Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2694 od johny
Vidíš, to ma ani nenapadlo, ďakujem za radu a hneď dnes sa pôjdem spýtať môjho lekára.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2700 od Jenda
Tibo tu reportáž jsem neviděl, ale pro upřesnění legislativy u nás. Tchoř se u nás v ČR loví normálně, nemá ani dobu hájení. Norka amerického smí lovit myslivecká stráž a myslivecký hospodář. Nevím, co v té televizi plkali, ale co mají ochranáři co lovit norka? Nemají k tomu oprávnění.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2706 od perdix
Nechtěl bych se hádat, ale tchoř nemá v ČR určenou ve vyhlášce dobu lovu, takže se lovit nemůže.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2707 od Jovic
Som rád, že sa našiel poľovník, ktorí verejne upozorňuje na tento problém.
<br/>Poľnohospodári často nedodržiavajú predpisy a jedy proti hlodavcom voľne rozsypú po poli, na čo kruto dopláca drobná zver a aj zdochlinožravé dravé vtáky (napr. orly). A samozrejme všetko zrnožravé vtáctvo. Toto je priestor na spoluprácu medzi poľovníkmi a ochranármi. A určite to zaujme aj verejnosť. Naša príroda je už dosť znečistená rôznym toxickým svinstvom. Toto vyhovuje len obchodníkom z jedmi a poniektorým „správne motivovaným úradníkom“. Viem, že poľovníci sú niekedy zastrašovaní (napr. neobnovením nájomnej zmluvy), ak by nahlásili nález otrávených zajacov. Chce to odvahu. Je to tak vážny problém, že by si to zaslúžilo založiť samostatné vlákno na tomto diskusnom fóre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2709 od Jovic
Moja reakcia na príspevok Tiba a na jedy na hlodavce
<br/>Som rád, že sa našiel poľovník, ktorí verejne upozorňuje na tento problém.
<br/>Poľnohospodári často nedodržiavajú predpisy a jedy proti hlodavcom voľne rozsypú po poli, na čo kruto dopláca drobná zver a aj zdochlinožravé dravé vtáky (napr. orly). A samozrejme všetko zrnožravé vtáctvo. Toto je priestor na spoluprácu medzi poľovníkmi a ochranármi. A určite to zaujme aj verejnosť. Naša príroda je už dosť znečistená rôznym toxickým svinstvom. Toto vyhovuje len obchodníkom z jedmi a poniektorým „správne motivovaným úradníkom“. Viem, že poľovníci sú niekedy zastrašovaní (napr. neobnovením nájomnej zmluvy), ak by nahlásili nález otrávených zajacov. Chce to odvahu. Je to tak vážny problém, že by si to zaslúžilo založiť samostatné vlákno na tomto diskusnom fóre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2713 od LEON
tchoř stepní je zařazen mezi ohrožené druhy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2715 od perdix
Nejedná se o to, jestli je zařazen mezi ohrožené druhy, zvlášť když se i dřív mohl lovit pouze tchoř tmavý. Pro nás je určující pouze myslivecký legislativa, která má mnohdy povoleny vyjímky z předpisů týkajících se ochrany živočichů.
<br/>Jde o to, že oba dva druhy tchoře jsou podle současně platného zákona o myslivosti řazeny mezi druhy, které lze obhospodařovat lovem, ale vyhláška jim neurčuje žádnou dobu lovu, což podle mě znamená, že se lovit nesmí. Je to reakce na to, co napsal &quot;jenda&quot; a dle mého to napsal špatně.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2728 od Jenda
Jasně Perdix, každý má právo na svůj právní názor. Ale schválně se podívej na právní poradnu na stránkách myslivosti. Ja to dotaz číslo 569 z 5.8.2004. Já už ho četl dříve, protože se mne ptali kolegové, jak je to s tchořem. Víceméně jsem to věděl právě z této odpovědi. Nebo zkus zadat do vyhledávače v poradnách slovo tchoř. Je tam i odkaz na otázku týkající se zvířat škodících v myslivosti.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2740 od perdix
Ty dotazy z poradny znám, ale přece jen po konzultaci s jinými právně vzdělanými osobami si myslím, že by se lovit neměl.
<br/>Beru, že to byla jen chyba při psaní vyhlášky, ale na to přece nemůže tchoř doplatit tím, že se bude moci lovit po celý rok. V porovnání třeba s kunou skalní jsou jeho počty minimální a i ta se loví pouze v určitou dobu.
<br/>Takže neříkám, že pokud chytím v zimě tchoře do sklopce, tak ho pustím, i když o tom budu hodně dlouho přemýšlet, ale celoročně ho určitě lovit nebudu. Vždyť je tchořů čím dál míň a za chvíli se na ně budem chodit dívat možná tak do zoo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2762 od tibo
Priatelia nedohadujte sa skúste si pzrieť tú reláciu do konca ak sa dá(norok)CZ.tv2

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2781 od tibo
Relácia na STv2-1.12.2005-Pod lampou.Ukážka manipulácie s názorom verejnosti,zavádzanie evidentne neobjektívnym,zaujatým moderátorom relácie.Stopnutím čerpania financií z eurofondov t.z.v. ochranármi-poškodenie záujmov štátu a občanov SR.
<br/>ani som nedopozeral

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2784 od johny
Prosím vás ak niekto z vás má troják s nápismi na bokoch HERKULES aby sa mi ozval. Rád by som zistil čo najviac o tejto zbrani a tiež by som potreboval pofotoiť si ju. Môžte písať aj na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. . Môžem poslať aj fotky nekompletnej zbrane, ktorú mám. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2931 od zalesak
Páni poznáte niejaku strelnicu v okolí Bratislavy potreboval by som nastreli gulovnicu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2934 od Jaro
poznam poznam - hermes . :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3065 od Vladosyn
Ahoj Daxelkopov už si tu dlho nebol pod na pokec ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3066 od Daxelkopov
pekný večer Vladko. ako sa máš, otec, mama v poriadku,zdraví? a čo škola? ja som na skok doma tak čítam čo nového,pozdrav otca

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3117 od LEON
něco pro majitele kulovnic MARLIN nové náboje www.hornady.com [/]www.hornady.com

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3121 od tibo
Johny bol niekto od vás zobrať repu na krmenie predošlý týždeň pri Nitre? ano -nie viac
<br/>nechcem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3125 od johny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3132 od tibo
Bolo tam zopár fajn chlapov,myslel som ,či náhodou,svet je malý.Vďaka
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.113 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 395 návštevníkov a žiadni členovia on-line