polovnictvo na slovensku a jeho buducnost

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18151 od papo
Odpoveď od papo na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Vraj ráno býva múdrejšie večera. No neviem, či aj to dnešné. Ospravedlňujem sa priateľom, že som nedal na ich radu, ale aj ja som len jozef Mak, človek milión.
<br/>Pojem ľudové prosím berte vždy v úvodzovkách. Začalo sa tu vyskytovať, tak som bol zvedavý, čo to je, čo si pod tým autori predstavujú. Výsledok som 3.júna 08:31 zhrnul s tým, že to moje ľudové bez úvodzoviek sa mi páči viac.
<br/>Dozvedel som sa však, že poučka o ľudovom je v poľ. literatúre z r. 1988, že ako slovák, slovan, sme nejakí zmetkovia :- A že &quot;lízanie prdele&quot; a &quot;manipuovateľnosť&quot; sú atribúty, ktoré sú väčšinovo v slovenských (alebo slovanských?) génoch zabudované viac než je svetový priemer, je fakt, ktorý sa prejavuje vo všetkých oblastiach života, nielen v poľovníctve.-
<br/>Následne som provokatér a -že niet ľudovejšieho poľovníctva, ako je na severoamerickom kontinente........ Toto nepíšem preto, žeby to u nás bolo možné zaviesť. Rozdrobenosť vlastníckych vzťahov k pozemkom, hustota osídlenia a hlavne mentalita národa to neumožňujú. -
<br/>Tak niečo tak tupé som už dlho nečul, a stretám sa s kadekým. Belson, vieš ako dlho je to vo vlastníctve štátu? Odkedy majiteľov vystrieľali a pozatvárali do rezervácií. Za týmto plačeš?
<br/>V ďalšom príspevku píšeš napr. o úlohe štátu: -Zachovanie fauny a flóry a ochrana životného prostredia vôbec, je úlohou štátu a nie &quot;sváčikov v montérkach&quot;- Zorientuj sa, prečítaj si aspoň poľovnícky zákon. Štát poveril týmito úlohami práve tých sváčikov a asi to robia dobre, čo povieš?
<br/>O tvojich hodnotách citát:- som si totiž robil poľovnícky kurz aj v Kanade, kde prednášal ochranu fauny nejaký univerzitný profesor ekológie (samozrejme že prisťahovaný z Európy a nie Indián) a nemôžem si pomôcť, to ich učenie mi je bližšie.-
<br/>Nediv sa teda mojej reakcii 5. Júna, 08:54, snažil som sa celú situáciu trochu odľahčiť, ak sa ťa to dotklo, ospravedlňujem sa.
<br/>A dostávame otáčky(5. Júna, 20:20): k 1) akosi zabúdaš že bolo obdobie studenej vojny, radšej ti nejdem pripomínať rétoriku a prijaté zákony v usa, kanade, a pod. ktoré diskriminovali a obmedzovali východ. Takže táto ulica je dvojsmerná.
<br/>.... včera, 10:13... radšej to poviem takto, milý materiál, nerobil si si poľovný lístok v časoch normalizácie? A teraz ti je ľúto že si vtedy nemal protisovietske postoje? A tu je to mimo zdravý rozum, ale v amerike, tam je to to pravé!
<br/>K ostatným výlevom sa radšej nevyjadrím.
<br/>To je môj názor, ak sa ti nepáči, tak ho ani nečítaj.
