8x57 JS

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #56799 od Cokel83
Odpoveď od Cokel83 na tému 8x57 JS
Ďakujem za skúsenosť. Pravdepodobne vyskúšam ten H-Mantel. Neviem čím to je, ale EVO nestojí za veľa... Min. týždeň som strelil za lopatku jelenicu, čístá komora... guľa sa po vniknutí zvrtla a ostala pod kožou na slabine. Jelenica stála na čistý "blat" a nemala najmenší dôvod sa zvrtnúť tak dozadu. Jelenicu som dohľadával za pomoci psíka, ale našiel a to je hlavné. Odišla dobrých 500m. Toto je už druhý prípad za krátke obdobie, čo ostal projektil pod kožou. Neprestrelil ani muflóna...
<br/>Ešte raz vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #56802 od Budos
Odpoveď od Budos na tému 8x57 JS
Pepies prosím ťa ,ake sú tvoje praktické skúsenosti so SAKO Hammerhead v 8x57JS?
<br/>Ja som si kúpil dve krabičky ,len som ešte neprestavil pušku.Ešte mi ostalo pár nábojov SB.
<br/>Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #56803 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Syn presne tak isto pochodil s jelenicou v 300WM, strieľal na 70m a jelenica neprestrelená odišla asi 300m. Diviak to isté.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #56804 od Cokel83
Odpoveď od Cokel83 na tému 8x57 JS
Ok, len si ma ubezpečil, že EVO pre 8x57 nie je najvhodnejšia voľba. Možno v nejakom inom kalibri môže sedieť a robiť svoju &quot;prácu&quot; na jednotku. Tiež som vyskúšal mnoho kalibrov, strelív no najradšej poľujem s osmičkou. Je to však vec zvyku a podľa mňa neexistuje zlý kaliber, len zlý strelec...
<br/>Tie nové eXergy od SB si asi ešte neskúšal, však?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #56812 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Radšej mám KJG, Bubi čakám!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #56869 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Budos strelivo SAKO som začal strielat ked Lapua prestala vyrabat 13gr.SP do 8x57JS.Spokojnost maximalna velmi dobrý stop effekt a nepodlievalo mi.Všetko výnimkou prasata streleneho pocas spoločnej polovačky na nizku komoru zostavalo na mieste.Od minuleho roku som zacal strielat KJG a to je už iná káva.SAKO používam uz iba na spoločných mam na neho nastrelený kolimátor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #56876 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému 8x57 JS
este prispievam do diskusie jedlicka v zelenci predava KJG po 20 kusov takze mozete kto chcete skusit krabicku je to naplnane v nemecku co sa tyka EVO je to makka strela v porovnani s KJG a H mantel takze o nicom KJG je vsak prilis tvrda a hlavne je konstruovana tak ze sa rozklada v tekutinach a nie kostiach a konaroch a pod. preto viac podlieva lebo vznika silny hydrodynamicky efekt prave kvoli vysokej rychlosti uvediem to na praktickom priklade: ak je zasah na vysokej umiestneny uplne v spodnej casti hrudnika s KJG tak pri prechode cez tkaniva sposobi taky tlak v telesnych tekutinach ktory sposobi sok a vysoka zalieha a minimalne odbieha treba ju dostrelovat to je jasne ak vsak by doslo k takemu zasahu hocijakym inym typom strely (H mantel, oryx, sako, atd..) tak zver odbieha velmi daleko a dohladavka je loteriou takze asi tolko akurat je s nou problem jeden problem pri prebijani niektore hlavne si s nou nevedia poradit a preto treba upravovat navazky (znizovat oproti odporucanym hodnotam lutza moellera) takze zhrnutie najuniverzalnejsi rokmi osvedceny bullet je H mantel postaci na vsetko ak specialitka tak KJG: vyhody: plochejsia trajektoria drahy strely, moznost strelby na vascie vzdialenosti aj viac ako 300 metrov co pri osmicke a inom strelive neprichadza do uvahy nakolko na 300 metrov to klesa v priemere 35 cm pod ONV ktora byva v priemere 150 160 metrov, kdezto pri KJG je ONV 220 metrov a na 300 metrov to ide dole len tych 17-19 cm, strela sa nevychyluje pri prelete cez prekazky ako konare trava a stromy do priemeru 20 cm, vysoky stop efekt vdaka vysokej rychlosti, vysoky hydrodynamicky efekt. takze asi tolko good luck vsetkym

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56944 od miros
Odpoveď od miros na tému 8x57 JS
nic v zlom ale pri zasahu spodku hrudnika Hmantelom vysoka mne osobne neodbiehala dalej ako 30 m skorej menej aa to nevychylovanie pri prelete prekazok konare dokonca strom o priemere 20 cm ;) ak poviem ze jemne prehanas tak to len :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #56949 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Miro kludne si to vyskušaj alebo dojdi a spolu to vyskušame Bearhunter ma absolútnu pravdu vo všetkom čo napisal o KJG.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #63313 od specna
Odpoveď od specna na tému 8x57 JS
Ahoj Igor velmi pekne si to napísal:-) takuto odpoved som hladal diky moc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #63316 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Poslednych osem ulovkov - diviak a vysoka som strelil SB Nosler Partition, zatial velka spokojnost. Vsetko do 150m, vzdy priestrel a vela farby, kratka unikova vzdialenost. Som celkom prekvapeny. NP som strielal aj v 243Win s rovnakym vysledkom, ale tam v prevedeni Federal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.151 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 194 návštevníkov a žiadni členovia on-line