Čo očakávate od nového vedenia SPZ, v čom by malo pokračovať a čo zmeniť

pred 16 rokmi 4 týždnami #34020 od besena
zdravim,pozrite si članok rozhovoru s novym ,,prezidentom,, SPZ po uloveni diviaka
<br/> mu nasadili plombu na nohu--ktoru?
<br/> najdete to vo ,,Forum-Ine,, (rozhovor s prezidentom SPZ)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #34021 od besena
opravujem -- nebolo to vo Forum ale TEMY - INE.
<br/> dakujem za pochopenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #34023 od michal
Mne to je srdečne jedno na ktorú nohu nasadili plombu, hlavne že ju nasadili, najma ak tam nie je zrejmé, kto ju vlastne nasadzal.....a kedze sa tam obímajú 2 nad diviakom a jeden ma tusím kolimátor na zbrani, tak predpokladám, ze to bolo na spoločnej a tam nasadza - označuje ulovenú zver pol. hospodár alebo ním poverená osoba

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34332 od papo
týmto chcem požiadať zodpovedných z SPZ, aby konečne zverejnili stanovisko k návrhu zákona, a taktiež v jeho rámci filozofiu slovenskej poľovníckej komory, keďže v zákone je to návrh SPZ. za dva mesiace ide materiál do vlády, snáď by bolo načase. neistota vyplývajúca z neinformovanosti vládne celým spektrom poľovníckej verejnosti. alebo je to zámer? vágne, nič nehovoriace paragrafy o členstve v komore nesvedčia o príliš profesionálne odvedenej práci/alebo je to zámer?/. viacerí aj profesionálni pracovníci a funkcionári okresov vyslovujú obavu, či sa v tichosti nepripravuje zánik SPZ. naozaj je treba informácie, pretože viaceré PZ uvažujú o vlastnej registrácii, s tým, že ich budúcnosť v SPZ je veľmi nejasná. tento proces prebieha a vedenie SPZ stále nereaguje. je najvyšší čas oživiť stránku SPZ, dávať do nej maximum informácií, pretože súčasný pohľad na ňu je žalostný. táto poľovnícka informačná databáza, teda jej prevádzkovateľ informuje o širokom spektre poľovníckeho života, za čo mu patrí naša vďačnosť, ale oficiálnu stránku SPZ nahrádzať predsa nemá.
<br/> prepáčte mi tento tón príspevku, ale takto to cítim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34509 od tetrix
Myslím si, že &quot;papo&quot; vystihol realitu, SPZ zaujalo pozíciu mŕtveho chrobáka a čaká či ho niekto odkotúľa ďalej dopredu, do strán, dozadu alebo či ho čosi zožerie. Je dosť možné, že naši predstavení sa tak správajú zámerne. Oni si na svoje prídu nech to dopadne akokoľvek a na nás obyčajných im prd záleží - podobne ako politikom na voličoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34660 od pytliak
Myslim, ze ti vo vrcholnych organoch SPZ uz maju plan a strategiu ako to cele uhrat pre seba s komorou, dinosaura (SPZ) nechaju zdochnut a oni si to teraz zas porozdeluju, mozno sa niekoho neziaduceho zbavia a to bude vsetko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34663 od Akela
Oni si na svoje prídu nech to dopadne akokoľvek a na nás obyčajných im prd záleží - podobne ako politikom na voličoch.
