Poľovnícka organizácia

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51499 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícka organizácia
palo 75, neviem, prečo mám dojem, že si chodil do školy v martine. ale to nie je podstatné. prv než začneš na niečo niekomu odpovedať na odbornú otázku o zákone, mal by si si ho najprv naštudovať. ale dík za názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51507 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Poľovnícka organizácia
papo,neviem v com som pochybil,ale ak vies rad si precitam,ako to ma byt s tou"liskou".;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51828 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícka organizácia
poprosím Vás, možno mám len zlý zrak, ale nevidím v zozname poľovníckych organizácií SPZ..... www.land.gov.sk/sk/index.php?navID=1&id=2093
<br/>
<br/> [/]ministerský zoznam .... je SPZ teda poľovníckou organizáciou podľa zákona? mám za to, že keď nie je v zozname, tak.....
<br/> alebo mi niečo uniklo? SPZ nebolo registrované na ministerstve vnútra?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51831 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Poľovnícka organizácia
Ja som teraz podľa zákona predkladal stanovy LU a hneď ma skešovali 16.5eur, že vraj je to zmena stanov.. Zákon piše že je povinnosť uviesť do 31. januára 2010 svoje stanovy do súladu so zákonom a predložiť jeden výtlačok takto upravených stanov príslušnému obvodnému lesnému úradu a nič nespomína o zmenách a schvalovaní stanov . Tak ako to vlastne je? Mal som ten poplatok zaplatit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51832 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
Neklame. tiez ju tam nevidim. Ale ked si pozries poslednu stranu straych Stanov SPZ, tak boli registrovane na MV 30.11.2007 . Taktiez sa v tychoto stanovach hovori ,ze SPZ je OZ podla 83/1990. A novy zakon hovori ze , OZ registrovane podla 83/1990 su PO. No teda asi stanovy boli registrovane. Ak registracia OZ je to iste, co registracia stanov, tak asi ano. Ja som si dal ICO SPZ do registr. obcianskych zdruzeni,ktory vedie MV a vyslo mi, ze tam nie je ziaden zaznam. Samozrejme ,ze nie aktualny ale uplny. V statistickom registri mi vyslo,ze je zdruzenie.Ale vies,co ma zaujima? Mozno budes vediet. Ak stanovy SPK budu take ako navrh, aka bude pravna forma SPZ. Bude co? Organizacnou zlozkou SPK? Potom asi nebude PO. Lebo pravna forma moze byt len jedna (pod tym istym ICOm). Predsa nemoze byt nejaka prav.osoba napriklad sro aj as zaroven. Tak ak zakon hovori,ze moze byt PO jej pravnu formu zmenia Stanovy SPK? A ak novy zakon hovori, ze subjektom zmluvy o uzivani PO moze byt len taka PO (ja tym chapem,ze ma pravnu formu pol.organizacia a nie org.zlozka inej organizacie), ktora splna podmienky §32 noveho zakona, tak kto vlastne bude moct byt tento uzivatel. Len SPK?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51834 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícka organizácia
podľa všetkého došlo k pochybeniu pri zostavovaní zoznamu poľovníckych organizácií, a dôjde k náprave.
<br/> v tejto súvislosti verím, že LÚ Bratislava registráciu SPZ vráti, nakoľko sú tam nielen podľa mňa nezmysly.
<br/>
<br/>
<br/>skúsim najprv toto:
<br/>§ 37 zákona
<br/>Zmena stanov
<br/>(1)Zmenu stanov oznámi poľovnícka organizácia písomne obvodnému lesnému úradu do 15 dní od jej schválenia príslušným orgánom poľovníckej organizácie a pripojí vo dvoch vyhotoveniach text zmeny.
<br/>(2)Ak zmena stanov nie je v súlade s § 32 a 33 alebo ak sú uvedené údaje neúplné alebo nepresné alebo ak by obsah zmeny stanov zakladal dôvody na odmietnutie registrácie podľa § 35 ods. 1 obvodný lesný úrad bezodkladne vyzve poľovnícku organizáciu na odstránenie nedostatkov. Poľovnícka organizácia je povinná tieto nedostatky odstrániť do 60 dní odo dňa doručenia upozornenia a v lehote ďalších 10 dní o tom upovedomí obvodný lesný úrad. Ak tak neurobí, obvodný lesný úrad poľovnícku organizáciu rozpustí.
