Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20729 od Jenda
Tak si sedneme do křesla, zapálíme cígo a uvidíme jak to dopadne.....;) Jasně stala se chyba, člověk není tvor neomylný, ale teď je třeba s tím něco dělat a lesáci mají v nějaké nápravě svázané ruce.
<br/>Tetřevovití ptáci zde byli taky bůh ví jak dlouho, ale jestli přežijou moderní přístup obyvatel, turistů a v neposlední řadě dravců a šelem ....to se ještě uvidí.;/
<br/>Už jdu na toho www.VLKA

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20736 od Jaro
Honziku nenechaj sa znechutit .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20738 od Jaro
Nanika treba si prestudovat troska preco bolo zalesnovanie nutne - a to v dosledku banickej a hutnickej cinnosti co je spojene s palenim dreveneho uhlia . Toto zalesnovanie bolo vykonavane v roku 1767 . Jednalo sa tam o Tichu a Koprovu dolinu mimo ineho . Za dalsie : najvacsie zalesnovanie sa rozbehlo ako vznikol TANAP a islo o rekonstrukciu hornej hranice lesa . A na margo pouzitych drevin slo najmä o listnate dreviny . v 30 rokoch 20st bolo zastupenie smreka 80% koncom storocia 65% mimochodom :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20778 od Lubo1
Nanika, ty si fakt nana. Co stoji ha lesa je asi pre teba privysoke cislo. Ak by to bol tvoj les a m2 porastenej plochy by mal hodnotu 2Sk, alebo 15Sk, asi bi ti to jedno nebolo. Nehovoriac o ostatnych funkciach lesa.No podla tvojich prispevkov aj v ostatnych diskusiach, jediny rozmer, ktory ta asi bude zaujimat, je velkost ciciny. Aj vdaka takym ako ty su aj prirodeblizko rozmyslajuci ochranari hadzani do jedneho vreca s magormi typu zabi bobra zachranis strom. Ale, ako povedal uz moj ucitel na strednej &quot;KOMU NENI BOHEM DANO V APATICE NEKOUPI. Troska uvazuj nad tym co pises.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20791 od Terezia
Či je z nejakej chovateľskej stanice, to nevieme. Zrejme PP nemá, aj keď na veterine nám hvorili, že vyzerá úpne ako čistokrvný.
<br/>Tie mačky zabíja na našom pozemku, ale keď sa dostane na ulicu, zabíja ich všade. A ak to náhodou vidia deti, :{ hotová pohroma!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20823 od cimbalik
Teraz určite proti sebe pobúrim veľa ľudí, ale nedá mi to nezareagovať.
<br/>Vyrastal som na samote, lazoch, majery (hovorte tomu ako chcete) pred päťdesiatimi rokmi a tam to bolo bežné. Mne, ako vtedy päť-šesťročnému decku to vôbec nepripadalo ako pohroma (ako to Terézia píše), že mačka zabije myšku, mačku zabije pes a túlavého psa zastrelí (čiže zabije) poľovník. Ale keď v televízii (mali sme jeden v osade a všetci sa chodili večer pozerať k nám, bola to taká malá spoločenská udalosť) bolo násilie a bolo toho podstatne menej ako dnes, tak som plakal a rodičia ma vykázali od telky.
<br/>Dnes sú toho neporovnateľne krvavejšieho násilia plné médiá a počítačiové hry, malé deti sedia pri tom od rána do večera a nepripadá nám to ako pohroma. Ale keď pes na ulici zabije túlavú mačku, je to pre deti [r]pohroma [/r]. Pýtam sa pre boha, kde to spejeme???.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20825 od Basky
Štefan, dávam klobúk dolu - za tento Tvoj výborný postreh; sám som hľadal pri rôznych debatných príležitostiach vety ktorými by som vystihol - ako to nazvať - paradox doby, alebo obráteného myslenia niektorých ´pseudo..´ a ich /na prvý pohľad síce ´silných´, ale v konečnom dôsledku zcestných/ tvrdení a argumentov..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20827 od Jaro
Stefan a to nebyvas v nasej hlavnej dedine kde ked pes zadrhne macku tak mas pomaly hned zalobu na krku za tyranie zvierat . Ale aj tak ti moji uspesne decimuju stavy maciek na okoli a som rad lebo aspon sa mi netrtkaju pod oknami - kto to ma pocuvat . hahahaha :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20855 od koleno
Keď tak čítam LUBO1 ten tvoj príspevok, slušné správanie a vyjadrovanie v apatice
<br/> ty, veru nekoupíš. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20861 od Lubo1
Koleno, to vies ze nie. Strach, peniaze a slusne spravanie som nikdy nemal. Nekoncil si nahodou Zvolen 97?:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20863 od babrosX
Páni a dámy, už nejaký ten piatok čítavam toto fórum, sem tam nejakým tým príspevkom aj prispejem a žiaľ musím konštatovať, že kvalita príspevkov upadá po morálnej stránke.