<br/>Tvoj dyslektický manipulátor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18152 od michal
Odpoveď od michal na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Nechcel som sa zapojiť, ale tiez mi to nedá. Belson, bez urážky, ale tvoje vyjadrovanie štýlom podsúvania kategorických imperatívov, vydávaním svojich úvah a názorov za jediné správne je pre¡mňa smiešne. Dyslexiou a podobnými krávovinami, ktoré si zjavne prevzal z akademických debát na fore polovnictvo-mn sa ani zaoberať nebudem. Kazdopadne si sprav ale retrospektívu svojho vyjadrovania, aby ti tu tvoju arogantnú hlavu raz niekto neprerazil. Nezabudni, že na každú sviňu sa voda v kotli varí priateľu najchytrejší:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18155 od sibo
Odpoveď od sibo na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
po niekolkych poslednych prispevkoch som si este raz musel precitat ci som nieco neprehliadol v nazve temy, suhlasim s astronmom, trosku ste sa vzdialili myslienke tejto temy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18166 od puro
Odpoveď od puro na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Mna desi slaba uroven polovnikov ktora sa stale zhorsuje.Pani podla nich len blb robi skusky,oni sa tam ukazu v sprievode sefa spz a hotovo.Unas jeden z nich kupoval stavaca na brloharenie,skoda reci.Ludove polovnictvo alebo ine ,dolezite su vedomosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18168 od sibo
Odpoveď od sibo na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
to je pravda, vedomosti a hlavne cit pre prirodu, vela novych polovnikov su len jagry, nieco picnut a tam to skoncilo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18169 od johny
Odpoveď od johny na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Toto je jedna veľká pravda. Vedomosti sú na mizivej úrovni. Zažil som prípad, keď som sa spýtal jedneho uja, že akého srnca to má streliť. Odpoveď: Čo akého , no veď srnca ... . Absolvovanie kurzu pred 20 - 30 rokmi je veru dosť málo. V podstate, kto si nekupuje poľovnícke časopisy a literatúru, účí sa len od iných. Ale niektoré veci sa nedajú bez štúdia naučiť. Skúsenosti sú jedna vec, vedomosti vec druhá. A vedomosti sa skúsenosťami nahradiť nedajú. Koľkí z nás sa samovzdelávajú? Poľovníctvo je tak široký pojem, že nik nemôže povedať, že ovláda všetko. Poľovnícke strelectvo, kynológia, biológia zveri, legislatíva ... Ručím za to, že 90% držiteľov poľovných lístkov by z fleku neurobilo skúšky na úrovni prvého poľovníckeho lístka. Keď sa ma poľovník, ktorý poľuje na Liptove 20 rokov opýta v apríli, či už sú jelene vytlčené, tak to svedčí o tom, že do hory mimo času odstrelu ani nepáchne. Inak by sa takú kravinu nespýtal. A keby aspoň pri slanine prečítal ten časopis, ale 45Sk to sú tri pivá, keď to poviem sproste. Úroveň vedomostí je veru, aj keď si teraz špiním do vlastného hniezda, veľmi nízka. A vrchol je, keď človek podíde častejšie do hory, tak mudrlanti z mokrej štvrte hneď vykrikujú, že určite kmínim, lebo teraz sa nič nestrieľa. Aj takáto je realita.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18172 od miso
Odpoveď od miso na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Keby za tých 45sk aspoň boli tri pivá...niekde za to nekúpiš ani 2 veľké:]
<br/>Ale súhlasím s tebou, úroveň u niektorých je dosť nízka a najmä tí, čo častokrát trepú bludy, sa najviac urazia keď ich opravíš...najmä ak sú starší..
<br/>Smutné je, že nízka úroveň nie je len medzi tými, čo robili poľovný lístok pre 20 rokmi, ale aj medzi čerstvými poľovníkmi. Praktické nedostatky sa dajú prehliadnuť, poľovať sa človek naučí len v hore, nie z knižky, ale aby niekto nevedel ani približne zaradiť psa alebo dokonca nevedel základné informácie o srnčej zveri..čo na to povedať
<br/>Poľovníkom som sa stal, pretože ma to baví od malička a venujem tomu každú voľnú chvíľu(podobne ako mojej ďalšej záľube-zbraniam) Čítanie odborných článkov a rozširovanie obzoru nepovažujem za povinnosť, ale robím to rád, pretože ma to baví...pokiaľ niekto robí poľovníctvo z povinnosti, lebo je to in a aj jeho kamaráti poľujú, tak je to o ničom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18178 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Ja ked som robil skusky tak robil aj jden nemenovany poslanec za SNS-ten sa aspon pripravil a nozaj sa nedal zahambit a este jeden momentalne majitel jedej z TOP firiem na Slovensku.Ten sa spytal,že co to ma byt ta kozlica.Tak je to s urovnou.Ale aj tzv obycajni chlapci niektori to dostali len preto ze sa vraj zlepsia.Je to vsetko individual.Bud ta to bavi a chces alebo len spekulujes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18179 od belson
Odpoveď od belson na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Ej veru pravda, úroveň veľmi nízka. Veď minule sa ma jeden poľovník pýtal, že čím to tie jelene parožie tlčú... A to pivo za tie peniaze? Radšej som prešiel na víno. Červené, aby ku mne ladilo.....
