Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19708 od papo
Nabral som odvahu pokračovať v téme o novom poľovnom zákone tu, lebo akosi sa odbieha od podstaty. Nie celkom rozumiem ponímaniu vlastníctva niektorých prispievateľov, pretože vlastnícke nároky si neuplatňujú napr. na zberačov lesných plodov, húb, kytičiek a pod. Ak som to pochopil správne, tak poľovníci by mali za to samé platiť? Či už za vstup na pozemok, alebo za to, že zver žije na pozemku, spása ho....
<br/>Nie som právnik, ale podľa tejto logiky budem pred vlastným barákom na na mojom vlastníctve - chodníku vyberať nejaké ,,mýto,, , ktoré bude ešte rôzne odstupňované - len prechádzajúcim(turistom) bude vstup voľný. Ale ten, kto ide za prácou čosi zaplatí, kto ide napr. uzavrieť obchod, toho už skásnem poriadne. Je to volovina, ale principiálne to isté. Beháš po mojom, budeš platiť, alebo odvádzať dividendy, lebo môj chodník ti činnosť umožnil.
<br/> Naschvál som to trochu prehnal, aby sme si dlho nevysvetľovali, ako to myslím. Nie som právnik, ale podľa ústavy by som mal mať na to právo cca rovnaké, ako každý iný vlastník pozemku, alebo moje práva vlastníka chodníka sú iné?
<br/> A moc sa, milí vlastníci nevzrušujte, je to len taká úvaha;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19709 od Stefan49
Papo. citujem : Nie celkom rozumiem ponímaniu vlastníctva niektorých prispievateľov, pretože vlastnícke nároky si neuplatňujú napr. na zberačov lesných plodov, húb, kytičiek a pod.
<br/>..... tak poľovníci by mali za to samé platiť?.....
<br/>
<br/>Podla mojho nazoru, vlastnik pozemku je jediny ktory by mal mat pouzitelvostne prava na danom pozemku! Takze ked sa rozhodne pustit na svoj pozemok babicku na hriby zdarma, alebo ci sa rozhodne uctovat niekomu za kytinky alebo napr. polovnikom za prechod a vyuzitie tohto pozemku to je jeho vlastnicke pravo! Dokonca ked povie ze si tam nikoho nezela ALEBO na druhej stranke ze je tam vitany kazdy to je jeho vlastnicke pravo!
<br/>
<br/>Snazis sa tu povedat ze za to ze si polovnik si mozes dovolit robyt co sa ti paci v oblasti tvojho odmeraneho reviru? Predpoviem ze do nie tak dlheho obdobia ti niekto dokaze ze si vo velkom omyle!8-L8-L8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19711 od koleno
Tak, aby si porozumel, ak máš nejaké plody v záhrade, rád by som si ich išiel pooberať, veď predsa patria všetkým.... :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19712 od koleno
stefan, veľa vody ešte pretečie na našom Slovensku, aj tak to papo nepochopí...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19715 od johny
Našťastie sme ešte nedošlôi tak ďaleko ako u vás v USA že sa za vstup na cudzí pozemok strieľate ... Ak bude mať každý čo vlastní 100 ha poľovnej plochy rozhodovať kto tam bude poľovať tak to so zverou u nás dopadne ako s bizónmi u vás ... ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19716 od lukas
Hmmm, Stefan este ze ste tu!Lebo vase dedukcie stoja za dve veci na K...T a na P...u! Neviem o co sa snazite &quot;pan&quot; Stefan ? (ci nahodou nie o nejaku revoluciu:x). Prepacte este som si celkom nezvykol ze vo vsetkom vie poradit Pišta 49!Ospravedlnujem sa vsetkym citatelom PID za nie plodny prispevok ! (ale takych je tu dost hlavne x poza mora).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19723 od martin203
Johny prehanas, uvediem aj opacny ovela konkretnejisi a nam blizsi priklad: vychcodne Nemecko 100km juhozapadne od Lipska, priemerne 150 m. n. m.. Dubiny, kukurica repka a psenica. Z cias ludoveho polovnictva absolutne rozvratena vekova struktura diviakov, ktori sa vzhladom na podmienky mnozia celorocne geometrickym radom. Vlastnik 450ha lesnych pozemkov a ornej pody vykonava zaroven aj pravo polovnictva so svojimi troma dcerami a vsetkymi, ktori maju v okoli papiere. Ked v restitucii preberal spat svoje pozemky mal velke plany ako znova vybuduje vyhlaseny revir. So srncou a vysokou sa mu to dari, no 90% svojho polovnickeho casu travi bojom s diviakmi a je doslova vdacny kazdemu kto je ochotny pomoct. Pri tohtorocnom zbere repky sam strelil 36 diviakov za 2 dni ...