<br/>(3)Ak nie je dôvod na postup podľa odseku 2, zašle obvodný lesný úrad poľovníckej organizácii do 10 dní od doručenia oznámenia podľa odseku 1 jedno vyhotovenie zmeny stanov, na ktorom vyznačí, že zmenu berie na vedomie.
<br/>
<br/>a teraz toto:
<br/>
<br/>§ 33 zákona
<br/>Vznik poľovníckej organizácie
<br/>.........
<br/>f)orgány poľovníckej organizácie, ich kompetencie, spôsob ich vytvorenia, určenie orgánov a funkcionárov oprávnených konať v mene organizácie,
<br/>g)spôsob registrácie členov a organizačných zložiek,
<br/>h)ustanovenia o organizačných jednotkách, ak sú vytvorené a ak konajú vo svojom mene
<br/>a následne stanovy SPZ:
<br/>§ 1
<br/>Názov a poslanie
<br/>1.Slovenský poľovnícky zväz (ďalej len „SPZ“) je podľa § 80 ods. 9 zákona č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon“) poľovníckou organizáciou podľa § 32 zákona.
<br/>SPZ sa ako člen Slovenskej poľovníckej komory (ďalej len „SPK) podľa § 43 ods. 1 zákona podieľa na chove zveri, starostlivosti o zver a jej životné prostredie vrátane jej lovu.
<br/>2.SPZ chráni a presadzuje oprávnené záujmy svojich členov pri výkone práva poľovníctva, ochrane prírody a životného prostredia, ako aj pri ostatných činnostiach súvisiacich s poľovníctvom.
<br/>3.SPZ, jeho organizačné jednotky a členovia pôsobia na zachovanie, zveľaďovanie, ochranu a optimálne využívanie genofondu zveri a ostatnej fauny ako prírodného bohatstva Slovenskej republiky. Dbá o zachovávanie tradícií a kultúrnych hodnôt poľovníctva ako súčasti kultúrneho dedičstva našich predkov a o zachovávanie poľovníckej etiky.
<br/>4.SPZ činnosť vyvíja a uskutočňuje prostredníctvom svojich organizačných jednotiek a ich orgánov, ako aj prostredníctvom svojich členov.
<br/>5.SPZ a jeho organizačné jednotky majú vlastnú právnu subjektivitu a konajú vo svojom mene.
<br/>
<br/>
<br/>§ 11
<br/>Poľovnícke združenia
<br/>1.Základnou organizačnou jednotkou SPZ s právnou subjektivitou je PZ SPZ...
<br/>
<br/>a z tohoto mi vychádza, že PZ SPZ konajú vo svojom mene!
<br/>
<br/>hotový guľáš, z ktorého snáď vyplýva, že PZ SPZ registruje ústredie SPZ na LÚ v Bratislave. no keď sa PZ rozhodne, že nebude v SPZ, tak jednoducho dá zaregistrovať zmenu stanov a pokračuje ďalej bez ďalších dopadov, ako napr. znovupodpisovanie zmlúv. navyše by mohla v zmysle stanov
<br/>
<br/>
<br/>texedo: síce tento akt nerobíš z vlastnej vôle, platiť podľa všetkého musíš. zákon o poľovníctve však ani na takéto niečo nepamätal, žeby poplatok bol odpustený. ale aspoň poznáme cenu zmeny registrácie ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51835 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícka organizácia
doplnok... nedopísal som myšlienku:-o
<br/>teda nad posledným odstavcom:
<br/> navyše by mohla v zmysle stanov úspešne vymáhať podiel na majetku :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51836 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Poľovnícka organizácia
Celkom slušný guláš sa varí za predsedovania súčasného predsedu :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51837 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
No te je pravda,ze PZ maju vlastnu pravnu subjektivitu a aj ju mali zo Stanov SPZ (ale to uz vyriesil davno zakon 83/1990) a riesi to aj novy zakon. Ja skor vidim problem v tom, ze sa nevysporiadal s pravnou formou PZ. Tak ako som povedal, nemozeme byt zaroven aj organizacia a zaroven aj organizacna zlozka. Zakon skutocne neriesi postavenie organizacnyzch zloziek z viacerych hladisk a hlavne urcuje,ze subjektom zmluvy o uzivani pol.reviru je organizacia a nie jej organozacna zlozka. A podla zakona nie je mozne postupit toto uzivanie inemu subjektu. Co to znamena? Ze ak subjektom zmluvy bude SPZ nemoze v zmysle zakona &quot;preniest&quot; tuto zmluvu na PZ, lebo je jej organizacnou zlozkou. Takze to nemoze urobit z dvoch dovodou. Po prve preto, lebo nie je mozne postupit tuto zmluvu pre iny subjekt a po druhe preto, lebo organizacna zlozka organizacie nie je organizacia v zmysle zakona a subjektom zmluvy moze byt len organizacia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51839 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícka organizácia
ešte dovetok....SPK nie je poľovníckou organizáciou!
