Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1309 od tibo
mišo páči sa mi to!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1315 od miso

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1320 od Vladosyn
ešte raz by som chcel ponúknuť psíka írskeho setra ktorý stratil rodinu nejako medzi poľovníkmi neni záujem lebo sa nehodí na poľovné účeli ale ak sa tu nájde niekto kto má záujem zavolajte alebo napíšte 0908520770 alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1321 od Vladosyn
taki mám jededn dobrý článok čo som spravil pomocou hospodara nášho združenia ... O kŕmení s chlebom ... Ako možno zabráni škodám spôsobených na kultúrnych plodinách. Je to o tom že kŕmiť chlebom v lese dosť zabranuje prenikaniu hlavne diviačej zveri do plodinových kultur napíš mi ak máš o tento článok záujem zatal som ho nedal ani na moju stránku ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1391 od Igor
Dobrý deň všetkým,
<br/>mal by som jednu otázku-neviem či sa hodí do tohoto diskusného fóra a niekto my na ňu odpovie, ale skúsim to.
<br/>Chcel by som sa opýtať aké sú dnes šance obyčajného človeka, ktorý by sa chcel stať poľovníkom-resp.aby som to presnejšie definoval členom poľovníckeho združenia:
<br/>1)-ak nie je vlastníkom lesa a nijakého poľnohospodárskeho pozemku /polia,lúky uznaného za poľovný revír/.
<br/>2)-ak je vlastníkom lesa/členom urbariátu/ a je vlastníkom poľnohospodárskej pôdy /napr. vlastníkom podielov v PD/, na ktorej sa vykonáva právo poľovníctva.
<br/>Má vôbec vlastníctvo pôdy a lesa vplyv na jeho prijatie do PZ? Ako a kto rozhoduje o jeho prijatí do združenia a na základe čoho? Sú jednotné stanovy/podmienky/ pre prijatie do PZ resp.poľovníckeho spolku,alebo je to na jednotlivých PZ a spolkoch?
<br/>
<br/>Ďakujem za odpovede / nie som poľovník tak prepáčte ak otázky neboli zrovna správne formulované /

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1399 od Vladosyn
Zdravím ja som mladý priateľ polovníctva neviem všetko ale to nevie asi nik.... No bez pozemkou je minimálna šanca dostať sa do PZ vedšina PZ je pod hlavičkou SPZ ale su aj take čo maju vlastné stanovy samozrejme prijatie do PZ by mala odsuhlasiť nadpolovničná vedšina členov PZ ale dosť často maju PZ stanovený max. počet polovnikov v Združení a tak často sa stáva že treba čakať na prijatie aj niekolko rokov..... Asi tak viem aj trošku viac ale redšej počkám že či som toto napísal dobre a či mám skusiť napísať aj viac... Pracujem na stránke o tomto takže potom si to môžete prečítať otec mi s tým pomôže tak to bude hádam dobre :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1407 od jager
Ak poznáte vo svojom okruhu známich, alobo známeho, ktorý chová jelenicu, poprosím vás o kontakt. Moje číslo je 0905 869 890. Vďaka!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1419 od ivbe
Prepac, ale zabudni. V dnesnej dobe musis mat osobnu podporu nadpolovicnej vacsiny clenov(cize musia ta poznat, alebo musi mat zdruzenie z toho nejaky materialny bonus, peniaze, krmivo, pomoc pri obnove naj.zmluvy atd.), a je uplne jedno ci mas, alebo nemas majetkovy podiel, ak ta nechcu bez pozemkov, nebudu ta chciet ani s nimi, pokial nemas viac ako 10 hektarov(inak ta zastupuje obec), potom musia s tebou urobit zmluvu na prenajom vykonu prava polovnictva a v tejto zmluve si uz mozes presadit klauzulu o clenstve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1420 od Akela
ivbe má pravdu. Môj syn mal to šťastie, že máme klauzulu o prijmaní synov a dcér do združenia automaticky po splnení podmienok:
<br/>1. Krmelec, kazat. krytý posed, zásyp, solníky
<br/>2. Poplatok pri vstupe 7500,- Sk
<br/>3. Účasť na všetkých brigádach za posledné 2 roky ako kandidáta a na spol. polovačkách.
<br/>4. Zakúpenie polovne upotr. psa a urobenie skušok s ním.
<br/>5. Po vstupe do združenia skúšobná doba 2 roky /do revíru len v sprievode staršieho poľovníka/
<br/>
<br/>To je zhruba všetko a je škoda že poznám plno dobrých polovníkov a poctivých, ktorí sú bez revíru. My si svoje deti v združení vychovávame sami a sú vlastne pod našim neustálym dozorom čo tiež nie je zlé.Je nás pomerne veľa, ale po tejto klauzuli sa žiadne žiadosti ani neprejednávajú a tak sa nedá ani manipulovať pri voľbách s hlasmi členov a pod. zákulisné ťahy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1422 od Igor
Dakujem za jasne a priame odpovede, tento stav som akosi aj predpokladal, len som nevedel presne ako to dnes funguje. Som clenom urbariatu a mam aj polnohospodarsku pôdu /no 10 ha to asi nebude/.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1423 od Akela
Ešte k tomu členstvu. Aj u nás máme majiteľov pôdy a lesa a nie malých, ale sú total pytliaci. Voľakedy doslova predávali divinu. Tí tak či tak nemajú šancu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1424 od Igor
Nie som polovník a myslím ze sa nim ani nestanem. Nie ze by som nechcel, priroda je pre mna zdrojom odychu a pokoja, ale radsej investujem do lepsej fotovybavy a budem sa kochat prirodou a jej nekonecnou krasou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1425 od Akela
Gratulujem k tvojmu rozhodnutiu i ked si myslím, že ak by sa dalo, poľovníkom by si sa rád stal. Takto ušetríš veľa peňazí a nervov. Viem o čom hovorím - po dlhých mesiacoch útrap máme svoj bývalý revír a včera som dostal povolenku na diviaka, tak sa teším na noci strávené na kazatelnici a rána pri posliedke. Teším sa že sa stretneme s partiou aj inde ako na brigádach aj keď tie sú tiež nevyhnutné. Tunajším súkromníkom /nakoľko sme nemali revír/ diviaky a vysoká stihli zobrať 1/3 úrody. Máme čo robiť, asi budeme nútení strážiť na smeny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1426 od Igor
Ano rád by som sa ním stal, aj ked¡...- Moj starý otec bol poľovny hospodár a hoci predčasne zomrel poľovačky s ním, keď ma ako malého chlapca brával na polovačku boli pre mňa nezabudutelným zážitkom.Bohužial všetko je minulosť. Bolo to pre mňa dobrodružstvo ked my dal do ruky remeň od svojho farbiara a my sme sa vybrali na posliedku po revíry, ked som v ruksaku tahal kamen soli a skuvinal ze my je tazky, ked sme večer čakali na posede na srnca atd. Nikdy to nebolo ale iba o love a zabíjaní zveri. Beriem to tak ako to je a možno raz sa my to splní. Uvidím aj zazraky sa deju

