8x57 JS

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27426 od MieN
Odpoveď od MieN na tému 8x57 JS
Rosslera som mal v rukách, čo ja viem, nejak ma tá puška nepresvedčila, aj keď ergonómia je na vysokej úrovni najmä v luxe, bojím sa trochu toho puzdra záveru z hliníka a ovplyvnili ma aj reči o poruchách spúšťového mechanizmu, drevo ani v luxe nič moc, to CZ je oveľa krajšie, a kto vie, či to tak nie je aj s ostatným materiálom, pretože nejak sa mi nechce veriť, že pri takej cene by kvalita mala byť nejaká mimoriadna, ako to tvrdia reklamy, no a " amerika " ma nikdy neoslovovala, nejak im tiež neverím, dosť sa to snažia " šidit " a ergonómia nič moc a tiež o estetickosti sa dá ťažko hovoriť, hoci to je subjektívna záležitosť, to už podľa mňa potom skôr ten Zoli. Zaujímavá flinta a ani nie drahá je VOERE, majú ich v TEREM v Bystrici, avšak len standard model 2155 v cene ako CZ( od cca 21000 do 24000 podľa výbavy), je to skladačka ako Brno, teda jediný vážnejší problém je záverová vôľa a krídelková poistka, za príplatok ale môže byť bočná. To už model 2165 ( tiež ešte skladačka ) v luxe je nádherná vylepšená klasika, škoda že ju nemajú na predajni, mala by mať po mojom skromnom prepočte cenu okolo 30000,- a nemajú žiaľ ani veľmi zaujímavé novopostavené modely LBW standard ( odhad okolo 30000,- ) a lux ( cca 36000,- ), vo verzi take-down sú tiež ale cca dvakrát drahšie. Pán Terem sa vyjadril, že bez problémov ich vie nezáväzne doviezť. A sú vo všetkých klasických kalibroch a za príplatky s viacerými druhmi poistky, pažby atď. Škoda, že sa nedajú zobrať do ruky.
<br/>
<br/>Mrknite sa na toto:
<br/>www.voere.de/modell_2165___2155.htm
<br/>www.voere.de/html/lbw_s.html
<br/>www.voere.de/html/lbw_l.html
<br/>www.voere.de/html/vertretungen.html
<br/>www.zalesak.org/nabidka.php?id_A=1&id_B=9

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27429 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
Kvôli tej Voerke 2165 som písal cca. pred trištvrte roka do Bystrice, vraj len na objednávku a vtedy bola cena cca. 36 tisíc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27441 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému 8x57 JS
Tu Vore som v BB kukal aj ja --ale je tam problém -totiž to nemajú a ani nedovážajú kamene na ktore sa montuje puškohlad -ale predaju ti švenkovu montáž ktorá tam pasuje ale stojí 12 000 Sk 8o--hrozné ako chcú niektorí zbohatnúť:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27486 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému 8x57 JS
MieN musim ta trocha opravit ak by bolo puzdro zavera s hlinnika strelil by si iba raz potom by mali problem s identifikaciou tela aj tvoji najblizsi pribuzni.Inak s nazorom na tieto pusky s tebou suhlasim.ak chces ist s cenou dolu musi tie peniaze niekde dohnat uz som tu pisal ze rosslera som mal rozobrateho nic moc vsetko ocel. plecharina p.s.: zlate ceske rucicky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27487 od SAKO
Odpoveď od SAKO na tému 8x57 JS
tajfi, asi si si nevsimol, ale Rossler ma opravdu puzdro zaveru z duralu a uzamykanie priamo do hlavne. Hlaven sa da vymenit za inu opravdu za chvilu. Puzdro je namahane minimalne. Podivaj sa na stranky - www.jagd-shop.at