<br/>
<br/>...SPZ už je doplnený v ministerskom zozname poľovníckych organizácií.....
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>ku ...Predsa nemoze byt nejaka prav.osoba napriklad sro aj as zaroven. ... si to ešte overím, ale podľa môjho názoru príslušnosť k SPZ je len vecou stanov PZ. teda ak sa tej príslušnosti niekto rozhodnutím ČS vzdá, a stanovy schváli bez príslušnosti k SPZ, neprerušuje právnu kontinuitu tým, že si to nechá na LÚ preregistrovať.
<br/> inak tá konštrukcia cez organizačnú zložku je naozaj divná kaskadérčina. myslím, že celé sa to vyjasní vo februári/?/, keď bude nový zoznam PO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51840 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Poľovnícka organizácia
V zozname polovníckych organizácií uverejnených prof. Ing. Július Novotným, CSc., v.r.
<br/>generálnym riaditeľom (neviem čoho) v mene Ministerstva pôdohospodárstva na WEB-stránke &quot;polovacka.com&quot;, je v zozname polovníckych organizácií uvedený nie len SPZ, ale aj jeho organizačné zložky ako MO SPZ BA, Okresná organizácia SPZ v Senci a aj ďalšie okresné organizačné zložky SPZ ako samostatné poľovnícke organizácie.
<br/>Poľovné združenia už nie sú uvedené. Takže asi ani MH SR nemá jasno, čo je organizačná zložka a čo registrovaná PO. Ale PZ združené v SPZ asi fakt nie sú PO podľa zákona. A ak aj majú vlastnú právnu subjektivitu, to iba asi na majetok, financie atď, ale nie ako registrované PO v zmysle zákona a naozaj si asi nebudú môcť prenajať poľovný revír.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51842 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
Mas pravdu, je to samosprávna organizácia zriadená na základe § 41 zákona.Aspon tak sa sama definuje v navrhu Stanov SPK. Podla Stanov SPZ, clenstvo zanika podla §8 a ak to ma byt rozhodnutim CS, tak asi jedine vystupenim a zasleme dopruceny list na OKo... A potom si da zaregistrovat Stanovy na OLU a je to. Takze je to vecou Stanov PZ a vecou rozhodnutia CS PZ. Potial suhlasim s tebou. Ale Stanovy SPK nam (PZ) aku pravnu formu urcili? No organizacnu zlozku. A co zakon hovri? Ze uzivanie reviru je mozne postupit len organizacii podla §32, cize inej pravnej forme ako budeme mat my,PZtky. Kedze je urcite rozdiel v tychto 2 formach, moze nam &quot;statisticky register&quot; urcit len jednu.... no a sme tam,kde sme nechceli. Z blata do kaluze. Ak SPZ ma prav. formu zdruzenia a PZ su jeho org.zlozky (nie samostane zdruzenia), tak sa mi zda,ze v SPK budeme to iste i keby sme urobili ten krok, vystupenie z SPZ. Chvilocku by sme boli PO v zmysle zakona,ale &quot;priclenenim&quot; do struktury SPK uz budeme len tou organizanou zlozkou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51845 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Poľovnícka organizácia
Dá sa niekde vidieť zoznam organizačných zložiek - poľovných združení registrovaných v SPZ ? MP SR už zverejnilo zoznam poľovníckych organizácií, ktoré vedia na čom sú. Myslíte si, že SPZ je schopné vyhotoviť takýto zoznam ? Zoznam poľovníckych združení, ktoré sú ich členmi a ktoré sa teda nemusia registrovať ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51846 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
len pre istotu: www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=0056. tieto pravne formy pozna zakon o statistike

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51847 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícka organizácia
miloško, SPK nie je poľovníckou organizáciou a to dáva potom celému iný zmysel.
