8x57 JS

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31691 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 8x57 JS
Dal som lanštiakovi zo zvedavosti na lopatku s týmto strelivom na 50m z 8x60S. Mama poteš, dobre ho podlialo. Odbehol 25m. Jeleň špicák, srdce, skoro v ohni na cca 80m. Nepodliate nič.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32105 od Andrej123
Odpoveď od Andrej123 na tému 8x57 JS
lacco 80m je skoro v ohni?nic v zlom..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32106 od Andrej123
Odpoveď od Andrej123 na tému 8x57 JS
jaj chapem prepac.len my to pripadalo ze odbehol 80m,a ze to je skoro v ohni.preto som tak reagoval,lebo poznal cloveka ktory vravy ze zostalo v ohni-ale ,ze odbehlo 30m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32152 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému 8x57 JS
To som strieľal na 80m, pardon, zle napísané.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36131 od demo
Odpoveď od demo na tému 8x57 JS
Nazdar, chcel by som jednoduchu odpoved od skusených... srncia, diviacia, danielia - kaliber 8x57 JS - aku strelu Norma Oryx alebo Vulkan? dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36145 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Ahoj ja by som ti doporučil Vulkan ten 12,7gr.Ale zacal som používat SAKO Hammerhead 13gr.a som snim max.spokojny...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36163 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému 8x57 JS
Aký kaliber pre prvu kupenu gulovnicu by ste odporucili do revíru kde sa loví srncia a hlavne jelenia zver. 8X57JS alebo 308W?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36168 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
8x57 JS, pokiaľ budeš skúšať loviť na väčšie vzdialenosti 8x68 S. Je to ale vec tvojho osobného výberu, ak sa chceš zodpovedne rozhodnúť vyskúšaj si z oboch vystreliť. U mňa je výber kalibru dosť aj pocitová záležitosť lebo v reále ti z dobrou strelou pri dobrom zásahu urobia tú istú službu tak 308 aj 8x57.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36182 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Zdravim ta oba calibre su velmi dobre.ale zalezí na to ako a kam strielas.ja som doteraz poloval iba 308w a maximalna spokojnost.minuly rok som si kupil 8x57JS do pohonu a taku pracovnu flintu.tu 308w nosim teraz len na posed.308w ma velku vyhodu v tom že je tam najširší sortiment striel a vieš si urobit množstvo laboracii/môžes nalaborovat vykon:7,62x39 alebo až 30-06/ ale treba strielat prestne...8x57 ma zas vyhodu ze zver po nej lepsie pada aj pri horšom zasahu a daju sa tam použit aj 14,25gr.strely a niektory vyrobcovia robia dokonca 16,5gr.strely...ale treba si uvedomit že čim tažia strela tym rýchlejsie klesanie.tu 8x57JS by som pouzival max.na 150-200m.Treba si vyskusat obidva kalibre a sám sa rozhodnut....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36184 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému 8x57 JS
Vdaka za odpovede, myslim ze nad 200m nebudem strielat, je to proti etike. Jedna sa o horsky revír v ktorom su staré rúbaniská a 10 az 20rocne smrekovo bukové mladiny poprerastane lieskami rakytami... Asi si myslim ze by bola vhonejsia tazsia strela co hovori v prospech 8x57JS. Ale zas 308W nieje problem s celoplastom strelit lisku pripadne vlka. No ved este popremyslam a uvidim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36185 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Ta 8x57JS je dobra volba.este nejake dobre strelivo napr.Vulkan 12,7gr.ale lepsie je SAKO Hammerhead 13gr.Ja osobne nepoužívam tažsiu strelu ako 13gr.ale je to vec vkusu.a ked mas taky členity a zarasteny revír ani nad 308w nerozmyslaj,radsej 8x57JS.mozno by stalo za vyskusanie aj tej 8x68 alebo 9,3x62 ale to su podla mna predimenzované kalibre...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36186 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
Prečo si myslíš, že sú predimenzované ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36188 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Igor podla mna na všetku európsku zver stačí 308w.8x57JS je podla mna tiež kvalitny a hlavne vekmi prevereny kaliber.Aj ked do 8x68 ide rovnaka strela ako do 8x57JS ale ide tam dvojnasobna návazka prachu.okrem toho je problém kupit do toho naboje a ak kupis su dost drahe....viem to lebo ich prebíjame.a 9,3x62 je dobry kaliber mal som ho pozičany na spoločnej polovačke,je pravda ze som strelil diviaka cez 30cm smrek a ležal...ale nepotrebujem strielat 18,5-19,5gr.strely,ked dokažem to iste spravit s 308w alebo 8x57JS...a s 13gr.strelou...vieš to je debata dokola zalezí ako a kam strielaš a postačí ti 308w alebo 8x57Js.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36190 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57 JS
Myslím, že cenu a to či je ich problém ich zohnať by som v dnešnej dobe neriešil ... kúpiš ich všade a cenovo je rozdiel oproti bežným kalibrom cca. tretinový. Ak prebíjaš tak vôbec žiadny.
