Poľovnícka organizácia

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51897 od feko31
Odpoveď od feko31 na tému Poľovnícka organizácia
Tak či onak, mali by sme počkať na výsledky ustanovujúceho snemu Slov.poľovníckej komory, ktorý zasadá zajtra, 23.1.2010 v Nitre. Potom uvidíme, či niektorí delegáti, zúčastnení na tomto sneme "otvoria hubu" a vyjadria aspoň snahu riešiť mnohé problémy, ktoré v poľovníctve na Slovensku sú. Bolo by ale skutočne načase venovať tvorbe zákonov, vykonávacích vyhlášok, stanov SPZ a SPK oveľa väčšiu pozornosť. To by ale museli byť na ministerstve, na ústredí SPZ a na RgO a OKO SPZ takí ľudia, ktorí majú snahu riešiť to a vedia, čo je právo. Doteraz tomu nič nenasvedčuje a myslím si, že diskutujúci na tomto fóre vedia toho oveľa viac a tiež by dokázali toho oveľa viac, ako doterajší ministri, pracovníci ministerstiev, či funkcionári SPZ!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51898 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
Treba hlavne vyriest pravnu formu PZ ako OJ SPZ a je po probleme. Hlavne ju dat do suladu so zakonom. Spominas Stanovy SPZ. Moj nazor je,ze zakon sa da aplikovat,nech je akykolvek,ale galibu robia Stanovy SPZ v tej forme v akej su. Tie nam urcili ten statut, ktory novy zakon nepozna. Bud treba zmenit Stanovy SPZ alebo byt uplne mimo SPZ. Treba sa rozhodnut. Myslim,ze schodnejsia je druha varianta, lebo vznikom komory a prijatim noveho zakona, SPZ stratilo akykolvek zmysel a opodstatnenie.Len nam PZtkam komplikuje zivot. Ani nie nejakymi tlacivami,vykazmi...ale pravnym postavenim, jednoducho z nas neurobili PO v zmysle zakona!!! Tak to musime urobit sami!!! A preco cakat na vysledky zo zajtra z komory? Zakon je zakon. A ten plati aj pre komoru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51899 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícka organizácia
no nevidím to tak ružovo... ak bude zajtra napr. volená kynologická rada, aj s automatickým členom prezídia komory, tak to bude zaujímavá situácia, dopad ktorej si mnohí neuvedomujú. a tých bodov z návrhu stanov a DP je viac. myslím ale, že to najhlavnejšie, to jest totálne ovládnutie komory tými, ktorí nás doviedli až sem, bude zrejme naplnené.... a potom to začne, potom sa to ukáže v plnej nahote. najveselšie je, že tam bude kopa ľudí, ktorí sa podieľali na novom najlepšom zákone, na na stanovách SPZ, na nezákonnom postupe pri kopoviaroch, atď....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51900 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
V SPZ a aj na OLU (tam kde patri nase PZ) tvrdia,ze aj ked sme OJ SPZ tak mozeme byt subjektom zluvy o uzivani reviru, lebo my sme subjektom PO s nazvom SPZ. Teraz si predstavte,ze niekto zalozi PO mimo struktur SPZ v zmysle §32 noveho zakona. Povedzme,nech sa vola takato PO "Svatopluk". A podla zakona Svatopluk moze vytvarat OJ. Nech sa tato OJ bude volat Mojmir. Bude Mojmir PO alebo nie? Bude moct Mojmir uzavriet zmluvu s vlastnikmi o uzivani reviru??? No asi nie podla zakona,lebo nema zakonom predpisanu formu. A teraz si dosadte za Svatopluk SPZ a za Mojmir PZ. Co vam vyslo? V logike sa to vola zakon hyptetickeho sylogizmu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51901 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
Suhlasim!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51902 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícka organizácia
a aby som nezabudol, je to aj môj prípad /o tom ešte snáď popíšem/, ale aj vo vedľajšej téme Slovenský poľovnícky zväz, vložený 15. Januára, 17:26 o chlapcoch z Trenčína, no je toho viac.... ústredie SPZ,, jeho orgány neplnia svoje funkcie, nekonajú v zmysle stanov, dokonca rozhodujú vo veciach, na ktoré nemajú kompetenciu... majú proste svoj život... niekto by mohol povedať, že majú viac starostí o seba, ako o tých, z koho peňazí žijú... ja si to však vyhlásiť nedovolím;)
<br/>
<br/>snemu prajem úspešný priebeh a verím, že zvíťazí zdravý rozum!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51907 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
Pre tych,ktori sa zamyslaju nad tym, ze opustite strukturu SPZ, nezbudnite si dat do vlastnych stanov tuto moznost. Vase vlastne stanovy vam upravuju vsetku cinnost, ktoru vykonavate. Ked vam Stanovy SPZ toto dovoluju, to neznamena,ze tak mozete urobit automaticky,ale len ak to mate vo vlastnych. Ja som to do nasich dal:
<br/>
<br/>CS rozhoduje:
<br/>a)...
