zufalosti a neistoty , chcel som len pridat nazor z ineho hladiska, s nadejou ze pomozem! Inak vsetkemu dobre rozumiem, a dufam se mojimi prispevkami som aspon pomohol situacii, ci uz len v reci! Ano neda sa to doslovne porovnavat-ale nevies co pride do buducnosti!:D:D:D;)
<br/>
<br/>Lovu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.186 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 205 návštevníkov a žiadni členovia on-line