<br/>Je pravda, že 308 W stačí na všetko, debaty okolo vhodného kalibru tu už boli. Už 6,5 ty stačí na všetko v európe. Úvaha je skôr o tom prečo by mali byť predimenzované. Podľa mňa ich veľkou výhodou je práve to, že eliminujú najpodstatnejší článok v celom procese a to samotného strelca a poskytujú mu v určitých situáciach /zvlášť napr. v takom horskom revíri ako tu bol spomenutý/ nejakú tú výhodu ku konečnému úspechu navyše. Áno máš pravdu : &quot;zalezí ako a kam strielaš &quot;, ale ruku na srdce kto je vždy &quot;čarostrelec&quot; ? ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36200 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Igor ja som hlavne reagoval na podstatu jeho prveho članku.že v akom kalibry si ma kupit svoju PRVÚ gulovnicu...rozhodoval sa medzi 308w a 8x57JS.poradil som mu podla seba8x57JS.neviem či tvoja prva zbran bola v kalibry 8x68.myslim že ti radili a ako prvu zbran si si kupil 30-06 alebo 7x64.....netvrdím že som čarostrelec aj ked som zavodne strielal.ale nestrielam za kazdu cenu,nemôžem si to dovolit lebo som hosťom...inač nemam proti 8x68 nič aj ked mam suseda na posede ktorý čo stým strelí tak to dohladava ale to je samozrejme o človeku...Možno ti dam za pravdu ked mi utečie nejaka životna trofej ale zatial som nič silnejsie ako je 8x57JS nepotreboval...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36201 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Igor ja som hlavne reagoval na podstatu jeho prveho članku.že v akom kalibry si ma kupit svoju PRVÚ gulovnicu...rozhodoval sa medzi 308w a 8x57JS.poradil som mu podla seba8x57JS.neviem či tvoja prva zbran bola v kalibry 8x68.myslim že ti radili a ako prvu zbran si si kupil 30-06 alebo 7x64.....netvrdím že som čarostrelec aj ked som zavodne strielal.ale nestrielam za kazdu cenu,nemôžem si to dovolit lebo som hosťom...inač nemam proti 8x68 nič aj ked mam suseda na posede ktorý čo stým strelí tak to dohladava ale to je samozrejme o človeku...Možno ti dam za pravdu ked mi utečie nejaka životna trofej ale zatial som nič silnejsie ako je 8x57JS nepotreboval...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36239 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 8x57 JS
Zober 8x57JS,v tvojich podmienkach bude dobra,staci uz len kvalitne strelivo a vediet strielat (kedze je to tvoja prva,tak ti navstevy strelnice pridu velmi vhod).Len sa nespoliehaj na hluposti typu &quot;osmicka ti odpusti aj horsiu ranu,lepsie to po nej pada atd.&quot; A co sa tyka etiky,tak mi mozes pokojne verit,ze strelba nad 200 a viac metrov proti nej urcite nie je.Obvykle to hlasaju ludia,co maju aj na polovicnu vzdialenost problem vobec nieco trafit-tak za podobne uslovia sa radi schovavaju. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36301 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému 8x57 JS
No s tou etikou a schovavanim ludi mas scasti mozno pravdu. Clovek si musi verit a mat uz nieco odstrielane hlavne na strelnici a potom sa v terene musi v danej situacii sebakriticky rozhodnut ci je schopny na danu vzdialenost trafit alebo nie. Ako vravis niekto ma problem trafit aj na 50m a niekto striela aj na 250m bez problemov. Je to vec cviku a urcitych schopnosti. Ja sosobne by som sa na zver neodvazil vystrelit z akeho kolvek kalibru pokial si niesom ranou isty cize mi to na strelnici nelieta ako chcem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36872 od smithwesson
Odpoveď od smithwesson na tému 8x57 JS
co sa tyka strelby na viac ako 200 metrov s 8x57 IS naboje so strelami KJG 9. gramov maju ONV 219 metrov a pokles na 300 metrov len 14,4 cm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36889 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému 8x57 JS
co to je prosim ta za vyrobcu? a aka je to strela?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.113 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 560 návštevníkov a žiadni členovia on-line