univerzálny kaliber

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1098 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému univerzálny kaliber
Kde na Slovensku sa da legalne nastrelit gulovnica na ONV napr.150 az 200 metrov? Zdoraznujem legalne. Cize balistikom uznana strelnica pre gulovnicu a na uvedenu vzdialenost. Este sa nikto asi nezamyslel kde cca.50 000 clenov SPZ nastreluje zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1104 od jager
Odpoveď od jager na tému univerzálny kaliber
Možno si sa ty dosť nezaujímal, mi vieme, že pušky si môžeme bespečne nastreliť na strelnici schválenej okresným balistikom napr. v Domaniži okr. PB, od 50m až 300m.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1109 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému univerzálny kaliber
Dakujem, ako sa tam da nahlasit, alebo staci dojst a strielat? Asi si budem musiet vybavit tiez sprievodny list. Vies mam to 200 km. Ale ak viete niekto strelnicu na zapadnom slovensku poradte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1113 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Nie Jager, naozaj 9,3x82R, kym som na to prisiel, roztrhlo mi zopar nabojnic 9,3x72R ... Aj v papieroch bol uvedeny zly kaliber, stare poctive nabojnice vydrzali, prisiel som na to az ked som kupil krabicu novych a zacalo mi ich trhat ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1115 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému univerzálny kaliber
Johny čo je to za zbraň?Nieje to 74 komora? Ako ti trhalo tú hilzňu?Po celej dåžke alebo iba krátko?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1121 od michal
Odpoveď od michal na tému univerzálny kaliber
Zbrojný sprievodný list vybavovat nemusís, pri kontrole, ak by vôbec niekto vrtal stací povedat, že ides na polovacku ku kamarátovi, ktorý ta pozval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1124 od michal
Odpoveď od michal na tému univerzálny kaliber
pre ivbe a druhých ktorých to zaujíma doplnenie predchádzajúceho príspevku výsek zo zákona 190/2003 Z. z.
<br/>
<br/>(2)Držiteľ skupiny B, C, D, E a F zbrojného preukazu môže prepravovať zbraň a strelivo len na účely
<br/>a) opravy, úpravy, znehodnotenia, zničenia alebo výroby rezu zbrane alebo streliva,
<br/>b) overenia zbrane autorizovanou osobou, /3/
<br/>c) výkonu zamestnania /13/ alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu,
<br/>d) cvičnej alebo športovej streľby,
<br/>e) vystavovania zbrane alebo streliva,
<br/>f) prepravy zbrane alebo streliva medzi určenými objektmi alebo miestami určenými v preukaze zbrane alebo
<br/>g) odovzdania zbrane alebo streliva do úschovy.
<br/>
<br/>(3) Prepravovať zbraň a strelivo v iných prípadoch ako podľa odseku 2 je možné len na základe predchádzajúceho písomného súhlasu policajného útvaru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1125 od johny
Odpoveď od johny na tému univerzálny kaliber
Roztrhlo mi ju po celej dåžke. 82 nábojnice sú v pohode. Ale ani v katalógu som nenašiel u Peterlonga tento kaliber. Odmeral som to šublérou a naozaj je to tak. V mojom albume MIX je odfotená

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1135 od LEON
Odpoveď od LEON na tému univerzálny kaliber
7 REMINGTON MAG. FEDERAL-11.43g,11.44g HORNADY-11.44g RVS-11.5g REMINGTON-11.44g

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1136 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému univerzálny kaliber
Leon - to s tym 7 remington mag. sa chystas na velku 5ku ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1137 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému univerzálny kaliber
Leon - to s tym 7 remington mag. sa chystas na velku 5ku ? vsak do je predimenzovana strela na nase pomery az no .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1141 od LEON
Odpoveď od LEON na tému univerzálny kaliber
to scháněl ciko3 11.00g mu asi nestači tak jsem mu to našel v katalogu s tvým názorem také souhlasim mě stači 30-30 winchester