<br/>Myslím, že si to vystihol úplne presne. Skvelá formulácia. Myslím si úplne to isté. Bohužiaľ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34675 od michal
No keby to malo dopadnut takto, tak potom co s majetkom RgO alebo OkO SPZ, ked budú ustrihnutý od zdroja peňazí za skúšky a podobne.....bude sa rozpredávať alebo co s ním, ked nebudu mat financie. Alebo cele štruktúry ustredia a RgO a OkO prejdú pod komoru a kto to ale odhlasuje??? Podla návrhu zákona komora bude vlastne takmer na 99% samofinancovaná z vlastných zrojov od tretích osob, kde vezmú inak peniaze na rozbeh nových štruktúr????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34676 od Akela
Súdiac podľa nášho združenia - všetci prd vedia čo sa deje, každý len čaká na povolenku na monitoring/my ešte nemáme, len od 1. mája/ Toto zaujíma členov u nás. Nie všetci máme nejaké informácie. Pravdepodobne 98% členov ich nemá žiadne a ani len netušia čo sa deje. Vidím to pesimisticky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 dňami #34969 od vajlo
zdravim chlapi ,ak aj daju daco vediet,aj tak z toho nic nebudeme vediet !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36267 od mrusnak
Nové vedenie SPZ by si malo uvedomiť čo sa deje s poľovníctvom v SR, najmä to rodinkárstvo v PZ a podobné praktiki, no najviac by sa mohli pozastaviť nad členmi SPZ, ktorý nie sú umiestnení v žiadnom PZ z dôvodu ich neprijatia, a konečne zmeniť stanovy a ORP tak, aby jednoducho nebolo možné, že pár ľudí sa rozhodne a Vás od poľovníctva natrvalo odstaví. Len tak, lebo sa im nepáčite.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36841 od hora
Každa organizacia ma svoje stanovy podle ktorých se riadi a kona aj v prípade ak ide priestupok svojho člena.Mne pripada SPZ ako zložka ,ktorej úlohou je výberať členské príspevky a nič iné.Ako si vysvetliť fakt,že ak nezaplatim členské tak ma prestanu evidovať ako člena,ale ak to členské o pol roka zaplatím nič sa nestalo aj keď sa mi to stane viac-krát!Byť členom SPZ som donedavna považoval za česť no po poznani opisaného prípadu už to tak nie je.Dotyčný &quot;člen&quot; porušil hneď niekoľko predpísov/ako držiteľ zbrane ,keďže nemal predlžený poľovný lístok-nedovolené ozbrojovanie,ako poľovník-chodil do revíru so zbraňou.../.RgO SPZ to bolo zname a nebranilo to bez problemov prijat znovu za člena.
<br/>Čo ma však najviac udivilo bol fakt ,že dotyčnému bez problemov predlžili poľovný lístok
<br/>hoci im uvedené skútočnosti boli zname.
<br/>A k teme.SPZ by sa mal usilovať o získanie patričného postavenia a važnosti medzi samotnymi poľovníkmi,lebo doposiaľ byť členom je len povinnosť a nie česť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36886 od vajlo
zdravim vas, v celku s vami suhlasim, avsak moja skusenost je taka ze som to tiez presvihol z dovodu prace v zahranici a na patricnom urade mi to len tak s cista jasna dotycny pani ani po zaplateni nechceli predlzit, mal som trochu behacky ale podarilo sa! chcem tym len povedat ze to zalezi hlavne od ludi a pristupu k praci. PS: a este chcem podotknut ze toho casu som zbrane NASTASTIE nemal inak by to bol fakt problem..., fakt to zalezi len od ludi, no bohuzial niekomu zalezi len na tych &quot;hnusnych peniazoch&quot;...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36898 od hora
Prepačte,nevyjadril som sa dosť jasne.Dotyčný si najskôr vybavil 1-ročný poľovný lístok.Ten mu stačil na vydanie 10-ročného zbrojaku. Rok chodil po revíri bez poľovného lístka.Po predlození zoznamu členov na RgO SPZ zistili,že nie je členom.Zaplatil členské a vybavil poľovný listok.Znovu ho prijali do PZ.Po dvoch rokoch sa situacia zopakovala,keby sa po krčmach nevyjadroval v zmysle ,poľovať sa da aj bez poľovného lístka, tak by na to ani v združeni neprišli./Dnes vraj nik nemôže mať zbraň bez poľovného lístka./Na LU v juni im povedali ,že si na konci roka dotyčný listok nepredlžoval.
<br/>Samozrejme vyskytnú sa situacie kedy človek nestihne,alebo nemôže.Obyčajne vtedy mu to na úradoch aj patrične spočítaju.
