8x57 JS

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21998 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému 8x57 JS
Neviete niekto či sa dá guľovnica kal. 8x57JS prerobiť na 8x64S--poprípade kto takéto úpravy robí a aká by bola cena ? Dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22002 od tommi18
Odpoveď od tommi18 na tému 8x57 JS
jasne sak treba vyskusat...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22025 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému 8x57 JS
a prosim ta naco? aby si mal mensi vyber streliva? a o par J viac? nemas kam davat peniaze?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22030 od man
Odpoveď od man na tému 8x57 JS
Podľa mňa by si takouto úpravou urobil zbraň menej univerzálnejšou. 8x57JS nepotrebuje žiadne úpravy:).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22039 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému 8x57 JS
samozrejme ze zver skona aj so SB aj s .222 Rem. v tom problem nie je, ale tak ako ktosi spominal prirovanaie s krcmou, clovek minie kopec penazi na vyslovene hovadiny a na strelive sa setri a pritom je to cista nevedomost, ale nevedomost neospravedlnuje
<br/>takze pokial pride strieborny resp. zlaty kanec a ty ho trafis SB a SB sa ti potom na pancieri rozpadne alebo zmeni smer alebo sa na konariku rozpadne pred tym ako narazi do tela a ty toho kanca, zlateho jelena ci srnca nikdy nedajdes potom si urcite povies ako dobre ze existuje TAKE DOBRE A KVALITNE STRELIVO AKO SB tolko rokov a kolko zveri s nim bolo strelenej a ako dobre padalo tvojmu mrtvemu dedkovi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22049 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému 8x57 JS
...no jo, niekto radsej vyfajci krabicku denne a bude pindat na drahe strelivo, nez by si prepocital ze by si za mesacnu reziu na cigarety mohol kupit 2 krabicky kvalitneho streliva.... Ale samozrejme je to kazdeho osobna zalezitost....
<br/>8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22051 od johny
Odpoveď od johny na tému 8x57 JS
Áno to je pravda, strely 12,7g SPCE od SB sú mäkké. Aj keď mne sa ešte nestalo že by smenila dráhu alebo sa rozbila o konárik, niekedy ju vyzlečie z plášťa. To je bez debaty veľká nevýhoda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22052 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému 8x57 JS
rovnaky problem je aj u SB SPCE 11,2 v 7x57

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22054 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému 8x57 JS
Predpokladám, že hovoríš s dávkou nadsázky. Zvlášť pri tomto kalibri. Nehovorím, že SB je špičkové strelivo, ale zas tak hrozné to nie je. Je to skôr choroba mladých, progresívnych lovcov, takto ho znosiť pod čiernu zem. Pričom je to hlavne v tejto téme 8x57 JS minimálne prehnané konštatovanie. Poznám veľké množstvo poľovníkov, ktorí vlastnia tento kaliber a sú medzi nimi aj takí, ktorí rozhodne na strelive nešetria a paradoxne nezdráhajú sa siahnuť po SB. Prečo asi?
<br/>Ja sám používam strelivo rôznych značiek a rozhodne na ňom nešetrím. SB nie je mojim favoritom, ako by sa mohlo z tohto príspevku zdať. SB všeobecne nič-moc podľa mňa ale zase sú miesta, kde nie je potrebné ho takto znevažovať. Zvlásť tento kaliber si myslím, že takým miestom je. Čítajú to aj začínajúci poľovníci a aj preto treba veci podávať trochu objektívnejšie. Tiež nezaškodí aj trocha úcty voči firme SB, ako takej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22056 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému 8x57 JS
Ten koniec si snáď prehnal. Trochu úcty môžem preukázať Tebe, alebo hocikomu inému človeku, čo si ju zaslúži, ale voči firme???
