8x57 JS

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26231 od 9Jager9
Odpoveď od 9Jager9 na tému 8x57 JS
Ake mate skusenosti so strelivom GECO (GEKO)8x57JS 12,0g:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26235 od mirek
Odpoveď od mirek na tému 8x57 JS
Šuhajko 9jager9 nechápem toho Tebou pridaného vyrehotaného smajla na konci dopytu ! Pre Tvoje info GECO, RWS, Rottweil je konzorcium Dynamit Nobel. Teda strelivo je na kvalitnej úrovni. Len na našom trhu menej známe. Ja som mal možnosť používať toto strelivo v kalibre 8 x 57 IRS, 12,7 gramu, bol som s ním spokojný. Vzhľadom k tomu, že po vystrieľaní 80 ks streliva, Geco nevyrábalo strelu do kalibru 8 x 57 IRS o váhe 12,7 gramu ale len 12,0 gramu, kúpil som si preto strelivo Norma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26258 od smithwesson
Odpoveď od smithwesson na tému 8x57 JS
mirek: vsetky uvedene znacky pstrliva patria pod koncern RUAG nie Dynamit Nobel
<br/>co sa tyka tvojho pohladu na vec aj normy tak isto ako SAKO, HORNADY atd. su kvalitne naboje a v pohode v laboraciach na vsetky druhy nasej zveri ale to mas asi ako s nivou kup si ju zavezie ta kde potrebujes akurat ked prejdes na samurai zistis rozdiel takze najlepsie seriovo vyrabane strelivo podla mojich skusenosti je jednoznacne RWS ci uz UNI, ID, HM, DK, alebo ozaj spickove EVO

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26260 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 8x57 JS
Pomer cany a kvality u RWS zaostava

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26320 od 9Jager9
Odpoveď od 9Jager9 na tému 8x57 JS
Vážený poľovnícky priateľia, otázka znela, aké máte skúsenosti zo strelivom GECO a nie kto ho vyrába. Žiadam poľovnícku verejnosť o poznatky z chovania sa zveri po zásahu s týmto strelivom, a aké má smrtiace a deštrukčné účinky na raticovú zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26327 od mirek
Odpoveď od mirek na tému 8x57 JS
9 jager 9 - tažko je odpovedať na Tvoju otázku ako sa zver správa po zásahu strelivom GECO, 12,0 gramu, kaliber 8 x 57 IS ( v mojom prípade , 8 x 57 IRS, 12,7 gramu ), každá situácia je iná, postavenie zvere, či strieľaš vo voľnom priestranstve - strela nemá prekážku, strela má miernu prekážku - suchá tráva, drobné konáriky, obylie, v pohone je to opäť niečo iné. Pre Tvoje info ulovil som s ním čo si spomínam asi 20 ks diviačej zvere, od prasaťa o váhe v živom cca 20 kg, po kanca 250 kg, strieľam najčastejšie na rebrá t.j. oblasť pečene. Ináč sa správa prasa, lanštiak a ináč 250 kg , 7 ročný kanec. Môžem povedať, že diviaky do cca 100 kg strela diviaka prestrelila, 250 kg diviaka nie. V tom 250 kg, kancovi som strelu našiel. Strela vytvorila tzv. hríb, jadro sa neoddelilo od plášťa. Inú zver ako diviačiu som s tým strelivom neulovil. Potom som kúpil strelivo Norma. A tým, že som Ti písal kto strelivo vyrába som myslel to, že pochopíš, že je to ako som Ti aj napísal v mojom predchádzajúcom príspevku, že je to kvalitné strelivo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26870 od magy
Odpoveď od magy na tému 8x57 JS
Nazdar vsetkym,
<br/>
<br/>chcel by som vediet aky mate nazor na gulovnicu MOSINAGANT- je to ulozenka ma vistrielanych asi 20 ran raze 7*62. rok vyrobi zevraj 1957
<br/>Pasuju do nej naboje z lahkeho gulometu- je to pravda.
<br/>Dakujem za vas nazor.
