8x57 JS

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21938 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému 8x57 JS
Zdravím . Máte niekto praktické skúsenosti s týmto kal. pri použití SaB SPCE 12,7 g ? Myslím či zver pri tomto strelive padá v ohni alebo či odchádza -ak áno tak koľko ? a či dobre farbí ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21953 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Zo skúseností môjho dobrého kamaráta s ktorým to pri tejto záľube ťaháme už roky. Má 8x57JS v prevedení ZG. Zver po rane takmer neodbieha a dobre farbí aj pri horšie umiestnenej rane. Kamoš nie je nadpriemerný strelec a prevažne strieľa do 100- 150m. Osmička je kaliber, kde by som pokojne použil aj české strelivo, samozrejme aj na spoločné poľovačky. Zatiaľ nemal problém. Strieľa roky len SB.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21956 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
Súhlasím s Akelom, české 12,7 SPCE sú dobré. Ked som kúpil 8 prvé strelivo bolo práve toto. Na 100 m rozptyl 3-4 cm, zbraň bola úplne funglovka, strieľané z nastrelovacieho stojana. Jediné čo sa mi na týchto strelách nepáči je plášť strely vyrobený z hlbokotažnej oceľe, podľa mňa to vývrtu nerobí moc dobre. Ale je to len môj pocit /nejaký overený dôkaz že to tak je nemám/, takže teraz požívam Norma Vulkan.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21958 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému 8x57 JS
Igor nerozbíja to divinu? Zkúšal jsi do tej osmy aji oryxe? Díky R

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21965 od tommi18
Odpoveď od tommi18 na tému 8x57 JS
ja vlastnim 8x57JS aj strielam 12,7g SPCE od SB a mozem povedat ze 70% zveri(cca 25ks)co mams nou strelenych padlo v ohni...pripadne par kusov preslo max 30m

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21966 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému 8x57 JS
ahojte Sellier bellot je blato a na hovno vo vsetkych kalibroch a so vsetkymi typmi striel, je to lacne strelivo pouzivane v amerike iba na cvicny trening, nikto by si ho nikdy nevzal na lov zveri

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21968 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému 8x57 JS
TO Kwazovsky nekupuj 7x64 zver odbieha a ceskym strelivom obzvlast, doporucujem ostat pri 8x57 JS, alebo 9,3 x62 podla toho do akej vzdialenosti polujes. Inac Rws zacalo vyrabat EVO aj do 8x57 IS no zatial neviem jeho technicku specifikaciu takze ak prekona ID prechadzam na neho

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21969 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
S Vulkanmi som spokojný. Strelil som nimi 2xsrnec, 1xlanštiak, 2xprasa - poškodenie diviny bolo primerané, väčšinou bol výstrelný otvor max do cca. 5 cm (ak nechytíš lopatku), žiadne nejaké extremne podliatiny. Väščinou to boli priestrely, čo pripisujem subtilnej zveri. Nedostal som sa ešte k nejakej väščím kusom takže nemôžem moje závery generalizovať. Oryxy som neskúšal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21970 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému 8x57 JS
To Kwazovsky : ak strielas na vacsiu vzdialenost tak potom 8x68

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21971 od johny
Odpoveď od johny na tému 8x57 JS
No prečítali sme si zas názor odborníka ... čakám že svoje tvrdenie podložíš konkrétnymi skúsenosťami. Alebo si len od kamarátov počul že SB je šmejd? Poďme diskutovať, poviem ti skúsenosti zo strelenia desiatok kusov všetkých druhov raticovej zveri, líšok aj jazveco strelivom SB. Tak začni, povedz mi v ktorých kalibroch, akú strelu a na aký druh zveri si SB použil v čom je to blato ... čakám

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21973 od Fero
Odpoveď od Fero na tému 8x57 JS
Si sa nejako rozpaprčil :D inak ja tiež použivam SB v kalibri 8×57 JS a nemam problem. Buď padne v ohni alebo pri horšom zásahu odbehne maximálne 30 m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21974 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému 8x57 JS
jasne 8x68s alebo este lepsie 416rigby

