polovnictvo na slovensku a jeho buducnost

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17813 od jager
Odpoveď od jager na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Všimol som si, že ak niekto pomenuje problémi pravým meno, tak hneď je rypákom.
<br/>Ty spic, si určite sopľoš, ktorý nemá k téme nič podstatné a tak provokuje nič nehovoriacimi nezmyslami. Ani ja baca nepoznám, ale rozumiem mu, lebo už som niečo z toho, čo som tu od neho čítal, prežil. Očividne netušíš o čom sa tu hovorý tak sa radšej stiahni a v tichosti sleduj, čo sa deje v poľovníctve. A fakt nemusíš reagovať na veci ktorým nerozumieš. Mi ti odpustíme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17827 od tibo
Odpoveď od tibo na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Zostali tu vyvolený.......a ja :-o8-L:]:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17837 od dodi7rm
Odpoveď od dodi7rm na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Peter Baca, nieviem prečo vôbec reaguješ na príspevky resp. prispievateľov,ktorí dokážu reagovať na hociktorú tému vo fóre len tým,že demonštrujú svoju bezbrehú tupotou a stupidnosť a v konečnom dôsledku dokážu akurát tak natlačiť smajlíkov,lebo to sú obrázky,ktorým rozumejú a čo sa im páčia majú ich totižto zafixované z detstva ako house.Vyrývajú a nemajú ani potuchy o čom sa v príspevkoch pojednáva a to už ani nehovoriac o konštruktývnej debate .Žiaľ tupota sa nedá naučiť to majú šuhajkovia vrodené.Osobne ma tento bordel tiež štve,chytil som pytliaka so zbraňou a ulovenou srnou, privolaní boli kompetentní šetrilo a ťahalo sa to tak dlho až sa to stratilo.Tu je to fakt tak,poukáž na lumpáreň a budeš na ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17939 od pali
Odpoveď od pali na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Neviem či to sem patrí. Bol som ako delegát za PZ na Okresnej konferencii OkO SPZ. Hladký priebeh ale ako inak, keď sa nedali zohnať ani len kandidáti na prácu v predsedníctve. Napokon sú tam tí, ktorých uprosili aby zobrali kandidátku, čiže tí, ktorí tam boli aj doteraz. Pre tých, ktorí vyvolávajú debatu o budúcnosti slovenského poľovníctva teda odkaz : Kto chce niečo meniť, nech pre to niečo urobí. Miesta v komisiách na úrovni okresov sú prístupné členom. aby pracovali. A ešte jedna vec v rámci našej organizácie je obrovská priepasť medzi členskou základňou a ústredím. Viacstupňovsť organizácie bráni prechodu podnetov od členskej základne až po ústredie. Pri takej širokej základni je však problém zorganizovať veci nejakým prijateľnejším spôsobom. Možno takáto platforma ako je tento portál by bola vhodným zdrojom podnetov. Keď však vyselektujem z príspevkov všetky vzájomné invektívy (viď napr. debata k zákonu), tak z toho veľa nezostane. Pekný deň páni (PS : ani ja nie som okresným funkcionárom a ani by som po pravde nechcel byť ale sa ani nesťažujem na pomery)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17951 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Zdravim! Vie mi niekto, prosim, napisat, ako su v RgO a OKO konferenciach zastupene hlasy a zaujmy členov SPZ , ktori nie su zaradeni v ziadnom PZ, PS? Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17975 od Basky
Odpoveď od Basky na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
OkO SPZ Levice poslalo pozvánku ´nezaradeným do PZ´ domov na meno - na spoločné stretnutie ohľadom návrhov činnosti, i návrhov kandidátov do orgánov SPZ. O tom, či nezabudli naozaj na nikoho, resp. koľkí vlastne prišli a čo z toho vzišlo, informáciu už nemám..:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17984 od pali
Odpoveď od pali na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Na konferencii som sa dozvedel, že nezaradených zastupovali delegáti, ktorých nominovalo predsedníctvo OkO SPZ, za každých 30 členov jeden delegát.. To trochu smrdí autoritatívnosťou. PZ mali za každých začatých 30 členov jeden hlas. V konečnom dôsledku z celkového počtu 45 delegátov bolo 8 nominovaných predsedníctvom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17991 od sibo
Odpoveď od sibo na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
by ma celkom zaujimalo na zaklade coho delegovali

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17992 od papo
Odpoveď od papo na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Jedna vec ma neustále zaráža, a to používanie pojmu [r] ľudové poľovníctvo[/r]. Mätie ma to, pravdupovediac. V rôznych témach sa s ním pohadzuje, len nik nepopísal, aký je jeho opak, ??neľudové??. Padli tu návrhy aktuálne za čias Márie Terézie, nejaké dražby revírov z prvej republiky a také kadečo. Takže aké zlé je súčasné ľudové poľovníctvo? Čo mu možno vyčítať oproti iným, neľudovým?
