Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21406 od miso
možno vám to bude povedomé....ja som sa už s tým stretol;)
<br/>
<br/>games.tiscali.cz/temp3/primitivove.pdf

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21419 od papo
S postupom času získavam dojem, že diskusia vo fóre sa začína uberať smerom, ktorý ma mätie aroganciou a vulgárnosťou. Miesto jednoduchej odpovede, prípadne opravy nejakého príspevku nachádzame kopu rečí, navyše v arogantnom tóne, hraničiacim s nadutosťou a povýšenosťou. V iných sú úplne bežné také vulgárnosti, že pri čítaní mám až pocit viny, že čítaním sa toho spoluzúčastňujem. Ospravedlniť sa za nejaký úlet je pre niektorých úplne normálne, pre iných by to bolo zrejme ponižujúce, hoci vo „švungu“ sa to môže prihodiť v nejakej miere každému z nás. Pritom by stačil jeden obyčajný smailík.....A týka sa to tak vulgárností, ako aj niektorých názorov, prípadne neadekvátnych reakcií. A nemám tým na mysli nejakú tú iróniu, sarkazmus, podpichovanie....
<br/> Mám nepríjemný pocit z toho, aký obraz si o poľovníctve a jeho „aktéroch“ odnášajú z tohto fóra nezainteresovaní, ktorí väčšinou základné vedomosti majú. Tu sa dozvedia o hrdinoch, ktorí používajú nezákonné spôsoby lovu, nedovolené technické prostriedky, a pod. A celé toto podfarbené vulgárnosťou. Neviem, či by nebolo správne, tak ako je to bežné na iných fórach, takéto príspevky jednoducho vymazať, a pri opakovaní zamedziť prístup. To je úlohou admina, nakoniec v pravidlách to je. Odsudzovať to priamou reakciou na takéto príspevky nie je efektívne, ako ste sa sami viackrát presvedčili.
<br/> Byť poľovníkom pre mňa znamená viesť nejaký spôsob života, s hodnotami, ktoré k tomu patria. A nie je mi jedno, keď niekto tieto hodnoty znevažuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21420 od Lubo1
Aaach, svata prostato.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21424 od koleno
Ty sa na tom nezúčasťnuješ čítaním, ty tu tie konflikty vyvolávaš všemožnými provokáciami. Uvediem príklad. &quot;Nočné videnie&quot;. Keď si zbadal, že sa vyjadril
<br/>k problematike BELSON, už si sa nemohol dočkať, kedy ho vyprovokuješ. To nie je z mojej hlavy, ale rozprával si to v pokeci, kde si sa vytešoval, ako ho naserieš.
<br/>Tak, že na tvojom mieste, by som bol radšej ticho.
<br/>A mimochodom, podľa môjho názoru, Belsonovi nesiahaš ani po členky... :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21428 od astronom
Svojim príspevkom si úplne potvrdil papove slová. Nediskutuješ k problému ako takému, ale hodnotíš autora názoru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21432 od Jenda
Je to jen a jen o argumentoch....vyvracení.....Ved si nikdo kvůli nočnímu vidění nemusí nechat zahejbat s egem........tydá tydá tydá

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21434 od martin203
no, ale v jednom ma pravdu, uz viac krat som si vsimol ako sa chlapci rozpunpovali na pokeci (to rozpunpovavanie je mily Papo tiez velmi zaujimave citanie) a bac reakciu do fora

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21436 od papo
nuž, koleno, mal si aspoň čítať poriadne, keď nemáš v pokeci čo povedať. Rozhorčil ma spôsob, akým belson poučuje, stačila pritom jedna veta. A máš pravdu, že som jeho reakciu predpokladal, že bude peniť. Reakcia bola predvídateľná....Ale žeby som provokoval? Veď ma zacituj, čím som provokoval? Siahol som ti na modlu? Skôr som sa snažil možnému a predpokladanému konfliktu vyhnúť. Takže radšej bez domýšľavosti poprosím.... A ďakujem za lichôtku, že komusi nesiaham po členky, veril by si že o to nestojím?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21440 od lovec_1
Ty to mas nejako kratkozrako situovane-tento tvoj prispevok na ktory reagujem.Ved o par riadkov nizsie pojednavas o pouziti smajlikov-zaujimave ze v reakcii na Janka (Belson) ti chybali....Okrem konstatovania,ze aj ked je B. impulzivnejsi, jeho prispevky maju nespochybnitelnu informacnu hodnotu,co sa o tvojich da povedat ovela zriedkavejsie.
