polovnictvo na slovensku a jeho buducnost

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18205 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Pani bez osobnych invektiv.Jedno je neodskriepitelne.Ako bol chaos pri privatizacii podnikov tak je chaos aj teraz a bez reforiem a zmien to nepojde. Taky tlak na stat.lesy ohladne prenajmu revirov alebo aspon odstrelu este nebol ako je teraz.Uprimne.-kto z nas by nechcel mat vlastny revir.Z vlastnej skusenosti viem,ze najviac vykrikuju pani polovnici,ktori si za socika robili v revirovh co chceli.A bolo akoze vsetko nase a nicije a zadarmo.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18207 od PatoK
Odpoveď od PatoK na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Nie jager nepatrim k tym ktori utocia zbranami ako ty pises ....... Ale zaraza ma istota s akou podavate svoje navrhy, ktore by vyriesili vsetky problemy dnesneho polovnictva. Mozno (urcite) nemam tolko skusenosti (tie idu s vekom), ale presadzovanie tych vasich nazorov mi pripada take silove. Akoby ine nazory nemali zmysel, len tie vase. Viem ze v dnesnom polovnictve na Slovensku je hodne spiny, no osobne mi nevonia ani ten sposob, ktory preferuje belson. A netuzim si kupovat povolenky ci licencie na "benzinkach". Tento sposob polovnictva vytvara u mna dojem ze je to len o love zveri, a co to ostatne co polovnictvo obnasa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18209 od belson
Odpoveď od belson na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Lovec_1, Jager:
<br/>Nemyslím si, žeby som bol nejakým &quot;profesorom&quot; z ktorého treba niečo vyťahovať. Mal som možnosť spoznať za posledných pár rokov okrem slovenských pomerov aj niečo iné a možno AJ preto mám niektoré názory nekonvenčné a &quot;štím nimi proti vetru&quot;. Nikomu som ich tu nikdy nevnucoval a nevydával za jediné správne, aj keď mnohí to skratkovou a mne cudzou logikou tak vnímajú. Asi tým, že po prečítaní nejakých (pripúšťam, že v niektorých prípadoch možno aj neúmyselných) manipulácií s mojimi tvrdeniami som &quot;na prútik vzal palicu&quot; a &quot;na palicu kyjak&quot; a sklzol som do osobných invektív, menej pozorným čitateľom (odborne povedané dyslektikom ;) ) to môže pripadať ako nanucovaná jediná a neomylná pravda. Ale to je ich problém nie môj...
<br/>Lovec_1: Tvoj email som čítal, ďakujem, už som ti medzitým aj odpovedal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18210 od belson
Odpoveď od belson na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
&quot;...este raz klobuk dole, aj ja by som chcel byt raz taky sebavedomy a vyhlasovat ze viem o polovnictve a ostatnych veciah co s nim suvisia vsetko. A ze na vsetko mam svoj navod akoby to malo fungovat (samozrejme ze jediny,ktory je dobry a ktory vsetko vyriesi).&quot;
<br/> PatoK a kdeže to také písali?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18213 od PatoK
Odpoveď od PatoK na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Je to moj pocit, po precitani vasich prispevkov (ale ako som sa dozvedel asi dislekticky) :(. Nemohol by si zajst trochu na pokec?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18214 od belson
Odpoveď od belson na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Ďakujem, nemohol. Uprednostňujem off-line komunikáciu a okrem toho, za chvíľu musím od počítača na nejaký čas odísť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18215 od tibo
Odpoveď od tibo na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Poľovníctvo je krásne,ešte krajšie by bolo bez zopár rušivých elementov.Mnohý majú parádny obal,len jadro je hnilé.(úvaha)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18261 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Na margo vsetkeho co som si tu precital musim konstatovat len jedno,situacia v slovenskom polovnictve je skutocne zla,nechcem nikoho ani urazat ani napadat,treba si vsak polozit napriklad otazku preco vseobecne koluje nazor:najvacsi pytliaci su polovnici,
<br/>nech ma nikdo nenapada,ze som to vymyslel ja.Je to nakazdom z nas,aby sa situacia zmenila.Stare slovenske prislovie hovori:RYBA SMRDI OD HLAVY:Za to,ze v slovenskom polovnictve je taky neporiadok moze najviac Slovensky polovnicky zvaz-jeho terajsie vedenie,Sam byvaly minister podohospodarstva o nom poveda,ze je to posledna organizacia narodneho frontu,samozrejme,ze mal pravdu.Urcite si polozite otazku v com:odpovad je velmi jednoducha.SPZ-jeho terajsiemu vedeniu situacia velmi vyhovuje,zaujimaju ho len zahranicne sluzobne cesty,sponzorske akcie,samozrejme za nase prispevky.Raz za pat rokov zorganizuje celostatnu vystavu aj na tu pyta od clenov peniaze vopred vo forme vstupeniek.treba si polozit otazku kam idu vsetky tie peniaze a co vlastne SPZ-terajsie vedenie per svojich clenov robi?
