Nočné videnie

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21333 od pali
Nočné videnie bolo vytvorené pali
Zdravím, hádam nevzbudím veľký rozruch a polemiku touto témou. Prehľadal som všetky témy vo fóre ale veľa som sa o nočnom videní nedozvedel. Nie som typom poľovníka, ktorý poľuje v noci a mám najradšej rannú posliedku ale predsa len, keď som niekedy ešte za tmy vonku a prechádzam cez lúku, hodilo by sa pozrieť, či na lúke niečo je a podľa toho sa zariadiť, či sadnúť a počkať na svitanie alebo ísť ďalej. Myslím, že na takýto účel je použitie nočného videnia prípustné. V časopisoch je reklamy na tieto produlty dosť ale každý si chváli svoje, tak by som chcel počuť názory nezávislé, najmä prosím vysvetliť rozdiely medzi jednotlivými generáciami a cenové hladiny za čo sa to dá kúpiť. Vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21334 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Nočné videnie
skus sa naucit citat stopy zvery .... na to nocne videnie nepotrebujes, a predsa zistis aka zver danym miestom prechadza...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21335 od koleno
Odpoveď od koleno na tému Nočné videnie
Len si opomenul, že on ju chce aj skutočne vidieť ............. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21342 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému Nočné videnie
Keď máš na mysli infráky,na strane č.3 je téma infrapuškohľady áno alebo nie ,ale sú tam spomínané aj prístroje na nočné videnie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21347 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Nočné videnie
skus si este raz precitat pozorne jeho prispevok a moju reakciu ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21348 od puro
Odpoveď od puro na tému Nočné videnie
Baikal ma pravdu kazdy co sa pohybuje po reviri a sleduje pobytove znaky zveri vie co kde cakat,a ako sa zariadit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21353 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Nočné videnie
Puro, trafil si presne ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21355 od koleno
Odpoveď od koleno na tému Nočné videnie
Rád by som videl tie stopy, ktoré zachytíš, keď je všade tma, ako v rohu....ty chytrák 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21356 od puro
Odpoveď od puro na tému Nočné videnie
Takze asi budes rano behat po celom reviri a hladat infrakom zver ,neviem ako to mas ale ja viem kde ist na ciernu, vysoku...A nebeham a nestresujem zver po nociach.Sadnem na posed a cakam,nezasmradzujem celu horu behanim len aby som strielal ,nie je to len o tom.A pobytove znaky zveri su aj stopy a tazko ich Baikal hlada baterkou v noci.Je to o tom ako poznas revir.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21357 od eduard44
Odpoveď od eduard44 na tému Nočné videnie
Prístroje na nočné videnie sú určené na pozorovanie v noci, tme a za podmienok zhoršenej viditeľnosti. Základom prístroja je opticko-elektornický menič (OEM), ktorý zosiluje dopadajúce zostatkové a odrazové svetlo, prenikajúce do prístroja objektívom. Vo vnútri OEM svetelný tok aktivuje fotokatódu, ktorá premieňa energiu fotónov na elektróny. Tieto elektróny urýchľujú elektrostatické pole vo vnútri meniča a vytvoria fosforujúci obraz (ako zelená monochrómová TV obrazovka), ktorý vidíte. Je to urýchlovanie elektrónov, ktoré zosilňujú a zlepšujú obraz.
<br/>Systém nočného videnia zlepšuje schopnosť vidieť za podmienok zhoršenej viditeľnosti, ale nemôže vytvoriť užitočný obraz vo veľmi tmavom prostredí, kde sa svetlo nedá zosilniť. Pre použitie v jaskyniach, skladoch alebo v ďalších tmavých priestoroch, kde je nedostatok svetla, je potrebné použiť infrasvetelný zdroj (ISZ), ktorý vyrobí svetlo pre zosilnenie. ISZ napomáha, aj pri veľmi slabom množstve svetla, a zlepšuje obraz ak sa pozorovateľ pohybuje z miesta so slabšou viditeľnosťou do miesta s veľmi slabou viditeľnosťou. Veľa prístrojov na nočné videnie je možné zakúpiť už zo zabudovaným ISZ.( tromf.sk)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21358 od eduard44
Odpoveď od eduard44 na tému Nočné videnie
pomer ceny a kvality mi najlepsie vychadza u Bushnell Night Vision 5x42. je celkom slusne vidiet aj do cca 180 m ( za velkej tmy)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21360 od belson
Odpoveď od belson na tému Nočné videnie
Nuž pani Piarovej by som sa do jej stránky (citovaný tromf.sk) nestaral. Ale aby som neostal dlžný svojej povesti puntičkára, ale hlavne aby neboli mútené hlavy tým, ktorí sú ochotní takéto &quot;vysokoodborné&quot; texty čítať, tak poznamenávam, že
<br/>
<br/>1. Nie &quot;elektróny urýchľujú elektrostatické pole vo vnútri meniča&quot;, ale naopak, ich putovanie je urýchľované elektrostatickým poľom. Kto mal možnosť byť v kontakte s nejakým starším prístrojom, možno mal aj možnosť počuť jemné pískanie vysokonapäťového striedača, ktorý fungoval práve za týmto účelom.