<br/>Môj názor: možno mu vyčítať rôzne chyby, chybičky, ale nevidím zásadný rozdiel oproti iným systémom, ba skôr výhody. Je totiž komplexné v ponímaní chovu, lovu, ochrane...
<br/>Neviem si totiž akosi zvyknúť na myšlienku, že by som si na pumpe kupoval povolenku8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17993 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Pre mna je Ludove polovnictvo ked na spolocnej polovacke svacko v monterkach spolu s lampasakom v maskacoch na streleckych stanovistiach preberu Fica, Dzurindu, drahe naboje, zlych podnikatelov, po skonceni pohohu si daju po stamprliku a ignorujuc vyrad si skocia domov pre igelitky - bude sa delit maso.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17997 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Dakujem vam za odpovede!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17999 od Basky
Odpoveď od Basky na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Zažil som aj takých, čo prišli v niekoľko miliónových autách, výzbroj mali za niekoľko stotisíc, boli vo vojenských maskáčoch, prví nalievali z drahých ťapiek, /resp. ako sa u nás hovorí - zvyšky whisky z misky../ po zahájení slávnostného výradu v pohode fajčili, alebo sa pri fotení pripití váľali po ulovenej zveri, prípadne si z roztopaše jeden druhému strhávali čiapky z hlavy a strieľali do nich.. Takisto preberali politiku, svoje známosti, alebo sa vystatovali tým čo si už kde dovolili /v poľovníctve voči zákonu/ a nič sa im nestalo - dokazujúc si tak svoje ´postavenie a vplyv´ /podľa nás ´ľudových´ svoju úbohosť../ Takisto sa predbiehali, kto prvý odkúpi mäso.. Tak aj takýto sú v skratke niektorí z tých ´neľudových´, ktorým asi držíš stránku viac ako tým ´ľudovým´..
<br/>P.S. A to som zabudol spomenúť, že pre niektorých bol srnec mladý jeleň, alebo srnec jednotka je pre nich ten ´najlepší´, lebo to pre nich značí nie prvá veková, ale ´prvá trieda´ v zmysle najlepšia akosť - najväčšie parohy.. To som u ´ľudových´ poľovníkov napodiv nezažil.. :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18000 od johny
Odpoveď od johny na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Ten svacko v monterkach 50 - 60 rokov makal v reviri. A jeho dochodok 6500,- Sk minie na ine priority ako na polovnicku vystroj. Nadherne si sa vyfarbil. To je uzasna ucta ku generacii, ktora cely tivot makala a teraz vysledky ich prace sprivatizovalo par nadherne vyobliekanych panov. Takze este ich pripravme aj o celozivotneho konicka, ved su uz len na tarchu a robia nam hanbu. Tvoj otec musi byt na teba hrdy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18004 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
hm, troska sme sa nepochopili, ja k tomu len,ze pani z mojho prispevku vylizu pri zvitani panom z vasho prispevku prdel, a pani z vasho prispevku mozu polovat tak ako poluju hlavne vdaka tomu, ze znacny podiel polovnikov u nas tvoria pani z mojho prispevku. Napr. v polovnom slangu oboch skupin, ziadne markantne rozdiely nepozorujem a mam taky pocit, ze ti vasi vacsinou vzisli z tych mojich

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18005 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Ten svako o ktorom pises Ty je horny sused mojho svaka. Ten Tvoj ma pracne udrziavanu uniformu z 80. rokov, uz rano pred polovackou bol kurit na chate a pri prichode panov z Vasich prispevkov sa s hnusom nenapadne vytrati do uzadia. Svaka z tvojho prispevku dokazem hltat celu noc ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18018 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Už v starovekom Ríme uplatňovala vládnuca vrstva taktiku „rozdeľuj a panuj“. A platí to aj dnes. Niekomu to náramne vyhovuje neustále vyvolávať rozbroje medzi poľovníkmi, lesníkmi a ochranármi. Triedenie ľudí na ľudových a neľudových poľovníkov, na vlastníkov a nevlastníkov poľovných pozemkov alebo na vzdelaných lesníkov a hlúpych ochranárov sa na Slovensku stalo doslova národným športom. Skutočné problémy a zlo páchajúce sa na našej prírode sa pritom toleruje. Aj teraz v čase rodenia sa mláďat sa po lesoch preháňajú terénne motorky, štvorkolky a iná háveď. Každú chvíľu niekde na Slovensku niekto vysype vlečku odpadu, auto zrazí nejakú zver alebo pytliak rozšíri svoju zbierku úlovkov. Alebo nejaký chamtivý investor zaberie najkrajšiu časť chotára pre svoje megalomanské plány. A kým sa občania hádajú, kto je múdrejší a poctivejší poľovník a ochranár, darebáci si robia aj tak čo chcú. Lebo na Slovensku je to tak.