<br/> Ako som uz povedal SPZ-terajsiemu vedeniu takato zla situacia len vyhovuje a skryva sa len za frazy a pochybne vyhlasenia,situaciu sa snazi preniest na Novy polovnicky zakon,ktory je v nedohladne.Keby mal SPZ-jeho terajsie vedenie zaujem o poriadok,povznesenie slovenskeho polovnictva,moralku a dodrziavanie zakona,tak by vypracoval seriozne Jednotne stanovy Slovenskeho polovnickeho zvazu,ktore su zavazne pre fungovanie kazdeho Polovnickeho zdruzenia.Podla terajsich Jednotnych stanov SPZ,ktore obchadzaju zakon a moralku SPZ-jeho terajsie vedenie nema zaujem o poriadok,jednoznacne SPZ-jeho terajsie vedenie,keby malo zaujem tak by spravilo poriadok aj bez Noveho zakona o polovnictve.SPZ-jeho terajsie vedenie sa takymito ucelovymi stanovami zbavilo starosti a zodpovednosti za vyvoj slovenskeho polovnictva.
<br/> Vyvoj sa neda zastavit,ja nie som proti SPZ;slovensky polovnici potrebuju dobru organizaciu,ta vsak musi reprezentovat zaujmy vsetkych a nie byt organizaciou,ktora sa zbavi zodpovednosti v ramci stanov,ktore povisi nad zakon a tym sposobil nevrazivost
<br/>a zle meno slovenskeho polovnictva.
<br/> Nove volby by mali byt o zmene a preto treba volit zmenu a to znamena poriadok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18269 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Súhlas.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18272 od kurt
Odpoveď od kurt na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Konečne názor s ktorým môžem súhlasiť. SPZ je v podstate dobrá organizácia, ale aj tu je všetko o ľuďoch a väčšina z tých čo sú tam teraz asi nie sú tý pravý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18277 od jager
Odpoveď od jager na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Dík, už aspoň nebudem sám o kom budú hovoriť, že píšem, preto lebo mi bola spáchaná krivda. Ani netušia, že nie mne, ale celému poľovníctvu. A to je ten hlavný dôvod. Je mi ľúto, že mnohý správny poľovníci zatvárajú oči pred nezvratnou skutočnosťou umierajúceho poľovníctva pre mnohých dobrých poľovníkov, v záujme udržať si akési členstvo ešte aspoň pokiaľ to bude možné bez mimoriadneho úsilia. Ale sú aj taký, a tých je väčšina, čo ani netušia, ani nevidia, že pomaly ale isto sú na odchode s PZ. Znamená to asi toľko, že každý sa na veci pozeráme inak. Znamená to aj to, že mnohý sa pozerajú ale nevidia.
<br/>
<br/>Jeden môj dobrý priateľ s Poľska, mi raz rozprával príbeh. Vraj aby som si predstavil poľovníckeho psa ako prenasleduje zajaca. zajac bežiaci o život nepozná prekážky, prebehne cez potok, kľučka doľava, potom v pravo, zase skočí do kriakov a o chvíľu je zase vonku, a takto kľučkuje pred psom, ktorý ho vytrvalo a neúnavne sleduje a chce uloviť. Ak mi ako poľovníci vidíme u psa takéto vytrvalé sledovanie zveri hodnotíme ho známkou štyri. Teda výborne.
<br/>Teraz si ale predstavme tú istú situáciu, len si odmyslime zajaca. Ktorého pes vidí a mi nie. Čo si pomyslíte o takto zbesilo pobehujúcom psovi? Záver by bol jednoznačný, psa treba utratiť, lebo behá bez dôvodu ako besný a teda musí byť nutne chorý.
<br/>
<br/>Prečo som to vlastne napísal? Z jediného dôvodu, že tých, ktorých podľa ich príspevkov hodnotíme ako nenormálnych, vidia svojho zajaca a idú za ním bez ohľadu na to či ho mi vidíme alebo nie. Bolo by rozumné pred tým než vynesieme rozsudok, najskôr sa dobre pozrieť, či pred naším hlupákom nebeží zajac. Ak áno, tak aj náš postoj sa určite zmení a mi budeme múdrejší. Pozerajme na tých, čo vybočili, alebo urobili kľučku doľava, či náhodou nevidia zajaca.
