polovnictvo na slovensku a jeho buducnost

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18480 od gunar
Odpoveď od gunar na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
kazdy je sam strojcom svojho stastia! podla mna je to len na nas aku atmosferu si vytvorime medzi sebou podaktori ako baca jager tu kritizuju SPZ. vela veci je zle- ja netvrdim ze je vsetko v poriadku. ale ked niekto povie ze je nieco zle tak nech navrne co je dobre/napr. stanovy/. a tiez verim ze im nikto nebrani v kandidovani na veduce pozicie v SPZ. ani stanovy ani zakon nezlepsia situaciu v polovnictve. ked zacne kazdy sam od seba tak sa mozno casom dopracujeme k pozit. zmene. ja som clenom PZ ktore funguje vyborne. aj u nas sice bolo "zemetrasenie" resp."stolickotrasenie" ale ideme dalej a fungujeme ako kolektiv priatelov a polovnikov zo vsekym co k tomu patri bez ohladu na to ci bol niekto z SPZ v cine alebo na mesiaci. pekny den vam prajem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18481 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
samozrejme,ja som predsa napisal,stanovy musia jednoznacne byt sucinne zo zakonom
<br/>alebo je v poriadku,ze spoluvlastnik ma problem dostat sa do zdruzenia,kde je najvacsi spoluvlastnik polovneho reviru zo vsetkych polujucich clenov,vacsina clenov inkriminovaneho polovneho zdruzenia tam nic nevlastni,nenarodila sa tam ani tam trvalo
<br/>nebyva ,setri miesta pre svoje detia tyto v tajnom hlasovani maju pravo rozhodovat ci bude niekto polovat na svojich pozemkoch ,polovnicky zakon hovori nieco uplne ine a nejake Stanovy hovoria nieco ine ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18484 od gunar
Odpoveď od gunar na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
konkretny a vecny priklad a ja suhlasim mas pravdu. je to nespravodlive a je to zial realita.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18494 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
toto nie je nespravodlive,toto je klasicka slovenska spinavost,SPZ si je velmi dobre vedomy situacie a napriek tomu nic nerobi,cakatel ,ktory nebol prijaty po ukonceni kandidatskej doby za clena Polovnickeho zdruzenia nema ziadnu moznost dovolat sa
<br/>spravodlivosti,nemoze sa nikde stazovat,dozvediet sa preco neuspel,Clenska schodza nevidava uznesenie,iba oznam o vysledku tajneho hlasovania,stazovat sa moze iba
<br/>clen Polovnickeho zdruzenia,cakatel tym padom nemoze nic,lebo nie je clenom Polovnickeho zdruzenia.Ako som povedal,ako je vseobecne zname SPZ sa Stanovamy zbavil zodpovednosti,povisil stanovy nad Zakon...
<br/> Kompletujem material,ktory bude zaslany C.I.C. Europskej Komisii,za osem rokov som nazhromazdil dost materialov,Slovensko potrebuje asi poriadne upozornenie,aby sa zobudilo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18534 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Bez urazky.Kolko mas pozemkov v reviry kde poluje prislusne PZ.Lebo na pr. ja by som aj kupil cca 50ha a dostal som info,že to nic neznamena.A pritom viem že už by odo mna potrebovali podpis a suhlas.Tusim do 10ha podpisuje obec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18536 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Inak uplny suhlas.Ono sa to zmeni a klepsiemu ale aaz ,ked sa zmeni klima v spolocnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18571 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
presne o to ide,bez ohladu na to kolko vymery mas, podla stanov a Clenskej schodze
<br/>to nic neznamena,hoci to je jasne porusovanie zakona,SPZ sa prizera a clovek sa nemoze nikde stazovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18600 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Jedine mat vo vlastnictve 51%vymery reviru a si v pohode.Ale to už ani PZ a už vobec SPZ nepotrebujes.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18601 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Revir ma 2000ha.Chlap vlastni svojich 50 a ako SHR ma dalsich 100ha.so vsetkymi splnomocneniami na zastupovanie v konani atd.Velmi dobre pravne osetrene.Ha su dotacie,že.A ani za pana prijat do PZ:To je sila.!!!A takto to funguje.Vysvetlit,že stanovy nemozu byt nad zakon sa skratka k.....om neda.A takto to funguje.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18636 od hajny
Odpoveď od hajny na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
51%. Položme si otázku, kamaráti v zelenom, prečo to tak je? Kto navrhol, schválil, podpísal. Kto povýšil poľovný revír na výrobný závod? Prečo pre 49% je povinnosť len zapaltiť nájom? Prečo nemôže byť združený poľovný revír, skladajúci sa z fyzických osôb, právnických osôb, ktoré si výkon práva poľovníctva prenajali, bez toho, kto koľko má percent?
<br/>Uvediem príklad: Sú vlastníci poľovných pozemkov cca 1-150ha. Tých je asi najviac. Dohodnem sa na postúpení výkonu práva poľovníctva. Mravenčia práca, možno! Že nebudú súvislé? Poľovný revír je! Ostatné je vec dohody s nájomcami, prípadne vlastníkmi, ktorí si právo na výkon práva poľovníctva uplatnili. Kameň úrazu! Opora v zákone!!! Ak nebude, zostáva len jedno. Klinec a kladivo, aby bolo na čo zavesiť pušku.