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1157 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému univerzálny kaliber
nemyslel som to v zlom ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1160 od michal
Odpoveď od michal na tému univerzálny kaliber
Vy tu spomínate nejaké 9,3x72R a ani neviete, co je teraz IN, co by na to povedal jeden z naj ODborníkov!!!!
<br/>
<br/>
<br/> Dotaz č.: 176 [vloženo 20.1.2005]
<br/>Volba zbraně, ráže , puškohledu
<br/>Chci si pořídit první kulovnici. Zvažuji CZ 550 7 mm Rem.Mag, nebo 300W Mag. nebo 7x64 s optikou Artemis 3-12x56.Domníváte se prosím, že je to dobrá volba zejména s ohledem na univerzálnost použití zbraně v našich podmínkách?
<br/>
<br/>Odpověď:
<br/>Všechny uvedené ráže jsou pro naše podmínky vhodné. Z nich bych volil 7 mm Rem Mag, která má dosttečný přebytek výkonu i k lovu větší zvěře a je přiměřená i k lovu naší zvěře. Volba puškohledu je rovněž vyhovující. Dr.Ing.Jiří Hanák
<br/>
<br/>zpět
<br/>Dotaz č.: 184 [vloženo 25.1.2005]
<br/>Kulovnice Remington a ráže 7 mmRem Mag, 300 Ultra Mag. 7 mm Ultra mag.
<br/>Vazeny Pane doktore, chystam se koupit kulovnici remington 700 SPS Stainless, pripadne 700 BDL a zajimal by me na ne vas nazor, protoze se mi jejich ceny zdaji az podezrele nizke. Potrebuji hlavne kulovnici pro presnou strelbu i na velkou vzdalenost a budu lovit zvez srnci, mufloni, vysokou a cernou. Rozhoduju se o razich 7mm Remington Mag, .300 Remington Ultra Mag a 7mm Remington Ultra Mag. Mohl by jste mi napsat nejake informace k dvou poslednim zminenym razim a jestli jsou univerzalni v nasich podminkach a hodi se k presne strelbe na dlouhou vzdalenost. Dekuji
<br/>
<br/>Odpověď:
<br/>Kulovnice Remington obecně považuji z továrně a velkoseriově vyráběných zbraní jako kvalitní a dobré. Nižší cena je způsobena jednak tlakem na ceny na americkém trhu kde vládne výhradně trh kupujícího a rovněž velmi nízkým kursem dolaru, který dovozy z USA zlevňuje. Pro naše podmínky k universálnímu použití bych zvolil 7 mm rem Mag, který má dostatečný nadbytek výkonu i k lovu vyspělé zvěře, ale lez s ním šetrně lovit i zvěř srnčí. Výhodou je větší výběr nábojů s různými střelami, což považuji za velmi významné. Balisticky lze bezproblémově střílet i za hranici 200 m. Náboj je velmi přesný. Řada nábojů Ultra magnum jsou náboje s vyšším výkonem, kde např. u 300 U Mag se mi jeví, pro naše podmínky, již jako nadbytečný. Mají výhodu možnosti střelby na vzdálenosti kolem 250 m s dostatečnou přesností. Nevýhodou je malý výběr nábojů a také ta skutečnost, že se jedná o nové náboje, kde zatím není jisté k jak širokému rozšíření a oblibě u nich mezi lovci dojde a to v konkurenci jednak již stávajících osvědčených i velmi výkonných ráží a jednak v konkurenci s dalšími novýmí náboji např řady WSM a WSSM. Dr.Ing.jiří hanák
<br/>
<br/>
<br/>Tisk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1162 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému univerzálny kaliber
michal - dobreeeeeeeee . tusim sa u nas zacinaju objavovat aj mamuty - ked su in tieto kalibre - ha ha ha ha

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1163 od michal
Odpoveď od michal na tému univerzálny kaliber
Nie že sa začali objavovat, oni už v ČR bežne žijú!!! Urcite ti to potvrdia tí, ktorí kaliber 7mmRem Mag príp. 300 Ultra Mag. 7 mm Ultra mag považujú za opimálny. Inak, vsimli ste si niekto, kolko inzerátov typu &quot;predám guľ. kal. 7mm rem magnum, ako nová&quot; sa v časopisoch objavuje. Ono to bude asi tým, že tie &quot;slony&quot; lokálne už vytåkli, prípadne, že niekomu pušky roztåkli obočie a eufória po z mag. už pominula.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1164 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému univerzálny kaliber
no pokial nemaju na tych puskach kick-stop alebo ustovu brzdu tak pocitam ze maju dalsich ludi na to aby im flintu drzali pri strelbe . uz su len krok k naboju 700 tyranosaurus :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1166 od LEON
Odpoveď od LEON na tému univerzálny kaliber
CO ŘÍKÁTE RÁŽI 9.3X74R VIDĚL JSEM SNÍ ULOVENÉHO SRNCE A BYL UPLNĚ ČISTÝ BEZ PODLITIN PODLE MĚ SUPER

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1174 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému univerzálny kaliber
Na lov srnca je vynikajúci kaliber 9,3x72R ,mám to odskúšané.Vynikajúco odozdáva energiu a neničí divinu.Po zásahu jednoducho padne a zostane v ohni.A to sa mi bohužial raz ,,podarilo&quot; strhnúť na zadnú komoru ,ale taktiež ostal v ohni.Naozaj som nedržal lebšiu zbraň na srnčiu.Len nevýhodu vydím ,že sa zle strieľa na vedšie vzdialenosti.Takže do polného revíru sa nehodí.Ale do sto metrov je to v pohode.Taktiež dobre drží smer v tráve alebo v obilí. Cal.9,3x74R je trocha ,,reskejšia&quot; strela a na lov srnčej je trocha predimenzovaná,ale určite túto silu využijete pri love vysokej a ťažkých kusov diviačej.Mal som možnosť vydieť čo dokáže spraviť so sto kilovím diviakom streleným do štychu na chrbticu,kde sa mala možnosť prejaviť sila a velkosť strely.Jednoducho chýbalo kus karmenádle.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #1180 od jager
Odpoveď od jager na tému univerzálny kaliber
Johny, bol som prekvapený, ten náboj 7x82R existuje, našiel som ho u priateľa v zbierke. Neviem o ňom inak zhola nič, ak máš nejaké údaje napíš viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.093 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 258 návštevníkov a žiadni členovia on-line