ďalekohlad

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48994 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
Musim priznat,ze som bol prekvapeny....ten 10x58....celkom o.k...cca 800€..to uz nebude smejd.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48998 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému ďalekohlad
Ja som bol prekvapeny tiez. Ta nanizsia rada, ktoru som bral aj ja je urcite nad urovnou Bushnelu, ktoreho ceny su na Slovensku o 50-80% vyssie ako napr na Cabelase, a u ktoreho sa nedopatras kde bol vyrobeny. Aj Nikon uz existuje cinsky. Takze pri kupe radsej pozor. Hlavne Poliaci su skvela odnoz Cinanov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48999 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
Poslali ti to priamo z Nemecka?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49000 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému ďalekohlad
Ano. Peniaze som poslal predom. Velmi seriozny pan, majitel dal dokonca ponuku, ze mi garantuje dopravu v rámci predajnej ceny a samozrejme poskytuje aj záruku Zaujimava je napr ponuka DDoptics Fernglas Nachtfalke 8x56 za 430 EUR. Nie je problem objednat. Ja sice niesom obchodnik, ale rad skusam nove veci. Napr. skusil som Vixen uskohlad aj dalekohlad a som s tym velmi spokojny. Pozorovaci dal.Meopta urcite daleko prevysuje svojou cenou kvalitu, skusal som a mozem tvrdit, ze ho Vixen 8x56 polozi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49002 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
Meoptu Meostar 8x56 nemoze a ani nepolozi priemerny Vixen 8x56.Daleko lepsi je od Vixen-u Nikon Monarch 8,5x56. A ,,obycajny" Steiner..teraz v ,,akcii" za cca 560 € je tiez velmi o.k.Vixen???? to co je.Daroval som Nikon Monarch kamosovi...a kupil som Vixen 8x56.Tak akurat motat sa cez den a do 21 hod v lete po rev.Dakujem..ostane synovi na hranie. 8-L Uz sa odkladaju € ratka na Leicu s dialkomerom alebo Zeiss 10x56.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49003 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
Suhlasit s tebou mozem akurat v tom,ze Meopta je predrazena.Ale kvalitou sa Vixen zatial na Meoptu_Meostar nechyta.Este musi pridat.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49005 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému ďalekohlad
No ja som s Vixenom max spokony. Mozno si mal nejaky nevydareny kus, alebo neviem co, ale vlastnosti za sera sa napr s Busnelom H2O su 0 100 krokov vpredu. Oproti Rusovi je to ine kafe, ale ten DD sa mi zdal lepsi. Ale mam aj puskohlad 8x56 a oproti Meopte Artemis 2100 ma jednu vyhodu, super malicku bodku, ktora sa aj u variabilov nezvecsuje. Zatial mi padol na Saueri iba 4 krat, ale nastrel to nezmenilo takze som spokojny. Na ten pozorovaci od Meopty som zatial vela chvaly nepocul ale tie Artemisy 2100 boli celkom vydarene. A Steiner je uz ina trieda. To su len moje subjektivne postrehy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49059 od lubostamm
Odpoveď od lubostamm na tému ďalekohlad
Táto rada NIKON-u je veľmi dobrá a keby som mal odporučiť ktorý model je z tejto trady najlepší tak určite NIKON ACTION EX 7x35. Vyhral aj súťaž najlacnejčích ďalekohľadov a preskočil kvalitou naozaj prakticky všetky lacnejšie modely od iných výrobcov ( pozri www.birds.cornell.edu/Publications/Livin...r2005/Age_Binos.html Určite by som si ale vyberal z rady ACTION EX, pretože má pekné veľké šošovky okulárov s dlhým očným reliéfom (cca 17 mm) čo je ďaleko pohodlnešie an pozorovanie ako iba rada ACTION. Kamarádovi som odporučil NIKON ACTION EX 8x40 a je s ním veľmi spokojný. NIKON ACTION EX 7x35 je však zrejem ešte podarenejší... Ak by bolo prioritou aj hmotnosť tak vynikajúci je ďalekohľad priamej (roof)konštrukcie NIKON MONARCH 8x42, má síce menšie zorné pole (110 m na 1000m - trošku tunelový efekt), ale inak vynikajúce rozlíšenie a veľký očný reliéf pri hmotnosti IBA 610 g. Stojí však asi raz toľko ako rada ACTION EX...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49060 od lubostamm