<br/>Je mi úplne jedno, ktorý sváko má koľko rokov, koľko pôdy vlastní alebo aký je stav jeho bankového účtu. Dôležité pre mňa je, či ho do revíru pritiahne jeho chamtivosť alebo seriózny vzťah k prírode.
<br/>Serie ma, keď mi v M. Karpatoch prefrčí pred nosom revúca motorka a ja ju s holými rukami nedokážem zastaviť, keď pri rannej pochôdzke objavím čerstvú skládku odpadu alebo keď nenásytný investor (s požehnaním niektorých „poctivých“ úradníkov) zlikviduje jeden z najkrajších poľných revírov v našom kraji.
<br/>Okolo Tichej doliny sa vyvolala obrovská kampaň v médiach. Jedna aj druhá strana masíruje verejnosť len takými informáciami, aké im vyhovujú. A v úzadí sa niekto teší, ako sa hádajú ochranári s lesníkmi. Ale na Slovensku máme aj iné problémy, ktoré zodpovední dlhé roky ignorujú. Slováci sú bohužiaľ národ, s ktorým si „vyvolení“ manipulujú ako chcú. A to je naša tragédia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18022 od miso
Odpoveď od miso na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Na margo odpadu: Minule som zachytil reportáž o divokých skládkach na Spiši a v Slovenskom raji, kde ich počet veľmi prekročil &quot;únosnú&quot; mieru ak vôbec môžeme pri skládkach o únosnej miere vôbec hovoriť. Zhrozený som bol po tom ako redaktor povedal, že nákladné autá odpad z jednej skládky vyviezli, no ale cez noc sa to tam nazbieralo znova. Je to v mentalite ľudí, pochybujem, že rakúšan vezme fúrik a ide do lesa vyviesť odpad zo stavby(myslím vo všeobecnosti, hovädá sa aj tam nájdu)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18054 od PatoK
Odpoveď od PatoK na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Rakusan,pocka kym bude toho odpadu za kamion, a potom ho posle vysypat niekde na Slovensko.:) alebo skor:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18065 od papo
Odpoveď od papo na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Jedna vec ma neustále zaráža, a to používanie pojmu ľudové poľovníctvo. Mätie ma to, pravdupovediac. V rôznych témach sa s ním pohadzuje, len nik nepopísal, aký je jeho opak, r]??neľudové??[ [/r]
<br/>
<br/>Krátko som si vyhodnotil, čo som sa dozvedel o ,,ľudovom,, poľovníctve:
<br/>chararakzerizuje ho:
<br/>- sváčko, monterky
<br/>- neľudoví musia mať miliónové autá
<br/>- že martin203 si ho spája s lízaním prdele
<br/>- že sme ľahko manipulovateľný národ
<br/>- následkom ľudového poľovníctva nám sem vozia nelegálny odpad
<br/>
<br/>To je všetko? Ak áno, tak to ľudové sa mi ľúbi viac, lebo je životaschopnejšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18072 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Papo:
<br/>
<br/>- ano, aj
<br/>- rozhodne nie
<br/>- ano
<br/>- ano
<br/>- ??? myslim, ze moj ludovy polovnik ma vela spolocnych crt s danym importerom odpadu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.122 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 836 návštevníkov a žiadni členovia on-line