Čo očakávate od nového vedenia SPZ, v čom by malo pokračovať a čo zmeniť

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32405 od peterbaca
... a stale ludia nechcu pochopit realitu,doba sa davno zmenila,ortodoxne nazory stale prevladaju,ked sa budu tykat problemy vacsiny ludi,ktore sa teraz tykaju par ludi,potom si vsetci spomenu na zakon,pravo a moralku,naraz uz nebudu tvrdit,ze najvyssi organ je clenska schodza,ktoru bez mihnutia oka zneuzivali na osobnu pomstu,intrigi,vydieranie, pametajte pani si schvalia taky zakon ako bude vyhovovat im,
<br/>dufam,ze potom sa polovnictvo zbavi pecienkarov,podla slovenskeho vzorca-pozor toho
<br/>neodhlasujeme,lebo ten by asi netoleroval polovanie do ruksaka,Vazeni nezakrivajte oci
<br/>pred realitou----rad by som v tomto prispevku vyzval na anketu,kolko ludi poluje podla
<br/>vas vsetkych zo zistnych dovodov a koli divine
ja tvrdim,ze je to 50%,rad si precitam vase prispevky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32552 od nimrod15
:)Môj názor na danú temu, v zmysle Ústavy Slovenskej Republiky je súkromné vlastnictvo nedotknuteľne teda s toho vyplíva že o prave poľovnictva ma rozhodovať vlastnik pozemku, a PZ je len prenajomca a bohužial zo žiadnym narokom, zoberme to hypoteticky PZ plati vlastnikovi určitú sumu a dojde niekto iný pri predlžovaní zmluv a da 5x viac je to smutné ale bohužial ako sa podľa Vas rozhodne vlastnik? a je smiešne aby vlastnik ked bude chciet poľovať na svojom bol odmietnuty zo strany PZ, cesta asi vedie niekde uprostred teda poľovne spoločnosti, na princípe podielov, teda roky v PZ a plus vlastníctvo určitý počet hlasov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32564 od koleno
Bohužiaľ, najväčšie nároky majú tí poľovníci, ktorí nič nevlastnia a preto im smrdí
<br/> vlastnícke právo. A niet sa čomu diviť, napokon aj ten zákon je z doby ľadovej.
<br/> Za 60 rokov sa v poľovníctve nič nezmenilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32573 od michal
Mudrlant, treba čítať celý text a nie len pol vety, ktorá sa ti hodí....vlastníctvo je nedotknuteľné a možno ho obmedziť zákonom alebo na základe zákona a za náhradu. Prenajíma sa právo poľovníctva...t.j. právo chovať a loviť zver, ktorá niekde žije, beha po nejakých pozemkoch, ktorá ale nepatrí vlastníkovi pozemku. Ty dostávaš akože nájomné - odplatu za to, že ti niekto behá po pozemku, ktorý maš na LV a loví tam, inak, tvoje vlastníctvo žiadnym sposobom neutrpelo, lebo zver ti de iure ani de facto nepatrí:x:x:x. Aj keby si poloval, tak ti príslušná časť nájomného patrí. Pochopil??????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32577 od koleno
jeden príklad,
<br/> Poľlovné združenie platí ročný nájom vlastníkovi pozemku 8 Sk/ha za výmeru 50 ha. Celkovo to robí 400,-Sk. Dostane zákazku na odbyt zajaca poľného od talianskeho partnera 1 kus/2500,-Sk Odchytia 120 ks /na tých 50 ha/zajaca, čo činí 300 tis Sk. Za celý revír zaplatia ročný nájom 20 tis Sk. Ďaľšie tržby sú z predaja mäsa a z hosťovačiek. Ako vidíme ide o veľký nepomer, medzi náhradou vyplácanou vlastníkovi a tržbami za zverinu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32579 od papo
ja len dúfam, že ti tam nerastú huby, a ak predsa len, poprosím ťa o manuál, ako hubárov spoplatniť. ono je to celkom slušný biznis, niečo by z toho mohlo kvapnúť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32581 od koleno
Papo, len jednu otázku, čo si urobil s kormoránmi na foto, pečené alebo varené ?