Odpoveď od lubostamm na tému ďalekohlad
Pokial sa jedná o kvalitu MEOPTY MEOSTAR, tu je odkaz na test top ďalekohľadov od jednotlivých výrobcov www.birdwatching.com/optics/2008roundup/chart_main.html [/]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49061 od lubostamm
Odpoveď od lubostamm na tému ďalekohlad

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49179 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
testy nemusime porovnavat.Ja osobne nie som velky zastanca Meostar-ov...ale mam moznost vyskusat cez splny pozorovaci meostar 8x56 a aj Vixen 8x56. Jedine ak mas info o inom modely ako Vixen Atrek?? Pri puskohladoch neviem...nevlastnim Vixen puskohlad.Zdravim.Celkom dobra volba je teraz Steiner a Minox.S vybornymi ,,novinkami" ponukli aj slusnu cenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49397 od Castor
Odpoveď od Castor na tému ďalekohlad
Tak konecne zverejnili cenu noveho MINOXU....
<br/>
<br/>MINOX HG 8X56 1149 euro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49399 od Budos
Odpoveď od Budos na tému ďalekohlad
V sobotu som bol vo Svätom Antone na Dňoch Svätého Huberta a tam ich mali v akcii za 999Eur.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49400 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému ďalekohlad
Zeiss 8x56 T* - 965€. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49438 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
To dali cenu slovenski predajcovia????Aka je na web. Minox????
<br/>Bol som teraz na plovacke na kamzika v Rak.Ine uz na oci nebudem zhanat ako Zeiss,Kahles alebo Swaro.kolega mal 20r Swearo Habicht pozorovak.....nekomentujem.Netreba.Kvalita sa chvali sama ako dobre vino.Igor super cena.Ale nosit ho na krku,,,,????..preco nie...8-L :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49439 od Castor
Odpoveď od Castor na tému ďalekohlad
na webe je taka cena....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49452 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému ďalekohlad
No je to sice velmi velmi slusna kvalita ale mohlo to byt pod tu magicku 1000-cku.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49560 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému ďalekohlad
Ja mam aj puskohlad aj dalekohlad/Atrek/ Vixen 8x56. Myslim, ze za tu cenu velmi slusna optika. Ale Swar. alebo ZEISS to urcite nie je. Ale podstatne lepsie ako to kukatko Bushnell H2O /jedna velka katasrofa/. Pre nas priemerne zarabajucich myslim lepsia a hlavne lacnejsia volba v porovnani s cenou k Meopte Moja skusenost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49572 od gataca
Odpoveď od gataca na tému ďalekohlad
minox BL 8x56 BR - made in china ??? má niekto skúsenosť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49577 od army9
Odpoveď od army9 na tému ďalekohlad
Ja mam asi pol roka BL 8x42 . Brat mi ho doniesol z Britanie takze tam bola podstatne lepsia cena ako to ponukaju tu . Na spodnej strane spojovacieho mostika bola mala nenapadna nalepka &quot;made in China&quot;:( . Sikovno som to strhol:) . V Nemecku vyrabaju asi len vyssie rady ako napr. HG . Ale netreba sa toho bat , je to slusny dalekohlad . Parametre neviem posudit lebo ho nemam s cim porovnat , zatial mam len tento jeden . Je vyborny na posliedku vdaka nizkej hmotnosti a pruznemu zosirenemu remienku . Nieje problem aj 3-4 hod. chodze .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.131 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 206 návštevníkov a žiadni členovia on-line