Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #2239 od tibo
Podľa mojich vedomostí,Poľovná stráž je povinná zapisovaťsa do Knihy Kontrol revíru!!!
<br/>Pri výkone poľovného práva je poľovná stráž povinná zapísaťsa do Knihy Návštev revíru!
<br/>Občas sa robí kompromis,že sa poľ.stráž zapíše do knihy návštev-bez udania lokality.
<br/>Tie časy keď si polovná stráž mohla v revíroch robiť čo sa jej zachce sú už preč,no ešte
<br/>dlho potrvá kým všetci prepneme na nové myslenie.Veľa Zdaru!
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #2246 od johny
My máme v skrinke dve knihy, jedna je klasická kniha návštev revíru a druhá je kniha kontrol revíru poľovnou strážou. Ale našťastie naša poľovná stráž nie je nútená zasahovať proti svojim, my všetci v združení si chránime revír a držíme spolu. Jasné že sa vyskytne problém, ale ten si vydiskutujeme. Sme snáď jediné združenie, kde zostali poľovať aj tí, ktorí nevlastnia pôdu a pokladám to za správne. Koľkí budovali revíry, starali sa a po nežnej ich hrdí vlastníci odkopli. Je to hlúposť, aspoň podľa mňa, aj keď som vlastník urbáru. Aj tak je nás na 2600 ha len 19. Nemáme medzi sebou pytliaka a len raz sme v revíri našli vývrh. Našťastie sa to už neopakovalo. A keď si chcem zobrať kamaráta, stačí zájsť za hospodárom a ten mu dá povolenku na lov v mojom doprovode. Je moja vec, či zver na ktorú mám povolenku dám streliť kamosovi. Ale čítam tu, že nie vo všetkých združeniach je to tak a poľovná stráž vlastne robí (mala by robiť) poriadky (alebo neporiadok???) vo svojich radoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2255 od michal
Tibo, prosím ta kde je povinnosť PS zapisovať sa do knihy kontrol revíru uvedená?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2256 od donmarko
Polovna straž sa nemisi zapisov do knihy navstev reviru, pokial ide na kontrolnu prechadzku, ak by polovna straz ulovila inu ako skodnu zver a nebola by zapisana je to PITLIACTVO!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2257 od donmarko
sorry za to I namiesto Y;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2258 od Jaro
Johny tak to ste asi jedno z mala zdruzeni kde je asi radost polovat a aj vztahy su u Vas na urovni .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2259 od Akela
Presne to čo si napísal sa u nás denne deje. ba dokonca, keď ideš normal von na postriežku a sa napíšeš, príde člen poľ. stráže a chce ísť na posed kde sedíš. Drzo sa Ťa spýta či si zapísaný v knihe? Takže šiel von s úmyslom loviť a nikde sa nezapísal. Áno - čisté pytliactvo!!! Keby som mal možnosť to zmeniť, vydrbal by som ich z fukcií jedna báseň. lenže, ak sa do toho obujem, všetci členovia PS začnú na mňa &quot;poľovať&quot;. Je to zložité a popritom tak jednoduché.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2261 od donmarko
Mrzi ma to ze existuju taketo veci, u nas si toto nikto nedovoli lebo by dopoloval...ak nie hned tak pri najblizsej moznej prilezitosti. Podla mna ostava len pockat na prilezitost dohodnut sa z Policiou a zautocit skor ako sa niekto z nich spameta. viam pise sa mi to lahko no tazsie je to realizovat. no verim ze sa Vam to podari a taketo praktiky zmiznu z navzdy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2272 od tibo
Michal mašinka ma nechce pustiť do paragrafov,ale určite ti to najdem.(tuší na čo to potrebuješ).Predbežne myslím zakon Národnej rady Slovenskej republiky č.255/1994Z.z.
<br/>o poľovnej stráži.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2273 od lukas
Pokial sa nezmeni mentalita naroda tak sa take praktiky budu menit velmi pomaly ak vobec.U nas sa osvecil sposob predaj masa clenom PS za nizke ceny napr. diviak 20 sk/kg vysoka 50sk/kg srncia 80sk/kg takze nikomu sa neoplati spekulovat./na par chytrakov ktorych uz vyrazili/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2276 od michal
tibo chcem to vedieť len zo zvedavosti, v podstate je mi to jedno, len ma to zaujíma, a pochybujem, že pre to ta ten pocítac nechce pustiť:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2277 od michal
tibo : 255/1994 Z. z. o poľnej stráži :P, chybáááááá

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2319 od LEON
ahoj perdix ten anglán na fotkách je tvůj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2322 od perdix
S přítelkyní máme chovatelksou stanici - www.sweb.cz/davaroni
<br/>Na jaro budem mít vrh, kdybys měl zájem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2324 od Akela
Práva a povinnosti poľovnej stráže sú uvedené v zákone č. 255/94, alebo je to uvedené v nejakom inom predpise, resp. zákone?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2329 od michal
akela, zákon 255/1994 Z. z. je o POĽNEJ stráži, ktorá nemá s poľovnou strážou nič spoločné, pretože už v úvodných ustanoveniach sa tento zíkon odvoláva na ochranu poľnohospodárskych plodín alebo kultúr, či tak nejako.
<br/>Práva a povinnosti poľovnej stráže sú uvedené v zákone 23/1962 Zb. o poľovníctve, myslím, že je to niekde okolo § 20.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2333 od Akela
michal: tak som si to myslel. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2336 od LEON
ahoj perdix zájem nemám tvé psi znám jsou nádherní já mám pointříci Lunu od Jirky Drábkovýho

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2342 od cimbalik
Mildo, s tvojou pripomienkou k hodnotiteľským tabuľkám v &quot;Knihe návštev&quot; plne súhlasím. Tento program, ako členovi hodnotiteľskej komisie, sa mi dostal do rúk zanedlo po jeho vzniku a napriek tomu, že sme mu tento nedostatok hneď viacerí vytkli, žiaľ doteraz ho autor neodstránil. Ináč je to výborná vec, a veľmi urýchli prácu hodnotiteľom!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #2371 od LEON
zdravim perdix na fotkách má tvá přítelkyně brokový automat mohl bys napsat co to je za značku a jak jste sním spokojený kamarádka ho chce taky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.198 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 138 návštevníkov a žiadni členovia on-line