<br/>Mám rád takých ľudí ako je peterbaca. Majú svoj vlastný názor a čo viac sú ochotný z určitou dávkou sebavedomia ho aj prezentovať.
<br/>Kéž by takýchto chlapov bolo v SPZ viac. Som presvedčený, že aj poľovníctvo až takto sprofanované, by začalo byť znovu zábavou, čestných a príkladných ľudí pre všetkých okolo nás.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18291 od michal
Odpoveď od michal na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Peter, podľa mňa je situacia v slovenskom poľovníctve presne taká, akú si robia jednotlivé PZ. Su združenia, ktoré fungujú excelentne, pretože držia kolektív a dávno pochopili, že pokial si sami nepomôžu, tak im nikto a ani ustredie SPZ nepomôže. Další len prešlapujú na mieste, žerú sa a de facto len čakajú na ranu z milosti, ktorá ich časom aj tak neminie. Proste doba sa zmenila, každý sleduje predovšetkým vlastné ciele a a SPZ ako organizácia už pravdepodobne nikdy nebude mať tu moc a vplyv ako kedysi. Na to tam chýba personálne obsadenie, vízia atď. Každý, kto má reálny pohľad to jasne vidí, že SPZ ako také pomaly svoje pozície stráca. Rušeň proste stojí na mieste....tá para, čo sem tam vyletí v podobe výstavy, exkurzie a podobne celú súpravu už nikam nepotiahne. Dnes máš na urovni PS a PZ už ľudí, ktorí pre svoju ekonomickú silu žiadne SPZ de facto nepotrebujú....idú svojou vlastnou cestou. Na tejto stránke je návrh zákona o polovníctve....kto z SPZ mal relevantnú snahu komunikovať ku konkrétnemu návrhu....opýtať sa ako to bolo myslené. Kde je ta legislatívna komisia? Kde je aspoň nejaká odozva v zmysle, že toto je dobrá vec a zapracujeme ju do návrhu?
<br/>
<br/>Da sa pokračovať dalej....na čo, je to aj tak mlatenie prazdnej slamy
<br/>;)
<br/>
<br/>Peter, pred casom som ti daval kontakt....ako si pochodil?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18308 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Maju vlastny revir.Ale legislativa a ich sikovnost im to umožnuje.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18309 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
PZ ktore funguju excelentne a drzia kolektiv tak slapu len preto,že vsetky naklady znasaju rovnako-to znamena ze su to clenovia povedzme ekonomicky stabilizovaní.A potom to slape.Rovnaky zaujem,podiel snaha atd.Ale väcsinou je to tak,že 2-4ja zabezpecia napr. krmivo na celu sezonu a revir a ostatni sa pozeraju a pochvaluju.Tie tzv.brigady atd.chlapi to by som ako aktivitu ani nespominal.To je normal.povinnost.Jednoducho nas caka predlha a bolava cesta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18310 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Ale uplne suhlasim s tebou Mišo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18311 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
Aj s jagrom.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18445 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
stale pozorujem fakt,ktory sa zo slovenskej mysle asi nikdy nevytrati:ludia ktori otvorene hovoria o problemoch davaju navrh ako by sa to mohlo riesit hned su napadani,ze sa robia mudri,povysuju sa nad ostatnych,maju patent na rozum a co ja viem este,potom sa necudujte,ze pomaly starocia ludia zo Slovenska emigruju,
<br/>neznalost sa neda zakryvat aroganciou a zlomyselnostou a utokom na tych co hovoria svoj nazor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18459 od Castor
Odpoveď od Castor na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
neber to ako aroganciu, ani ako zlomyselnost, no ak chces do vzorovych stanov ktore musia vychadzat zo zakona davat veci, ktore musi riesit najprv zakon....tak s pojmom nenznalost by som narabal opatrne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18466 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
ani ma nenapadlo nieco take,ako povazovat tvoje slova za aroganciu,moj nazor je jednoznacnySPZ -umyselne vytvoril take stanovy ktore vylozene ignoruju zakon,
<br/>vsetko dal do pomyselnej moci Polovnickych zdruzeni-clenskej schodze,ktora dokaze odignorovat mnohe znenia zakona...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18467 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému polovnictvo na slovensku a jeho buducnost
asi mas pravdu-castor-tam treba pouzit uplne ine slovo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.079 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 682 návštevníkov a žiadni členovia on-line