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27492 od MieN
Odpoveď od MieN na tému 8x57 JS
Tak tak, záver je zamknutý v hlavni, preto si dovolili puzdro z hliníka ( skôr asi zliatina ).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27496 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
Tak úplne plecharina to nebude - to puzdro záveru je zliatina obsahujúca prímes titánu -odtiaľ aj ten názov Titan. Okrem toho asi ťažko to dostaneš do ksichtu, keď tak ako už píšu nižšie záver uzamyká 6 uzamykacích ozubov pramo do hlavňe, čo je jedno z najpevnejších a najbezpečnejších spojení. Vie to aj pán Rossler aj aj napr. páni v Saueri viď. napr. Sauer 202.
<br/>Mauser 98 je bezkonkurenčne pevné spojenie, ale je to koncepcia viac než 100 ročná ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27497 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Tajfi je zbrojár z praxe. Môj zbrojár tiež Rossler nechváli. Už dva kusy opravoval a mali také chyby podľa jeho vyjadrenia, že u CZ by sa to nikdy nestalo. On jednoznačne preferuje ČZ oproti Rossleru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27498 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
Ja poznám zbrojárov čo Rosslera chvália - vyber si ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27508 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému 8x57 JS
Noo neviem mal ju bratranec a nebol s tím nejak spokojný -najprv dal vymeniť pažbu -lebo ta je pri prevedení štandard -hrozna už len na pohľad -mne ani jemu nejak nesedela ani v pleci --potom na nej odlomil spúšť -tak to reklamoval . Teraz sa chce toho zbaviť :I. Neviem za tých 26 000 to neni bohvie čo -to radšej prihodiť 3000 a máš TIKKU-a ta je už o niečom inom .Aj ja so nad rosslerom špekuloval ale po skúsenostiach bratranca a dosť kritike po forach a odporúčania o nášho puškára som od toho upustil a neľutujem .Veľa ľudi chce rosslera hlavne kôl kal. 8x57JS -ale ten sa da zohnať aj od iných výrobcov napr.Zastava ja ju mám v 6,5x57 a som sňou veľmi spokojný -alebo potom Zoliho ako to tu niekto písal . Roosler jr dosť nedomyslený -toť -môj názor.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27512 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
Ja mám kolegu čo má Rosslera v Luxke, 8x68, má ho už 2 roky, zatiaľ ho chváli a nemal žiadnu poruchu. Je pravda, že tá pažba v štandardke nie je moc pekná a cenový rozdiel medzi lux a standard je extra markantný, je to až cca. 10 000. Na každej puške - tobôž v cenových reláciach rosslera a pod. zbraní, sa dá niečo vytknúť, sto ľudí sto názorov, len generalizovať závery ako jednoznačné na základe pár skúseností mi prijde min. neseriózne voči výrobcovi. Tým nechcem povedať, že sa tu nemajú publikovať vlastné postrehy, názory a skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27525 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 8x57 JS
....len generalizovať závery ako jednoznačné na základe pár skúseností mi prijde min. neseriózne ....
<br/>
<br/>A tym je povedane vsetko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27546 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému 8x57 JS
PUZDRO ZAVERA NIEJE Z DURALU.....................CHAPETE TO AJ KEBY BOLA ZAMKNUTA KDE KOLVEK NEZALEZI NA TOM JE TO TITANOVA ZLIATINA..........................:[:[:[:[:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27556 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
Zaujímavé : CZ 550 Lux v kal. 8x57 JS viď. :
<br/>www.jgstrade.com/scripts/podrobnosti.php?IDZ=1177

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27557 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Konečne sa zobudili - obchodní stratégovia! Hrozný problém zaradiť do výrobného programu 8mičku. Myslím, že prišli o slušný balík peňazí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27558 od dusab
Odpoveď od dusab na tému 8x57 JS
No len zahadou zostava, preco to nemaju uvedene aj na svojej stranke www.czub.cz.
<br/>Mozno to este nestihli, chcelo by to overit...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27561 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
Presne aj ja som to pozeral na ich oficialnej stranke a tam to nemajú. Tak ako vravíš, chcelo by to overiť či ide o oficiálnu výrobu alebo to len uvedená firma vyrába na &quot;šasi&quot; 550

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27562 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému 8x57 JS
Alebo majú chybu JGStrade. Treba napísať do CZUB.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30484 od hogy
Odpoveď od hogy na tému 8x57 JS
Pani,
<br/>v inom fore som to uz spomenul ale neda mi nepripomenut staru dobru ztku. Je to predvojnova gulovnica odvodena z vojenskej pusky vzor 24. Zo zaciatku sa vyrabala iba v kalibri 8x57 s univerzalnym vyvrtom 7,85mm co umoznovalo pouzit naboje 8x57J (s mensim priemerom strely) ako aj 8x57 JS (so zvacsenym priemerom) Gulovnica ma mauser uzaver s kridelkovou poistkou a nemecky napinacik. Jej hmotnost je cca 3.1kg podla dlzky hlavne. Je to lahucka vysoko ucinna zbran. Kazdy kto chce takuto nech sleduje inzercie vzdy sa nieco objavi a je to za pohodovu cenu (mna stala 14000) A ak je aj stara, nevadi - myslim si ze ako vojenska puska bola konstruovana na ine pocty vystrelov a skutocne polne podmienky.
<br/>Moja skusenost so starymi S&amp;B (na krabicke je MC 78Kcs) - vyborna. Niektori polovnici hovoria, ze sucasne S&amp;B maju nekvalitne strely co sa triestia. Nastastie mam este dve krabicky a potom uvidim - mozno zacnem prebijat - celkom sa mi to paci po otm co som si precital k kal. 3006springfield.
<br/>Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30724 od yegi
Odpoveď od yegi na tému 8x57 JS
Neviem, neviem,univerzálny 8x57 I, 7,85mm, 8x57IS 8,22mm, ako to tam chceš napratať,dosť sa o tomto kalibri popísalo na téme IŽ , pozri sa tam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.147 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 360 návštevníkov a žiadni členovia on-line