<br/>
<br/>Inac majitel zanu chce 10000Sk. Co vy nato.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26872 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 8x57 JS
Je to 7,62x54 voj.puska ma to kamarat mne sa to nepaci na vzhlad no to sa da upravit to strelivo tam pasuje no nie na polovanie! okrem skodnej psov atd. Cena ak mas dat prerobit pazbu ,platnicky na montaz tak si to treba zratat .Dnes sa da zohnat aj nieco dobre starsie aj kamos predava 7x57R/16 super stav krasna pazba super puskohlad 1.5-4X32 zeis 100% zamok napinacik treba hladat8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26876 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému 8x57 JS
10 bych za to opravdu nedal, může to být uloženka, ale taky to může být vystřílené, a opravdu to nevypadá zrovna nejlépe. Pokud chceš loveckou zbraň, mrkni se po něčem jiném.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26879 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Za tú cenu sa dá zohnať aj slušná ZKK na ktorej bude treba dať do poriadku pažbu, alebo brunír a nebudeš mať problém s montážou. Aj moji kamoši mali tento Mosin a všetci to predali. Ostaň pri klasike.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26930 od 9Jager9
Odpoveď od 9Jager9 na tému 8x57 JS
Magy: Ak nevies citat, tak toto je stranka o 8x57 JS a nie stranka o 7*62 x 54. Treba si lespie vsimat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27264 od MieN
Odpoveď od MieN na tému 8x57 JS
Igor, nemáš ty tuším Zoli 8x57JS? Ak áno, nemohol by si o tej puške niečo napísať, prípadne ju porovnať čo sa týka kvality použitých materiálov, kvality spracovania a vypracovania, ergonómie atď napr. s CZ, prípadne s Tikkou, či Sauerom, ak sa dá. Myslím, že bola téma aj ZOLI, ale tam sa nikto nejak obšírnejšie nevyjadril. Vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27265 od MieN
Odpoveď od MieN na tému 8x57 JS
Prípedne odpíš do témy ZOLI. Vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27280 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
Dal si otázku tu, tak odpíšem sem dúfam, že tým niekoho nenaštvem. Mám Zoli 1900 Standard kal. 8x57 JS. Pôvod tejto guľovnice je v švédskej Husquarne 1900, ktorej sa vo svete vyrobilo na pár desiatok tisíc. Talianska firma Zoli kúpila licenciu švédskej Husquarny a začala vyrábať model AZ 1900. Toľko asi z histórie.
<br/>Ide o klasickú opakovaciu guľovnicu, čo mne sa páči všetko samé železo žiadny plast. Hlaveň 60 cm, v kal. 8x57 JS - 4 pravotočivé drážky, stúpanie som skúšal merať vychádzalo mi okolo 7-8&quot;. Hlavňe vraj kupuje zolli od fa. Lothar Walther (pýtal som sa to na stánku zolli na jednej výstave - či to je však 100 % pravda neviem). Záver je vyrobený z jedného kusu oceľe trieskovým obrábaným, pravdepodobne nejaký druh nerez ocele alebo niečo podobné, pretože je vo farbe kovu bez povrchovej úpravy (čiernenia a pod.), na povrchu leštený. Uzamykanie je modifikovaný Mauser 98, 2 uzamykacie ozuby, ktoré uzamykajú do puzdra záveru. Zbraň má vnútorný krátky vyťahovač a odpružený vyhadzovač zakomponovaný v lôžku pre dno nábojnice v čele záveru. V čele záveru je zahåbenie pre dno nábojnice, ktoré obopína dno nábojnice takže po uzamknutý záveru dôjde k dokonalejšiemu utesneniu a aj pri prerazení zápalky alebo prasknutý nábojnice je strelec chránený. Jediná cesta plynov pri takejto nehode je potom cez otvor pre úderník do vnútra záveru, kde v spodnej strane záveru sú vyvŕtané vyfukové otvory ktoré odvedú plyny do zásobníkovej šachty. Takáto konštrukcia je napr. aj u pušiek Remington. Chod záveru je hladký, záver je vedený pomocou uzamykacích ozubov ktoré majú presne vyfrézované vybratia z vnútornej strany puzdra záveru. Nie je to zdaleka tak dokonale hladký chod ako napr. u Saueru, ale určite záver nekladie nejaký veľký odpor ani nemá tendenciu vzpriečovať sa. Uzamknutie je bez akejkoľvek vôle, doslova pri uzamknutý záver &quot;zaskočí&quot; do krajnej uzamknutej polohy.
<br/>Spušťový mechanizmus - zbraň je vybavená napínačikom spúšťe franczúskeho typu, plus je možné pomocou malého imbusu pri spúšti nastavovať chod a odpor spúšťe. Továrenske nastavený chod spúšte je veľmi krátky chod s malým odporom, takže napínak pri streľbe ani nepoužívam. Pri zaradenom napínačiku je to doslova na dotyk, zaradenie napínačika je bezhlučné. Zbraň má zaujímavý poistný mechanizmus - dvojpolohovú posuvnú poistku. Pri zaistenej zbrani je blokovaná spúšť + nedá sa otvoriť záver. Ak chceš zbraň vybiť - stačí pri zaistenej zbrani slačiť malé tlačitko pri puzdre záveru a môžež záver otvoriť pričom zbraň je stále zaistená. Chod poistky je trocha tuhý (čo je možno úmysel výrobcu), čo sa mi nelúbi tak je vzhľadové prevedenie poistky, je to ako keby lisovaný plech s priečnym zdrsneným na povrchu. Poistka pri zaradení slabo cvakne, chce sa to naučiť ovládať aby to bolo úplne bezhlučné. Zásobníkové zariadenie - kapacita 5+1, klasická schránka, robia aj zásobníkové verzie. Otváranie schránky je štandardné tlačidlom pod lučíkom. Pažba pekný orech s peknou kresbou, bavorská lícnica, zdrsnenie na úchopových častiach jemná rybina. Povrchová úprava dreva - nie je to ani lak, ani olej, skôr je to ako voskované. Povrchová úprva železa - lesklé čiernenie, lučík je matne čiernený. Z funkčného hľadiska - mám tu zbraň cca. rok, vystrielaných cca. 200 nábojov - zatiaľ žiadna porucha, zbraň funguje tak ako má bez akejkoľvek závady. Čo sa týka presnosti - pri nastreľovaní zo stoja, strelivo Norma Vulkan bol rozptyl /s optikou/ na 100 m/cca. 2cm. A to zbraň nebola pevne uchytená len voľne podopretá a opretá do ramena.
