Poľovnícka organizácia

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51854 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
prehliadol som. Ide o vystupenie. Hmmm...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51855 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícka organizácia
ak spomínaš zákon, myslíš že celé toto dianie je v súlade so zákonom o združovaní občanov? ja mám za to, že nie....
<br/> ak sa nemení IČO, tak sa nemení právna subjektivita v žiadnom ohľade.
<br/>
<br/>a §32 chápem tak, že napr. PZ je dobrovoľnou organizačnou zložkou SPZ, ktorá má plnú právnu subjektivitu. a malo by byť riadne zaregistrované ako PO.
<br/>
<br/>ak to tak nebude, tak potom mi vysvetli toto:
<br/>
<br/>
<br/>§ 13 zákona
<br/>Zmluva o užívaní poľovného revíru
<br/>(1)Užívanie poľovného revíru možno postúpiť písomnou zmluvou o užívaní poľovného revíru (ďalej len „zmluva“)
<br/>a)fyzickej osobe, ak vlastní viac ako 50 % výmery poľovných pozemkov začlenených do poľovného revíru,
<br/>b)poľovníckej organizácii podľa § 32,
<br/>
<br/>
<br/>to bude za teba uzatvárať zmluvy - ústredie SPZ? to snáď nie!!!!! ale podľa §32 áno!!!!!
<br/>zacitujem:
<br/>§32 (2)Poľovnícka organizácia môže mať svoje organizačné zložky.
<br/>
<br/>a žiadne stanovy nejakej ,,poľovníckej organizácie,,/SPZ/ nie sú nad zákon! a basta.
<br/>ak som v minulosti tvrdil, že najlepší poľovnícky zákon je zmetok, produkt zameraný na určitú skupinu ľudí a navyše nevykonateľný, asi som mal pravdu.... možno.... určite
<br/>
<br/>alebo dajte niekto iný výklad, možno zmením názor :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51856 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
Suhlasim,je to zmatok.Cely zakon. Ja som sa uz na to,kto vlastne bude uzatvarat zmluvy a ci to bude SPZ na tychto strankach uz raz pytal. Aj som sa pytal dalej. Ak ano, tak bude moct preniest tuto zmluvu na org.jednotku,teda PZ. Podla zakona nie!
<br/>
<br/>Este k pravnej subjektite. Aby sme mali jasno, subjektivita je iny pojem a pravna forma uplne iny. Subjektivita je to,ze mozeme byt nositelom prav a povinnosti atd..... forma je OZ, org.zlozka (jednotka) OZ,sro, as..... Forma je ten vonkajsok,aby sme vedeli s kym mame do cinenia a subjektivita , to je to vnutro,ze mozem s nim ist do takeho alebo onakeho vztahu a on bude potom aj tym nositelom prav a povinnosti,napr.vyplyvajucich zo zmluv ak mu to ta forma umoznuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51857 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
A pytal som sa na to aj na ustredi SPZ na legislativnom odbore. Nebudem komentovat spolocensku uroven, prejav toho pana na telefone. Snad len to,ze asi vysiel z mastale.A to bola mastal este asi zo sterdoveku.(nech mi odpusti nejaky feudal,ak sa ho to dotklo). No a ta odborna uroven bola asi z praveku. nech mi odpustia zase vsetci praludia,ak sa ich to dotklo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51858 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
A ci su stanovy nad zakon? K tomu som v inej teme nieco napisal,myslim 11.1.2010. Len pre ozivenie. Svojho casu som sa vo svojom dotaze na ustredi SPZ odvolal na zakon (vtedy na z.83/1990) , dostal som odpoved,ze Stanovy su urcujuce pre upravu spolkoveho zivota,pokial sa nepriecia zakonu.A Stanovy SPZ predsa boli schvalene na MV ,takze sa nemohli priecit zakonu...Samozrejme, ze mi to &quot;moc nevonalo&quot; , lebo ja som chcel v ramci PZ, ktory uz je org.jednotkou SPZ, vytvorit dalsiu org.jed. S odstupom casu a po konzultaciach na