<br/>Takže prepačte svojím príspevkom som sa nijako nechcel dotknuť tých čo to nestihli o deň o mesiac.
<br/>Chcel som len poukazať na prácu LU a na skutočnosť,že členstvo v SPZ je povinnosť čo sa mi javi ako neprirodzené.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36905 od vajlo
zdravim, na tom LU. by som vsetkych povyhadzoval az by sa za nimi prasilo!!! pokial tam budu takyto bezcharakterny chrapuni, bude tak vyzerat cele SPZ! a ten dotycny &quot;pan&quot; by sa mal tiez nad sebou zamysliet a vypadnut zo SPZ a odovzdat ZP., nechapem ako je taketo nieco vobec mozne? to naozaj ked ma niekto par korun tak si robi co chce??? a potom si este nejaky takyto niktos povie ze &quot;ja som polovnik&quot; a pritom ma vsetko len KUPENE! rozum ti zastane !!! a uz by ma ani neprekvapilo keby takyto clovek bol aj vo vybore pol. zdruzenia! AMEN.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39401 od papo
tak som sa nejakej tej odpovede dočkal... v Hubertlove od prezidenta SPZa riaditeľa kancelárie. ale som z toho trochu zmätený... Vysvetlím: / .......bodkované je citát,
čiarky reakcia/
<br/> ...Názory členov, ktorí sa z akýchkoľvek dôvodov nestotožňujú so závermi oficiálnych volených orgánov, nie je možné považovať za rozhodujúce.
<br/>.....Napriek týmto skutočnostiam môžem pokojne konštatovať, že aj keď sme boli v procese tvorby návrhu nového zákona vystavení vždy novým a novým pripomienkam,
<br/>
a zamysleli ste sa, páni, či boli k veci? Ta vystavení ste boli....
<br/>....je návrh zákona, o ktorom je možné s plnou vážnosťou tvrdiť, že úlohy, ktoré nám pri presadzovaní tvorby nového zákona uložil IX. Snem sa nám doteraz podarilo splniť
<br/>...Súčasné prezídium a legislatívna komisia SPZ disponuje dostatočne širokým právnym vedomím na to, aby zvolilo pre dosiahnutie tohto cieľa zodpovedajúcu logistiku. Po toľkých rokoch neúspechov a sklamaní, ba dokonca aktívnej obrany proti krajne liberálnym snahám vyriešiť zákon o poľovníctve systémom „o nás bez nás&quot;, si už SPZ nemôže dovoliť žiadnu taktiku pokusov a omylov.
<br/>
tak hrr do súhlasu s premaľovaným návrhom z r. 2004
<br/>....a cieľavedomé obhospodarovanie a využívanie voľne žijúcej zveri ako jednej z najcitlivejších zložiek obnoviteľných prírodných zdrojov, kultúrneho dedičstva a zároveň
<br/>
tak kultúrne dedičstvo, kto na to prišiel?
<br/>...Informácia o priebehu legislatívneho procesu nového zákona o starostlivosti o zver a o poľovníctve je od októbra 2007 stálym bodom rokovania prezídia SPZ. Cez zbor zástupcov (Radu SPZ), prostredníctvom verejných diskusií, ale aj písomnou výzvou sme sa priebežne snažili aktivizovať našu členskú základňu a predovšetkým funkcionárov na rôznych organizačných stupňoch, aby sa vyjadrili k aktuálnemu paragrafovanému zneniu nového zákona
<br/>
tak funkcoinárov, ešte že nie členov! a akosi mi ušla info o poslednom návrhu, ktorý teraz vehementne obhajujete, ktože sa k nemu mal príležitosť vyjadriť? iste, bol aj workshop v leviciach, ktože tam bol z SPZ? ibaže k úplne inému návrhu. akdeže máte páni, ten vo vláde schválený návrh? Zväzové stránky oplývajú historickým materiálom, ale to najaktuálnejšie tam dlhodobo chýba!