<br/>Ak mám porovnať s CZ, Tikka, Sauer - Sauer je niekde inde, aj pri naj Zoli lux prevedení je Sauer min. o jednu - dve triedy vyššie, samozrejme aj cenovo.
<br/>Oproti CZ, určite jednoznačne celkovo lepšie prevedenie, lepší chod záveru, lepšie riešení vyťahovač, poistný mechanizmus, čo má CZ pekné tak je drevo u luxiek ale zolli ma min. tak pekné drevo ak nie krajšie. Čo má Tikka lepšie - chod záveru je u tikki o niečo lepší ako u zolli, železo je u tikki určite kvalita, o koľko lepšie-rovnaké, popr. horšie oproti zolli, to si netrúfam povedať (pravda je, že tikka je robená pre severské podmienky takže verím, že niečo určite vydrží), drevo u tikki a ten plastový zásobník mne osobne nevyhovuje a nepáči sa mi pôsobí na mňa lacným dojmom. U zolli je drevo určite raz tak pekné.
<br/>Celkovo je to veľmi pekná zbraň, z funkčného hľadiska jej nemám čo zatiaľ vytknúť, cenovo je nad CZ, neviem ako je to s cenou oproti tikke ale bude to asi vyrovnaná ak nebude zolli bude aj o niečo lacnejšie. Sauer je cenou niekde markantne inde, aj ked máš dobrú cennu vybavenú priamo u dovozcu.
<br/>Asi toľko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27281 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
Oprava k príspevku nižšie - &quot;pri nastreľovaní zo stojana&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27282 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému 8x57 JS
Tomu sa povie odpoveď. Všetká česť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27303 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému 8x57 JS
Naozaj velmi vycerpavajuca odpoved, mozes pisat do casopisu..:-) Ale mne to velmi dobre padlo nakolko planujem kupit opakovaciu gulovnicu ale potrebujem prevedenie pre lavaka. CZ to nerobi tak som spekuloval nad TIKKOU alebo Antonio Zoli. Len toho taliana sa trosku obavam lebo tie reci ze Taliani okrem Ferrari este nic dobre neurobili .... Tak neviem. A na Sauera resp, podobne znacky som este akosi &quot;nedozrel&quot;..:-) Asi budem musiet zajst na do Nitry alebo Zvolena a osahat si viacej zbrani, lebo u nas ponuka 99% obchodov okrem CZ vsetko na objednavku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27408 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
Na reči sa vykašli - je pravda, že ani ja by som si nikdy nekúpil fiat, lebo ... ale to je na inú diskusiu. Taliani, majú dosť dlhú históriu vo výrobe zbraní, podobné ako mnohé belgické alebo nemecké puškárske kraje, jejich brokovnicami striela trištvrte streleckého sveta, je pravda, že v guľovniciach nejakú históriu nemajú, ale v tomto prípade ide o nič iné len o licenčnú výrobu a podľa mňa dosť zdarilú.
<br/>Treba vyskúšať, len tak si urobíš vlastný úsudok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27409 od MieN
Odpoveď od MieN na tému 8x57 JS
Igor, vďaka, konečne niečo konkrétne o flinte Zoli, totiž zrejme hodne ľudí o nej uvažovalo a uvažuje v súvislosti s 8x57 JS, keďže CZ nerobí ( a asi ani nebude, odpísali mi v tomto duchu ) a starších zbraní v dobrom stave za primeranú cenu v tejto ráži je v ponukách veľmi málo. Ja hľadám už pol roka a nič.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27411 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
Pokiaľ chceš kal. 8x57 JS - počítam, že v cene pre bežných ľudí tak ešte sa dá Titan Rossler Standard a v čechách som videl Remington 700 v tomto kalibri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.118 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 471 návštevníkov a žiadni členovia on-line