<br/>Dnes je to tvrdá konkurencia a keď vyrábajú to čo vyrábajú, nebudem za to predsa vyhadzovať peniaze. A bohužiaľ už určite nepatrím medzi mladých, progresívnych lovcov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22068 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému 8x57 JS
V prípade SB sa jedná o firmu s veľmi dlhou tradíciou, na ktorej bolo postavené celé bývalé Československé poľovníctvo desiatky rokov, čo tu asi nikomu ani hovoriť nemusím. Je to aj súčasť našej poľovníckej histórie ku ktorej ja teda osobne pociťujem úctu.Áno jedná sa o biznis,ale na druhej strane treba chápať, že SB zvolila cestu dostupnosti pre každého(možno nie práve najšťastnejšiu), ktorá asi neuspokojí tých náročnejších. Preto ešte netreba vyskakovať z kože. Ak mi ich produkt nevyhovuje, tak si ho nekúpim- to je predsa jasné. Jedna vec je nekúpiť si produkt a druhá vytrubovať do sveta nezmysly o nepoužiteľnosti tohto streliva. Je to ako s napr. s autom. Ťažko si asi kúpim parametre Mercedesu za cenu Škodovky nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22075 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému 8x57 JS
Úplne súhlasím --primeraná kvalita -za primeranú cenu .Poznám veľa ľudí čo s SaB poľujú a nesťažujú si - ved nato že mi zver po zásahu odskočí niekoľko metrov predsa nič nieje --. Sám som videl v behu diviaka (40 kg) na spoločnej -zasiahnutého strelou TUG -tak že mu roztrhlo srdce a ubehol asi 60m .. Tak takúto prácu mi vpohode spraví aj SaB za neporovnateľne nižšiu cenu .. Tak nekritizujte čo je rokmi overené ! Ja sa tejto značky nezastávam --jasné že sú kvalitnejšie náboje ale za málo peňazí málo muziky . Osobne si myslím že RWS predáva strelivo za prehnane vysoké ceny -určite by som radsej volil NORMU Tam je pomer cena - kvalita vyrovnanejší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22077 od janicok
Odpoveď od janicok na tému 8x57 JS
Ak ti ide o energiu tak si kup Norma 12,7g vulkan a mas to poriesene;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22079 od peto
Odpoveď od peto na tému 8x57 JS
Mate niekto skusenost s RWS EVO v 8x57? Ma to vyrazne nizsi vykon ako TIG ale aj nizsi vykon, rychlost a pod. ako SB.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #22602 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Tak som si u Fraňa objednal výmennú hlaveň na môj Sauer v 8x57JS. Už sa teším na spoločné. Na spoločných budem strieľať česky SB a na postriežke asi TIG, ale láka ma aj Norma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #22671 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57 JS
Prosím Ťa, strieľaš tú Alasku aj bežne z posedu a s akými výsledkami - aspoň orientačne. Vo všeobecnosti sa mi 8x57JS vo všetkých labor. od Normy zdajú trchu poddimenzované. Zrejme to však pri váhe projektilu a priemeru strely stačí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #22701 od fera
Odpoveď od fera na tému 8x57 JS
Patřím mezi lidi, kteří dlouhou dobu ke své úplné spokojenosti loví kulovnicí 8x57JS střelivem S+B, nejčastěji 12,8gr SPCE, kterých mám velmi slušnou zásobu a s kterým mám v této ráži velmi dobré zkušenosti. Na těžší kusy vysoké a černé zvěře používám S+B 14,26gr Siera GameKing, které se mi rovněž osvědčilo. U nás se loví zvěř srnčí,daňčí,mufloní,černa a vysoká.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #22746 od tommi18
Odpoveď od tommi18 na tému 8x57 JS
videl som nejake nove strelivo do 8x57JS 11g z bosny a hercegoviny...zevraj to celkom slusne lieta ale neviem co to robi na divine????nemate niekto s tym skusenosti?krabica stoji 500SK-a nie je to prvy partizan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #22747 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému 8x57 JS
je to znacka Igman, mam jednu krabicu na otestovanie, zatial nebola moznost, cena 450,- SK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #22750 od puro
Odpoveď od puro na tému 8x57 JS
Ak mate skusenost Poradte ako sa sprava v tejto razi norma oryx?DIK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.087 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 448 návštevníkov a žiadni členovia on-line