<br/>
<br/>Či sa už pozrieme na rady aká zbraň je najvhodnejšia, či aká zbraň je vhodná pre začínajúceho poľovníka nájdete miesto rád osobné osočovanie, znevažovanie oponenta a podobne. Miesto dobre mienených rád napríklad začínajúcemu poľovníkovi si môžeme prečítať len slovné prestrelky bez použiteľných informácií. Človek by očakával rozumné rady, aj keď rozdielne, s analýzou výhod resp. nevýhod, osobné pocity zo zbrane a podobne.
<br/>
<br/>Žiaľ príspevkov typu: Poľujem prevažne v poľnom revíry so zastúpením srnčej a drobnej zveri, poľujem GB v kalibri 7x57R/16, strieľam max. do 120 m prevažne takúto a takúto zver. Mám s ňou strelených toľko a toľko zveri, mám s ňou takéto a takéto skúsenosti, pocity a odporúčam ju preto a preto. Jej nedostatky vidím takéto a takéto, uvidíte málokedy.
<br/>
<br/>Ak sa aj takýto príspevok vyskytne, miesto rozumnej reakcii nájdete reakcie ako ty si obmedzený, používaš zbraň ešte od starého deda, nemáš šanju o čom hovoríš, pretože ja mám pravdu keď poviem, že ten a ten kaliber je naj (nejdem tu citovať všetky vyskytnuté typy urážok). Samozrejme, že takéto príspevky sa už sypú ako lavína a po chvíli zistíte, že tam nie je nič hodnotné, čo by mohol napríklad začínajúci poľovník použiť.
<br/>
<br/>Na záver uvádzam, že týmto príspevkom na nikoho konkrétneho neútočím, len chcem upozorniť na tento narastajúci trend. Niekto múdry kedysi povedal, nesúhlasím s tebou, ale urobím všetko preto, aby si mohol svoj názor povedať (alebo tak nejako).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20869 od Stefan49
BabrosX-Bravo, ....ani nevies ze si opisal otazku inteligencie cloveka a hlavne jeho kulturnu hodnotu-Bohuzial ti musim fandit k tvojmu prispevku-nejak nam to tu ide dolu vodou!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20876 od Jenda
Štefan máš u mě bod;) a asi spíš hned několik;) Kamrádi na www.VLK.com budou mít radost :D Jdu jim to tam hned napsat :]:]:]:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20877 od Jenda
Michal..ozaj pekný a věcný příspěvek...souhlasím s tebou.;) Občas mám pocit, že se tady občas někdo chce akotrát ukázat, že sem taky chodí...tak hold musí chtě nechtě neco napsat, ikdyž nějakou jalovinu ....;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20894 od johny
Prosím všetkých prispievateľov do regionálneho spravodaja aby mi príspevky posielali na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., pretože dočasne nemám pre sťahovanie prístup na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Predpokladám že do mesiaca to vyriešim. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20915 od Basky
Ty si koncil vtedy? Bol si na stretávke ročníka Hronec-Osrblie..? Tak sme pravdepodobne spolužiaci.. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20918 od Lubo1
Tak to asi sme. Bol som s Bobom dohodnuty, no nejak mi to nevyslo. Za tie vcerajsie prispevky, no to teda bolo. Asi som to s pitim po polroku zase prehnal. Ale to bude OK. Inac tu Brno efekt v 8x57R ma Miso Ž z Oravy. Vies urcite o kom hovorim. Bol som s nim na PF, kde bol so svojim psom. Dost i ju chvalil. Jedno ma vsak trosku zarazilo, ze musis sam zaistit, tak ako na mojej ZK99, aj ked konstrukteri prezentovali jej automaticke zaistenie. Trosku som si z jednym pisal,, potreboval som totiz novu biciu pruzinu. Boli celkom fajn. Poslali mi novu s kompletnymi vykresmi. Automaticke zaistovanie je aj u Brna Efekt az za priplatok. No musim uznat je trosku vymakanejsia ako ZK99, ale cenu asi tvori skor jej podbnost s K1. Idem sa polepsit. Zachvilu mame organovy koncert a som pozvany na veceru s jeho Ex. Mons. B Boberom pomocnym biskupom , takze musim koncit. Dufan, ze vecer nepridem rovnako ako vcera.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #20930 od cimbalik
Rado, tak toto je paráda. [r]L O V U Z D A R ! [/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21170 od theCat
Zdravim pani, mam na Vas jednu prosbu. Za ulohu som totizto dostal natlacit pozvanky k narodeninam pre jedneho polovnika a neviem tam nic (poeticke) napisat. Nema tu niekto nahodou umelecke crevo a nepomoze mi s tym?
<br/>dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21389 od johny
Tak predvčerom u nás medvede doobedu o desiatej roztrhali tri ovce, ešte neviem podrobnosti ako sa chovali psy a pastier, ale to nebol salaš. Ovce každý deň vyháňa pastier na pašu a poobede sa zatvárajú na družstve. Zistím viac a napíšem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.100 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 198 návštevníkov a žiadni členovia on-line