<br/> .
<br/> .
<br/>
<br/>o)O vystúpení zo štruktúr tých PO, ktorých je PZ členom
<br/>
<br/>Prečo nie rovno zo struktur SPZ? Lebo PZ moze byt aj v inych strukturach inych PO (aj ked nie teraz,tak casom),nie len v SPZ a nebudeme menit stanovy osobitne pre kazdy pripad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51936 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Poľovnícka organizácia
Ešte k tým IČO - z metodiky SŠÚ.
<br/>
<br/> Identifikačné číslo a jeho prideľovanie
<br/>
<br/>(1)Identifikačné číslo sa používa na jednoznačnú identifikáciu právnickej osoby a podnikateľa. Má evidenčný význam. Spôsob jeho tvorby určuje úrad.
<br/>(2)Identifikačné číslo je jedinečné 8 miestne neutrálne (nevypovedajúce) číslo. Prvých 7 číslic je poradovým číslom, posledná ôsma číslica má charakter kontrolného kľúča. Je nemenné počas celej doby právnej existencie právnickej osoby a podnikateľa.
<br/>(3)Identifikačné číslo sa prideľuje každej právnickej osobe a každému podnikateľovi. Pridelené identifikačné číslo sa nesmie prideliť inej právnickej osobe alebo inému podnikateľovi, a to ani v prípade zániku právnickej osoby alebo podnikateľa, ktorému bolo pridelené.
<br/>(4)Každej právnickej osobe a každému podnikateľovi sa prideľuje len jedno identifikačné číslo..
<br/>(5)Identifikačné číslo odštepného závodu alebo inej vnútornej organizačnej jednotky s rovnakým právnym postavením vytvorí úrad z identifikačného čísla právnickej osoby, ktorej je odštepný závod alebo vnútorná organizačná jednotka súčasťou a z poradového čísla.
<br/>(6)Identifikačné číslo prideľuje:
<br/>a)právnickým osobám zapísaným do obchodného registra - súd,
<br/>b)neinvestičným fondom, záujmovým združeniam právnických osôb a neziskovým organizáciám poskytujúcim verejnoprospešné služby - obvodný úrad,
<br/>
<br/>To znamená, že SPK dostane nové IČO a jeho organizačné zložky teda SPZ a aj PZ by mali mať IČO také isté ako SPK + poradové číslo. Lebo sa zmenila právna forma. SPZ a ani PZ už nie sú organizácie podľa zákona o združovaní občanov, ale podľa zákona o poľovníctve. Myslím si, že na štatistickom úrade aj na obvodných úradoch budú mať dosť práce. Asi tam ako záujmovému združeniu budú prideľovať čísla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52018 od polovnikbj
Odpoveď od polovnikbj na tému Poľovnícka organizácia
&quot;Po diskusii nasledovala v rokovaní hodinová (obedňajšia) prestávka . Počas prestávky sa prítomní zhromaždili pred budovou a bola vyhotovená historická fotka zo založenia jednotnej poľovníckej organizácie Slovenska.)&quot;
<br/>
<br/>
<br/>Tento text je uverejnený na úvodnej strane pod historickou fotografiou. Doteraz som chápal SPK a Poľovnícku organizáciu ako dve rozdielne inštitúcie, pričom členom komory je povinne každa poľovnícka organizácia(tak to definuje aj zákon 274/2009). Ak ale platí, že SPK je jednotnou poľovníckou organizáciou, nechápem načo sú ďalšie poľovnícke organizácie vrátane SPZ a aké bude ich právne postavenie. Zdá sa mi, ze podľa horeuvedeného ani nesmú vznikať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52023 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícka organizácia
toto označenie prosím cháp ako zjednodušené pomenovanie organizácie-komory, ktorá združuje poľovníkov. komora nie je poľovníckou organizáciou v zmysle zákona o poľovníctve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52775 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Poľovnícka organizácia
Takže, ak PZ má nejaké iné IČO ako centrála, je samostatnou organizáciou? Ak áno, potom mala si dať do súladu stanovy so zákonom a ak tak neurobila ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52778 od pacholik
Odpoveď od pacholik na tému Poľovnícka organizácia
Máte niekto informácie aký plán chovu a lovu má PZ Čachtice a aké druhové zastúpenie zveri majú. Koľko členov a akú výmeru PR, koľko poľa, koľko lesa, vodných plôch, trávnych porastov? Vlastne, čo viete o tomto PZ? Pomohli by mi tieto informácie k Diplomovke o Malých Karpatoch do ktorých patrí aj toto spoločenstvo. Za informáciu srdečne ďakujem, všetkým ochotným pomôcť iným.