<br/>
<br/> :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32582 od papo
:D, nedá sa to jesť, ani na nete nie je žiadny recept, ale na psie mäso kopa;). kormošli sú v mrazáku šop.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32584 od michal
Lenže ani vlastníkovi toho pozemku ten zajac nepatrí:x, tak prečo by mal dostať za neho zaplatené??? Vlastníš pozemok, nie zver...ak ti robí zver škody, tak si ich možeš vymáhať. Ja osobne nepoznám združenie, ktoré si zisk z hosťovačiek a predaja diviny delí medzi členov. Skor tie peniaze zas otočia do zveladenia revíru. Krmivo tiež niečo stojí, medikamenty, soľ, posedy a krmne zariadenia sa tiež zadarmo nepostavia...akcie pre deti tiez nie su gratis. Treba konečne pochopiť, že vlastníctvo pozemku a hospdárenie s polovnou zverou nie je to isté:x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32586 od peterbaca
de jure plati,zver je majetkom statu---lenze zver zije povacsine na pozemkoch,ktore niekomu patria-napr.sukromne pozemky takze tyto ludia sa defacto staraju o zver aby mala co zrat,kde zit,takze je to pochybne-zver zije a existuje vdaka tomu,ze jej niekto zabezpecuje existenciu---stat to urcite nieje----
<br/> mimochodom vsetci sa vyhybate odpovedat na moju otazku?
<br/>
ALEBO JE VLASTNE VSETKO V PORIADKU
?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32588 od peterbaca
k teme:Co ocakavate od noveho vedenia SPZ?---myslim ze od SPZ uz netreba ocakavat
<br/>nic,urcite zanikne a vytvori sa Komora polovnikov,ktora v koordinacii s novym zakonom
<br/>mozno da slovenske polovnictvo do poriadku,myslim ze je najvyssi cas a dufam,ze so mnou suhlasite.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32593 od michal
Tak to som sa teraz pobavil....to ako sa akože tí vlastníci starajú aby mala zver čo žrať????? Ja skor poznám prípady, kedy vlastníci vymáhajú škody na zožranom 8o Peter, prekrúcaš tak, že to pekné nie je. Vlastníš pozemok, tvoje vlastnícke práva využívaš uplne volne, t.j. možeš si tam aj zasadiť, brať úrodu, v súlade so zákonom ťažiť. Zver je síce vec, ale neviaže sa so žiadnym pozemkom a to musíš pochopiť, je to taká vec nikoho, ktorá si chodí kade chce. Ustava ti garantuje nedotknuteľnosť vlastníckeho práva, okrem prípadu, kedy je zo zákona alebo na základe zákona a za náhradu obmedzené (napr. výkonom práva polovníctva). Zver je akýsi ponus, ktorý si chodí volne, kade tade a niekto ju &quot;naháňa&quot; a za to že ju može &quot;naháňať&quot; aj po tvojom pozemku tak ti platí náhradu. Síce malú a možno symbolickú ale kebyze tam nikto na tu zver nepoluje, tak nemaš ani to :x. Ak si taký vlastník chulostivý na svoj majetok, tak si to v súlade s právnymi predpismi oploť a máš po probléme...
<br/>Ozaj, prečo vam vadia polovníci a nie turisti, hubári a pod. Co tí chodia cez vaše pozemky menej, alebo vam platia viac????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32594 od Jaro
tak to si ma pobavil ze sa de facto stara o zver vlastnik pozemku sice nechtiac ale stara . toto bolo dobra anekdota . uz vidim ako vlastnik pody / nepolovnik / stara o blaho malej zveri na jeho poli napr. . cest vynimkam ale este takeho nepoznam .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32620 od nimrod15
mudrlant si asi ty lebo si to vysvetlujes po svojom ja som len hovoril, že pravo polovnictva ma podpisať výhradne vlastnik pozemku, a vlastnicke pravo obmedzene zakonom sa bohudik na toto nevsťahuje pozri si vyklad k Ústave a budeš múdrejši, len tak na na okraj vlastníctvo može byť obmedzene len zo verejne prospešného záujmu(napriklad ťaha sa plynovod, elektrovod,) a narok nejakého PZ na revir do toho nepatrý,:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32635 od michal
Počuj chytrák, chceš tu pravnu analýzu stavu alebo to chceš napísať tak aby to pochopili aj tí sprostejší, čo si melú stale len svoje, lebo majú 2 ha pozemku po babke, ktorú ani nepoznali????