<br/>Teraz znova opakujem: Nase polovnictvo vychadza zo stredoeruopskej tradicie, cize pravidla bude vzdy urcovat a kontrolovat stat na zaklade urciteho konsenzu (zakona) do ktoreho tvorby maju co povedat i &quot;extremisti&quot; ako je napr. papo, alebo v nasich podmienkach i stefan49. Ja som tvrdo za to, aby aj vlastnik napr. len 1ha polovneho pozemku mohol realne rozhodovat o tom, kto a ako bude polovat, no je jasne, ze to bude v ramci urciteho spolocenstva a len do vysky jeho podielu. Vobec nemam obavy, ze 100ha vlastnici (a kolko ich u nas vlasne je neratajuc stat) u nas zatocia so zverou tak ako zatocili v Amerike s bizonmi, no dufam, ze 100ha vlastnici budu mat na rozhodovanie o reviroch realny vplyv, ktory zodpoveda vyske ich vlastnickeho podielu. No nejako som sa rozpisal a robota stoji a to je zajtra 25. a vecne nenazrany stat caka na svoju DPH.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19726 od eso
Ja by som tiež pridal čosi k tejto téme. Martin, rád by som vedel, či ten pán z východného Nemecka robí aj selektívny odstrel a dodržuje plány chovu a lovu - lebo 36 diviakov za dva dni sa mi nezdá, že by stíhali určovať aj lovnosť a podobne. Druhá vec je rozhodovanie menšinových vlastníkov - predstavte si, že v schválenom revíri bude rozhodovať o pláne lovu, chovu, povolenkách a ostatných záležitostiach 20-30 vlasníkov - kua nedohodnú sa ani za nič na svete. Veď trošku uvažujte striezvo - buď to bude držať niekto pevne v rukách - alebo v poľovníctve nastane anarchia - každý si bude robiť čo chce - lebo je vlastník!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19730 od matulkoh

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19731 od martin203
Selektivny odstrel - :], ten mali robit ludovi polovnici pred 20 rokmi, v tychto reviroch momentalne riesia problemy ako: ci a ake odchytove zariadenie alebo kolko metrov od odchytoveho zariadenia usmrcovat diviakov a cim ..., Tazsi diviak ako 60kg je kapitalny - nastuduj trocha vplyv vekovej struktury na kvalitu ...
<br/>20 - 30 vlastnikov bude musiet vytvorit napr. spolocenstvo vlastnikov s urcitou organizacnou strukturou ...... Jednoducho vlastnik sa stara - vlastnik ma!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19732 od martin203
A nikde a nikdy som netvrdil, ze by som znizoval minimalne vymery, ja skor naopak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19733 od Jaro
nieco pre zaujimavost , je to sice v nemcine ale chcem len podotknut ze ide o spolocnu polovacku a asi to nebude mat nic zo selektivnym odstrelom jedna sa o Nemecko .
<br/>
<br/>14.10.06: Baiersbronn, Kreis FDS:
<br/>1200 ha, 120 Schützen, 60 Hunde (davon 2 Laufhunde), 3 Stück Rotwild (1 3er Hirsch, 1 Alttier, 1 Kalb), 4 Rehe. Besonderheit: Es durfte erst nach der Uhr geschossen werden!
<br/>
<br/>takze vystrelenych 120 ran , strelene 3ks vysoka , 4ks srnec
<br/>
<br/>28.10.06: Vöhrenbach, Kreis VS:
<br/>200 ha, 15 Schützen, 15 Hunde (davon 10 Laufhunde), 9 Rehe, 1 Fuchs.
<br/>
<br/>vystrelenych 15 ran , strelene 9ks srnec , 1ks liska
<br/>
<br/>04.11.06: Lautenbach, Kreis OG:
<br/>600 ha, 70 Schützen, 35 Hunde (davon 6 Laufhunde), 1 Keiler, 10 Rehe, 1 Fuchs.
