ďalekohlad

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57416 od Budos
Odpoveď od Budos na tému ďalekohlad
Ešte som zabudol.Zatial jediné čo tomuto Nikonu vytýkam je,že som stratil z nápisu Nikon Monarch polovicu. :) Teraz tam mám iba Nikon. Zrejme to tam bolo slabo prilepené.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57417 od Akela
Odpoveď od Akela na tému ďalekohlad
Niekedy pri tom porovnávaní je dôležité, aby obidve optiky boli nové, lebo niektorí kamoši ako sa starajú o optiku - som z toho na nervy. Ďalekohľad je to posledné na čo dávajú pozor a dať ho do púzdra, no určite. O vrstvách neuveriteľnej špiny na optike puškohľadov ani nehovorím. Takže ak vezmeš ľubovoľný ďalekohľad z obchodu nový a k tomu neudržiavaný, ktorý je o triedu vyššie s tým lacnejším uvidíš čistejšie a lepšie. Ja ne Meoptu 8x56 nemám jedinú výhradu a vidím s ňou perfektne v rámci možností môjho oka. Tiež som ju ale zohnal za úplne inú cenu ako je na pulte. Aj to púzdro na ňu je dobré, skrátka páči sa mi. Na Swaro a Zeiss som ešte nedorástol a Meopta mi slúži dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57419 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému ďalekohlad
Ja som s ním maximálne spokojný, čo sa týka kvality videnia za šera apod. Mám ho asi 3 roky. Toto sa mi s ním stalo po prvýkrát Ešte som tomu pripisoval to, že vonku bola poridana kosa. Ale to by skôr malo mať opačný dopad - obtiažnejšie ovládanie očníc. Tak sa nejako s tým skúsim popasovať, vďaka Vám....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57422 od Akela
Odpoveď od Akela na tému ďalekohlad
Ja som pred veľa rokmi kúpil tzv. hit Seadler, ktorý sa mi po reklamácia aj následnej v podstate celý pos... a fakt na tú dobu bol ozaj drahý, občas je to lotéria. Bol to klasický pozorovák, od tej doby som stratil dôveru k tejto značke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57677 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému ďalekohlad
ahojte.. čo by ste mi poradili??
<br/>
<br/>Bushnell Powerview 8x42, (10x 42)
<br/>Minox BF 8x42 BR
<br/>(námietky, skúsenosti, odporúčanie)
<br/>
<br/>prípadne niečo iné v podobnej cene.. oba sú zhruba za 130 €
<br/>
<br/>vopred dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57827 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému ďalekohlad
Hľadám ďalekohľad na prechádzky lesom, posliedku. Niečo ľahšie, povedzme 8x42 apod. Mám NIKON Monarch 8,5x56, je vynikajúci,ale vzhľadom na hmotnosť viac sa hodí na posed. Vynukajúci aj za šera samozrejme. S čím máte a aké skúsenosti?
<br/>
<br/>Ď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57828 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému ďalekohlad
Ahoj, som zvedavý an odpoved na Tvoju otázku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57830 od lanus
Odpoveď od lanus na tému ďalekohlad
pavelb - Na posliedku Ti postačí aj 8x32 do cca 600g !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57838 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému ďalekohlad
ja som už prestal dúfať v odpoved

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57840 od lanus
Odpoveď od lanus na tému ďalekohlad
bowhunter123 - Keď chceš dobre vybrať musíš sa doň v prvom rade pozrieť Ty ! Každý má totiž iné oči ! Tu máš slušnú paletu;//www.dalekohlady.sk/8x40.php navštív predajňu z bohatým výberom,kupuj však tam kde majú najlepšiu cenu ! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57842 od dusanlegin
Odpoveď od dusanlegin na tému ďalekohlad
Mne dobre slúži DDoptics 8x42. Pozri www.horar.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57849 od sibo
Odpoveď od sibo na tému ďalekohlad
ja by som volil Minox, z Bushell nemam velmi dobre skusenosti aj ked v oblasti puskohladov. Minox aj ked vyssi rad BL8x56 ma kamarat, je velmi spokojny a ked som mal moznost ho vyskusat, myslim ze neurobil zle ked ho kupil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57850 od sibo
Odpoveď od sibo na tému ďalekohlad
Ak si spokojny s Nikonom Monarch tak co tak ostat pri tejto znacke napr. 8x36 alebo 8x42? Nikon je co sa tyka optiky dobra volba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57903 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému ďalekohlad
Ano, máš pravdu. Nechcem ale zase do toho až tak investovať, rozmýšľam preto nad niečim menej nákladným. Aspoň zatiaľ, možno zmením názor. Z Monarchom som spokojný...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57913 od astronom
Odpoveď od astronom na tému ďalekohlad
Ja od roku 1997 používam cenovo dostupný ďalekohľad soligor 8-20x50 www.edigital.sk/Dalekohlady/SoliGOr_High...d=&partner=20008.
<br/>Niekto si povie šunt za 100 €, ale na bežnú prechádzku za svetla a aj za šera je to pre mňa postačujúce. Naviac ten zoom mi už neraz pomohol pri posudzovaní hlavne srncov. Na noc samozrejme treba niečo vhodnejšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57954 od sibo
Odpoveď od sibo na tému ďalekohlad
neviem sice kolko chces do toho investovat, ale celkom dobra volba je Minox BV 8x42 pripadne aj NIKON SPORTER EX 8x42 nie je najhorsi, na bezne denne pouzitie. cena do 200 E.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58465 od palik
Odpoveď od palik na tému ďalekohlad
Máte niekto skúsenosti s ďalekohľadom Vixen ATREK 8 x 56 DCF s korekciou fáze.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58738 od MarianJ
Odpoveď od MarianJ na tému ďalekohlad
No ja osobne si neviem vynachvalit tento Fomei Eangle, je sice iba za &quot;smiesnych&quot; 90 euro, ale ma skvely obraz aj ked zrovna nie je jasna obloha a naviac je vodotesny, co ale ja neuvyzijem, ale nieco naviac v pripade ze zmoknem. Pripajam link www.dalekohlady-puskohlady.sk/obchod/dal...lad-fomei-eagle-7x50 [/]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58739 od MarianJ
Odpoveď od MarianJ na tému ďalekohlad

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61758 od hunter99
Odpoveď od hunter99 na tému ďalekohlad
Zdravím. Aj ja zhánam dalekohlad, tak troška okolo toho behám. Rozhodujem sa mezdi Vixenom, Minox, Fomei. Je to všetko v cenovej relácii do 450 eur. všetky som mal možnost vyskušat. Bol som rozhodnutý pre Vixem Foresta 8x56. Po príchode do predajne sa mi dostal do ruk aj Pentaflex 8x56 a bol som príjemne prekvapený. Cenový rozdiel medzi týmito dvoma dalekohladmi ja cca 200 eur, ktoré vobec nieje poznat. teraz sa neviem rozhodnút. Poradte prosím, ak máte skúsenost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.080 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 270 návštevníkov a žiadni členovia on-line