<br/>
<br/>Ad. arogantne vyjadrovanie-ani sa povacsine (ZDORAZNUJEM POVACSINE,NIE VZDY) necudujem,pretoze ake tech.nezmysly a naivne nazory sa tu siria, niekedy ani nie je uveritelne....ze ich autori potom so slzami na krajicku reaguju na tvrdu kritiku je ich osobny problem.Hlupost treba zasliapnut v zarodku.
<br/>
<br/>Ak by sa len ciastocne snazili vsetci drzat v hraniciach typu: &quot;Neviem-opytam sa&quot; &quot;Neviem-nereagujem,aby som netrepal hluposti&quot; a nie ako sa napr. deje toto: &quot;Mam 1 flintu,polujem s nou 35 rokov s jednym strelivom=rozumiem vsetkemu&quot; alebo &quot;Polujem 2 roky,mam prirucne delo,a vsetky naboje sveta su na pi..u,lebo zver nepada-a to preto ze neviem strielat,len mi to nemal kto povedat&quot; tak by to vyzeralo trosku inak.
<br/>
<br/>Niekedy davnejsie som tu kdesi pisal prispevok v zmysle,ze ti,ktorim iste okolnosti nedovoluju siahat k vyssim cielom a hodnotam,by sa mohli trosku krotit a uvedomit si,ako budu formulovat svoje nazory.Avsak ak sa vynori (co sa deje s istou periodicitou) chlapik,co vtrhne do oblubenych tem ako &quot;IZ18-nekupujte Sauer,drahu koko....u&quot; alebo &quot;Edenberg z Polska je super v noci,len ko...t da peniaze za Zeiss,Swaro atd.&quot; tak to dava uzasny obraz o mentalnej urovni osadenstva.A zase,uvedene priklady doporucujem brat s rezervou.
<br/>
<br/>Ak mas cas,obzri sa akymi informaciami a nazormi prispeli ti &quot;arogantni mudrlanti&quot;,co im nic nie je dobre a akymi blbostami zahnusili forum diskuteri z predchadzajuceho odseku.Tych prvych dokazem spocitat na prstoch,tych dalsich....???
<br/>
<br/>Uroven diskusie v zmysle jej trvania-obcas sa deje asi to,ze ak tazsie chapajuci Ferko,Jozko z Hornej Dolnej nechape urcite tvrdenie,podlozene vecnymi overitelnymi faktmi,tak to skutocne trva dlhsie a tak to aj vyzera v danej teme.
<br/>
<br/>Preto sa aj ja priklanam k nazoru ze admi by mal tvrdsie - vo vztahu ku vsetkym - cenzurovat a mazat zbytocnosti.Boli by sme vsetci prekvapeni,sice kazdy inak,ale to uz je ina vec.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21442 od cimbalik
Nemienim sa zastať ani jednej stránky, ale cenzúra, to je pre mňa príliš silnákáva!!! My starší sme to už zažili v našej spoločnosti. Hm!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21446 od Baikal
Cenzuru tu nikto nechce, ale niektore prispevky by naozaj potrebovali zasah moderatora. Nuz ale toto je otazka na redakciu PID, kam až vlastne ma v umysle nechat smerovat vyvoj obsahu tejto stranky vratane obsahu prispevkov a tem jej fora.
<br/>
<br/> Nikto sa nebrani opacnemu nazoru a diskusii vecnych argumentov, len trosku by sa malo aj prihliadat na to, ze polovnik je ista osobnost, ktorej prinalezi isty spolocensky kredit. Ak ho chceme stratit, prosim, mozeme sa tu navzajom znevazovat. Prosim nechapat tento odstavec v zmysle, cim som dlhsie polovnik a cim viac polovnych pozemkov vlastnim, tym mam viac pravdy. Polovnik by nemal dokazovat svoje postavenie v polovnickej spolocnosti svojim vekom a majetkom, ale svojimi vedomostami a skutkami v prospech zvery a prirody.
<br/>
<br/> Rozhodnutie, ci nam stoji ta ktora tema za precitanie, pripadne prispievanie do nej je na kazdom z nas a rovnako aj to, ci sa nas prispevok triafa do otvorenej temy alebo mena autora predchadzajuceho prispevku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21449 od michal
Cenzúrou sa nic nezmení. Iba ak podporí určitú fikciu o uhľadenosti, pričom každý dobre vie, že to tak nie je. Poľovníci ako soc. skupina nie je o nic lepsia alebo horšia ako každá iná soc. skupina a vždy to tak bude (povestná Gausova krivka platí aj pre tu). Každý príspevok ma svoju výpovednú hodnotu, a to či už ohľadne témy alebo aspoň ohľadne jej autora. V súbehu, ked si niekto prečítate staré príspevky, tak sa da pekne pozerať ako sa niektorí menia, niektorí nie, niektorí len papagajujú JPP, niektorí menia názory podľa toho ako sa vyspi a podobne. Preto by sa aj tato, nepochybne zaujímavá informácia mazaním nepohodlných príspevkov uplne vytratila.