roznych &quot;obcianskych&quot; forach (kde som nedostal jednoznacnu odpoved) , som dospel k nazoru, ze v ramci Stanov SPZ, to nie je mozne. Obdobu mozme najst i v organoch PZ. Novy zakon nam nedava ziadne obmedzenia v tvorbe organov ani v ich nazvoch atd. Ale Stanovy SPZ poznaju len tri. Aj na toto som sa pytal i v PP na tejto stranke s rovnakou odpovedou.Stanovy su zavazne a hotovo.Su tam tri organy, tak ziadne ine! Ja osobne si myslim,ze kto prijme dobrovolne zavazok, i ked obmedzujuci, tak ho musi dodrzat. Ak OJ SPZ prijme zavaznost Stanov SPZ, tak vie,co ju caka. Vychodisko je, ze vystupi z SPZ a je po probleme. Ved takych PO nie je malo a funguju a myslim, ze je to ovela jednoduchsie aspon z hladiska aplikacie tej casti noveho zakona,tykajuceho sa PO.Takze Zuzana, riadime sa zakonom, sme OJ SPZ, SPZ sa tiez riadi zakon, jej spolkovu autonomiu riesia je stanovy,tiez v sulade so zakonom (aj novym), stanovy nie su interny predpis (na ten nepotrebujem razitko z MV), ale zakonom stanovena podmienka pre upravu &quot;zivota&quot; PO(akoby licencia,zivnostensky list....) a nesmu byt v rozpore so zakonom. Tak aky tu je rozpor zo zakonom, ked SPZ vo svojich stanovach vytvorilo taku org.strukturu aku vytvorilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51859 od wachtel
Odpoveď od wachtel na tému Poľovnícka organizácia
Ak PZ vzniklo v súlade so stanovami SPZ § 11 Stanov SPZ musí aj zaniknúť v súlade so stanovami. Inak povedané stanovy nepoznajú inštitút ani vystúpenia ani odčlenenia. Z toho vyplyvajúc ak PZ sa rozhodne, že nechce už byť organizačnou jednotkou SPZ, musí najprv v súlade so stanovami zaniknúť napr. § 23 ods. 1, písm. a) Stanov SPZ a potom sa môže v súlade so zákonom o poľovníctve vytvoriť nová Poľovnícka organizácia podľa § 32 zákona. IČO v tomto prípade by sa podľa môjho názoru malo meniť lebo už to bude iný subjekt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51863 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícka organizácia
stanovy upravujú tvoj dobrovoľný vstup do spz. a čo chceš upraviť na odchode z SPZ ako jej organizačnej jednotky? je to v stanovách upravené, a to majetkovými vzťahmi....
<br/>inštitútom vystúpenia je členská schôdza - jej rozhodnutie. a dosť. čo chceš ešte na tom komplikovať? a ak jednotliví členovia chcú zostať členmi SPz, môžu, ak nie, vystúpia ...
<br/>
<br/> a prečo by mali zaniknúť? vysvetlíš mi? už nechcú revír? nezanikajú, len odchádzajú, a nemenia ani názov, ani ičo.... len v stanovách nespomínajú spz. a svoje stanovisko štandartne oznámia zápisom z ČS na oko, rgo spz. čo je na tom zložité, alebo nedfinovateľné, alebo čo ti chýba v stanovách?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51866 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
Stanovy SPZ:
<br/>§ 5
<br/>Členstvo
<br/>1.Členom SPZ môžu byť:
<br/>b)právnické osoby so sídlom na území Slovenskej republiky,
<br/>.
<br/>.
<br/>.
<br/>3.Poľovnícke združenia prijíma a začleňuje do organizačnej štruktúry SPZ predstavenstvo OkO alebo RgO SPZ. Záujmové kluby a iné právnické osoby so sídlom na území SR prijíma a začleňuje do organizačnej štruktúry SPZ prezídium SPZ.
<br/>
<br/>Napr. ak nejaka pol.spolocnost zalozena ako OZ je právnická osoba a chce vstúpiť tak asi je to možné. Ja som to tak pohopil.
<br/>
<br/> § 8
<br/>Zánik členstva
<br/>Členstvo v SPZ zaniká:
<br/>a)vystúpením, oznámeným doporučeným listom predstavenstvu OkO alebo RgO SPZ, v ktorej sú evidovaní,
<br/>
<br/>To asi znamená, ze moze vystupit aj pravnicka osoba,ked mohla vstupit.