<br/>2. TV obrazovka nemá do činenia s chrómom nič. Myslí sa [r] monochromatická [/r] , čo znamená v tomto prípade jednofarebná, v tomto prípade čiernozelená.
<br/>3. Že sa slovenský pravopis nenosí ani v Bystrici, to nechávam bez komentára.
<br/>
<br/>Áno, pripúšťam názor zarytých &quot;praktikov&quot; (je ich tu asi väčšina), že takéto pindy na toto fórum nepatria. Ale o to viac tu nepatria také. ktoré dojem odbornosti len vzbudzujú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21362 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Nočné videnie
Koleno, ak niekedy pochopis o com je polovnictvo, tak taketo otazky zo seba nevypustis.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21364 od papo
Odpoveď od papo na tému Nočné videnie
poprosím vo všetkej úcte, čo je to vysokonapäťový striedač a slovenského výrazu ...pindy, ja len aby tvoja povesť puntičkára nebola poškvrnená. ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21366 od koleno
Odpoveď od koleno na tému Nočné videnie
Bajkal, mne úplne postačí, že si ty pochopil o čom je poľovníctvo.....:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21370 od nibowaka
Odpoveď od nibowaka na tému Nočné videnie
Baikal, suhlasim s tebou a sucasne ma prekvapuje ak si niekto mysli ,ze prehlad o revire mu zabezpeci novodoba technika. Ja si prave ze myslim , ze je to cas ktory v revire stravis.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21375 od zoran
Odpoveď od zoran na tému Nočné videnie
Na ten spôsob lovu ,teda posliedky na ráno Ti ho nedoporučujem.A to z toho dôvodu ,že by si bol veľmi ovešaný.Treba brať do úvahy ,že o chvíľu svitá a určite budeš mať so sebou aj pozorovací ďalekohľad ,zbraň ai.Ked¡si ho beriem ,tak na noc buď na posed ,alebo najmä na stoličku do hory.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21382 od belson
Odpoveď od belson na tému Nočné videnie
1. Vysokonapäťový striedač: Striedač je elektrický (elektronický) obvod, ktorý generuje z jednosmerného napätia (najčastejšie batéria) napätie striedavé. Ak je vyrábané striedavé napätie vysoké (rádove kilovolty), vtedy je to striedač vysokonapäťový. Z tvojej &quot;všetkoúcťovej&quot; otázky dedukujem, že možno si sa o elektroniku niekde obtrel a máš na mysli to, že po usmernení vysokého napätia je namieste to celé volať menič . V takom prípade len podotýkam, že bola reč o akustickom prejave a to, čo píska, je ešte pred usmernením a teda predsa len pri označení zdroja pískania ostaneme pri pomenovaní striedač .
<br/>
<br/>2. ...pindy: Vo všetkej neúcte k otázkam tohto typu si svoje nepoškvrnené puntičkárstvo pestujem a uplatňujem v odbornej sfére a podobné &quot;pindania&quot; prenechávam mudrlantom (keby som chcel byť agresívny, dodal by som &quot;papoidným&quot;, ale to ja radšej nie...), u ktorých konštrukcia otázky neznesie ani elementárne kritéria na syntax slovenskej vety.
<br/>
<br/>3. Nemáš za čo.
<br/>
<br/>4. Uniká mi zmysel tvojej reakcie. Chcel si povedať, že treba nechať šírené technické nepresnosti bez povšimnutia?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21384 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Nočné videnie
Belson, prispievaj prosim a zostan taky aky si, aj ked mozno trocha &quot;magor&quot;, ja ta zeriem .... on si len potreboval poskriabat vyrazku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21391 od papo
Odpoveď od papo na tému Nočné videnie
Ďakujem za obšírnu a poučnú odpoveď. Už viem o nočnom videní všetko. Ešte mi chýba, koľko úrovňový je ten pískajúci striedač, ale o tom snáď ani netreba, asi je to nepodstatná história. A zmysel? Porozmýšlaj nad tým, čo píšeš, keď ideš poučovať o slovenčine, aby si písal aj ty po slovensky. a invektívy si môžeš niekam strčiť, ak to posilní tvoje ego.
<br/>Niektoré tvoje príspevky som si prečítal so záujmom, ale ak sa tu ideš neodôvodnene odbavovať na prispievateľoch, ktorí v dobrej viere uverejnia hoci len citáciu, odpusti si to.
<br/> A keď ti to už nedá, píš po slovensky, puntičkár.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.079 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 833 návštevníkov a žiadni členovia on-line