8x57 JS

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56799 od Cokel83
Odpoveď od Cokel83 na tému 8x57 JS
Ďakujem za skúsenosť. Pravdepodobne vyskúšam ten H-Mantel. Neviem čím to je, ale EVO nestojí za veľa... Min. týždeň som strelil za lopatku jelenicu, čístá komora... guľa sa po vniknutí zvrtla a ostala pod kožou na slabine. Jelenica stála na čistý "blat" a nemala najmenší dôvod sa zvrtnúť tak dozadu. Jelenicu som dohľadával za pomoci psíka, ale našiel a to je hlavné. Odišla dobrých 500m. Toto je už druhý prípad za krátke obdobie, čo ostal projektil pod kožou. Neprestrelil ani muflóna...
<br/>Ešte raz vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56802 od Budos
Odpoveď od Budos na tému 8x57 JS
Pepies prosím ťa ,ake sú tvoje praktické skúsenosti so SAKO Hammerhead v 8x57JS?
<br/>Ja som si kúpil dve krabičky ,len som ešte neprestavil pušku.Ešte mi ostalo pár nábojov SB.
<br/>Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56803 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Syn presne tak isto pochodil s jelenicou v 300WM, strieľal na 70m a jelenica neprestrelená odišla asi 300m. Diviak to isté.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56804 od Cokel83
Odpoveď od Cokel83 na tému 8x57 JS
Ok, len si ma ubezpečil, že EVO pre 8x57 nie je najvhodnejšia voľba. Možno v nejakom inom kalibri môže sedieť a robiť svoju &quot;prácu&quot; na jednotku. Tiež som vyskúšal mnoho kalibrov, strelív no najradšej poľujem s osmičkou. Je to však vec zvyku a podľa mňa neexistuje zlý kaliber, len zlý strelec...
<br/>Tie nové eXergy od SB si asi ešte neskúšal, však?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56812 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Radšej mám KJG, Bubi čakám!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56869 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Budos strelivo SAKO som začal strielat ked Lapua prestala vyrabat 13gr.SP do 8x57JS.Spokojnost maximalna velmi dobrý stop effekt a nepodlievalo mi.Všetko výnimkou prasata streleneho pocas spoločnej polovačky na nizku komoru zostavalo na mieste.Od minuleho roku som zacal strielat KJG a to je už iná káva.SAKO používam uz iba na spoločných mam na neho nastrelený kolimátor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56876 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému 8x57 JS
este prispievam do diskusie jedlicka v zelenci predava KJG po 20 kusov takze mozete kto chcete skusit krabicku je to naplnane v nemecku co sa tyka EVO je to makka strela v porovnani s KJG a H mantel takze o nicom KJG je vsak prilis tvrda a hlavne je konstruovana tak ze sa rozklada v tekutinach a nie kostiach a konaroch a pod. preto viac podlieva lebo vznika silny hydrodynamicky efekt prave kvoli vysokej rychlosti uvediem to na praktickom priklade: ak je zasah na vysokej umiestneny uplne v spodnej casti hrudnika s KJG tak pri prechode cez tkaniva sposobi taky tlak v telesnych tekutinach ktory sposobi sok a vysoka zalieha a minimalne odbieha treba ju dostrelovat to je jasne ak vsak by doslo k takemu zasahu hocijakym inym typom strely (H mantel, oryx, sako, atd..) tak zver odbieha velmi daleko a dohladavka je loteriou takze asi tolko akurat je s nou problem jeden problem pri prebijani niektore hlavne si s nou nevedia poradit a preto treba upravovat navazky (znizovat oproti odporucanym hodnotam lutza moellera) takze zhrnutie najuniverzalnejsi rokmi osvedceny bullet je H mantel postaci na vsetko ak specialitka tak KJG: vyhody: plochejsia trajektoria drahy strely, moznost strelby na vascie vzdialenosti aj viac ako 300 metrov co pri osmicke a inom strelive neprichadza do uvahy nakolko na 300 metrov to klesa v priemere 35 cm pod ONV ktora byva v priemere 150 160 metrov, kdezto pri KJG je ONV 220 metrov a na 300 metrov to ide dole len tych 17-19 cm, strela sa nevychyluje pri prelete cez prekazky ako konare trava a stromy do priemeru 20 cm, vysoky stop efekt vdaka vysokej rychlosti, vysoky hydrodynamicky efekt. takze asi tolko good luck vsetkym

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56944 od miros
Odpoveď od miros na tému 8x57 JS
nic v zlom ale pri zasahu spodku hrudnika Hmantelom vysoka mne osobne neodbiehala dalej ako 30 m skorej menej aa to nevychylovanie pri prelete prekazok konare dokonca strom o priemere 20 cm ;) ak poviem ze jemne prehanas tak to len :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56949 od pepies
Odpoveď od pepies na tému 8x57 JS
Miro kludne si to vyskušaj alebo dojdi a spolu to vyskušame Bearhunter ma absolútnu pravdu vo všetkom čo napisal o KJG.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63313 od specna
Odpoveď od specna na tému 8x57 JS
Ahoj Igor velmi pekne si to napísal:-) takuto odpoved som hladal diky moc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 3 mesiacmi #63316 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Poslednych osem ulovkov - diviak a vysoka som strelil SB Nosler Partition, zatial velka spokojnost. Vsetko do 150m, vzdy priestrel a vela farby, kratka unikova vzdialenost. Som celkom prekvapeny. NP som strielal aj v 243Win s rovnakym vysledkom, ale tam v prevedeni Federal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.115 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 202 návštevníkov a žiadni členovia on-line