<br/>
<br/>§ 9
<br/>Zásady organizácie
<br/>1.SPZ je budovaný na humanitných a demokratických zásadách..
<br/>
<br/>Ak by si nemohol vstupit ani vystupit,bolo by to v rozpore s tymito principmi. Ta formulacia sa zda ako fraska,ale je pomerne silna. ...nikomu nemoze byt na ujmu,ked sa zdruzuje a ani nezdruzuje. A ak by som nemohol vystupit, tak by mi to bolo na ujmu. A este si to premietni do praxe. Ak PZ nemoze vystupit a muselo by najskor zaniknut a este by nahodou bolo aj subjektom zmluvy o uzivani reviru,tak pride on a to by uz urcite bolo na ujmu... no tak taky vazalsky vztah nie je asi v sulade s §9.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51867 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícka organizácia
noooooo:D
<br/>niečo na rozveselenie:
<br/>
<br/>§ 11 stanov spz
<br/>Poľovnícke združenia
<br/>1.Základnou organizačnou jednotkou SPZ s právnou subjektivitou je PZ SPZ.
<br/>2.PZ sa zakladá na ustanovujúcej členskej schôdzi, ktorú zvolá predstavenstvo OkO alebo RgO SPZ na základe žiadosti minimálne 3 členov SPZ, ktorí sú držiteľmi platných poľovných lístkov, do 30 dní od dňa doručenia žiadosti.
<br/>
<br/>
<br/>nie je to rozmenený §5 ods. 3?
<br/>podľa tohoto mi vychádza, že keď už vzniknutá poľ. organizácia chce byť v spz, tak sa musí volať PZ SPZ xy. ak to nie je tak nazvané, je to mimo stanov..... alebo zákon je mimo zákon? ja už fakt neviem... stanovy to ináč nepoznajú
<br/>mám dojem, že tu niekto vytvára podmienky na to, aby ktosi prišiel o revír vďaka naplneniu stanov, alebo sa mýlim?
<br/>
<br/>ktosi kedysi povedal, že spz je poslednou baštou národného frontu. vtedy ma naštval, lebo som bol hrdý na členstvo v spz.
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>v nalepšej viere si dovolím dať jednu radu:
<br/>[r]pekne krásne sa všetky PZ v SPZ zaregistrujte sami, lebo zákon pozná len poľovnícke organizácie, čo si môžu prenajať revír, nie nejaké pz spz... oganizačné jednotky! [/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51871 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
Trafil si sa presne!!!! Proletari vsetkych krajin spojte a sa!!! A polovnici Slovenska zobudte sa!!!! Ak chcete dodrziavat zakon a nadalej polovat!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51872 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
Ak by mal niekto ako aktivny clen SPZ dojem,ze toto su prispevky k jeho likvidacii, tak sa myli. SPZ zlikvidoval novy zakon,resp. jeho tvorca a je smutne,ze SPZ na to nereagovalo. Ale nech, to mi je jedno,ci nejaka kancelaria SPZ bude fungovat alebo nie. Ale stiahlo do toho aj nas, PZ!!! A my sme nereagovali tak isto.Nasa chyba! Lebo 90% polovnikov ani nevie, kto je a co je. Myslia si ,ze este stale je narodny front.... Ak si mysli niekto,ze polovnictvo je len rozoznat jelena od kozy, tak sa myli. A zisti to, az ked pride o revir. V zmysle zakona.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51874 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícka organizácia
a ak mi neveríte, spomeňte si na §80 zákona:
<br/>
<br/>(12)Poľovnícka organizácia podľa odseku 9 je povinná do 31. januára 2010 uviesť svoje stanovy do súladu s týmto zákonom a predložiť jeden ich výtlačok príslušnému obvodnému lesnému úradu. Poľovnícku organizáciu, ktorá si túto povinnosť nesplní obvodný lesný úrad zapíše v registri poľovníckych organizácií s dodatkom „v likvidácii“ k 1. februáru 2010 a poľovnícka organizácia môže vykonávať len úkony smerujúce k jej zániku. Poľovnícka organizácia je povinná do 28. februára 2010 vymenovať likvidátora a oznámiť obvodnému lesnému úradu jeho meno, priezvisko, rodné číslo a adresu trvalého pobytu. Ak si poľovnícka organizácia túto povinnosť nesplní, príslušný obvodný lesný úrad zapíše ako likvidátora jej štatutárny orgán.
