ďalekohlad

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56388 od axon
Odpoveď od axon na tému ďalekohlad
Ani si nejdem kupovať, momentálne mám iné priority - kúpa auta do terénu. Ale až "budem veľký" tak si kúpim Zeissa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56419 od jaroK
Odpoveď od jaroK na tému ďalekohlad
zdravim chcel by som poradit pri vybere dalekohladu zeiss victory FL 10x42 alebo 10x56,predajca mi tvrdi ze za sera nie je medzi nimi az taky rozdiel vo svetelnosti ale 10x56 ma skoro raz taku vahu.co bude znacny problem pri pochodzke.co si o tom myslite?dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56420 od Akela
Odpoveď od Akela na tému ďalekohlad
Že vo svetelnosti nie je rozdiel je vtákovina. Inak na posliedku 10x42 a na posed 8x56. Zeiss je údajne super, ale ani moja Meopta 8x56 nemá chybu. Zatiaľ ju nevymením.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56463 od jaroK
Odpoveď od jaroK na tému ďalekohlad
Co hovorite na dalekohlad zeiss conquest 10x50 s porovnanim s inymi napr. meoptou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56481 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému ďalekohlad
hlavne neporovnávaj s Meoptou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56487 od Akela
Odpoveď od Akela na tému ďalekohlad
Prečo by to nemal porovnať s Meoptou? A s čím by mal teda tento model porovnať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56609 od anton102
Odpoveď od anton102 na tému ďalekohlad
Tak jsem dnes udělal poněkud špatnou zkušenost s Nikonem. Jsem na dalekohledy trošku ujetý, tak občas jen tak projíždím různé veby a dívám se co a jak. Narazil jsem na Nikon sporter 8x42 v akci s cenou necelé 3000, běžně to bývá něco přes 5000. Dost mě to zaujalo, tak jsem si ho objednal s tím, že ho budu používat hlavně na dení pochůzky. Dneska dorazil, na pohled vypadal velice pěkně a taky velmi dobře padl do ruky a i na omak byl velice příjemný. Rozčarování ale přišlo, když jsem ho přiložil k očím, byl dost problém ustálit obraz, pokud se dalekohled držel v naprostém klidu, tak to šlo, ale při sebemenším pohybu se zorné pole jako by hýbalo, jako by od kraje ke středu a třeba v polovině zorného pole nebylo nic vidět, takže třeba pozorovat pohybující se zvěř, nebo nějaký jiný objekt v pohybu velký problém. S něčím takovým jsem se setkal u starších dalekohledů, když měly rozhašené hranoly, ale tady mě to fakt hodně nemile překvapilo.
<br/>
<br/>Takže jsem hned volal doprodejny a popsal daný problém. Byla mi nabídnuta bud reklamace a nebo vrácení peněz. Jejich obchodní podmínky umožnují vrácení zboží do 15 dní bez udání důvodů. Zvolil jsem druhou variantu. Na mou otázku jestli si myslí, že se jedná jen o nějaký vadný kus, nebo je to nějaký jiný problém, mi prodávající odpověděl, že tam asi něco takového bude, když na to dali takou velkou slevu. Tak nevím co si o tom myslet. Měl jsem v plánu si koupit přes net ještě jeden dalekohled, ale po tomto z toho mám trochu strach.
<br/>
<br/>Co jsem měl osobní zkušenosti s Nikony, tak zatím nebyl žádný problém a i známí kteří mají Nikony at už dalekohled či puškohled si ho vždy chválili. Vím že se v tomto případě jedná o levnější řadu, ale něco takového bych nečekal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56617 od Akela
Odpoveď od Akela na tému ďalekohlad
O tom tu píšeme denne. Vieš, slušnú optiku za 3000 alebo 5000 určite nekúpiš. Jednoducho pôjdeš od značky k značke a v konečnom dôsledku prerobíš. Kúp si Meoptu alebo teda aspoň Kahles ak to chceš nosiť a nemáš na Swaro alebo Zeiss a máš po probléme. Alebo by som skúsil kvalitu na burze, alebo niečo na inzerát čo si môžeš vyskúšať, ale za 3000 čakať ostrý obraz, ešte dobre že to malo zabudované sklá...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56626 od anton102
Odpoveď od anton102 na tému ďalekohlad
Já v podstatě nic kupovat nepotřebuju dalekohledů mám doma víc než dost, pořídil jsem ho hlavně ze zvědavosti. Nešlo tu o kvalitu obrazu, ta byla za ty peníze dost solidní, ale byl velký problém udržet stabilní zorné pole.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56683 od Plumbum
Odpoveď od Plumbum na tému ďalekohlad
Všetko záleží od konštrukcie ďalekohľadu .V niektorých prípadoch je naozaj ťažké udržať aj 8 násobné zväčšenie. Problém udržať stabilné zorné pole ako hovoríš ty má aj 30 násobne drahší Swarovski Swarovision 8,5x42 HD . Ten sa trasie ako trasorýtka.Predchádzajúci model EL 8,5x42 s tým taký problém nemá