<br/>Jedna dobrá správa. Ide to, pokiaľ nie je 51% vlastník alebo nájomca, LSR, Komposesorát, Urbárska spoločnosť, Poľovnícke združenie.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18653 od pali
Odpoveď od pali na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Na odľahčenie od sťažovania, frflania, nadávania atď. dávam taký návrh, keď už sme pri takejto téme. Napíšte ako si predstavujete, že bude vyzerať poľovníctvo v SR o 20 rokov (koľko bude revírov, kto bude užívateľom, ako sa budú schvaľovať plány lovu, aké druhy zveri sa budú loviť, kto bude mať prístup do lesa resp na poľnohosp. plochy,,....). Ak sa dožijeme, môžeme sa k tomu raz vrátiť a uvidíme kto mal pravdu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18692 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
da sa-keby mal Slovensky polovnicky zvaz zaujem,tak,ako som uz poveda,poriadnymi stanovami by bol poriadok zjednany okamzite ---lenze SPZ ma zaujem len o clenske prispevky a ich zvysovanie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18696 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Peto este ta to bavi , vsak uz toho musis mat plne zuby . Radsej sa chod prejst do hory a ulavi sa ti ja to tak robim ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18704 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
presne tak, chod niekam von sa vyvetrat alebo prestup do inej organizacie ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18706 od johny
Odpoveď od johny na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Vsak uz zalozte nejaku super polovnicku organizaciu. Vsak ked je SPZ taky hnily ako hovoris, nebude tazke zdravou novou organizaciou prevziat iniciativu ... Rad si precitam ten tvoj material a ktorom uz rok pises ze ho kompletujes a chystas sa nim ohanat kdesi v zahranici ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18711 od jager
Odpoveď od jager na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Ak by ste mali skutočný záujem pochopiť druhého človeka,(bajkal,jaro,jano...) museli by ste mať jednu vzácnu vlastnosť, ktorá vám evidentne chýba. Je to schopnosť obuť sa do topánok toho, komu by ste chceli rozumieť. Je to pravdepodobne človek, ktorý chce v poľovníctve dosiahnuť viac ako len kúsok diviny. Sú to ľudia, ktorých v poľovníctve potrebujeme viac, ako radových masožravcov.
<br/>Ako čítam, vy zatiaľ nemáte potrebu takto uvažovať a teda ani jeho problematike porozumieť.
<br/>Preto by bolo rozumnejšie k veci sa nevyjadrovať, alebo by stačilo len napísať.
<br/>
<br/>Nemožem s tebou súhlasiť, alebo nesúhlasiť, lebo nie som v poľovníctve natoľko vyspelý aby som ti mohol povedať, že viem o čom píšeš. Problematika o ktorej píšeš a s ktorej je zrejmé, že sa ťa osobne týka mi nič nehovorý.
<br/>
<br/>Veľký ľudia majú ešte jednu dobrú vlastnosť. Vedia si priznať chybu ak sa nejakej dopustili.
<br/>U nás je to trocha problém. Častejšie rozdávame perličky nášho rozumu, čím si masírujeme svoje ego. Chýba nám pokora.
<br/>Viem o čom píšem, tiež som Slovák.
<br/>A čo sa týky petrabaca, nepoznám toho chlapa, ale s takýmito ľuďmi sme schopný dať poľovníctvu takú tvár, za ktorú by sme sa nemuseli hambiť až sa nás raz deti opýtajú, či sme sa len prizerali, alebo sme šli aj proti vetru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18712 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
No, sa mi páči ako každého odsudzuješ, ale ak príde na vec tak pusíš do gatí a nezučastníš sa. Kde maš teda zips? Myslel som debatu, ktorú sme chceli mať na Podbánskom a ktorej si sa nezúčastnil, dokonca si sa ani neospravedlnil za neúčasť, ale mohol som to od teba čakať. Tak prestaň už písať o charakteroch. A zamysli sa sám nad svojou osobou.
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18713 od jager
Odpoveď od jager na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Zálesák, mňa zatiaľ živí postivá práca a bohužiaľ, niekedy musím pracovať aj vtedy keď sa mi nechce. Mrzelo ma, že som sa nemohol zúčastniť, ver mi. Ale ak si myslíš, že som pustil do gatí, tak ti to nebudem vyvracať. Verím však, že sa raz stretneme a ti pochopíš, že veci sú inak ako na prvý pohľad vypadajú. Že mám chyby? Nie je to normálne ak ľudia robia chyby alebo sa mýlia? Aj ja som iba človek a preto si myslím, že aj na omyly mám právo ako aj na svoj názor, ktorý nemusí byť správny.
<br/>Zdravím priateľu, a teším sa na stretnutie.
<br/>Bol si v Sielnici? Ja ano.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18714 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Jager ty si tupec alebo si vysiel v rozkaze , sak ja som to myslel v dobrom to co som mu napisal . je to tu mlatenie prazdnej slamy preto som reagoval na jeho prispevok aby sa na to s prepacenim vysral a siel radsej do hory potesit svoju dusu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18715 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Ano bol som v Sielnici vystavoval som tam svojho psa. Bol som pozrieť aj pri kruhu farbiarov, Dokonca som videl aj Hanoverakov, ale neviem ako vyzeraš tak je možne že sme pri sebe aj prešli a nevideli sa. No čo už,možno niekde inde a inokedy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 632 návštevníkov a žiadni členovia on-line