<br/>
<br/>
<br/>[r]ústredie SPZ nedávalo registrovať vaše, ale iba svoje stanovy so zoznamom pz....... [/r]
<br/>
<br/>
<br/>takže všetky PZ musia predložiť svoje stanovy na príslušný LÚ!!!
<br/> a kašlite na múdrosti, ktorými vás kŕmia, lebo nevedia o tom ani základ! alebo si myslíte, že akási organizačná jednotka SPZ je poľovníckou organizáciou v zmysle zákona?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51881 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Poľovnícka organizácia
Niektoré dávnejšie založené PZ mali 8 miestne číslo, ale tie neskoršie už mali číslo ako SPZ a k tomu nejaké ďalšie číslo. Toto je dosť zložité a aj sa to občas mení. Je takisto veľa PZ, ktoré zanikli a neohlásili to na štatistickom úrade a za to môžu dostať pokutu. (Teda ak si dá niekto námahu niekde na ŠU dokazovať že niekto zanikol a neoznámil to. )
<br/>Ale to už neviem, ak sa niekto zaregistruje mimo SPZ, či bude môcť byť aj v SPZ a potom by ale mal oznámiť zmenu štatútu na ŠÚ. Ale toto sú v tejto dobe podružné otázky, ktoré ak to niekto bude chcieť mať tip-top, asi sa bude musieť obrátiť na ŠÚ. Ináč asi bude môcť fungovať s hocijakým IČO-m, lebo nikto po tom nebude pátrať kde a kedy a ako k nemu prišiel.
<br/>Čo sa týka stanov PZ, nejaké som videl a môžem konštatovať, že tak ako Stanovy SPZ boli v rozpore s platnými predpismi, tak aj stanovy niektorých PZ (česť výnimkám) boli ako v rozpore so zákonmi tak aj v rozpore so Stanovanmi SPZ. OLÚ ako aj SPZ vychádzalo z toho, že čo schváli ČS to je aj nad zákonom. A na takéto sťažnosti o nezákonnosti Stanov PZ, SPZ vôbec nereagoval. Báli sa hocičo dať na papier. Anarchia a ignorancia. A svoje práva si členovia SPZ museli vymáhať súdnymi cestami, hoci by bolo stačilo nejaké vyjadrenie, zmena Stanov, SPZ alebo iba usmernenie - odporučenie zo SPZ. Dúfam, že SPK bude iná. Ak tam teda neprejde celý apaprát zo SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51882 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
Citam na www.polovnictvo.sk navrh vzorovych stanov pre PZ SPZ. Hned §1 ods.1 a 4 vidim same sprostosti.
<br/>
<br/>ods.1 1.Poľovnícke združenie SPZ ................................................... /názov, sídlo, IČO/ (ďalej len „PZ“) je podľa § 80 ods. 9 zákona č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon“) poľovníckou organizáciou podľa § 32 zákona.
<br/>PZ ako organizačná zložka Slovenského poľovníckeho zväzu je prostredníctvom Slovenského poľovníckeho zväzu členom Slovenskej poľovníckej komory. Ako člen Slovenskej poľovníckej komory (ďalej len „SPK) sa podľa § 43 ods. 1 zákona podieľa na chove zveri, starostlivosti o zver a jej životné prostredie vrátane jej lovu
<br/>- tak sme PO alebo sme org.zlozka? Ak PO, tak mame si dat registrovat stanovy. Ak nemame registrovat stanovy, tak nie sme PO,sme len org.jednotka. Z Oko som prave dostal spravu,ze nemame, lebo sme len org.jednotka a nie PO!!! A s tou komorou je dalsia hlupost. A to sa mi uz jednoduch nechce rozpisovat. Ten,kto hodil na web tito vzorove stanovy necital zakon a ani stanovy komory, alebo je.... z praveku!!!