<br/>
<br/>a následne:
<br/>
<br/>§1 návrhu stanov: ...... 1.Slovenská poľovnícka komora (ďalej len „SPK“) je jednotná samosprávna organizácia zriadená na základe § 41 zákona č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon“).
<br/>
<br/>citujem zákon:
<br/>§41: ...Základnou organizačnou jednotkou komory sú právnické osoby a fyzické osoby....
<br/>teda nie zložkou!
<br/> a mám za to, že tým, že sa vyčleníš spod SPZ sa ti IČO nemení..... prečo by sa malo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51849 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
§ 16
<br/>Obvodná poľovnícka komora
<br/>1.OPK je organizačnou zložkou SPK. OPK pôsobí spravidla v územnom obvode obvodného lesného úradu a združuje základné organizačné zložky SPK, ktorými sú užívatelia poľovných revírov v obvode jej pôsobnost.... a jeto stale dookola

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51850 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
Ved prave aj to. Zakladna organizacna jednotka a zlozka je myslim to iste. Vychadzam z analogie, ak nemoze byt PZ v ramci struktur SPZ automaticky pokladana za PO v zmysle noveho zakona, lebo je len org. jednotkou tej organizacie , ktora moze byt , tak sa pytam, ci mozeme byt PO ak budeme tou jednotkou v ramci komory.Mas dobre postrehy,ale ja sa len pytam... len stale mi to nie jasne. Ak PZ , ktore bolo zalozene ako OZ podla 83/1990 ale vstupilo do SPZ, tak sa stalo org.jednotkou a stratilo pravnu formu OZ. Ak PO v zmysle noveho zakona bude clenom komory, tiez strati pravnu formu PO, lebo stanovy komory hororia,ze bude jej zlozkou (jednotkou). A tu vidim stale ten problem. Stratime nasu pravnu formu alebo nie? Alebo sa zle aplikoval zakon v minulosti o OZ. Ak vzniklo PZ ako OZ podla zakona,mozu menit jeho pravnu formu Stanovy SPZ ? Ak ano , tak asi aj stanovy komory mozu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51851 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
papo,nehovoril som,ze sa meni ICO vystupenim z SPZ. ICO je ako rodne cislo,nemenne pocas celeho zivota fungovania organizacie. Ja som hovoril o zmene pravnej formy vystupenim z SPZ a to je poriadny rozdiel. Ked sa meni vstupom , tak sa asi meni aj vystupenim. Ale to len uvazujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51852 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Poľovnícka organizácia
Ak PZ vystúpi zo SPZ, tak podľa mňa sa IČO mení, lebo bolo priradené ako organizačnej zložke SPZ. Ak bude PZ registrované ako PO - člen SPK, zasa dostane iné IČO. Lebo aj SPK bude mať určite nejaké svoje IČO či čo. A potom asi zasa dostane IČO odvodené z IČA SPK. Dúfam, že ak bude fungovať komora, zriadi si svoju stránku a rubriku, kde bude priamo odpovedať na takéto otázky a nie ako SPZ, ktoré nepomáha a neradí svojím členom čo a ako.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51853 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
Jomarko, ICO sa vstupom do struktur SPZ podla mna nemeni. Vies kolko PZ ma len 8miestne cislo bez 3miestneho identifikatora ? Velmi vela. Vsetky davno zalozene. Ja take poznam. Daj si napr. statistickeho registra org. 31871640. Budes vidiet , ze je to org, jednotka zdruzenia a ze ma 8miestne ICO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.074 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 232 návštevníkov a žiadni členovia on-line