<br/>Vieš o tom hovno, lebo inak ked sa všetci tak cítite v práve, kde su podania na Ústavnom súde, všeobecných súdoch. Pošepkaj mi či si bol na nejakej inštitucii úspešný a čo si si ako vlastník pri tých vašich pseodoteoriách vymohol. Veď ste v práve, všetci vam pošliapavajú už roky vaše práva...kde mate jediné rozhodnutie, že to tak je????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32643 od martin203
michal, mas vo vsetkom pravdu a v mnohom bohuzial, no niektore tvoje stanoviska mi vyznievaju, ako keby si pocas studia prav byval na izbe s Husakovie Gustom. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32649 od nimrod15
velmi pekne dakujem hovoriš ako niekto kto už asi tak 19rokov v tomto štáte nevládne a koho mrzí že sukromné vlastnictvo je vlastníctvo bežných ľudi teda ich majetok, ja som len chcel povedať že ked aj mam 2ha po babke ktoru ani nepoznám je to raz moje a tak sa so mnou musi jednať, poznam príklad že združenie podpísalo nájomnu zmluvu z vyše 300 vlastnikmi, a len moje je pravo podpisať zmluvu samozrejme ked združenie bude mat nad polovicnu večšinu tak ma pričlenia ale aj to iba do určitej rozlohy pozemku, teraz je to sa mi zda 40ha, inak myslim si že ked sa vlastnik rozhodne že bude poľovať tak musi mať tu možnosť, lebo je divne ba priam zarážajúce že ked aj vlastniš 50Ha tak o tebe rozhoduje skupina ľudi ktorý su len členmi zdrženia, a nič ine tam nemaju. samozrejme je pre nich dôležité udržať tento právny stav, lebo inaka môžu poľovať len tak niekde v parku, po pripade za peniaze.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32652 od MichalP
to akože každý bude polovať na svojom kusku a podla seba? Suhlasim, ze dostat sa do PZ je niekedy dost tazke,alebo budu polovat len vlastnici?Okem toho je polovnictvo o niecom inom ako o vlastnictve pody!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32653 od nimrod15
bolo to myslene tak aby sa neobchadzali vlastnici kôli zaujmom roznych skupiniek ved aj tak vecšina členov poľuje s časti na svojom a s časti na prenajatom(či štát alebo iné subjekty) dôležitý je hlavne nejaky konsenzus, ale niečo take ake tu je teraz to isto nebude teda skôr či neskôr sa to zmeni či k lepšiemu alebo horšiemu to ukáže čas.
<br/>Ale jedno je isté že PZ už asi fungovať v takom stave ako je teraz nebudu, prejde sa na iny system ci spravodlivy to nikto nevie, ale može dojsť k tomu že namiesto dovolenky v Egypte budeme davat taku sumu na najom každy jeden,je to hlavne koniček. a kto bude chciet poľovať zaplati.nič ine nebude ostavať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32654 od michal
Martin, poznáme sa, tak moje názory na polovníctvo trošku poznáš. Sam dobre vieš, že ja som prvý, ktorý dopraje poľovku pre každého normálneho, čo to s polovnictvom myslí dobre a ma poľovnictvo v krvi. ;)
<br/>Chlapci, bez urážky, ja som vam napísal v skratke ako to je...a za jednou vecou si stojím, a to, že mne je milší ten, čo sice nemá ani m2 pozemku ale je rovný chlap a polovnik ako drbo s ha pozemkom, co sa vie akurat ohánať tým že ma pravo a vsetci mu krivdia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.138 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 200 návštevníkov a žiadni členovia on-line