<br/>
<br/>ods.4, PZ činnosť vyvíja a uskutočňuje prostredníctvom svojich organizačných jednotiek / výboru/ , ako aj prostredníctvom svojich členov Tak to ma podrz!!! Uz aj vybor je organozacna jednotka! Ak chce vytvarat nejaka PO (OZ),hocikto vytvarat org.jednotky, tak musi byt v stanovach stanovene ako a hlavne musi tam byt,ze moze vytvarat (to je zo zakona 274/2009)!!! Je to vo vzorovych stanovach??? Takze odteraz bude vybor org,jednotka. Uz len chcem vediet,ci bude mat pravnu subjektivu,ako sa bude registrovat na stat.urade a ake ICO dostane. Boze, boze,kto toto vypustil z ruky, lebo o hlave sa neda hovorit!!!
<br/>
<br/>Idem citat dalej a uvidim....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51888 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
Zo Stanov SPZ:
<br/> § 11
<br/>Poľovnícke združenia
<br/>1.Základnou organizačnou jednotkou SPZ s právnou subjektivitou je PZ SPZ.
<br/>
<br/>Tak vyzvali nas (SPZ),aby si PZ dali sovje stanovy do suladu so Stanovami SPZ. Urobili vzorove stanovy a hned na uvod to priklincovali a nazvali nas aj PO aj zlozkou. Termin zlozka v suvislosti s PZ tam ani nie je (v stanovach SPZ).
<br/>
<br/>A ze vraj budeme clenom komory prostrednictvom SPZ. Tak taketo stanovy odporuju stanovam komory. Dufam,ze vsetci postrehnu kde!
<br/>
<br/>Podla zakona zakladnou organizacnou jednotkou komory su právnické osoby(Právnickou osobou sa rozumie najmä:a)poľovnícka organizácia registrovaná podľa § 34 zákona) a fyzické osoby, ktoré v súlade s týmto zákonom vykonávajú právo poľovníctva v poľovných revíroch. Tak co tam hlada SPZ??? A tu je ten problem este zlozitejsi. OJ SPZ nie su PO a len PO mozu podla zakona vykonavat pravo polovnictva. Ziadne OJ SPZ. Ma PO s nazvom SPZ so sidlom v Blave nejaky revir???? Samozrejme , ze clenom komory moze byt aj nejake PZ bez reviru a aj SPZ ako take,ale bude len takym istym clenom ako hociktore PZ.
<br/>
<br/>PZ, urobte si stanovy podla vzoru SPZ a urcite ich budete prerabat!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51892 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Poľovnícka organizácia
Či si Stanovy PZ prerobia alebi nie, je podľa mňa jedno, lebo nie sú nikde povinní ich zmenu registrovať. Ak by boli PO podľa zákona, tak by ich zmenu museli nahlásiť podľa § 37 zákona na OLÚ. O Stanovách organizačných zložiek sa v zákone nič nehovorí. Je to interná záležitosť SPZ. Podľa Stanov SPZ zmeny v Stanovách PZ nie je nikde potrebné hlásiť.
<br/>A ešte jednej veci nerozumiem - podľa Stanov SPZ zostavuje v revíroch PZ plány pol.hospodárenia a lovu SPZ. Ako to stihne ? Žeby to bolo preto, že PZ nie je PO podľa zákona a plán hospodárenia môže zostavovať iba PO a nie organizačná zložka PO.
<br/>
<br/> § 3
<br/> Úlohy SPZ
<br/>1.SPZ na základe poverenia SPK plní na úseku poľovníctva úlohy, ktoré pre SPK vyplývajú z § 42 ods. 1 písm. a) až l) zákona.
<br/>2.Zostavuje návrhy plánov poľovníckeho hospodárenia a lovu v poľovných revíroch, ktoré obhospodarujú organizačné jednotky SPZ, spolupôsobí pri schvaľovaní týchto plánov orgánmi štátnej správy, dozerá na ich plnenie a spracúva poľovnícku štatistiku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51893 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícka organizácia
na prezídiu sa nejaké poľovné revíry preberali, schvaľovali, jeden určite, ale myslím, že sú dva. v čase, ked ešte nebol nový zákon. tak ma napadá, že by bolo zaujímavé vedieť, kto je právnym subjektom-najímateľom. a za čie peniaze to je. a s akým zámerom sa to koná. a čo my máme z toho okrem výdavkov.