<br/>
<br/>vystrelenych 70 ran , strelene : 1 diviak , 10 srncov , 1 liska
<br/>
<br/>selektivny odstrel ala Nemecko , sami si urobite obraz o tom komentar asi netreba

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19736 od martin203
Jaro, kazda spolkova krajina ma svoje zakony .... To co si tu vyvesil je demagogia, to nie su spolocne polovacky v nasom ponimani (aj ked k poctom ran jednoducho neviem zaujat stanovisko), su to tiche natlacky s majitelom reviru presne stanovenymi pravidlami, ktore musia samozrejme korespondovat so zakonmi spolkovej krajiny. Dokonca som zazil takuto polovacku na uzemi troch revirov, kde v kazdom reviry platili pre strelcov ine pravidla a na uzemi reviru kde sa srnec nelovil sa to jednemu nestastnikovi podarilo - to bol cirkus, paradox bol, ze stal 100m od hranice reviru kde bol srnec frei.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19738 od Jaro
Martin preto som to nekomentoval . lebo viem ako sa v ktorej krajine poluje . Tak isto by sme mohli odsudzovat svajciarov za to ze stielaju srnciu zver brokom . ich zakony im to povoluju tak preco ich sudit . ale aspon ludia uvidia o com to je a ake su rozdiely v tej ci onej krajine . viem aka je kultura tychto polovaciek ze to nie je nieco podobne ako sa predvadza na loveckych DVD ktore chcu nalakat ludi . ti co si to precitaju vidia ze na polovackach bolo pouzitych povedzme 60 psov na durenie a pod. ale na druhej strane nemozeme rozpravat o selektivnom odstrele v nasom ponimani . takze ja si zavery nerobim a ani nesudim . mozno ze som prispevok ze stylizoval . len som chcel poukazat na rozdiely .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19740 od martin203
Ano, suhlas, na Tvojom prispevku zaujal ten pocet ran, az ma zamrazilo a zahambil som sa ..... Ale k teme, bol to priklad, u nas je rozdrobenost vlast vztahov omnoho vacsia a i prax sa tomu bude musiet priposobit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19744 od papo
No neviem, vlastníci kričia: prečo cyklisti majú chodiť len po lesných cestách?
<br/>A nič nerobia proti motorkárom....Asi zo záujmu o zver...
<br/>Prečo sa však tuho zajímajú o zver-vlastníctvo niekoho iného?Napadá ma jednoduchá odpoveď.
<br/>Štefan, si dosť starý na to, aby si vážil slová. Sopliakom sa nedivím. Tak teda prečo sú poľovníci terčom?
<br/>Veď sú [r] jediní, ktorí za vstup na pozemky platia![/r]Prečo sa sem pletie amerika ako vzor? Doprajte si aj vy reštitúciu! Budete behať s holými zadkami a polovať na potkany!
<br/>
<br/> A prečo sa nemám poučiť zo skúseností iných? To máme ďaleko do niektorých našich či českých súkromných revírov? Alebo hned za hranicu do Nagy Berzenu?
<br/>Jelenieho revíru, ktorý nemal vo svete obdoby - a dnes vyrabovaného! Ospevujete Nemecko, prečo sem teda chodia poľovať ich majitelia, keď ich revír
<br/>je zazverením obdobný? Štartovaciu čiaru sme mali predsa rovnakú! A my sme im cez vojnu nevybili revíry. A od nich počúvame samé wunderlich.
<br/>A tiež ale vedia, prečo je to tak, vedia, že starostlivosť o zver je u nás na trochu inej úrovni. Naše poľovníctvo je historicky nejako orientované a výsledky
<br/> hovoria, že správnym smerom. Alebo to nie je pravda?
<br/> A ešte niečo: úroveň vyjadrovania niektorých tiežpoľovníkov tiež o niečom svedčí. Miesto invektív by si mali zobrať radšej knihu a trochu sa povzdelávať.
<br/> Prišli by na to, že niekomu nadávať je síce ľahké, ale len do času. Tak sa správajú ľudia, čo nemajú čo povedať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19747 od mildo
papo ma uplnu pravdu
<br/>sukromne vlastnictvo=koniec polovnictvu na slovensku
<br/>90% &quot;podnikatelov&quot; vidi revir ako investiciu a to musi priniest zisky a samozrejme co najvacsie......smutne ale je to tak...vystrielaju co sa da a oddidu hladat iny revir,este ich mame zatial dost....
<br/>TO CHCEME?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19751 od koleno
Mildo, to nemyslíš vážne, to čo si tu predviedol, to by bol ale zlý vlastník, čo by si ničil
<br/>svoj majetok. Zo skúseností viem, že vždy sa kradlo z cudzieho, zo štátneho a hlavne tam, kde nebolo vlastníka, aby si majetok chránil.
<br/>Vidím to úplne opačne, som optimista...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19752 od mildo
viacmenej som mal na mysli prenajom revirov do sukromnych ruk...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #19754 od mildo
my sa snazime chranit aj ked nie sme vlastnikmi a ty co kradnu tak sa to nezmeni ani tym ze budu vlastnikmi vies nejde to oplotit si svoje...... a zver vzdy obsadzuje volne teritoria zial :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.098 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 268 návštevníkov a žiadni členovia on-line