Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17929 od Baikal
alebo mozes skusit aj www.strelnicatrnava.sk[/]narodne strelecke centrum v Trnave

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17964 od nugy
Ďakujem všetkým za odpovede. Nieco vymyslím. Alebo skôr nevymyslím, pôjdem tam.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17971 od pytliak
V Jarovciach sa da gula strielat, v Devine (pri ceste do Devina) je strelnica a je tam tunel na 100 m, Stupava, ta Casta je tiez dobra. Mas z coho vyberat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18094 od Robitusin
neviete mi niekto bližšie povedať čo je to za zvernica pri DK pod Kub.hoľou? dnes som išiel okolo a videl pár kúskov holej...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18118 od sibo
existuje nejaka predtlac prihlasky za clena SPZ alebo staci napisat len ziadost. v stanovach sa pise len o ziadosti. treba k nej nieco pripojit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18240 od Stefan49
koleno, mam pre teba odpoved, ale sa nemozeme akosi stretnut-chod do pokecu-hlavne ked ma tu vidis zapisaneho!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18353 od jager
Milan, ak sa mi podarý, pošlem, ti foto toho jeleňa z lazovskej ruje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18568 od eros
pani kolegovia poradte, kde najdem pravidla na strelbu pre gulovy trojboj. Zaujima ma malokalibrovka - vaha zbrane, odpor spuste, optika, predpis na oblecenie- hrubka odevu, rukavice, obutie, terce,casovy limit atd - skratka vsetko!
<br/>dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18575 od Basky
Vela z toho je uvedené v streleckom poriadku SPZ ak sa nemýlim.. 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18582 od eso
Na vzdialenosť 50 m pre malokalibrovku od terčov a rovnobežne s nimi
<br/>sú strelecké stanovištia v rovnakom počte ako počet terčov. Vzdialenosť sa meria od predného okraja streleckého stanovišťa k ploche terčov. Strelecké stanovištia majú byť podľa možností kryté strechou a chránené zástenou proti dažďu, vetru a slnku tak, aby boli podmienky pre všetkých strelcov na stanovišti rovnaké.
<br/> Strelecké stanovištia o rozmeroch 1x1 m nemusia byť medzi sebou oddelené zástenou.
<br/>Na každom streleckom stanovišti musí byť malý stolík alebo polička na odloženie nábojov a jedna stolička.
<br/>Terče nemajú byť umiestnené viac ako 750 mm nad a 1250 mm pod úrovňou hlavne u
<br/>malokalibrovky a 2000 mm nad alebo pod úrovňou hlavne guľovnice. Terče nemajú byť mimo od
<br/>streleckého stanovišťa: viac ako 4000 mm u guľovníc a 2000 mm u malokalibroviek. Táto odchýlka sa zisťuje kolmicou vytýčenou z plochy terča, ktorá by mala prechádzať streleckým stanovišťom.
<br/>Strelec môže pri streľbe používať poľovnícke oblečenie alebo streleckú vestu z ľahkého
<br/>nespevneného materiálu, bez vypchávok okrem časti na ramene kde si opiera zbraň. Hrúbka
<br/>vypchávky na ramene kde strelec opiera zbraň, nesmie presahovať 5 mm. Ako obuv sa môžu
<br/>použiť poltopánky alebo poľovnícka obuv do výšky celých topánok, prípadne kanád, ktoré
<br/>nepresahujú výšku lýtka. Pri streľbe sa môžu používať krátke alebo dlhé nohavice z ľahkého
<br/>materiálu. Pri streľbe z guľových zbraní je používanie rukavíc zakázané.
<br/>Pri streľbe z guľových zbraní sa môžu používať klasické dioptrické okuliare a farebné okuliare proti priamym slnečným lúčom.