<br/>
<br/>vzorové tlačivo na registráciu PZ SPZ je naozaj v nesúlade so stanovami SPZ, malo by teda byť neplatné! PZ SPZ nie je poľovníckou organizáciou v zmysle stanov!
<br/> a ak pôjdem ešte ďalej podľa stanov, tak pri odchode PZ z SPZ ich bude o to prosiť, žiadať, aby mu to dovolili?
<br/>
<br/>a my nie sme členmi SPK prostredníctvom SPZ!!!!! sme nimi zo zákona! a tu je pes zakopaný! spz si robí nároky o nás za každej situácie o nás rozhodovať! vyvstáva otázka, čo to máme z orgány, ktoré takéto niečo schvaľovali, a čo sú to zač tí, čo to splodili a dali posvätiť Rade?
<br/>
<br/>a čo je najhoršie, tak mnohé PZ si takýto registračný zmätok len doplnia o svoje údaje.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51894 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícka organizácia
Tento príspevok sem obsahovo moc nepatrí, ale myslím, že je ilustratívny k tejto téme, lebo mnohí veria tomu, čo je napísané.....
<br/>
<br/>citát z PaR, 2/2010, str. 51
<br/>
<br/>Nová doba: Podľa riaditeľa legislatívneho odboru na ministerstve pôdohospodárstva JUDr. Pavla Ňuňuka lesné úrady už povolenie na vjazd nevydávajú a užívate! poľovného revíru by ho mal žiadať od vlastníka, respektíve od správcu poľovného pozemku. Podmienky užívania lesných komunikácií by mali byť súčasťou zmluvy o prenájme poľovného revíru.
<br/>Je teda na užívateľoch poľovných revírov, aby po dohode s vlastníkmi alebo správcami poľovných pozemkov zakomponovali aj do svojich domácich poriadkov podmienky užívania lesných komunikácií pre svojich členov. ....
<br/>
<br/>A teraz citácia zákona:
<br/>§24 zákona, písmeno l /
<br/>jazda na motocykli, motorovej trojkolke, štvorkolke, motorovom vozidle alebo motorovom člne, snežnom skútri a vodnom skútri v poľovnom revíri, okrem cestnej premávky; ) zákaz neplatí pre vlastníkov pozemkov pri ich bežnom obhospodarovaní, [r]pre užívateľa poľovného revíru pri užívaní poľovného revíru [/r] a orgány štátnej správy pri výkone dozoru alebo kontroly.
<br/>
<br/>O čom to pán riaditeľ legislatívneho odboru rozpráva? Nečítal zákon????? Čítal, verte mi, jeho meno je napísané v hlavičke návrhu zákona! /A to nevravím zas o právnom nezmysle, obsiahnutom v tomto odstavci. Ktorý právny predpis definuje motorový čln?/
<br/>
<br/>A takto vyzerá celý zákon....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51895 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
Teraz som prestudoval stanovy CMMJ. Tak tam sa pozrite, ci je tam nejaka zmienka o nejakych MS ako org.jednotkach. Jednoducho CMMJ zdruzuje polovnikov(ako fyzicke osoby) a nie MS. Tie su samostatne OZ. Stanovy SPZ ak vypustia § 10
<br/>Organizačná štruktúra SPZ
<br/>Organizačnými jednotkami SPZ sú:
<br/>a)poľovnícke združenia (ďalej PZ1))
<br/>
<br/>....tak budu ovela jednoduchsie a aj zakon sa bude dat aplikovat. Nechapem, preco som vlastne v SPZ ako osoba XY a este som aj org.jed. SPZ ako PZ....z §1,ods.2.SPZ chráni a presadzuje oprávnené záujmy svojich členov....ak ma crani SPZ ako clena XY to ma akoze inak chrani ako OJ? Idem dalej. PZ prijima OKO SPZ. OKO(alebo Rgo) je org.jednotka SPZ. Nas ako PZ prijala OKO. A to by sa dalo vysvetlit asi aj tak, ze sme org.jednotka inej organizajnej jednotky SPZ. Hmmm...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51896 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Poľovnícka organizácia
Este traba pozriet zakon o lesoch , tam je to vlastne napisane,co treba. §24 noveho zakona je len ochrana polovnictva....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.064 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 224 návštevníkov a žiadni členovia on-line