Čo očakávate od nového vedenia SPZ, v čom by malo pokračovať a čo zmeniť

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41569 od papo
mám naozaj oprávnený dojem, že si [r]neuvedomujeme[/r] , čo to tu zamestnanec : ,,výkonný riaditeľ Slovenského poľovníckeho zväzu Imrich Šuba,, prezentuje. ... už máme aj riaditeľa SPZ?...
<br/> -Nový zákon o poľovníctve sa pripravuje už takmer desať rokov.- zabudol dodať, že tými istými ľuďmi...
<br/> -Súčasný predkladateľ zákona diskutoval s odbornou verejnosťou vrátane poľovníkov a je predpoklad, že prednostne zohľadnil predovšetkým starostlivosť o zver, ochranu genofondu a komplexnú starostlivosť o našu faunu a flóru- avizovanej diskusie v Želiezovciach som sa zúčastnil, len akosi SPZ nie, nemal mi kto odpovedať... a navyše to bolo k inému návrhu zákona
<br/> -Nový zákon by mal principiálne zabrániť bezbrehému otvoreniu trhu s poľovnými revírmi, aby sa poľovníctvo nestalo len výsadou „vyvolených“ a mal by umožniť čo najširšiemu počtu poľovníkov vykonávať právo poľovníctva- neveriacky kukám do návrhu zákona, kde to vyčítal.....
<br/> -Zákon predpokladá zrušenie Slovenského poľovníckeho zväzu a jeho nahradenie Slovenskou poľovníckou komorou.....a sme doma, do bodky sa naplnili obavy z rozvratu SPZ, a to tak, že zvnútra, našimi „vlastnými“!
<br/>
<br/> tak, tak, žeby to bolo už niekedy niekde povedané, trebárs na Rade? vždy pán prezident prezentoval, že nielen SPZ, ale i jeho štruktúry zostanú zachované!!! Žeby sa to dostalo von až teraz, keď sú poplatené členské? keď cieľavedomým zavádzaním a klamaním učičíkali poľovnícku verejnosť, aby nebol priestor na jej reakciu? aby sa naplnili prezidentove „kompromisy voči lobistom“? a či bol zvolený, aby hájil takéto záujmy? s odstupom času človek začína rozumieť znevažovaniu bývalého prezidenta. nuž zlatý Lipka, mám za to, že toto by nedopustil!
<br/> tak sa len, milí členovia SPZ, utešujte v teple pod perinou, a verte, že to predsa naše vedenie nedopustí! už dopustilo, a rozvracia SPZ!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41592 od Truhlik
musím s Tebou súhlasiť ale rada by som sa opýtala aké by si navrhol riešenie tohoto problému?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41608 od robco
Bohužiaľ, súhlasím s Tebou. . .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59905 od astronom
V časopise Naše poľovníctvo som si prečítal článok o tohoročnej prehliadke trofejí v Bratislave. Prehliadku organizovalo SPZ a SPK - teda v podstate tí istí ľudia.
<br/>Majiteľov zlatých trofejí, ochotných poskytnúť trofej na prehliadku, bolo ani nie 50 %. Prečo bolo nevyhnutné presťahovať prehliadku z Nitry do Bratislavy som sa z článku nedozvedel, ale dozvedel som sa, že tí majitelia trofejí, ktorí svoju trofej na prehliadku neposlali sú sebci. Podľa logiky autora poľovník, ktorý trofej získal, pre to aby trofej bola zlatá nič neurobil, iba stlačili spúšť. Predpokladám, že väčšina trofejí bola ulovená členmi jednotlivých združení, v ktorých sa trofejové jedince vychovali. Nazvať týchto poľovníkov sebcami je znevažovaním práce užívateľov revírov, ktorí svojou chovateľskou činnosťou sa dopracovali k takejto kvalitnej trofeji. Trofej, obzvlášť špičková trofej, má pre poľovníka veľkú hodnotu. Nie raz sa stalo, že na prehliadkach trofejí došlo k poškodeniu trofeje a vyskytli sa aj prípady strate trofeje. Natíska sa otázka, čo urobili organizátori pre to, aby tých trofejí na prehliadke bolo viac? Rozmýšľam, či aj skutočnosť, že viac ako polovica majiteľov trofejí odmietla poskytnúť trofej organizátorom prehliadky, nie je signálom pre organizátorov, že podpora v členskej základne prudko klesá................

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59906 od zuzanka
Určitééé, určitéé, héja- héja- héja určitééé! Akurát ľudia vo vedení nedokážu odíst, lepšie povedané- túto moznost si vobec nepripúštajú, aj ked samozrejme za súčasný stav nesú plnú zodpovednost. Budú sa tam držat ako topiaci slamky- aj keby to malo s nimi zaniknút!!! Vacsine verejnosti sa anilen nesníva, o čo im ide. O vela? O všetko?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59908 od papo
presun do blavy? kdesi som zachytil, že úspora. bolo tam však viac zaujímavých momentov. zrejme v rámci toho istého šetrenia /alebo získavania peňazí?/ sa na seminári zúčastnilo tuším 6 platiacich divákov. ale zlepšilo sa to, keď otvorili dvere a nežobrali eurá. to isté šetrenie malo nastať aj tým, že v rámci výstavy mal byť snem spk - to verejne avizoval lebocký. asi by ušetrili málo, tak to radšej dali do michaloviec.
<br/> a čo urobili organizátori výstavy? na jednej strane peknú výstavu, na druhej neboli tradične schopní zabezpečiť základné veci - napr. návrat trofejí. ale dávali aj medaily. aj zlaté. a kto tam trofej nemal, tak nedostal. taký dostal iba keď prosíkal na ústredí, tak mu ju za 10€ poslali domov. ale pravdou je, že sa venovali aj pánom z c.i.c.u a za odmenu bol jeden z nich ustanovený viceprezidentom, iná zas ide žať úspechy na medzinárodnej scéne s 30 člennou partičkou žien. takže zas také zlé to nebolo, čo povieš?:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59909 od zuzanka
V podstate nemám vobec nič proti zvazu polovníčok. Ale ak sa to má stavat okolo osoby opradenej preukázanými kauzami na ministerstve podohospodárstva, tak je to aj pre mna nezaujatú kávička trošku prisilná...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60403 od feko31
Čo očakávam od vedenia SPZ? Iba jedno: aby SPZ zanikol a aby všetci doterajší funkcionári tohto zväzu odišli aj zo SPK! Ak týchto nenahradíme novými, ktorým to myslí a ktorí majú skutočný záujem na zmene, ktorá prinesie osoh všetkým poľovníkom na Slovensku, neustále sa budeme motať v tom neopisateľnom bahne! Ak by som mal tú moc, najbližšiu poľovn.výstavu by som &quot;ťahal&quot; niekde do Bans.Bystrice, alebo do Žiliny / do stredu republiky/, aby som vyšiel v ústrety všetkým členom SPK na celom území Slovenska! Nevidím dôvod, prečo by sme sa mali pchať do zadku Rakúšanom Švajčiarom, Nemcom a iným tým, že výstavu sme presťahovali do Bratislavy - teda bližšie k ním... Ústredie SPZ a SPK by si mali uvedomiť, že aj týmto naďalej strácajú kredit v očiach nás, obyčajných poľovníkov na celom Slovensku !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60451 od Janos83
Myslíš si, že ústredie sa zamýšľa či u nás obyčajných poľovníkov má nejaký &quot;kredit&quot;
<br/>Myslím že vôbec ich to netrápi, to je môj názor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.088 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 125 návštevníkov a žiadni členovia on-line