<br/>Hlopi, vy mi isto neveríte, ale mám vás radšej než nejakých zámorákov.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18181 od texedo
Odpoveď od texedo na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Belson , som prekvapený že stretávaš len prostých poľovníkov . Ako sa na slovensku hovorí vrana k vrane sadá. Vážne som nechcel reagovať ale nedá sa . Počuj kde si taký hustý tak nápis do témy návrh zákona o poľovníctve čo chceš zmeniť resp. Ako na vyzerať ! Mrmlať dokážem aj ja . Tento príspevok smerujem aj pre petrabaču , jágra a marmila. Dajte návrh ako na vyzerať keď ste neomylny a geniálny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18183 od texedo
Odpoveď od texedo na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Mám pocit , že nemáte čo robiť len kritizovať iných ale prispieť niečím normálnym alebo niečo urobiť pre poľovníctvo to vás nejak nezáujma . Jak môj otec hovorí - všetci ochranári a antiSPZ sú tý čo ich nikde nechcú a od všadial ich vyhodili . Toť vsio. Ahojte . Hehe

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18184 od texedo
Odpoveď od texedo na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Jak mi náhodou chcete vynadať tak tu je moje číslo 0904955055 , to len tak, aby sme nezaťažovali toto fórum zbytočnýmy hádkamy . Dobrú noc vám prajem všetkým . . .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18185 od texedo
Odpoveď od texedo na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Inak aj ja som stretol pár k . . . . medzi poľovníkmi ale môžem potvrdiť že to bolo len 0.50 percent zo všetkých poľovníkov a nie toľko ako prezentujete vy . A už vážne dobrú noc .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18192 od jager
Odpoveď od jager na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Správne Jano,
<br/>Nevzdelanosť a nechuť k rozširovaniu si horizontu poznania, je to čo 90%, poľovníkov stavia do rady tých, čo tiež prispievajú k zlému menu Poľovníctva. Ale pozor! Tu akútne nastáva ešte jeden závažný problém. Ak si vzdelaný poľovník a si doma v kynológií, zbraniach a strelive, biológií zveri, v poľovníckych zvykoch a tradíciách, v poľovníckej legislatíve atď., tak zostávajúcich 10% je menšina, ktorá ti vytvára prostredie v ktorom nachádzaš pochopenie a zároveň, uznanie. Je to veľmi malá časť, ktorá v konečnom dôsledku v PZ má len úbohých 10% hlasov a tak často o kľúčových veciach, ktoré majú poľovníctvo posúvať dopredu, rozhodujú jednoduchšie koncipovaný ujkovia v montérkach.
<br/>Ak takto poľovnícky nevzdelaný člen sa ocitne v tvojom diskusnom prostredí tak u jednoduchšie koncipovaných nutne zanechávaš pocit ich vlastnej menejcennosti a neschopnosti aktívne sa zapájať do diskusie o čomkoľvek.
<br/>A tak si odhalený ako nepohodlé svedectvo ich hlúposti. U mnohých zistené medzery vo vedomostiach sú výzvou k náprave. To je tých 10% . Pre väčšinu nie je nič ponižujúcejšie, ako keď im niekto dopraje možnosť zistiť aký si hlúpy a nemohúci. A pre týchto je každá prekážka konečnou a zároveň signálom k útoku proti tejto menšine, kde ich najsilnejšou zbraňou je hlúposť. Toto zvlášť platí v PZ.