<br/>Nejaký eko terorista, co sem občas zavíta tak ako niektorí na ekoteroristické stránky je mi uplne ukradnutý...tomu kultivovaná debata a akože uhľadenosť názor nezmení, zvlašť ked medzi nimi su rovnaké soc. vrstvy ako všade inde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21452 od lovec_1
Cimbalik,mohol by som sem skopirovat x-prispevkov,ktore skutocne len zaberaju virtualny priestor tohto webu a zasluzili by si odstranit.Tu tzv.cenzuru v tunajsom ponimani by som videl ako nevyhnutny zasah admina,ci uz sa bude tykat mna,teba alebo hocikoho.A iste weby su ovela nekompromisnejsie,kvoli udrzaniu urovne,ci uz odbornej alebo inej.Napr. strelectvi.cz,
<br/>
<br/>Kto pozna a navstuvuje ceske forum lovectvi,vie ze tam taketo fenomeny takmer neexistuju-cim to je? Obcas ak tam pisem,je to v takom duchu ako tu.Zaujimave je,ze ani mne samemu to tam arogantne nevyznieva.Naopak,ak nieco podobne napisem tu,citim akusi atmosferu,ze uz idem proti niekomu, niecomu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21455 od lovec_1
A este vseobecne konstatovanie.....web,ktory doplatil v plnej miere na nedostatok &quot;cenzury&quot;,resp. korekcnych zasahov administratora bol zbrane.polovnictvo-mn.sk,kde sa dalo v hlavnej teme najst tolke mnozstvo odbornych,overenych a praktickych informacii z oblasti strelectva,ze taky suhrn by sa tazko tazko hladal v slovensko-ceskom webovom priestore, ohladom tejto problematiky.
<br/>
<br/>Bola by skoda,casom zahltit uzitocne forum vselijakymi balastnymi informaciami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21464 od miso
Možno by pomohlo keby redakcia zriadila sekciu &quot;Kôš&quot; a všetky príspevky a témy, ktoré nebudú mať dostatočnú informatívnu hodnotu a budú plné nevhodných narážok a osočovania by bolo vhodné presunúť sem. Zabráni sa tak zbytočnému zahmlievaniu úrovne fóra a diskutujúcich,ale zároveň by boli jednotlivé témy &quot;očistené&quot; od zbytočného spamu,pretože na mnohé resp.občasné &quot;výstrelky&quot; ega diskutujúcich ma nenapadá vhodnejšie slovo...na mnohých fórach sa kôš osvedčil,môžu sa doň presunúť aj &quot;mŕtve&quot; témy,pričom by boli stále prístupné v prípade potreby,ale hlavnú časť fóra by odbremenili a pomohli sprehľadniť....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21465 od martin203
michal bravo! uz som tu x krat vystupil proti cenzure, je to zatvaranie oci pred realitou a kde je hranica co ano a co nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21470 od KEfyzik007
Dobrý nápad . načo majú biť na hlavnom fóre témy v ktorých sa posledny príspevok datuje na rok 2005 ... tá sekcia Kôš by sa zišla ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21472 od forestgirl
Čaute chalani. Nemám čas, ale ani chuť surfovať po nejakých zákonoch, preto sa vás rovno opýtam, čo mi hrozí, ak:
<br/>- ma prichytí poľovná stráž jazdiť na bicykli po lesnej ( poľnej ) ceste
<br/>- - ,, - - ,, - po turistickom chodníku
<br/>- - ,, - - ,, - voľne po lese.
<br/>Milujem prírodu a môj nový bike mi veľmi pomáha pri jej spoznávaní, no aktuálna novela zákona o cyklistoch a lesoch ... Prepáčte, ale nechcem byť vulgárna, tak svoj názor na túto tému nezverejním :liar:
<br/> Pozdravujem a vopred ďakujem tým, ktorí mi poradia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21474 od KEfyzik007
forestgirl najlepšie urobíš ak si zaobstaráš vodováhu a meracie pásmo . zákon totiž netvrdí žekaždá lesná cesta (schodna na dopravnom prostriedku)musí biť označená . čo je lesná cesta bližšie určuje slovenská technická norma o cestných komunikáciách (je tam určený sklon a šírka ako aj povrch.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21477 od cimbalik
Počkaj, počkaj. Teraz hovoríš o koze a predtým o voze! Fórum polovnictvo-mn určite nedoplatil na necenzurovanosť. Aj mňa veľmi mrzí, že už neexistuje, ale už neexistuje ani stránka danej predajne, takže dôvod zániku bude asi niekde inde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.171 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 366 návštevníkov a žiadni členovia on-line