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56692 od dany
Odpoveď od dany na tému ďalekohlad
Perepac, ale nepochopil som ten problem s nestabilnym zornym polom. Myslel som si ze pri fixnom zvacseni sa zorne pole nemeni, je napr. 150m@1000m. To, ze novy Swarovski sa "trasie ako trasorytka" oproti EL rade mi tiez nedava velmi logiku, ale mozno by si to mohol lepsie vysvetlit. Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56697 od Plumbum
Odpoveď od Plumbum na tému ďalekohlad
Parafrázoval som Antona 102. Zorné pole sa nemení , ale ide o chvenie.Swarovision HD má samozrejme nemeniace sa zorné pole 133/1000 , ostrý a jasný obraz , farebnú vernosť , odstránenú farebnú chybu oproti staršiemu modelu a v neposlednom rade perfektný design , ktorý zaujme.Na druhú stranu má však optickú chybu , ktorej sa laicky hovorí loptový efekt a velmi negatívne ma prekvapila stabilita resp.nestabilita/chvenie/ obrazu.Na je ho používanie treba fakt pevnú ruku .Chvenie sa prejavuje ovela viac ako u staršieho ELka čo je velmi zaujímavé , pretože majú identické zväčšenie 8,5 a priemer objektívov 42 a skoro identickú hmotnosť.
<br/>To je podobný prípad ako u Antona 102 , že obraz je super , ale je problém ho udržať.
<br/>Je teda zrejmé , že sa nedá obecne posudzovať čo sa dá udržať a čo nie.Záleží od optickej stavby,celkovej hmotnosti,rozmerov a úchopu ďalekohľadu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57351 od eros
Odpoveď od eros na tému ďalekohlad
má niekto skúsenosť s ďalekohľadom Vixen New Foresta 8x56?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57380 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
Ak chces dalekohlad v cene Vixenu,kup si Nikon Monarch 8,5x56.Alebo si trosku priplať a aspon MInox alebo Steiner.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57405 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému ďalekohlad
Mám ďalekohľad...............(s tých lepších). Som max.spokojný. Len nedávno sa mi stalo, že očnice - jedna sa točila veľmi ľahko a druhá naopak, veľmi ťažko. Neskôr aj tá druhá šla veľmi ľahko. Obe tak, že sa samovoľlne pri priložení k očiam posúvajú. Nerozumiem tomu.... čo stým treba robiť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57410 od lanus
Odpoveď od lanus na tému ďalekohlad
pavelb - keďže si neuviedol z neznámych príčin typ ďalekohľadu, tak sa Ti zle radí !!! V zásade však platí,že ak je niečo uvoľnené treba to pritiahnuť! U väčšiny typov treba obvykle stiahnuť gumené návleky z očníc a mierne dotiahnuť &quot;aretačné &quot; skrutky ;je smutné,že sa niečo také vyskytuje aj u tých podľa Teba &quot;lepších značiek ! ( Ak však to máš ešte v záruke tak štandardne reklamuj !) ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57412 od Akela
Odpoveď od Akela na tému ďalekohlad
Nerob s tým nič a odnes to, kde si to kúpil na bežnú reklamáciu, aby si to ešte viac nepokazil. Skús nám ozrejmiť /ak sa dá/, čo je to s tých lepších, aby sme aj my nepochodili podobne. Predávame si tu aj negatívne skúsenosti a slušná optika nie je lacná záležitosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57413 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému ďalekohlad
Nikon Monarch 8,5x56. Dúfam , že som ho nezaradil neprávom medzi tie &quot;lepšie&quot;:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57414 od Akela
Odpoveď od Akela na tému ďalekohlad
Nemám ho a ani som ho neskúšal na zotmení na posede, tak sa k tomu nevyjadrím. Ale viem ako to človeka naštve ak za niečo dá peniaze a potom to nefunguje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57415 od Budos
Odpoveď od Budos na tému ďalekohlad
Tak ja mam presne rovnaký Nikon Monarch 8,5x56 . A som s ním spokojný. Aj za šera sa dá veľmi
<br/>slušne pozorovať. Samozrejme nejdem ho porovnávať so Swaro, Zeiss či Leica. Ale v tej cenovej kategórii ... si myslím, že stojí za tie peniažky. Porovnával som ho jedine s Meoptou 8x56. No a môj dojem bol, že ten Nikon sa mi zdal o troška svetlejší. Ale ako vravím je to len môj subjektívny dojem. A Meopta je cenovo od tohoto modelu Nikonu o dost vyššie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.168 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 266 návštevníkov a žiadni členovia on-line