<br/>V mojom prípade by som povedal len jedno. Poľovnícka Vzdelanosť, v dnešnom poľovníctve má aj svoju horšiu stránku. Je to schopnosť jednotlivca dospieť k poznaniu kde je naše poľovníctvo choré, kde sa dejú najväčšie svinstvá. Je to schopnosť porovnávať znenie zákona s bezhlavou praxou. Je to možnosť vidieť porušovanie zákona a následne jeho uplatnenie iba v prípadoch, keď to nám vyhovuje. Je to schopnosť vidieť neschopnosť poľ hos. stáť v čele PZ. Je to možnosť posúdiť a prijateľnou formou vyvrátiť nezvratné tvrdenia tzv. kynológa. Je to schopnosť byť psom, ak mi to pri výcviku má pomôcť. Je to schopnosť byť jeleňom, pri love jelenieho kráľa. Je to schopnosť byť plnohodnotným Poľovníkom. Rečnícka otázka. Si ale dostatočne pripravený na odrážanie útokov? Si ochotný platiť cenu za to, že vieš viac ako tvoji kolegovia? Si schopný zvládať námietky, že si akýsi premúdrený? Ak miluješ prírodu a poľovníctvo, si pripravený nájsť si v poľovníctve svoje vlastné miesto? Ak nemáš odpovede, bude lepšie zostať h.......y.
<br/>
<br/>Jano, neber to osobne ak to tak vyznelo. Podľa môjho názoru, ktorý nemusí byť správny, to platí pre nás všetkých.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18194 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Jager, excelentna uvaha !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18195 od belson
Odpoveď od belson na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Pridávam sa, excelentné. Ale aj tvoj nočný príspevok zo 6.6. sa mi páčil. A čo viac, žiadna arogancia, ako sa to tu občas vyskytuje.... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18197 od sibo
Odpoveď od sibo na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
jager pekna uvaha, trosku mne osobne a nielen v tvojom prispevku prekaza oznamenie &quot;pankovia v monterkach&quot;. nie vsetci jednoduchsi ludi musia byt automaticky nevzdelany. je mozne ze ich argumentacia a vyjadrovanie nie vzdy dosiahne uroven vysokoskolsky vzdelaneho cloveka ale to nemusi znamenat, ze nepozna danu problematiku a nema prehlad. To ze niekto chodi na drahom auta v obleku a ma vysokoskolsky titul nemusi byt zarukov ze je to vzdelany a problematiky znali clovek.
<br/>
<br/>musim vsak s tebou suhlasit je tazko presadzovat cokolvek proti vacsine, ktora nechce pocuvat a rozumiet. a to plati nie len v polovnictve.
<br/>
<br/>skoda je len jedno, ze mladi polovnici casto nedosahuju znalosti ani tych tvojich pankov v monterkach. to ze je stara generacia polovnikov na tom tak ako je uz asi tazko zmenime, tento krok je len a len na nich, ale velmi zle sa pozera na mladych ludi, ktory sa stavaju polovnikmi a nemaju kolko krat ani predstavu aky je rozdiel medzi rohom a parohom, ci co je senaz a podobne. toto su veci, ktore by sa mali dat ovplyvnit uz na zaciatku. potom nebude treba ziadne debaty o tom ako a co napravat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18198 od PatoK
Odpoveď od PatoK na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Pani jager, belson, klobuk dole nad vami kolko mate sebavedomia. Vsetko dokonale ovladate, presne statisticke udaje (90% sprostych polovnikov, 10% tych ktory sa vam ako tak vyrovnaju)... hmm este raz klobuk dole, aj ja by som chcel byt raz taky sebavedomy a vyhlasovat ze viem o polovnictve a ostatnych veciah co s nim suvisia vsetko. A ze na vsetko mam svoj navod akoby to malo fungovat (samozrejme ze jediny,ktory je dobry a ktory vsetko vyriesi).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18203 od jager
Odpoveď od jager na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Ak sme ťa niečim prekvapili o čom si myslíš, že by mal poľovník vedieť a ty si to nevedel, tak je čas aby si začal útočiť a to vašou najsilnejšou zbraňou, ktorou je už spomínaná ......., namiesto toho aby si prejavil trocha pokory a porozmýšľal ako sa nakontaktovať na belsona a pre svoje lepšie poľovníctvo, vytiahnúť s neho čo najviac. Ale uznávam, jednodochšie je trepať dve na tri. Nič si s toho nerob, štatistiky aj s takýmito názormi počítajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18204 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
....skutocne velmi zaujimave.Mail v presne tomto zneni som vcera vecer,avsak v skratenej podobe, posielal Belsonovi(cital si ho,B.?).Ty si to rozviedol trosku sirsie,mne ostava len suhlasit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.116 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 637 návštevníkov a žiadni členovia on-line