<br/>...Inštitút zhromaždenia vlastníkov poľovných pozemkov bez právnej subjektivity vnímam ako konsenzuálne riešenie vlastníckeho práva a kvalifikovanej väčšiny v podmienkach rozdrobeného vlastníctva poľovných pozemkov na Slovensku. Členmi SPZ sú mnohí špičkoví odborníci štátnej správy lesného hospodárstva a poľovníctva, právnici na všetkých úrovniach štátnych inštitúcií a organizácií, ktorí sa s dôsledkami doteraz uplatňovaného systému stretávajú každý deň na ministerstvách, lesných úradoch, súdoch, prokuratúre. Práve títo odborníci naznačili, že rozhodnutie zhromaždenia vlastníkov potvrdené notárom je v slovenských podmienkach legislatívne akceptovateľným východiskom pre konania
<br/>
a ja to vnímam ako porušenie Ústavy SR, čl.20.....a nasl.
<br/>....Ako bude riešiť novy zákon situáciu (ktorá na Slovensku vzniká veľmi často), ak sa vlastníci nedohodnú na prenájme poľovného revíru ?/otázka/
<br/>Nie som optimistom, ale nezdieľam v tomto prípade ani krajný pesimizmus naznačený vo Vašej otázke. Podľa návrhu zákona patrí právo poľovníctva majiteľovi pozemku. Každý poľovník si teda musí uvedomiť, že má dve možnosti:
<br/>- byť vlastníkom, alebo vlastníka považovať za svojho partnera. A v tejto súvislosti si musí každý majiteľ alebo partner uvedomiť, že pre optimálny a trvalo udržateľný vývoj zdravej populácie poľovnej zveri je nevyhnutný dostatočný životný priestor s dlhodobo stabilnými hranicami, relatívnym pokojom a vyrovnaným režimom hospodárenia. Je vo vzťahu k zveri absolútne neetické a vo vzťahu k ostatným poľovníckym kolegom egoistické, ak minoritný, niekedy dokonca úplne drobný vlastník poľovného pozemku zneužíva právny systém tým, že bojkotuje rozhodnutie správneho orgánu, ignoruje väčšinový princíp, odmieta sa pre zver a v prospech zveri podriadiť a dlhodobo znemožňuje riadne poľovnícke hospodárenie.
<br/>
no a to už je zlatý klinec. akosi som v návrhu nenašiel napísané, že právo výkonu poľovníctva patrí vlastníkovi, možno však len mojou nepozornosťou. no zaujalo ma apelovanie na city vlastníka, keď sa odmieta pre zver podriadiť...
<br/> a tak si znovu kladiem otázku, čo to máme na stole za paškvil, navyše s úprimnou podporou nášho panstva /volím nekontroverzný výraz/? Takto sa vykladajú závery snemu? Obávam sa, že takto sa vykladajú záujmy nejakých skupín a postoj k obyčajným nefunkcionárom je asi v tomto duchu:
<br/>...............Som presvedčený, že z kontextu navrhovaných zmien absolútna väčšina našich členov pochopila zámer a vie si predstaviť svoje miesto v službách slovenského poľovníctva aj po nadobudnutí účinnosti zákona v navrhovanom znení. Iste, sú aj takí, ktorí si zmenu z rôznych dôvodov nevedia alebo nechcú predstaviť a pripustiť. Uvedomujem si, že s týmito, v absolútnej väčšine skôr narodenými, je potrebné ešte hovoriť aj osobne a využiť na to každú príležitosť. My s nimi totiž počítame aj v budúcnosti........
to už nejdem komentovať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40822 od kefas
Čo očakávam ja? Nič. &quot;Všeľudovému&quot; poľovníctvu na Slovensku zvoní umieráčik a SPZ sa už iba snaží zachrániť. Ale zamestnanci SPZ nevedia, alebo skôr nechcú pochopiť, že tak ako to bolo spoločne zriadené, tak nemôže jedno bez druhého fungovať. :x:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41465 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41564 od papo
nechce mi zobrať text....:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41565 od papo
a to tak, že ani na tri pokusy.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.153 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 339 návštevníkov a žiadni členovia on-line