<br/>Poloha strelca pri streľbe postojačky
<br/>Strelec stojí na obidvoch nohách bez ďalšej opory. Zbraň drží obidvoma rukami opretú o plece,
<br/>tvár a časť pŕs bližšie k plecu opretú o ruku, v ktorej drží tyč. Zálaktie a lakeť ľavej (pravej) ruky
<br/>môže opierať o prsia. Pri streľbe postojačky na terč srnca je predpísaná opora o voľne postavenú
<br/>tyč, ktorá je hrubá 20 - 40 mm a dlhá 180 - 200 cm. Strelec drží rukou tyč, ktorá je opretá o zem a max. o predlaktie ruky, ktorou drží tyč. Tyče zabezpečuje usporiadateľ súťaže a musia byť pre
<br/>všetkých pretekárov rovnaké. Používanie vlastných tyčí je zakázané. Pri streľbe na pohyblivé terče(diviak, zajac a líška na prieseku) je ako východiskový predpísaný poľovnícky postoj: strelec drží zbraň obidvoma rukami tak, aby sa dolná hrana opierky pažby dotýkala línie pásu a časť pažby bola viditeľná minimálne 40 mm pod lakťom; ústie hlavne nesmie presahovať výšku vodorovnej úrovne očí.
<br/>Prípustné sú poľovnícke malokalibrovky typu ZKM 451, ZKM 452 alebo malokalibrovky
<br/>upravované na tento typ, ktoré majú max. hmotnosť 3,20kg (bez puškohľadu) a s puškohľadom
<br/>maximálne 3,90kg, bez ergonomicky upravovanej pažby a nastavovateľných častí pažby (päta
<br/>hlavišťa, lícnica). Pažba môže byť maximálne typu Monte Carlo.
<br/>Mieridlá nesmú byť vybavené mikrometrickymi skrutkami a tunelovým (dioptrickým ) chráničom
<br/>mušky.
<br/>Pre streľbu z malokalibrovky je ako najsilnejšie povolené strelivo 22 Long Rifle.
<br/>Líška:
<br/>- terč pevný,
<br/>- vzdialenosť 50 m,
<br/>- položka 10 výstrelov v časovom limite 6 minút,
<br/>- mieridlá otvorené - možnosť použitia puškohľadu s maximálnym zväčšením 6-krát
<br/>- zbraň malokalibrovka,
<br/>- poloha postojačky bez opory.
<br/>Srnec redukovaný:
<br/>- terč pevný,
<br/>- vzdialenosť 50 m,
<br/>- položka 10 výstrelov v časovom limite 6 minút,
<br/>- možnosť použitia puškohľadu o max. zväčšení 6-x,
<br/>- zbraň: malokalibrovka,
<br/>- poloha postojačky s oporou o voľne postavenú tyč.
<br/> Diviak redukovaný:
<br/>- terč pevný,
<br/>- vzdialenosť 50 m,
<br/>- položka 10 výstrelov v časovom limite 6 minút,
<br/>- možnosť použitia puškohľadu o max. zväčšení 6-x,
<br/>- zbraň malokalibrovka,
<br/>- poloha postojačky bez opory.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18652 od johny
LEVO prosim ta ozvi sa mi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. .... mam k tebe jednu prosbu, dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #18690 od miso
Čo hovoríte na novú tvár PaR?? Časopis prešiel výraznou zmenou, viac mi pripomína klasické časopisy ako Slovenka,Život a pod, no je pravda, že je obsahovo rozšírený, dá sa povedať krajší aj keď pár strán zaberá reklama, ktorá s poľovníctvom absolútne nesúvisí...
<br/>Ešte ho musím prečítať, zaujíma ma najmä odborná stránka...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #18694 od Levo
Johny kontakt na mňa je Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a zaroveň všetko najlepšie k meninám. Odpoveď som Ti poslal, neviem či si ju dostal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #18695 od maja
Michal (babrosX) k včerajšiemu úspechu - Lovu zdar! ;) a Jánom prajem všetko naj k meninám :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #18699 od babrosX
prajem všetko najlepšie všetkým Jánom k meninám :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #18700 od Janos83
Janoš ďakuje:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 dňami #19538 od Lubo22
Asi pred troma týždňami som odovzdal veterinárom dve strelené líšťatá a do dnešného dňa mi na účet neprišlo avizovaných 800 Sk. Máte niekto podobnú skúsenosť ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 dňami #19539 od babrosX
u nás hospodár vravel, že je potrebné odovzdať dospelú líšku, nie líšťa, tak neviem, možno je problém tam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 dňami #19540 od martin203
Ano, bolo treba odovzdat dospelu lisku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 dňami #19555 od millo
U nas beru aj lišťatá,však tie su už teraz celkom pekné a 400Sk vyplácaju hned na mieste na ruku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.165 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 258 návštevníkov a žiadni členovia on-line