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21975 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému 8x57 JS
Já mám 8x64S a strielam belloty, ale dal jsem si přebit aji jiné, tak jak je zkusím, tak Vám hned řeknu. Beloty lícú dobře, nepodlívají, nopoškodzují divinu a zver po nich padá, jen lišky jsou rozestřelené a dělá to v nich díry, múže to být i tím, že nečekám až si stoupne na široko. Mám ji rok a střelil jsem s ní s českým střelivem 12 kusů, ani jeden neudělal krok. Teď chci zkusit něco jiné, i proto, že cena se vyšplhala už přes 35Kč a za to mám přebitý náboj osazený třeba normou. Není ale vyloučeno, že se časem vrátím na bellot, protože jsem s tím byl spokojen. Uvítal bych, pokud by byla bellotka šetrnější k hlavni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21976 od Jozef
Odpoveď od Jozef na tému 8x57 JS
SaB SPCE 12,7 používam v 8x57 JS cca 15 - 20 rokov a môžem len potvrdiť dobré skúsenosti s týmto strelivom. Ak zver náhodou odbehne - najmä jelenia, veľmi dobre farbí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21977 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému 8x57 JS
cau Radko skus si tam dat prebit RWS DK alebo H-mantel, ja pouzivam H a je to spica, belloty co mi zostali nosim do pohonu, alebo ak treba dostrelit. ps 8x60s ma klesanie na 300m cca 30cm. a to na vysoku staci. ale ako niekto tu napisal treba 8x68s lebo to je to spravne delo vsak sa to da naladovat na cca 6000j.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21979 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému 8x57 JS
O hamantlech vím, šak jsem je také obednal, obednal jsem si toho vicero, hamantly jsou dobré, ale trošku dražší, ale pokial vystrelím do 30 ran ročně, tak to neřeším. Mám ještě 7x65 v kulobroku a někdy bych mohl dostřílet i tohle, jenom se mi nechce brat něco jiného než tu kulovničku co mám, neako mi prirostla k ruke;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21986 od tommi18
Odpoveď od tommi18 na tému 8x57 JS
otec ma 7x57 a poluje so strelami SB uz vyse 20 rokov...a nemenil by za nic...v prvom rade musi byt dobry strelec...lebo pokial nie mozte mat aj strelivo za 10000sk a po zlej rane vam aj to odbehne...myslim si ze tieto streli moc neposkodzuju divinu a su primerane kvalitne k cene...a urcite nie su ziadne blato!!!ja ich pouzivam do osmicky a nie je problem:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21989 od mirek
Odpoveď od mirek na tému 8x57 JS
Tommi 18 - ja som tiež poľoval so strelivom od S-B, 12,7 gr, 8x57 IS, Rozdiel je však strieľať na zver na otvorenom priestranstve, kde v dráhe strely nestojí žiadna prekážka a strieľať na zver tak, že v dráhe strely je mierna prekážka napr. tráva, obilie. Mám však takú skúsenosť, že v pohone pri prechode strely cez kríky sa táto trieštila. Teda prasa malo miesto jedného zásahu niekoľko. Teda myslím, že na chybe je mäkkosť olova. Tak aj prirovnanie jadra strely / olova / k ,, blatu ,, je na mieste. Teraz používam kaliber 8x57 IRS, strelivo, Norma, strela Alaska, 12,7 gramu a jesenné poľovačky absolvujem u nás doma iba v pohone a s týmto strelivom som nepostrehol, že by po prechode strely cez menšie konáriky kríkov sa strela trieštila.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21991 od tommi18
Odpoveď od tommi18 na tému 8x57 JS
je to mozne...ja nepolujem az tak dlho aby som mal velke skusenosti ale zatial som nemal problem-mozno sa niekedy vyskitne...dik za radu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21992 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému 8x57 JS
Tomi, jestli jsi mě četl pozorně, nijak moc jsem SB neodsuzoval, jen jsem psal že chci zkusit něco jiného. Např mám taky zkušenost, že se jádro vysleklo z plášťa a dělá to v divině paseku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.104 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 539 návštevníkov a žiadni členovia on-line