<br/>L. Pacholík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52783 od wachtel
Odpoveď od wachtel na tému Poľovnícka organizácia
prečo za nimy nezajdeš sám

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52801 od kamila
Odpoveď od kamila na tému Poľovnícka organizácia
zajdi za predsedom PZ alebo polovným hospodárom určite ti pomožu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52809 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Poľovnícka organizácia
Podľa predpisov ŠÚ by mali mať všetky PO číslo vytvorené z identifikačného čísla právnickej osoby, ktorej sú organizačnými jednotkami.
<br/>Podľa zákona o poľovníctve sa PZ ktoré boli registrované ako OZ, stali autmaticky PO.
<br/>Ale, podľa § 32 by mali ešte spåňať ďalšie náležitosti, ktoré automaticky nie sú naplnené. (Napr. registrácia v centrálnom registri MP).
<br/>V praxi sa môže stať to, že PZ uzatvorí zmluvu o prenájme s vlastníkmi pozemkov, ale iná PO, ktorá má tiež záujem o revír, toto napadne na súde, že to PZ nie je PO podľa zákona. Takže toto potom rozhodne iba súd. Výsledok si netrúfam odhadnúť, lebo u nás sa presne také isté právne prípady končili úplne opačnými rozhodnutiamim súdu. Každý sudca rozhoduje podľa svojho vedomia a svedomia............
<br/> A to ešte nehovorím o § 41 zákona o poľovníctve, podľa ktorého poľovnícke organizácie vlastne de jure nie sú základné organozačné jednotky SPK, lebo citujem ......
<br/>Komora sa člení na obvodné komory, ktoré pôsobia
<br/>spravidla v územnom obvode obvodného lesného
<br/>úradu a ktoré združujú poľovnícke organizácie, základné
<br/>organizačné jednotky komory a držiteľov platných
<br/>poľovných lístkov.....Základnou organizačnou jednotkou
<br/>komory sú právnické osoby a fyzické osoby, ktoré
<br/>v súlade s týmto zákonom vykonávajú právo poľovníctva
<br/>v poľovných revíroch, ako aj právnické osoby, ktoré
<br/>majú v predmete činnosti výkon práva poľovníctva,
<br/>chovu zveri, starostlivosti o zver a jej životné prostredie.
<br/>Teda združujú poľovnícke organizácie (čiarka) základné organizačné jednotky a držiteľov. Teda združujú tri subjedkty....... nerozumiem ako to tvorcovia zákona mysleli
<br/>keby tam bola pomlčka, tomu by sa dalo rozumieť, že je to to isté. Ale takto je to aspoň pre mňa nezrozumiteľné.
<br/>Asi sa väčšina záujemcov o poľovníctve bude viac stretávať na súde ako v lese.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52988 od mackoalex
Odpoveď od mackoalex na tému Poľovnícka organizácia
:-o:(;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53098 od pacholik
Odpoveď od pacholik na tému Poľovnícka organizácia
kamila, prosím ťa a nevieš čírou náhodou zohnať niekde tel. číslo na Poľ. Hos. a Predsedu. Bol by som ti nie zaviazaný, ale zauzlený. Dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53552 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Poľovnícka organizácia
Chcem sa vás spýtať, či výbor PZ má právo udeliť členovi kárný trest za diskusný príspevok na VS, ktorým pripomenul členom výboru skutočnosť, že čestný členovia PZ nemajú právo voliť byť volený a ani inak sa aktívne podieľať na voľbách.
<br/>Bol mi totiž udelený kárny trest. POKARHANIE PRED VÝBOROM a to takým spôsobom, že som na výbor nebol prizvaný čím mi bolo odopreté právo k obvineniu sa vyjadriť. Listom mi bolo iba oznámené, že mi bol takýto trest udelený.
<br/>Má výbor právo na takéto jednania? Je takéto rozhodnutie výboru právoplatné?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53554 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Poľovnícka organizácia
Skús na najbližšej členskej schôdzi vašeho PZ požiadať výbor o výklad pasívneho a aktívneho volebného práva v zmysle vašich stanov. Zvyčajne majú volebné právo iba riadni členovia, ak nie je uvedené inak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53575 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Poľovnícka organizácia
To co ti radi dko urobit mozes, k tomu si najma poriadne nastuduj stanovy PZ, ale ja by som sa hlavne pisomne na adresu PZ odvolal voci udelenemu karnemu a to co najrychlejsie, ak sa to da stihnut v lehote do 15 dni od dorucenia karneho. Aspon bude sranda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 554 návštevníkov a žiadni členovia on-line