ďalekohlad

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44005 od Akela
Odpoveď od Akela na tému ďalekohlad
Ja mám zo začiatkov pozorovák VIVITAR 9x60, stál 4000,- Sk a kým som nepozrel do kvalitnejšieho bol som s ním spokojný. Ak to chceš na pozorovanie na posed kúp si aspoň 8x56.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44030 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
Tak obetuj cca 300€ a kup si Nikon Monarch. 8,5x56 alebo 10x56. To ti vydrzi dost dlho,pokial nasetris na nieco OD 650€ hore. Vela zdaru a uspechov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44055 od inotep88
Odpoveď od inotep88 na tému ďalekohlad
Vdaka za odpovede.Este si to premyslim a potom sa rozhodnem.Lovu a lesu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44194 od bill
Odpoveď od bill na tému ďalekohlad
Myslel som samozrejme na Slovensku. U nas tuto znacku este malokto pozna. Skus sa popitat v polovnickych obcodoch a budes sa cudovat, ku komu alebo ku comu su ho schopni priradit, aspon tak to bolo pred pol rokom. Cena 23550 sk pre HG 8,5x52 plati, mam na to fakturu. Dovaza ho na objednavku Geotech Cernysevskeho 26 Bratislava. Kontakt na chlapika co to ma na starosti: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44231 od Plumbum
Odpoveď od Plumbum na tému ďalekohlad
Pole videnia u tohoto dalekohladu je zalostne male.Obraz je jasny , ale je to ako pozerat cez tunel.Polovnik potrebuje dalekohlad so sirokym zornym polom.Preto polovnici v minulosti nosili lahke triedre so zvacsenim 6 alebo 7, ktore mali zorne pole okolo 150 , aby nemuseli prečesavat okolie .Potom prišla moda dalekohladov s astronomickym zvacsenim/10-12/ a gigantickou vahou 1kg a viac.
<br/>
<br/>Idealny parameter pre vacsinu polovnikov je okolo 8x40, siroke zorne pole ,nizka vaha a dostatocna svetelnost pre vacsinu svetelnych podmienok.
<br/>Zabudnite na lacne cinske haraburdy ako Fomei,Bresser,Luger,Mead a podobne ocikazne pomocky.
<br/>Úž ked kupujete lacny cinsky , tak ten nech je aspon 8x56 &quot;special jagd&quot; :] aby mal aspon taku svetelnost ako kvalitny 8x40.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44232 od Plumbum
Odpoveď od Plumbum na tému ďalekohlad
S tým polom videnia som to myslel k Minoxu HG 8,5x52

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44570 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému ďalekohlad
Bohužial,ale ti musím oponovať,dnes mi na parkovisku na okienkom zaklepal muž tmavšej pleti a tonom skuseného telešopingového predajcu sa ku mne sklonil a zanôtil:šéfko nekúpite dalekohlad? Už som vedel kolká bije a čo ma čaká,ale mal som dobrú náladu a predstieral som záujem...šéfko,nový model,vyrobený pre ruské špeciálne jednotky,plnený sodíkom:D,a červené sklá na pozeranie do slnka:D s rozmermi 30x60:]...kludne mooošte pozriet,za kukanie sa neplatí:].Pozrel som,nevedel som či sa mám smiať,či plakať,ale hral som dalej:paráda a čo za to chceš? Séfko pre vás 35 euro:D:D:D to som už vybuchol a svoj smiech zakamufloval vetou:to je dosť,tolko tu ale ani nemám...šéfko tak dobre 10 euro:]:]:] kebyže nesedím v aute tak som určite na zemi...no a teraz nekúp to:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44575 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
V poriadku...to nie je kuker na pirs.Je to na posed.8x40 sa mu nemoze rovnat.A este HG. neobhajujem Minox-aj ked je to urcite kvalita.Mne uplne vyhovoval aj Nikon 8,5x56. A 10x56 Nikon Monarch bol tiez velmi velmi solidny,skromne povedane.Nie vsetci si mozeme kupit Leicu alebo Zeiss.Co uz.Ako povedal moj kamos..kupovat mozes tam kde je to lacnejsie ale vyberat tam,kde to je na pulte.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44607 od Castor
Odpoveď od Castor na tému ďalekohlad
billi... a made in?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44608 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
www.minox.de nemecka kvalita.Kupil ho velmi velmi dobre.Bezne stoji cca 900€.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44611 od Castor
Odpoveď od Castor na tému ďalekohlad
viem bubi...len ci konkretne ten ktory kupil je nemec...pretoze cena je neskutocna...inak v lete maju dat do obehu HG 8X56 BR....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44634 od pampa
Odpoveď od pampa na tému ďalekohlad
Naprostý souhlas. Kolega ho má (Minox BL 8x56). Měl jsem tento dalekohled půjčený na vyzkoušení a naprosto mě nadchnul.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44653 od miros
Odpoveď od miros na tému ďalekohlad
pampa ale zeiss to nie je a nebude

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44661 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
Tak to bude super ale aj cena.:x Bude to nemec....pribalili mu ho k inej dodavke a je mozne,vramci dobrych vztahov,ze mu ho predali za nakup atd. ale to je vec nasho kolegu polovnika...dal nam kmontakt,mozme skusit.Ta firma nakupuje velmi kvalitne meracie zariadenia,takze je to o.k. na 100%. Inak BL 8x56 bol v ramci Nemecka medzi polovnikmi vyhodnoteny ako jeden z najlepsich kukerov. Da sa objednat priamo z MINOX-u.registracia a nakupujes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44662 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
To ani nemoze byt.Ma ine logo.8-L Inak ma od Zeissu vsetky stemple a potvrdenia kvality atd.Co sa tyka vlastnosti, v nicom s nim nezaostava.A uz ani v cene. Trieda HG je super.
<br/>A trieda APO-HG..to je zas iny level...aj cenovy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44695 od rado100
Odpoveď od rado100 na tému ďalekohlad
Máte prosím niekto skúsenosť s Pentaxom DCF SP 8X43?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45345 od bill
Odpoveď od bill na tému ďalekohlad
Germany

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46714 od Castor
Odpoveď od Castor na tému ďalekohlad
Uz je v ponuke HG 8x56 BR
<br/>Som zvedavy na cenu....
<br/>
<br/>
<br/>www.minox.com/index.php?id=3527&L=1

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46741 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému ďalekohlad
Ja to odhadujem aj s prepravným na SK tak okolo 1.100.-€ . V zozname pre výpočet prepravných nákladov som nenašiel, alebo som zle hľadel, SK len CZ, predpokladám však, že budeme tak isto zaradený do zóny 2.
<br/>Kto budete mať prvú RELEVANTNÚ info o cene, dajte vedieť !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46742 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
Od 1200 € hore.Nizsia cena by ma prijemne prekvapila.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.078 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 235 návštevníkov a žiadni členovia on-line