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1427 od lankaster
Igor nedaj sa odradiť.Nieje to ľahké sa dostať do nejakého združenia,ale zober si čo ti vlastne také členstvo ponúka.A to je to kôli čomu chceš polovať,ale to obdobie kým sa staneš členom vôbec nieje na zahodenie.Rôzne polovnícke akcie,strelecké podujatia,výstavy,kinologické podujatia,starostlivosť o zver a revír,pobyt v kolektýve v polovníckych zariadeniach,je toho spústa niet čo banovať stojí to za to.........A časom sa prepracuješ k členstvu,a dostaneš sa aj k lovu trofejovej zveri.Nepremarni čas znechutením a nezlakni sa prekážok....A daj sa do toho.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1428 od Igor
Dakujem za povzbudenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1433 od tibo
Najlepšie začínať vKMPP,no fajn chlap sa presadí.
<br/>veľa úspechov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1452 od hajny
Igorko zabudni na klavzulu o 10ha. Nič takého Ti k členstvu nepomôže. Môžeš mať aj 100, 200, 500, jednoducho pokiaľ PZ si prenajme nadpolovičnú väčšinu pozemkov v danom PR tvoje hektáre ich zaujímať ani nebudú. Neni dôvod. Tak je to totiž v zákone. A PZ nemá povinnosť podpísať zmluvu s Tebou, pokiaľ je to pre nich nevýhodné. A to tvoja osoba môže byť. Vidíš to sám. PZ sa stávajú rodinné spoločnosti. Šancu máš možno v tom prípade, ak urbárska spoločnosť vlastní nadpolovičnú väčšinu v PR a zároveň majú v stanovách spoločnosti zakotvené výkon práva polovníctva na spoločných nehnuteľnostiach pre členov urbárskej spoločnosti.A potom tvoje členstvo musí niekto presadiť pri nájomných zmluvách. Väčšinou predseda US, alebo na valnej hromade dať do uznesenia. Neodrádzam Ťa, len je to na niekoľko rokov. A nakoniec prečítaj si stanovy SPZ o členstve, potom stanovy PZ ktorého by si chcel byť členom / k tým sa ale nedostaneš/a zistíš, že ten foťák bude lepší. Členom SPZ sa staň, polovať sa dá aj bez PZ. Potrebuješ k tomu mať len dobrých kamarátov, a v konečnom dôsledku, nič netrvá večne, ani zákon o poľovníctve v dnešnej podobe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1465 od Rado
Poradte mi chlapi ako zmeriam objem srnčích parožkov? Neakú jednoduchú metodu, ktoru môžem vyskúšať bez neakých špecialnych potrieb!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1497 od navi
Rado, dúfam ,že sa nemýlim , ale ak máš nejakú kalibračnú nádobu,do ktorej naleješ napr. 1 l vody a strčíš do nej tie parožky/samozrejme okrem lebky/tak ti vytalčia určitý objem vody nad rysku jedného litra a to by sa malo rovnať objemu parožkov.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.172 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 734 návštevníkov a žiadni členovia on-line